Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Játéktechnikai megoldások - Pszi


Antail

Hasznos-e a Pszi játéktechnikai átnézése?  

109 szavazat

  1. 1. Hasznos-e a Pszi játéktechnikai átnézése?

    • Igen
    • Nem
    • Éljenek a Barbárok - Nem használok pszit


Recommended Posts

Üdv!

Sylvanus, értem a logikát, és azt kell mondjam, jó ügyvéd lennél. :)

Bár szerintem elég "erős" arra alapozni, hogy van más varázslatuk is, hogy le van írva, hogy van olyan, ami érvényét veszti, de olyan nincs a felsoroltak között, tehát lenni kell MÉG, ami mellesleg érvénytelen. Hát, értelmezzük akkor ennyire szőrszálhasogatva szó szerint.

Mivel kijelentik, hogy a szerzeteseknél nem úgy néz ki a szféra, mint a papoknál, semmiképpen nem tudom elfogadni, hogy az istenhez kötöd a szférákat, a papokhoz hasonlóan, és biztosra veszed, hogy ugyanazokat a szférákat ismerika szerzetesek is.

Egy dologban egyetértek, illetve szerintem ide lyukadunk ki a végére, a plusz varázslatokról - használható információ hiányában - a KM határoz. Tehát nem jelenthető ki egy varázslatról sem, ami nincs a Tf-ben, vag a 2TK-ban nekik adva, hogy márpedig ilyenjük van!

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

Először is egy példa a pusztító mágia alkalmazására magán ...

Volt egy "harcias" szerzetes, aki az ellenségeit elégette... hogy hogyan..?

Belsőidőben odarohant, majd miután szorosan átölelte az ellenségét magára nyomott egy szent tüzet...

(természetesen amenyire tudott "felszerelkezett tűzvédelemmel")

A Szerzetesek szférikus mágiájához:

NINCS szférájuk pontosabban 1 a LÉLEK, tehát a hitszerinti Szférák nem teljesen egyértelműek hisz az pl a Pyar hitű szerzetesnél igen nagy "előny", ami a játékegyensúlyt (szerzetesekre nézve) apszolút felboríthatja, nem beszélve a gonosz jelleműeknél, aki megszálhat egy testet, így az majdhogynem halálra is van ítélve...

Nálunk egy Shadoni szerzetes volt, ő csak a leírtakat használta + a lélekszférájú varázslatokat Démonokra.

/elég is hisz ha kimondod a nevét 1: nem használhat a beszéd alatt befolyásoló mágiát ellened 2: lehet rájuk hatni/

Nálunk ez elegendő volt, nem egy Démonnal küdöttek meg az ő segítségével, jahh és egy Harcos akiben benne van egy Szerzetes "lelke" az igen hasznos lehet, hisz az gyógyíthatja és "feltápolhatja" így elég komoly haderőt képvisel...

/Nálunk ez a Boszokányvadász-ban a Szerzetes igen hatékony lett... hisz mind a 2 gyógyította a testet, a szerzetes harcközben a Vadász meg utána/

Még hozzátenném, hogy mi a Shadoni Isten által Biztosított Gyógyítás 2* hatékonyabb volt (a papok paplovagokban említik a spec. gyógyító hatásukról, ám ez nem nagyon mutatkozik meg .. no mi így haszmáltuk.. de e nélkül is elg hatékony szerintem...)

Most ennyit.. /sürget az asszony.. megyünk koncertre.... :wink:

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Mi leegyszerűsítettük. Az istenek mindazaon varázslatokat megadták a szerzeteseinek, mint a papjaiknak. A nagyon erős megkötés, hogy a szerzetes ezeket csupán magára alkalmazhatja.

Érdemes megnézni egyébként, mert azok a szerzetesi varázslatok, amelyeknek létezik párja a papi mágiába jóformán kimerítik az egyéb papi varázslatok számát. Alig néhány plusz varázslat fedezhető fel használhatóként.

Természetesen a szerzetes nem kapta meg nálunk az isetenek egyedi varázslatait. Azt csak a papok kapták.

Bár szerintem elég "erős" arra alapozni, hogy van más varázslatuk is, hogy le van írva, hogy van olyan, ami érvényét veszti, de olyan nincs a felsoroltak között, tehát lenni kell MÉG, ami mellesleg érvénytelen.

