Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Dumaterem


Gem Kapocs

Recommended Posts

Sokat lehetne írni a magyar felső-, és egyáltalán közoktatásról. Ha körbenézek, és közületek, mint leendő, vagy már aktív közgazdászok szintén körülnéztek, felmerülhet egy nem is olyan kis probléma: Nevezetesen ér-e valamit az a diploma - legyen egyetemi, vagy főiskolai -, amit kínkeservesen megszereztek?

Mert ugye egy frissen végzett diplomás:

1.: A legtöbb esetben olyan munkát talál, amilyen ismerősei vannak (hangsúly: legtöbb esetben)

2.: Ha talál is valamit önállóan, nevetséges összegért.

Az igazság az, hogy ma Magyarországon elsősorban túlképzettek az emberek, de nem szakképzettek. Személy szerint menne a halál olyan irányba egyetemre, v fősuira, melyen a létszám meghaladja (jóval) az adott szakon a munkaerőpiac szükségleteit. (Pl. elárulná nekem valaki, mi a fenének 1400-fő/év német szakon csak az ELTÉN???)

És messze nem igaz, hogy csak diplomával lehe jól megélni!

Külföldön is, nevezetesen EU, USA, az a probléma, hogy egy jó ácsot eszméletlenül nehéz találni.

De jöhetek konkrét példával: USA-ban egy autószerelő nagyságrendileg ugyanannyit keres, mint egy orvos, tisztán, legálisan!

De legyen hazai példa is: egy CNC esztergályos 200ezer forintot kap kézhesz, ha éppenséggel pályakezdő!

Ezért én is maximálisan egyetértek a tandíj bevezetésével, sőt, talán személy szerint nagyobb összeget is javasolnék, hogy mindenki még alaposabban meggondolja, megy-e diplomáért, és hogy milyen szakra.

Puska vagy nem puska a lényeg úgyis az, hogy megvan a diploma (ami valljuk meg, nem sokat ér). És nem a tudás van meg, mivel annyi felesleges "információt" próbálnak beléd verni, hogy elvész az a kevés is, mely hasznos lehet.

Ezzel kapcsolatban is annyit, hogy van nem egy külföldi példa, mely követhető lenne. De nem nyugati példa. A kedvencem Izrael, ahol általános iskolában egyetlen dolgot tanítanak meg a gyerekeknek: tanulni. Egy csepp irodalmat, vagy történelmet nem vesznek a 8 év alatt. Utána rájuk zúdítanak mindent, és tessék felkötni a gatyót, meg is marad az emlékezetükben!

Száz szónak is egy a vége: a diploma szép, jó hogy van, de a gyakorlatban kb annyit ér, mint az érettségi, azaz nem túl sokat. Nem fontos, hogy puskázol-e, vagy sem, ha el tudsz számolni magaddal. Erkölcsi, és morális kérdés mindössze. A gyakorlatban 1 év múltán kb ugyanannyit fog tudni az, aki puskázott, mint az, aki nem. Na jó, valamivel többet az, aki nem ;)

Link a hozzászóláshoz
Sokat lehetne írni a magyar felső-, és egyáltalán közoktatásról. Ha körbenézek, és közületek, mint leendő, vagy már aktív közgazdászok szintén körülnéztek, felmerülhet egy nem is olyan kis probléma: Nevezetesen ér-e valamit az a diploma - legyen egyetemi, vagy főiskolai -, amit kínkeservesen megszereztek?

Hát igen, a diploma az nem automatikusan juttat a munkához, de egyfajta "belépő", kell ahhoz hogy jó melót szerezhess.

És messze nem igaz, hogy csak diplomával lehe jól megélni!

Külföldön is, nevezetesen EU, USA, az a probléma, hogy egy jó ácsot eszméletlenül nehéz találni.

De jöhetek konkrét példával: USA-ban egy autószerelő nagyságrendileg ugyanannyit keres, mint egy orvos, tisztán, legálisan!

De legyen hazai példa is: egy CNC esztergályos 200ezer forintot kap kézhesz, ha éppenséggel pályakezdő!

De én Magyarországon élek, és hiába megyek külföldre dolgozni, nem kapok olyan állást, fizetést, mint egy ottani. (Ez az orvos VS autószerelő elég meredek, ez azért nem teljesen így van és az esztergályos sem tutkó kapja a 200 ropit, ezek nagyon sarkított dolgok, én is mondhatom hogy kezdő közgazdász kézhez kap 300 rugót [mert kézhez kaphat])

Száz szónak is egy a vége: a diploma szép, jó hogy van, de a gyakorlatban kb annyit ér, mint az érettségi, azaz nem túl sokat.

Ez is általánosítás. Milyen diploma? Német tanár? Környezetmérnök? Orvos?

