Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Játéktechnikai megoldások - Pszi


Antail

Hasznos-e a Pszi játéktechnikai átnézése?  

109 szavazat

  1. 1. Hasznos-e a Pszi játéktechnikai átnézése?

    • Igen
    • Nem
    • Éljenek a Barbárok - Nem használok pszit


Recommended Posts

Azért az nem igaz, hogy belső idő alatt nem lehet harcolni. Etk. 123.-ik oldal.

"Mindamellett a Slan-út Belső ideje nem csak a gondolati folyamatokat gyorsítja fel, hanem a diszciplína használójának testét is, Így alkalmazónak minden szempontból egy teljes köre van cselekedni-akár harcolni is-, míg a külvilág számára  csupán egyetlen szegmens telik el.

Link a hozzászóláshoz

Egy tízszeres sebességgel közlekedő személy minden halandóval szemben instant halálos, és még időmágiával sem lehet magyarázni, hogy könnyebben törik, ezért nem praktikus neki támadnia. Én mégis ezt hoznám be, olyan szinten gyorsabb, hogy nem tud érdemben sérülést okozni a lassabb dolgoknak, mert az idő folyása és stb. Ez persze nem akadályozza meg, hogy fojtószorításba rakjon valakit, vagy odaillessze a pengéjét a nyakához.

Link a hozzászóláshoz
11 perccel ezelőtt-kor tetra írta:

és még időmágiával sem lehet magyarázni, hogy könnyebben törik, ezért nem praktikus neki támadnia. Én mégis ezt hoznám be, olyan szinten gyorsabb, hogy nem tud érdemben sérülést okozni a lassabb dolgoknak, mert az idő folyása és stb

Ebben mi a logika? Tudom, hogy a „Gyorsítás“ varázslatnál ez le van írva, de a logikát nem látom. (Illetve az egyetlen logika, amit látok, az az, hogy nem akarták a készítök, hogy túl táp legyen.) Attól mert gyorsabb vagy, még nem leszel gyengébb. Ha valakibe 50km/h-s csapás helyett 500km/h-val vágod bele a kardodat, miért sebzödne kevésbé?

Na de harcértékmódosítókat még senki nem írt. Mennyi az annyi? +50? +100? +200? 

Link a hozzászóláshoz
10 perccel ezelőtt-kor Quintus írta:

Ha valakibe 50km/h-s csapás helyett 500km/h-val vágod bele a kardodat, miért sebzödne kevésbé?

Az a logika, hogy az időmágia nem gyorsabbá tesz, hanem a szubjektív idődet gyorsítja fel. Ennek a fizikája nem könnyen leírható földi fizikával, de Ynev nem is a Föld.

11 perccel ezelőtt-kor Quintus írta:

Na de harcértékmódosítókat még senki nem írt. Mennyi az annyi? +50? +100? +200? 

Shen írt.

Link a hozzászóláshoz
Egy órával ezelőtt-kor Quintus írta:

Na de harcértékmódosítókat még senki nem írt. Mennyi az annyi? +50? +100? +200? 

Mi 50+20-at használunk. A +20 azért van mert rohamnak számoljuk, így a sebzés x2.

48 perccel ezelőtt-kor tetra írta:

Az a logika, hogy az időmágia nem gyorsabbá tesz, hanem a szubjektív idődet gyorsítja fel.

Stimm, csak ez nem időmágia, tehát nem tartozik ebbe a logikai menetbe.

Link a hozzászóláshoz

-30 az ellenfel harci értekeire. ott a valasz. Nem a sebzésére nem vonatkozik.