Most vettem észre pontosan mit írtál. Szerintem 95%-ban jól értetted amit akartam írni, de alapvetően nem csak erre alapoztam, illetve nem olyannak kell lennie még ami mind érvényét veszti (ennek nem is lenne értelme), hanem kell lennie egy olyan, csak általánosságban meghatározott csoportnak (ami mellesleg a papi mágia), amelybe tartozó varázslatok egy része veszti érvényét.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Uraim, ez itt két lehetséges, bizonyos logika alapján elfogadható, ám egyáltalán nem hivatalos megoldás. Ennek okán szükségesnek tartanám kijelenteni az eddigi vita témája miatt, hogy - azt hiszem végszóként - a szerzetes hivatalosan azokat a varázslatokat kapja, amit leírt neki a TF (vagy a 2TK) .

És ezeket önmagára alkalmazhatja.

Lám, az egyértelmű témán is lehet oldalakat vitázni, akkor vajon ki csodálkozhat a nem egyértelmű dolgok körül kialakult hozzászólásözönön? :lol:

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

Uraim, ez itt két lehetséges, bizonyos logika alapján elfogadható, ám egyáltalán nem hivatalos megoldás. Ennek okán szükségesnek tartanám kijelenteni az eddigi vita témája miatt, hogy - azt hiszem végszóként - a szerzetes hivatalosan azokat a varázslatokat kapja, amit leírt neki a TF (vagy a 2TK) .

És ezeket önmagára alkalmazhatja.

Lám, az egyértelmű témán is lehet oldalakat vitázni, akkor vajon ki csodálkozhat a nem egyértelmű dolgok körül kialakult hozzászólásözönön? :lol:

A 2.tk mégis azt írja, hogy a szerzetesi mágián kívül alkalmazhatja a számára engedélyezett varázslatokat(, amik, ugyebár csak rá hatnak)

Ez így elég bő lehetőségeket hagy. Ki hogy veszi. Kérdés: a 'hit hatalma' varázslatot használhatja? Csak rá hat... (azonban egy-egy isten varázslata külön-külön). :? :? :?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Azt nem. Én úgy fogalmaznék, hogy minden általános papi varázslatot, amelynek van értelme a szerzetesnek önmagára mondani és az imádott istencsalád bármelyik istene enged hozzáférni.

Ezen felül a szerzetesek a saját speciális varázslataikat, míg a papok az istenük speciális varázslatait kapják. Nem engednék átjárást.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

Azt nem. Én úgy fogalmaznék, hogy minden általános papi varázslatot, amelynek van értelme a szerzetesnek önmagára mondani és az imádott istencsalád bármelyik istene enged hozzáférni.

Ezen felül a szerzetesek a saját speciális varázslataikat, míg a papok az istenük speciális varázslatait kapják. Nem engednék átjárást.

Sylvanus

Koszi. Asszem ezt alkalmazom. :D

Link a hozzászóláshoz

sziasztok!

néhány kérdésem lenne az ÚTK-s slan diszciplínákkal kapcsolatban:

- A Levitáció használatakor ugyebár le van írva, hogy a Slan képes pl. a sövény tetején végigfutni. Namármost, ha mondjuk ráugrik egy ablakból, akkor sem zuhan bele a sövénybe?

- A Belső idő diszciplína alkalmazása közben szabad támadni? Vagy konkrétan mire való ez a diszciplína?

köszönöm a választ!

Link a hozzászóláshoz

Szerbusztok!

Csak 1 érdekes-vicces megoldást szeretnék leírni. Nem volt túl etikus részünkről, -főleg részemről- ugyanis többekközött egy Slan kardművész vagyonszerzése volt a cél.

Tudjátok a Slan út biztosít egy levitáció nevű diszciplínát. Ennek segítségével lehet a föld felett 1 méterrel lebegni, eközben a Slan sebezhetetlen, és saját súlyánál 10X (ez nem biztos) nagyobb terhet cipelhet. Egyszer egy toroni és egy gorviki haramiacsapat üldözte kalandozó csapatunkat, és sikeresen összeugrasztottuk őket. a csata hevében, nyerészkedés szándékával elkezdtük összeszedni a földről a fegyvereket. mivel elég sok volt, ezért a (Dreina-) lovagunk felpakolta a levitáló Slanemre a kardokat, és hátulról ki akart tolni a városkapun (mert a Slan közben nem mozoghat). Sajnos meglépni nem tudtunk, mert a KM azért nem engedte hogy ennyire erkölcstelenkedjünk, és a Dreina lovag is megsínylette a jellemében a hullafosztást, de azért jó poén volt, és megszületett az új rakodó/teherhordó jármű: a Slan-targonca. :D