Nem fontos, hogy puskázol-e, vagy sem, ha el tudsz számolni magaddal. Erkölcsi, és morális kérdés mindössze. A gyakorlatban 1 év múltán kb ugyanannyit fog tudni az, aki puskázott, mint az, aki nem.

100% egyetértek.

Mellesleg ahogy nézem a kommenteket mindenki elsuhan 1 dolog fölött: KARRIER.

Oké, elmegyek autófényezőnek, marha jól nyomom, keresek 200 gurigát nettóban. Igenám de én nem akarok 45 évesen is autót fényezni ugyanúgy 200 pénzért. Ellenberger ha ezzel a papírral elmegyek 2-3 évig havi 100-ért (aki azt mondja hogy közgé diplomával 100 alatt keres az meg is érdemli) és nagyon jó esély van rá hogy egyre jobb és jobb munkahelyeket találjak, esetleg előrelépjek a ranglétrán. Nem olyan fenékig tejfel a szakmából élni, ha olyan jó lenne, miért nem csinálná mindenki? Miért nincs 6 millió ács, 860 ezer liftszerelő? Nem, nem azért mert nehéz megcsinálni a szakmát, hanem mert nincs benne pénz. És ne a kirívó eseteket vegyétek figyelembe hanem az átlagot.

Egyébként meg mi a francot okoskodok itt, nem is dolgozok még..... :roll:

Link a hozzászóláshoz
Téged nagyon félreinformált valaki.

Mindegy, hogy az egyetemen puskázol vagy tanulsz, mikor elvégzed, mindkét esetben nagyjából 0 gyakorlati tudással fogsz rendelkezni.

A munkáltatót meg nagyon nem érdekli, hogy milyen gyorsan tudod felrajzolni a Marshall-keresztet, ezt elhiheted...

Mellesleg ha felveszik a puskázót, _és jól végzi a munkáját_, az miért baj ha az egyetemen puskázott? Nem mindegy ha jó munkaerő?

Ha nem jó szakember, majd kirúgják és kész!

Minek jársz egyetemre, ha aztán az egész dolog nem érdekel? Menjél el a munkáltatóhoz így, és mondd meg neki, hogy "Drága, magának úgysem az egyetemi tudásom kell, hanem hogy mennyire vagyok jó munkaerő."

Szerintem fel fognak venni...

Az első állásinterjúdon kellemetlen meglepetés fog érni azt hiszem :roll:

Köszönöm, jól éreztem magam rajta, ötödévesként az ember ilyesmin már túl van :)

És nem a marshall-keresztet kérdezték... csakhogy hol végeztem, és mit.

A diploma nem több, mint egy ajánlás, hogy elviseled a szemétkedéseket, hogy van kifejlesztett tanulási módszered, hogy elő tudod adni magad. Az egyetlen része, ami tényleg fontos, az a nyelvtudás, de azt meg általában nem a fősulin/egyetemen szerzed meg.

Aki diplomást vesz fel, egy olyan embert keres, akit hamar be lehet tanítani. Ennyi és nem több.

(ez specializált területekre nem igaz - pl. orvos - de közgázra mindenképpen)

A diploma nem ajánlás. Egyikre sem. Főleg nem azoknak, akik puskáztak, ugyanis ez nem kifejlesztett tanulási módszer, hanem egyfajta munkakerülés, amivel jó eséllyel a munkahelyeden meg fogsz bukni. Ezzel shikaka semmit nem fejlesztettél ki magadban, legfeljebb azt, hogyan tudod megkerülni a rendszert, az olyanokat pedig nem sok cégnél látják szívesen.

Nyelvtudás: az tényleg fontos nekik, tényleg szükséges, bár ha nincs, de minden másból meg marha jó vagy, akkor inkább ez az, amire előfizetnek, és megtanulod pár hónap alatt, ha már kifejlesztett tanulási stílusod van.

Raze

Az hogy MR=MC utoljára négy éve tanultam. Köszönöm, átvergődtem rajta, le van tudva. Nem attól leszel valaki, hogy ezt tudod, vagy nem tudod, de ez az első, ami arra az általatok hangoztatott nagy tanulási tapasztalatra nevel. Ez nektek megvan? kötve hiszem.

Az ÖSSZES ismerős aki közg-t végzett és már melózik azt mondta hogy államvizsga után kb 3 hónappal már semmire nem emlékezett aból amit az egyetemen tanult, csak homályos emlékeik vannak 1-1 témakörből.

