Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kérdések a karakteralkotással kapcsolatban


Recommended Posts

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy a papok a PPL1 alapján csak a saját vallásukra kapnak vallásismeret MF-et. Ha szeretnék más vallásokat/istencsaládokat is ismerni, akkor fel kell vegyem újra a képzettséget? Amennyiben igen, akkor légyszi tegyétek ezt lehetővé a karakteralkotóban is. (Jelenleg nem választható a vallásismeret, ha már egyszer megkaptam.) Vagy pedig az ETK képzettségleírása az érvényes és papként minden vallást ismerek Mf-on?

Daelon kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
41 perccel ezelőtt-kor Jadis írta:

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy a papok a PPL1 alapján csak a saját vallásukra kapnak vallásismeret MF-et. Ha szeretnék más vallásokat/istencsaládokat is ismerni, akkor fel kell vegyem újra a képzettséget? Amennyiben igen, akkor légyszi tegyétek ezt lehetővé a karakteralkotóban is. (Jelenleg nem választható a vallásismeret, ha már egyszer megkaptam.) Vagy pedig az ETK képzettségleírása az érvényes és papként minden vallást ismerek Mf-on?

JK-ként a partvonalról: ETK párti vagyok ebben a kérdésben. Mf pap a sajátjában profi, a többiek főbb tanait csak ismeri már, egy jó teológiai vitához elengedhetetlen.

A PPL jópár dologban szvsz élhetetlen szűkítéseket vezetett be.

Link a hozzászóláshoz

Tudatos döntés volt ignorálni a néhány kasztnál megkapott Vallásismeret (Csitulu) bejegyzéseket, és általános, nem specializált képzettségként meghagyni (ahogy a kasztok többségénél szerepel). Lehet, hogy hibás döntés volt, de eddig senki nem panaszkodott miatta. A gondolatmenetem az volt, hogy a vallásismeret + kultúra vagy nyelvismeret vagy egyéb, idetartozó képzettség adja meg, hogy igazán mit is tud. ETK rendszerben úgysem dob az ember képzettségekre, tehát eleve a mesélő feladata eldönteni, hogy mi van.

Mint nem táborszervező, nem tudom megmondani, hogy mi a helyes, táborra érvényes, csak hogy a karakteralkotó írója hogy gondolkodott.

Jadis kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

A karialkotó és otthoni játék szempontból teljesen egyetértek, tetra.

A verseny annyiban kicsit más, hogy a kiírásban ez szerepel: "Papok, Paplovagok 1, 2 (a korábban megjelent papot, paplovagot ez alapján kérjük)", ezért kérdeztem meg. 
Szóval, ha az általános, akkor boldog vagyok, a Kp-im is boldogok és a karialkotó készítői is boldogok. Ha a spec., akkor a Kp-im kicsit elszomorodnak, a karialkotó készítői pedig izzadhatnak beleprogramozni ezt (is).

Antail kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
On 2021. 05. 24. at 22:25-kor Hulla írta:

Első lépésben is tisztáznám, hogy a Karakteralkotás adott, a benne lefektetett szabályok - lévén azokat godorai márványba vésték - nem képezhetik vita tárgyát.

Ettől függetlenül ezt a kérdést sem fogom válasz nélkül hagyni. Tehát:

@Catsmile Tőled, mint régi táborozótól minimum furcsa, hogy problémásnak tartod a szabályozást. Hiszen közel egy évtizede minden Nyári Tábor karakteralkotásában szerepel ez a szabály. Persze lehet, hogy benned már évek óta formálódik a gondolat, csupán most érkezett el az idő, hogy hangot adj neki?!

Üdv,

H.

Hali Hulla!

Ha gondolkod, privát megbeszélhetjük, vagy a táborban (ha ott leszek). Igen, régóta táborozó vagyok, és pont azért jutott most eszembe, mert a úgy tűnik, hogy magas szintű karakterekkel megy a játék. Gondoltam ez másban is megmutatkozik a szinten kívül, lásd az egyik előző posztom (2019.05.24). Egyébként nem vitatom a szabályokat, nem is akarnám átírni őket, csak egy meglátásomnak adtam hangot.