És ne felejtsük el, hogy a Belső idő utan annyi körig pihennie kell ahány szegmenst Belső időzött.Ha még is harcol tovább vagy százalékos képzettséget hasznal, akkor a Slannak -25 KÉ, TÉ ,VÉ, CÉ? %! Ez szintén Rúna 1/4.A Slan cikk.Itt az oldalon is megvan.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Ezt a problémakört kiválóan körbejárja TAO Amikor megállt az idő című kalandmodulja, ahol részletes elemzés alapján a pontos játéktechnikát is hozzárendelte a belső idő és a különböző gyorsító hatású varázslatokhoz. Javaslom azt nemcsak áttanulmányozásra, hanem alkalmazásra is. (az 52. oldaltól)
Amikor megállt az idő

Cundior és Quintus kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Mi ezt úgy használtuk, hogy az első támadás (ha ezzel indít a harcművész) egy környi csapást eredményet, de nem adtunk hozzá semmilyen módosítót. Aztán még marad ugye a kör hátralévő része is, igaz csökkentett értékekkel. Szerintem ez önmagában is elég jó, nem éreztük szükségét még jobban erőssíteni.

Link a hozzászóláshoz
11 órával ezelőtt-kor MagyarGergely írta:

Ezt a problémakört kiválóan körbejárja TAO Amikor megállt az idő című kalandmodulja, ahol részletes elemzés alapján a pontos játéktechnikát is hozzárendelte a belső idő és a különböző gyorsító hatású varázslatokhoz.

Ahogy említettem is, ez azért problémás, mert nem járja körbe a belső időt. Kyel mágiája időmágia. A pszi pedig pszi, valószínűleg teljesen más alapokon működik. De játéktechnikai egyszerűsítésként, balanszként én is ezt vagy valami hasonlót alkalmaznám.

Quintus és Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Sziasztok! A minap olvasgattam a pszi-mestert. Emlékszem, tinédzserkoromban tök gagyinak gondoltam, de most inkább brutál erösnek tünik. Ki mit gondol?
- Szerintetek az a passzus, hogy egyszerre Tsz.-nek megfelelö célpontra használhat diszciplínákat, azt jelenti, hogy egy 10. szintü pszi-mester 1 szegmens alatt egyszerre akár 10 célpontra eltolhatja a Del Akka szorítását.

- Vagy, még jobb, 1 szegmens alatt 10 célpontra 10 különbözö diszciplínát, mondjuk a varázslóra Del Akkát (nem tud varázsolni), a Slannak lebontja az egyébként bonthatatlan pajzsát, a többiekre meg pszi villámokat szór?

- Úgy tünik, hogy hagyományos halandók közötti a pszi-mester simán leural bárkit, még varázslókat és harcmüvészeket is. (Persze öt is hátba lehet löni vagy le lehet szúrni meglepetésböl, de most nem ezt vizsgálom.)

- Túlvilági lényekkel, pl pszi-re immunis démonokkal szemben azonban elég gyenge.

- A pszi-mester bevezetöjében az van hogy "Az új időkben újfegyverre van szükség – olyanra, mellyel a védtelen oldalukon sújthatunk le az aquirokra." Erröl ki mit gondol? Nekem nem úgy tünik, hogy az aquirok olyan védtelenek lennének a pszivel szemben, söt az északiak asztrál/mentál immunisak (mondjuk ezzel a magam részéröl nem értek egyet, miért lennének az északiak immunisok, a déliek meg nem?)

Link a hozzászóláshoz
13 órával ezelőtt-kor Quintus írta:

miért lennének az északiak immunisok, a déliek meg nem?

Délen több száz aquir faj maradt meg Krán védelmében. Némelyik védettebb, némelyik nem.

Északon viszont a nemes aquir fajok alig pár fajának, pár példánya maradt meg. Számomra teljesen bemagyarázható, hogy csak az ellenálló fajok maradtak meg.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Szerintem nem tud. Le van írva pontosan, miket lehet ezekkel a diszciplínákkal, képzettségekkel. Szerintem sok mindent meg lehet tudni, ha meg még gyesen beszélteti is az áldozatot, ráterelve esetleg a gondolatokat a szükséges témára, ügyes kérdésekkel sok mindent megtudhat, de a varázslói mentálmágia az jóval több, az mindent is megtudhat. 