Az én összes ismerősöm meg emlékszik majdnem mindenre, és ugyanúgy dolgoznak. Három a Lombard Lízingnél, kettő a K&H és a Volksbankban, egy a Raiffeisennél. Persze, nekik is be kellett tanítani páér dolgot, de azért olyanokat, amit banküzemtanból, vagy pénzügyből tanult, nem. Képzeld el mi lett volna, ha bevágják ennél a résznél, hogy bocsi, nem tudom, mert igazából puskáztam... de azért meg tudom tanulni...

Páros lábbal rúgták volna ki.

Mindenki máshogy tanul/nem tanul. Amúgy szerintem picit ezzel most mellényúltál, mert mindenki tudja hogy a legnagyobb sunyikból, csalókból lesz valaki, a becsületes ember mindig hátul marad.

Tévedés. De ha így gondolod, úgysem győzlek meg. Igazából nem is akarlak. Amúgy senki nem állította, hogy talpig becsületesnek kell lenni, mert az már inkább mulyaság. De nem a csalókból lesz valaki... ugyanis azok általában lebuknak.

Ezzel az ELTE-s dologgal, meg a sulim színvonalával meg ne nagyon dobálózzunk, mert halvány lila fingod sincs hogy milyen suliba járok, milyen az okatatás színvonala és hogy mennyit ér a diploma amit ez a suli ad.

Tudom melyik suliba jársz. Tehát egy kis lila fingom már van. Engem is oda akartak beajámlani, mert "ott nem kell többet tanulnod mint a középiskolában".

Nem kértem belőle, és büszke vagyok arra, hogy a Szegedi Egyetemen, versenyképes diplomával fogok végezni.

A színvonalat pedig egyértelműen jelzi, hogy a suli mekkora kiskapukat hagy a diákjainak. Elhiheted, hogy ők sem hülyék, és nem azért hagytak téged puskázni, mert olyan balgák, hogy észre sem vették. Egyszerűen nem érdekli őket, adnak neked egy diplomát és kész. Aztán hogy azzal mire mész, majd a te dolgod lesz.

shikaka írásában egy dologgal egyet értek: van olyan, amit nem érdemes megtanulni. Van, de az nálunk nem a szigorlat :)

Jah, és még egy utolsó Raze-nak: örülj az ötösödnek, szép teljesítény, nekem sosem volt ötös szigorlatom. De ne várd már el, hogy a nulla teljesítményedért gratuláljanak neked... örülj, hogy átcsúsztál, megvan, mehetsz tovább...

Link a hozzászóláshoz
Jah, és még egy utolsó Raze-nak: örülj az ötösödnek, szép teljesítény, nekem sosem volt ötös szigorlatom. De ne várd már el, hogy a nulla teljesítményedért gratuláljanak neked... örülj, hogy átcsúsztál, megvan, mehetsz tovább...

Na éppen ezért írtam hogy nem tudom hogy örüljek-e neki vagy szégyelljem. Gratulációt sosem várok el senkitől. Nem azért írtam be hogy feszítsek vele, hanem mert megtörtént, és fontos esemény volt az életemben.

Megint úgy érzem hogy közellenség-jelmezt akrnak rám aggatni, mint anno a gyorshajtásos esetnél.

Link a hozzászóláshoz

De én Magyarországon élek, és hiába megyek külföldre dolgozni, nem kapok olyan állást, fizetést, mint egy ottani. (Ez az orvos VS autószerelő elég meredek, ez azért nem teljesen így van és az esztergályos sem tutkó kapja a 200 ropit, ezek nagyon sarkított dolgok, én is mondhatom hogy kezdő közgazdász kézhez kap 300 rugót [mert kézhez kaphat])

Az orvos VS. autószerelő konkrét eset nyomán, ugyanis kint 50$/óra a bérük. Az esztergályos is megkapja, minden esetben, ugyanis ez a minimum amit kapnak, ha pályakezdők. Ez csak feljebb megy. Nem sarkítás, ez tény...

És igen, magyar vagy, néhol pedig valóban nem annyit kapsz, mint az adott ország állampolgárai (lsd.: Egyesült Királyság), de vannak olyan országok is, ahol megkapod ugyanazt (Francio.)

Ez is általánosítás. Milyen diploma? Német tanár? Környezetmérnök? Orvos?

Igen, általánosítás, mivel nagy része nem ér túl sokat. Tanári, a különböző nyelvi kurzusok, orvosi külön kat., informatikus, és még lehetne sorolni...

Miért nincs 6 millió ács, 860 ezer liftszerelő? Nem, nem azért mert nehéz megcsinálni a szakmát, hanem mert nincs benne pénz. És ne a kirívó eseteket vegyétek figyelembe hanem az átlagot.

Pont ez az, hogy mindenki diplomát akar, pedig mindenhol (kicsi hazánkban is) sokkalta keresettebbek a szakképzett emberek, mint adott esetben egy olyan diplomás, akiből 12 egy tucat...