Egyúttal Jadisnak felelve: igen, persze lehet több aranyad a szint elengedésével, vagy akár alacsonyabb tulajdonságokkal, viszont én úgy érzem pont ez lenne egy kicsit következetlen a világ szempontjából. Mivel lényegében kevesebb tapasztalattal tennél szert több vagyonra, erősebb tárgyakra.

Üdv, Cats

Link a hozzászóláshoz

Alapesetben az alkarvédő használatához hárítófegyver használat képzettség kell az MTK szerint (legalábbis mi mindig úgy játszottuk.) Persze ha kaszthoz fel van írva, mint használt eszköz, de nincs meg a képzettség, akkor át kell gondolni, hogy meg kell vennie a szakértelmet, a nélkül használja az eszközt kasztszkill jelleggel vagy arra kapja meg (mert mikor leírták még nem létezett a képzettség, pl mellébeszélés a tolvajoknál). Alapból 18 VÉ-t ad fegyvertelen kézen (ETK vértek statjai alatt írja), de ha használod támadáshoz is (lenti képzettség Mf), akkor csak 15-öt.

 

1662321373_kp.png.3c8bce47d35b9faf504866813e91deed.png

Daelon, Jadis és Sneer kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
11 perccel ezelőtt-kor Rodrigo írta:

Alapesetben az alkarvédő használatához hárítófegyver használat képzettség kell az MTK szerint (legalábbis mi mindig úgy játszottuk.) Persze ha kaszthoz fel van írva, mint használt eszköz, de nincs meg a képzettség, akkor át kell gondolni, hogy meg kell vennie a szakértelmet, a nélkül használja az eszközt kasztszkill jelleggel vagy arra kapja meg (mert mikor leírták még nem létezett a képzettség, pl mellébeszélés a tolvajoknál). Alapból 18 VÉ-t ad fegyvertelen kézen (ETK vértek statjai alatt írja), de ha használod támadáshoz is (lenti képzettség Mf), akkor csak 15-öt.

Ez azért vicces, mert a hárítótőrrel is tudsz támadni és még több VÉ-t is ad, mint a sima tőr, miközben a sebzése ugyannyi - de olcsóbban megtanulod, mint a sima kétkezes harcot, ami viszont a sima tőrhöz kell... namind1. Mindeközben egy pajzshoz több kp kell, csak mert több VÉ-t ad. :confused:

Viszont a fentebbiek szerint legalább le van írva hivatalosan. Köszi.

Rodrigo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

 

31 perccel ezelőtt-kor Daelon írta:

Ez azért vicces, mert a hárítótőrrel is tudsz támadni és még több VÉ-t is ad, mint a sima tőr, miközben a sebzése ugyannyi - de olcsóbban megtanulod, mint a sima kétkezes harcot, ami viszont a sima tőrhöz kell... namind1. Mindeközben egy pajzshoz több kp kell, csak mert több VÉ-t ad

Ez igaz, viszont ez lesz a csúcsa a dolognak. Míg ha egy hárítótőrre megtanulom a kétkezes harcot Af-on, akkor utána lesz lehetőségem Mf-ra vinni a dolgot, ahol lehet védő, támadó és cselező/fegyverrejtő? taktikám. Az pedig tényleg hasznos. Csak az 25 kp, megvan az ára. Míg mondjuk ha a bárdomnak szeretnék pici plusz VÉ-t, de nem akarok rá sokat költeni, akkor van 8 kp-ból + 18-am és még akár egy tűvetőt is el tudok rejteni alá. Vagy egy dobótőrt, drágakövet, levelet, teleszkópos pallost, ilyesmit. Plusz optikai tuning, amire egy nem szakértő szem azt hiheti, hogy harcosféle vagyok, de mégis macsóbb, mint a nagy pajzs :D