Sneer kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Igen köszönöm @Sneer, az Emlékfelidézést is oda akartam írni. Azzal végsö soron lehet emlékekben olvasni akkor, nem? Játéktechnikailag ugyanazt lehet vele elérni, mint a Gondolatolvasással.

Pontosabban talán csak az a különbség, hogy az Emlékfelidézés pszi diszciplinánál az áldozat elméjében is felidézödik az adott emlék, míg a mentálmágia Gondolatolvasásánál az áldozat nem (feltétlenül) szerez tudomást a müveletröl...?

Egy órával ezelőtt-kor MagyarGergely írta:

Szerintem sok mindent meg lehet tudni, ha meg még gyesen beszélteti is az áldozatot, ráterelve esetleg a gondolatokat a szükséges témára, ügyes kérdésekkel sok mindent megtudhat,

Ez a megközelítés amúgy tetszik! De ez inkább a Mentálszemes gondolatolvasásra vonatkozik, nem az Emlékfelidézéses emlékolvasásra, nem?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

@Quintus, miből gondolod, hogy az emlékfelidézés pszi diszciplínával bármit is kiolvashatsz más elméjéből? Az arra való a leírás szerint, hogy felidézz olyan dolgot, amit másképpen nem tudsz, mert mondjuk már elsikkadt. De az alkalmazó összepontosítja a tudatát, és visszaemlékszik, ami bizony szellemi energiát követel - ez pszi pontba kerül. Én valahogy így értelmezem. Az, hogy ha akkora király pszi alkalmazó valaki, hogy már más elméjére is tud hatni, akkor ha valaki "nem emékszik", akkor ő, kívülről segítséget adhat, hogy az illető felidézhesse az emlékeket. Jó irányba tereli a gondolatait. Tudom, hogy játéktechnikailag nem kell, de ezt én mindig úgy képzelem el, mintha a megfelelő kérdésekkel rá tudná vezetni az illetőt arra, hogy emlékezzen, rávilágít a lényeges dolgokra, megmutatja, mi is a fontos, és összekapcsolva az apró emlékfoszlányokat, rávezeti az emlékezőt, hogy pl. "ja, tényleg, de hát a kereskedőnek nem is volt haja!" De ebből ő maga, a mesterfokú pszi alkalmazó semmit az ég világon nem tud meg, az egész az "áldozat" elméjében zajlik le, csak a tudati energia, a pszi pont, na meg a szakértelem jön máshonnan. De ha ő nem akarja, és nem mondja el, akkor ebből semmit nem tud meg az alkalmazó. Ez nem gondolatolvasás. Még nem is halottam, hogy valaki így értelemezte volna.

Darabolo, Con Salamander és Sneer kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Még szerencse, hogy az ÚTK nem a MAGUS eredeti rendszere. Számomra egyáltalán nem irányadó... és ez egy nagyon jó példa arra, amiért nem szerencsés, és miért kerülnek az oldasói rendsszeresen kellemetlen helyzetbe, amikor a normális MAGUS rendszerben szeretnének játszani. Vagy az eredeti MAGUS-t játszók között - mert nekik nem nagyon van erre már fórumuk - teszik fel a kérdéseiket. De így már értem, hogy honnan jött. (méghogy az ÚTK ugyanaz, csak fejlesztett, és nem átírt rendszer... :D

Link a hozzászóláshoz

Más kérdés, szintén pszi. Számotokra az beleillik a világképbe, hogy a legtöbb mágiahasználónak van pszi képzettsége? Valahogy nem tudom elképzelni, ahogy egy pap vagy valami sámán ilyen mentális gyakorlatokat csinál, meg meditál. Viszont ha nincs pszijük, akkor nincs (jelentös) mágiaellenállásuk...

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...