Az én összes ismerősöm meg emlékszik majdnem mindenre, és ugyanúgy dolgoznak. Három a Lombard Lízingnél, kettő a K&H és a Volksbankban, egy a Raiffeisennél.

Erre mindösszesen annyit írnék, hogy dolgoztam kommunikációs multicégnél, ahol nem részesítették előnyben a diplomásokat. Dolgoztam olyan helyen, ahol kifejezetten kerülték őket....

Az említett cégeknél is van egy apró bökkenő:

Van olyan ismerősöm, aki pl most szerzi meg az érettségit, de az egyik Raiffeisen bank vezető beosztású tagja... így adott esetben a Te ismerőseid főnöke, pedig negyed annyit nem tud elméletben, és diplomája sincs... Mindezt miért? Tudja a fene, de a tény tény marad sajnos.

A diploma, és olykor a megfelelő szakmai tudás is kevésnek bizonyoul...

Link a hozzászóláshoz
Főleg nem azoknak, akik puskáztak, ugyanis ez nem kifejlesztett tanulási módszer, hanem egyfajta munkakerülés, amivel jó eséllyel a munkahelyeden meg fogsz bukni. Ezzel shikaka semmit nem fejlesztettél ki magadban, legfeljebb azt, hogyan tudod megkerülni a rendszert, az olyanokat pedig nem sok cégnél látják szívesen.

Andoron:

Ezt biztosan nekem akartad írni?

Az előző write-only dolgot poénból írtam, de most már megzavarodtam.

Te tényleg nem olvasod el amit írok?

Na, itt van mégegyszer:

Ami azt illeti az egész fősuli alatt nem puskáztam többször fél tucat alkalomnál.

Mondjuk nem erkölcsi okai vannak, csak lusta voltam puskát készíteni. Az időt amit arra fordítottam volna, inkább tanulással töltöttem. Nekem így jött be.

Link a hozzászóláshoz

shikaka, elolvastam amit írtál, azért logoltam be.

A válaszok nem csak neked mentek, azért így használtam. Mivel ketten kezdtetek velem vitázni, így mindkettőtöknek írok, tehetek én róla, hogy egyikőtök már végzett a másik nem?

Link a hozzászóláshoz
shikaka, elolvastam amit írtál, azért logoltam be.

A válaszok nem csak neked mentek, azért így használtam. Mivel ketten kezdtetek velem vitázni, így mindkettőtöknek írok, tehetek én róla, hogy egyikőtök már végzett a másik nem?

Ezért kérdeztem meg hogy nekem akartad-e írni! (ott volt a nevem)

Nincs kedvem on-line kommunikációból adódó félreértések miatt összeveszni valakivel :pajti:

Link a hozzászóláshoz

Nah akkor most a "másik oldal" is hozzászól a dologhoz.

Én egy villanyszerelő szakmunkás bizonyítványt szereztem, pusztán az órán odafigyeléssel (persze mint mindenki Én is puskáztam [Ne ellenkezz Te is :D ], de csak ritkán volt rá szükségem). A szakmámban nem is próbáltam nem is próbáltam meg elhelyezni, mertmint rájöttem a suli végefele útálom, tanulni pedig egyáltalán nem volt kedvem ( ahogy egy ismerősöm mondja, ááá... az buziknak való ;) ) Körülnéztem a munkalehetőségek között, de mindenhova szakmai gyakorlat, meg minimálbér volt irva, végül betanitot könnyű-fizikai munkásként dolgozok 3 műszakban egy gyárban. A szakmunkásom és a műszakpótlékok miatt keresek 80-90 között. Gau igazad van egy szakmunkás jól keres, de csak ha van vállalkozóija, 10-12 órákat dolgozik naponta, és fusizik ahol tud. de nagy előny, hogy éngem nem küldenek el az elérhető munkahelyekről mert túlképzett vagyok... (tudom ti nem úgy végzitek, hanem 10000000000000000000$-t kerestek, de ne felejtsétek el azért hogy Smart kártyám nincs, és Nagy krumplit kérek :twisted: )

Link a hozzászóláshoz

Andoron: most lehet, hogy ez csak a rosszindulat, de én úgy érzem, hogy amit írtál, az elég demagóg dolog... sőt ráadásul kicsit fel is szisszentem azon, hogy te vagy egy olyan csoport egyik utolsó tagja, akik komolyan veszik az egyetemet. most ne haragudj, de nekem az az érzésem, hogy a csapból is az folyik, hogy bulizd végig az egyetemet, mert sosem leszel mégegyszer diák.