Link a hozzászóláshoz

Hát igen nem etikus :D én is csak a poén kedvéért a kardművész erkölcstelen barátunknak annyit mondtam volna hogy töfög az utcán és zsupsz, leesel. nem érzed magadban a kiválasztottság érzését , kezd elmédben eluralkodni valami, valami gonosz és sötét :]

KM:Amíg káoszkodsz :D és vagyonszerzésre használod a pszit megvonom a pszi képzettséget tőled,:D

Slan-targonca ignore :D

Ahogy a KM is tette.XD

Link a hozzászóláshoz

Üdv.!

Nálunk is akadnak ilyen gondolok (mesélő szemmel nézve), hogy a karakter/karakterek olyan dolgot találnak ki, ami teljesen összeegyeztethetetlen a felfogásával/jellemével/stb. Az elfogadható, hogy pl. egy varázsló ne legyen feltétlen nagyképű, szerényebb kiadású is létezik. De vannak esetek, amiket nem lehet elképzelni, csak jellemtorzulás esetén. (nagyon jó példa a fosztogató Slan).

Visszatérve nálunk ez egyszerűen van megoldva. Nincs demokrácia, csak diktatúra. :tuzes: Én ismerem akikkel játszom, így tudom, mit nem tud kijátszani, és azt nem is engedélyezem. Ha ez most Slan, vari vagy tolvaj, az tök mind1.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Az is megoldás lehet, már ha a csapat nem sértődős, hanem ét a szóból, hogy az apróbb kihágásokat "megbünteted". Ezt nem nyíltan, és szó szerint kell érteni, ám érzékeltetheted vele a nem kívánt tevékenység játéktechnikai, világbeli hatását. Pl. a rendetlenkedő slan nyugalma megbomlik, és ha ezt jól meséled ki a következő meditációkor, vagy akaratlanul rosszul alkalmazott pszi diszciplína során, akkor majd rájön, hogy tulajdonképpen mitől is slan a slan, és mitől nem lesz az. Ez a "tanítás", megleckéztetés jellegű tiltás hatásosabb, életszerűbb lehet, mint simán megtiltani, hogy -"ezt nem lehet, vagy nem mesélek". Persze az ilyet a KM nek nagyon diszkréten kell csinálnia, hiszen nem a másik játékának elrontásáról, nem a "főnökösködésről" van szó, hanem a szép játékról.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Teljesen egyet értek veled Gergely, sőt a Slan esetében a nem tökéletes, vagy problémás meditálás hihetetlen jó 5letnek tartom. Ha...

Mint írtam én ismerem, akiknek eddig meséltem. És sok esetben nem veszik észre, hogy "ezt nem kéne azért". És túl sokáig kéne "elnézni" mit csinál. Játék és balance (többi játékos is már nem tartja igazságosnak). Emiatt létezik olyan, hogy nem engedélyezem "szerepjátékos" karaktereket már az elején. (Bárd, Vari, Pap... stb)

Link a hozzászóláshoz

Engem csak egy dolog érdekel a pszível kapcsolatban: ha "meggyógyítom" magam, tehát fp-t töltök belőle, az utána miért nem tér vissza? Mármint a seb nem gyógyul meg, csak a fájdalmat nyomom el, ez nem lehet permanens hatású, különben ott akkortól érzéketlennek kéne lennem a fájdalomra... értitek a problémát?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Azt hiszem, igen, csak azt nem, hogy mi nem világos.

A seb gyógyulása az Ép gyógyítás, mágia vagy természet kell hozzá, az akarat kevés.

Az Fp "gyógyítás" - már ez is pontatlan fogalmazás" CSAK a fájdalomérzetet enyhíti. DE ha a seb megmarad, attól még fájhat tovább... pl. ha alkalmazzuk a sebzések okozta utóhatásokat, lehet fájdalom, és bizonyos időszakonként ez Fp vesztést eredményez. Ha közben csillapítok rajta, jobban, többet tudok majd elviselni, nem ájul el a karakter, stb.