Daelon kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
On 2021. 05. 26. at 15:18-kor Jadis írta:

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy a papok a PPL1 alapján csak a saját vallásukra kapnak vallásismeret MF-et. Ha szeretnék más vallásokat/istencsaládokat is ismerni, akkor fel kell vegyem újra a képzettséget? Amennyiben igen, akkor légyszi tegyétek ezt lehetővé a karakteralkotóban is. (Jelenleg nem választható a vallásismeret, ha már egyszer megkaptam.) Vagy pedig az ETK képzettségleírása az érvényes és papként minden vallást ismerek Mf-on?

Erre kaphatok majd még egy "hivatalos" választ?

Link a hozzászóláshoz

@Jadis A kérdés nagyon jó, a kedvem kevésbé, hogy hála a szabálykönyvek "kiváló" alkotóinak ilyen "érdekes" felvetésekkel kell foglalkozni. 

Tehát, az egyszerűség jegyében az idei versenymodul során tekintsünk el a PPL-es korlátozósoktól. Használjuk az idevágó  ETK-s képzettséget azzal a kitétellel, hogy mindenki a saját vallását Mf-en ismeri és minden más vallást annyira, amennyire az az ős saját előélete (előtörténete) alapján lehetséges.

 

Hárítótör: Köszönet a közösség aktív tagjainak, hogy beidézted az idevágó passzust. ;) 

Antail, Daelon és Jadis kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
11 órával ezelőtt-kor Hulla írta:

@Jadis A kérdés nagyon jó, a kedvem kevésbé, hogy hála a szabálykönyvek "kiváló" alkotóinak ilyen "érdekes" felvetésekkel kell foglalkozni. 

Tehát, az egyszerűség jegyében az idei versenymodul során tekintsünk el a PPL-es korlátozósoktól. Használjuk az idevágó  ETK-s képzettséget azzal a kitétellel, hogy mindenki a saját vallását Mf-en ismeri és minden más vallást annyira, amennyire az az ős saját előélete (előtörténete) alapján lehetséges.

 

Hárítótör: Köszönet a közösség aktív tagjainak, hogy beidézted az idevágó passzust. ;) 

Köszönöm a választ!

Link a hozzászóláshoz
Egy órával ezelőtt-kor Bitschak írta:

Sziasztok! 

Nem működik sajnos az URL linkelése a méregkeverőnek. Az exceles probléma mentes, azt továbbra is lehet használni.

Szóval aki mérget készít az ellenőrizze az URLt, nehogy újra kelljen mérget készítenie :D Bár nem mintha sokáig tartana az online alkotóval :)

Valami routing probléma. Amíg @Antail nem oldja meg használjátok ezt: https://nekdolan.github.io/meregkeveres

Bitschak és Antail kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

 

Lassan indult volna a mesénk és a srácok elkezdtek karaktereket alkotni az oldalon (Hercegi könyvtár/Karakteralkotó), de jelenleg nem igazán működik.

(A régebbi karakterek is eltűntek.)

Esetleg lehet tudni, hogy mennyire tartós a probléma, illetve várhatóan mikor lesz újra használható?

 

Előre is köszönöm a válaszokat!

R

Link a hozzászóláshoz
7 órával ezelőtt-kor Rodrigo írta:

Sziasztok!

 

Lassan indult volna a mesénk és a srácok elkezdtek karaktereket alkotni az oldalon (Hercegi könyvtár/Karakteralkotó), de jelenleg nem igazán működik.

(A régebbi karakterek is eltűntek.)

Esetleg lehet tudni, hogy mennyire tartós a probléma, illetve várhatóan mikor lesz újra használható?

 

Előre is köszönöm a válaszokat!

R

Szia!

Megnezned, hogy megjavult-e? Nem valtoztattunk semmit, valoszinu csak halozati gond lehetett.

Udv. Antail

Rodrigo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...