Hozzáteszem, hogy nekünk azt mondták, hogy el lehet végezni a sulit szarrá hajtva magad, meg olyan lazán, hogy semmit sem csinálsz. mindkettőnek lesz előnye és hátránya is, de nem olyan mértékben, ami kijavíthatatlan.

azt meg hogy ki lehet szűrni, hogy puskázott (Raze), és ez az egyetemet jellemzi szerintem nem igaz:

- nem lehet kiszűrni, ha valaki kicsit is tud KÖRÜLTEKINTÕEN puskázni (alap dolgok, nézi a környezetét, tanárt, társait, takarást, nem hagyja a padban a puskát, stb tehát észlelése nem 3-6)

- miért jellemezné? az egyetemen oktathat firss tanár is, most ha egyszer teret adott az intézmény egy újonnan diplomázottnak, és alkalmazza, akkor igazad van, minősíti, szerintem pozitívan. mondom én olyan tanárokkal, akik pl gazd miniszter volt, 20 évig újságíró volt, stb...

és a firss tanár nem biztos, hogy úgy de úgy lát, hall, figyel, mint egy öreg róka

az elte szöveg volt a másik, amin mosoly, felszisszenés...

kommentáljam? ez az "elte akkora kemény, oda tök könnyű bekerülni, de kikerülni még könnyebb" szöveg akkora de akkora demagóg szöveg...

na a BME-ről el tudom képzelni, hogy ott szívnak az emberek orrba szájba, de ott azért, mert tudni kell, nem azon múlik, hogy pl benne vagy-e abban a 90%-ban, akit ki KELL (!!!) rakni

mert hát valljuk be miből van az eltének szép (!) lágymányosi campusra meg obszervatóriumra meg 360 fokos látószögű kamerákra...

tudom tudom... a pályázati pénzekből

Vico

Link a hozzászóláshoz

Üdv.

Pár dolog:

1. Vitatkozni lehet, de értelmes keretek között. Tökre nincs értelme úgy védeni az álláspontodat, hogy nem voltál abban a helyzetben még. Pl nem voltál eltés. Pl nem voltál tanár, aki vizsgáztatott. Pl nem voltál sok állásinterjún. Pl nem dolgoztál friss diplomásként. Pl nem tanultál...

2. Ez csak egy apróság, de véleményem szerint igaz a következő:

Egy tanár, aki ért hozzá, és figyel is, kiszúrja a puskázók 98%-át. Nyilvánvalóan nem egy süket Teofil bácsira gondolok, aki újságot olvas vizsgáztatás közben, hanem egy olyan tanárra, akinek van fifikája, legalább átlagos érzékelő képességekkel rendelkezik, és nem egyedül vizsgáztat 300 diákot egyszerre. De ezt sokan nem fogják elhinni, mert úgy gondolják, pl hogy középiskolában tudtak puskázni. Persze, hogy tudtak, mert vagy a Teofál bácsi vizsgáztatta őket, vagy a tanár szemet hunyt felette. Csak ezt akkor még nem tudták, vagy vették észre a diákok.

Vigyetek be 40 embert egy terembe dolgozatot írni. Ültessétek le őket, és figyeljetek. Tuti, hogy kiszúrjátok szinte az összes puskázót. De ehhez az asztal másik oldalán kell ülni, hogy rájöjjön az ember.

Örülnék, ha inkább tapasztalatokat osztanánk még, és érvelve vitáznánk, nem pedig "én úgyis jobban tudom, mint te, bár igazából még nem próbáltam, csak hallottam" alapon mennének ezek a viták.

Köszönöm.

Üdv,

TAO

Link a hozzászóláshoz

Hihihi,

gondoltam en is beszallok kicsit a beszelgetesbe es ezzel atveszem Raze-tol az elso szamu kozellenseg titulust.

Amig velemenycsere tortenik - elfogadjuk a masik erveleset vagy ha nem ertunk vele egyet akkor ertelmes cafolatokkal valaszolunk neki - addig semmi problema.

Amint azonban eletbe lep a szemelyeskedes ugy mukodesbe lesz hozva a moderatori vagy admin panel (nevezzuk oket szimplan diktatorikus eszkozoknek) es mindjart meg lesz kurtitva az itteni beszelgetes.

Amugy a tema engem is erdekel, ugyhogy legyszi folytassatok a velemenycseret.

Koszonom

Cz

Link a hozzászóláshoz

Hat ez egy erdekes tema lett, s azt kell mondjam mindenkinek igaza van, meg nem is. lehet az embereket csoportositani:

-hivatast valaszt es azert megy foiskolara, egyetemre. teljes odaadassal, hittel el is vegzi.

-sok penzt akar keresni(vagy csak diplomas akar lenni) es valaszt egy divatszakmat foiskolaval, s elevickel a vegeig.