Ez olyasmi leht, csak elképzelés szintjén, mint amikor pl fáj vlaamim, és nagyon nem tudok koncentrálni tőle, agy nincs kedvem emiatt valamihez, vegy csak a szervezetem visszahúzna tőle, mert tudja, hogy fájni fog. Ekkor összeszedem magam, és akarattal úrrá leszek a fájdalom egy részén. Én így látom.

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Ez a diszciplína valami olyasmi lehet, hogy a lelkem felette magasfokú uralommal egyszerűen elnyomom a fájdalomérzetet. De ez nem lehet maradandó, mivel ahhoz folyamatosan el kell nyomni. Ha meg nem maradandó, akkor egy idő után visszatér, mivel közben a sebből a fájdalominger folyamatosan jön, csak az agyban nem tudatosul, azaz a fájdalom maga nem jön létre, de ezt aktívan kell elnyomni.

Ha viszont az idegeket magukat bizergálom meg (mert ugye más az ember felépítése, lehet nem is idegek vannak, tehát akkor mondjuk úgy: a fájdalom forrását manipulálom) akkor meg az egy permanens hatás, átállítottam őket hogy ne jelezzenek fájdalmat.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Azt hiszem, tetrának igaza van. Véges mennyiségű pszi-pontot felhasználva nem lehetek úrrá a fájdalmon akármilyen hosszú ideig. Szerintem előbb-utóbb elmúlik a hatása, és a fájdalom visszatér. Valószínűbb egyébként, hogy nem a fájdalom forrásának, hanem az elmének a szintjén hat a diszciplína, hiszen egyébként nem lehetne másokon alkalmazni. Ráadásul a diszciplína hatása ellen asztrális ME érvényesül - bár lehet hogy ez csak a kínokozásra érvényes. Nyilvánvaló tehát, hogy a fájdalomcsillapítása nem az anyagi test befolyásolása által hat.

Végső soron úgy gondolom, hogy a fájdalom egy idő után visszatér - persze az előfordulhat. hogy közben a szervezet gyógyult egy keveset, és ezért az illetőnek kicsit több Fp-je lesz, mint a diszciplína alkalmazása előtt.

Link a hozzászóláshoz

Emlékeim szerint mi háziszabályként egy órában állapítottuk meg a hatás idejét, tehát utána (a gyógyulásnak megfelelő esetleges csökkenéssel) visszatér a fájdalom (vagy elmúlik, ha kínokozásként használjuk. Bár ez így belegondolva elég rövid idő, úgyhogy a magam részéről egy olyan 2-3 órát tartanék reálisnak. Plusz a ráfordított pszi pontok növelésével kitolhatóvá tenném az időtartamot...

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Szerintem szép kis zöldségestálat hoztatok össze eddig :P:)

Az Fp-k FÁJDALOM tűrés pontok.

Azaz, ha veszítek, akkor azért veszítek, mert valami FÁJ ugye? :)

De a játékban egyszerre 4 vagy jevesebb Fp veszteség még semmiféle testi sérülést nem okoz, ugyebár van az a szabály, hogy egyszerre 5 vagy több Fp veszteségnél vonunk Ép-t is. Amikor mesélek, az Fp-s sérüléseket 1szerűen karcolásnak szoktam tekinteni.

Amikor 1-2 Fp-t sebződik a karakter, akkor pl. kevésbé érzékeny helyen kap egy horzsolást vagy egy közepesen nagy karcolást, esetleg egy nem túl mély sebet. 3-4 Fp veszteségnél már érzékeny helyen éri az ütés: az arcán, tenyerén, kézháton... szóval értitek. Ezek a sérülések gyorsan gyógyulnak: ha megszúrják az ujjatokat pl. vércukor vizsgálatnál, akkor lehet h lesz egy kis sebetek, ami sokszor már a nap végére eltűnik, sőt 5 perc múlva nem is fáj..

Az Ép sebzések már erősen fájó (-2 Fp) sebek, lassan gyógyulnak, hegednek, sokáig kék-zöld a helyük, stb. pl: 1X beleöklöztem 1 üvegablakba balesetből (w00t :)): nem volt nagy a seb, de soká gyógyult és a helye is megvan.

Na jó sok zöldséggel hozzájárultam a tálatokhoz remélem :)

Szóval szerintem a pszi-nél is ez van. Fp gyógyulás miért romlana vissza? ... :)

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...