-nincs lehetosege tovabbtanulni, elvegzi a szakkozepet, technikumot es elmegy dolgozni minimalberert, max par ev gyakorlat vagy szerencse(ismerettseg) utjan elmegy valami jobb helyre tobb loveert dolgozni.

Valojaban minden egyennel a tovabbtanulas/hivatas/onmegvalositas teljesen egyedi eset, mindenkinek masok az inditekai ami miatt tovabbtanul ill masok a korulmenyek amik befolyasoljak az eletet.

En inkabb egy 3szognek latom ezt az ordogi kort, ahol a sarkokon a kovetkezok vannak:

-lehetosegek

-igenyek

-sors

es minden attol fugg hogy hogyan egyensulyozol a vonalakon belul.

hat nem szerencses ha sajat magat hozza fel az ember peldanak de velem igy tortentek meg ezek:

-kozepiskolaban matek/fizika/kemia vegig 5-os. spec. szakkorok, orszagos versenyek stb. soha nem tanultam semmit, odafigyeltem oran s max otthon elolvastam megegyszer az anyagot...

-mivel jo voltam matek/fizikabol(sci-fi rajongo voltam..:-)), csillagasz akartam lenni, ilyet akkoriban magyarorszagon csak az elten kepeztek mint matek/fizika tanari szak es ott kesobb lehet szakosodni csillagasznak.

-felveteli elte-re, 1 pontak kevesebb igy nem vettek fel...:-(

-mivel annakidejen 2.-nak bejeloltem egy az eltenel konyebb iskolat(kevesebb felveteli pontszam, hogy biztosan felvegyenek valahova) megis BP-i lettem. irany a BME(budapesti muszaki egyetem) autogepesz-mernoknek...

-1.felevben meghuztak matematikabol!!! egy nalam 2-3 evvel idosebb eltes matematikaszakos kis okostojas(lsd zseni/geek) nem ertett velem egyett egy bizonyitasnal mert csak az o verzioja lehet jo...:-(. sajna o volt a tanar.

-a felevet nem ismeteltem meg, atmentem masik foiskolara. mivel Gyor kozelebb van zala-hoz, igy irany a gyori SZIF(akkor meg csak foiskola volt). ott lehuztam 2 evet, de belefutottam a muszaki rajzba, s mivel nem szakkozepbol/technikumbol, hanem gimibol mentem, nem ugy ment ahogy kellet volna.

-ekkor mar tele volt a t..k..m az egesszel, mivel a suli mellet minden hetvegen otthon dolgoztam (egy kis mellekes) egy kesdobaloban csaposkent. mikor meghuztak rajzbol elmentem dolgozni majd kesobb irany a sereg.

-Miutan lehuztam az 1 evet a katonasagnal, elmentem dolgozni a Flexhez, kellet a penz...

-sima raktaroskent kezdtem 3 muszakban, kozben elmentem egy tavoktatasos foiskolara informatikus-mernoknek tanulni, jelenleg is ezzel szenvedek. szenvedek mivel nincs nagyon idom ra, magaval a tananyaggal nincs gond, de munka/asszony/hobbi mellett nehez.

- idokozben a cegen belul atkerultem mas helyekre/beosztasokba, jelenleg mint minosegbiztositasi mernok dolgozok, bar nem ez a vegzettsegem. de az evek alatt megszerzett gyakorlati tapasztalatok kepesse tesznek a feladat teljes koru ellatasara. (CZ ne rohogj!)

-tobbet keresek mint ha csillagasz/autogepesz-mernok/informatikus lettem volna

-soha az evek alatt eszembe nem jutott volna a minosegbiztositas, azt se tudtam akkoriban hogy mi az.

-sokszor rajtam kivul-allo dolgok befolyasoltak a torteneseket neha rossz, neha jo iranyba

-neha en is puskaztam, s neha tanulas nelkul szigorlatoztam le legjobbkent(na jo csak a 2. legjobbkent) az evfolyamban...

-ha akkor felvesznek az elte-re, ma lehet hogy csillagasz lennek, de a mai oreg fejemmel mar nem ugy latom a csillagokat mint akkor, nem ereznem jol magam egyedul az obszervatoriumban...

De a lenyeg soha nem bantam meg semmit, s ha lehetne akkor se valtoztatnak rajta. hisz ha nem igy tortennek a dolgok ma nem vagyok itt, nem irok a forumba, s nem ismerne'm a barataimat.

S ez az ami igazan szamit!

Link a hozzászóláshoz

Hát, tandíj, puskázás, ésatöbbi.

Egyfelől te, mint tanár sosem tudhatod, mit nem veszel észre, hiszen azt nem veszed észre.

Olyat ne szídjunk, amit nem ismerünk. Az egyetemen valóban nem az a hasznos közvetlenül, amit előadáson elmondanak. Az egyetem egy nagyon nagy lehetőség. Tanulni lehet, rengeteg tudás, és még több tudó ember van ott.

A tandíjjal azért nem értek egyet, mert ha a gazdasági kérdéseket megoldja, vagy enyhíti is, a nagyobb problémákat nem orvosolja.

A megoldás szerintem a piachoz való igazítás lenne, és esetleges szigorítások, ami visszahozná a színvonalat. Ezt az érettségi és felvételi rendszert meg úgy dobnám ki, ahogy.

A puskázás valóban inkább erkölcsi kérdés, ha tudom, hogy a valóságban úgyis előttem lesz a tudás forrása(azé a tudásé, amit kipuskázok), akkor miért kéne megtanulni? Itt most persze nem a nagyobb dolgokról beszélek, azt azért tanulod meg, hogy táguljon a fejed, no meg a lényegi részek így maradnak meg majd sokáig!

Link a hozzászóláshoz
Tökre nincs értelme úgy védeni az álláspontodat, hogy nem voltál abban a helyzetben még. Pl nem voltál eltés. Pl nem voltál tanár, aki vizsgáztatott. Pl nem voltál sok állásinterjún. Pl nem dolgoztál friss diplomásként. Pl nem tanultál...

TAO ha ezt nekem szántad, akkor csak annyit kérdeznék, hogy honnan tudod ezeket? Nem mondom, hogy az összes alaptalan, de ha mégis esetleg akadna, ami igen...

Ez csak egy apróság, de véleményem szerint igaz a következő:

Egy tanár, aki ért hozzá, és figyel is, kiszúrja a puskázók 98%-át.

[...]

Örülnék, ha inkább tapasztalatokat osztanánk még, és érvelve vitáznánk, nem pedig "én úgyis jobban tudom, mint te, bár igazából még nem próbáltam, csak hallottam" alapon mennének ezek a viták.

Tehát téged 100ból 98szor észrevettek? :)

Igazad van, nincs tapasztalatom, olyan téren, hogy lebuktam volna puskázással, és mivel tudom magadmról, hogy nem vagyok egy puskázó-zseni, így, amint lebukom elsőnek, jelezni fogom... de addig számomra az a tendencia, hogy még egyszer sem vették észre. Tudod, ha akár érszre is vette DE nem szólt, akkor azt elkönyvelhetjük "nem vette észre" információnak. Nem? (Ezt most komolyan kérdezem!!)

Link a hozzászóláshoz

HI!

Mért nincsen helyzetjelentések topic, amikor is ezen hsz biza oda illenék... sorry for all, but nincs a fent megnevezett topic, így hát kénytelenek vagytok itt eltűrni firkálmányomat.

Reggel van.

Az óra 5:26ot (5:38at) mutat...ha lenne arcom akkor mondanám, h nem túl rég keltem, de mivel nincsen, így inkább azt mondom, h lassan lefekszem, mivel egy nagyon jó buliban voltam.Tánc, társaság, előtte haverokkal/barátokkal duma, sörözés, aztán át másik hely és ott buli, tánc, mulatság, jó kedv, s minden mi kell.

Sajna túl ritkán járok ide fórumra, így engem igencsak érzékenyen érintett, h egyik látogatásomról a másikra, szinte "ripsz-ropsz", megszűnt egy topic, amibe kötetlenül írhattam volna a helyzetemben. Hát de ez van. :sry: :ndo: ...

Szerencsémre elég régóta nem fórumoztam aktívan ahhoz, h a jelenlegi helyzetekkel és konfliktusokkal tisztában legyek. És ez valami hihetetlen jó érzés. Mert így én konfliktus nélkül vagyok. És ez így tényleg jó. Amúgy; Szeged, hajnalok-hajnala, és már járnak a villamosok, buszok, és a munkába járó emberkék.

Nos és, h már akkor 1 kevéske témába illőt is gépeljekk így hajnalban, azért elkezdtem visszaolvasni, és csak egy-két vitapont, hsz részlet ragadta meg a szememet. E részletekre csak apró gondolati kommenteket írnék ki, amiket nem kötelező (sőt!!) elolvasni, csak odaírom, h mi jut róla az eszembe, de pls tényleg no offensive, mert tényleg nem provokálásból, félreértésből írom, és ezért nem is tenném, ki, h kitől és mikori írásából idéztem :D ... pl:

azt hiszem, én már egy utolsó emberke vagyok abból a körből, aki még komolyan veszi azt, hogy diplomája legyen, és tesz is érte valamit, nem pedig abból az újabb "generációból", akik szerint a diploma megszerzése egyenlő az ügyes puskakezeléssel.

Hát ezért van az, hogy én egyetértek az oktatás rendszabályozásával és a tandíj bevezetésével... de ebbe már ne menjünk bele.

hmmm... én akkor mért nem tudom eldönteni, h hova tartozom, mert nem tudom. De legalább minden relatív :D...

De amíg részt vettem a közoktatásban, mint szenvedő fél,

Mért is kell szenvedni???muszály??kötelező szenvedésként megélni???

MINDIG az eredmény számít, és ez az életben is így van.

Hála az egeknek ez nem mindig és nem teljesen így igaz

Link a hozzászóláshoz
Megintcsak látszik az, h az egyetem beszűkíti az ember látókörét, gondolkodásterét. Most erre mindenki felháborodottan mondja, h ez nem igaz, az enyémet márpedig nem. Pedig de. Gondoljuk végig, h mivel is foglalkoztunk
Link a hozzászóláshoz
Néha én is puskáztam' date=' de csak évszámokból. Azokat mindig összekeverem...

Én egyetemre, vagy fősulira tuti nem megyek. Sokkal nagyobb kereset van a szakmai végzettségűekre. A családom most arra bíztat, hogy végezzek el fodrászsulit, mert állítólag nagyon tehetséges vagyok, de én még mindig a lakberendezést pártolom elsősorban. Lehet, hogy megcsinálom a mind a kettőt, hogy legyen több szakmához nyúlni, ha az egyik nem jön be.[/quote']

Én erre azt mondom, hogy nagyon is igazad van. Várom a megkövezőket az előbbi mondatomért.:) (Persze ha vannak.)

Manapság túl sokan tanulnak felsőoktatásban. Minek ennyi? Aztán meg csodálozik mindenki, hogy munka nélkül, kezükben több diplomával lézengnek a világban. Közben meg ott van rengeteg egyébb területen a hiány. Nincs elég asztalos, se bádogos, de igazából csak azért, mert sokakban az van benne, hogy idáig nem akarnak ,,lealázkodni". Helyette inkább járnak 3-4, vagy mostmár több évet egyetemre, főiskolára és butulnak, majd kikerülnek, nincs munka, nincs pénz. Még 3 év laza szakmatanulással veszik fel az asztalosok sorban a rendeléseket és teliszedik a zsebeiket. (Persze mint mindig ez esetben is van kvétel.)

Miért ciki a szakmunkás? Lehet hogy sokak nem így állnak ehhez hozzá, de valahogy én ezt létom, pár kivételtől eltekintve.

Én is ezért akarok pályát ,,módosítani", vagy majd valamilyen szakmunkást elvégezni...No meg mert imádok főzni és sütni.:)

Bocsánat ha túlzottan elragadtattam volna magam. :roll:

Link a hozzászóláshoz

Hjahh, ránevel arra a látásmódra, amiben dolgozni akarsz... ez igaz... valamint nagyszerű... osztánék ha pont azon a relatíve szűk területen nincs munka, akkor megy a sopánkodás, h jajjnincsmunka. Miközben VAN munka, nem is kevés, csak (tisztelet a kivételnek) az átlag magyar diplomás rendelkezik az átlag magyarra jellemző elitizmussal: hát diplomával csak nem fog FELSZOLG

Link a hozzászóláshoz
Hjahh, ránevel arra a látásmódra, amiben dolgozni akarsz... ez igaz... valamint nagyszerű... osztánék ha pont azon a relatíve szűk területen nincs munka, akkor megy a sopánkodás, h jajjnincsmunka. Miközben VAN munka, nem is kevés, csak (tisztelet a kivételnek) az átlag magyar diplomás rendelkezik az átlag magyarra jellemző elitizmussal: hát diplomával csak nem fog FELSZOLGÁLNI?

...

Hat ezt csipobol cafolom meg.

Egy olyan multinal dolgozom, ahol nem egy es nem is ket ember ul lenn a sor mellett vagy pakolgatja a raktarban az anyagokat 3-4 muszakban akinek tobb diplomaja ill nyelvismerete van (es itt nem csak a kozepkoru vagy idosebb korosztalyrol beszelek) de mivel nincs mas lehetosege kenytelen elvallalni ezt a munkat igy az altalad leirt altalanositast nem kotnem egyedul a diplomas reteghez.

Link a hozzászóláshoz

Én is megcáfolnám.

Magyarországon van egy törvény, amely a diplomás minimálbért nagyjából 100 ezer forint körül határozza meg, míg a nem diplomás minimálbért 60 ezerben. Felszolgálónak nem fognak diplomást felvenni, mert nem adnák meg neki a 100 ezret, és hiába mondaná szerencsétlen diplomás, hogy neki a 60 is jó, a törvény kötelez, és büntet.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...