Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kérdésem van a M.A.G.U.S. szabályaival kapcsolatban!


Antail

Recommended Posts

Köszönöm a választ! :)

Ti hány aranyat mondanátok egy gyémántra ha az illető eladná, és Ediomadban szerezte? (hónapok óta volt bolyongás a bányába pechünk-re egy valóvérűbe is belebotlottunk), azért érdekelne a véleményetek mert a KM-ünk nem mondott értéket és nem is hajlandó már ezzel foglalkozni, és mivel az én karakter birtokába van egy két darab ( köztük az enyémbe is ) szeretnék külső vélemények alapján dönteni :)

Meg azt szeretném még megtudni hogy mit gondoltok az előbbi kérdésemről? " Azt szeretném még kérdezni hogy mennyire ritka tényező hogy egy király mellett legalább egy mágiahasználó legyen, mint szövetséges vagy mint "alattvaló"? Lehetséges lehet hogy egy királyság ura a mágiára " érzékeny " embereit tömérdek vagyonából valamely mágia használó iskolaformával felvértezze őket? És ha igen, mennyi az esélye hogy ezek hűségesek is maradnak hozzá? " :D

( mindegyik kérdéstől Kalandozók élete függ :tuzes:)

Link a hozzászóláshoz
Ti hány aranyat mondanátok egy gyémántra ha az illető eladná, és Ediomadban szerezte?

Uhm, hát pedig ezt a KM-nek kéne megmondania. Õ "adta"; ő tudja, mekkorák, s mégis miféle kövekről van szó. IRL ("földi") példával élve egy régi golcondai "első vízű" (magas tisztaságú) gyémánt a piacon jóval többet érhet, mint egy azzal megegyező tömegű (karátszámú), ipari minőségű dél-afrikai darab. Tudhatod az ETK-ból, hogy a M* rendszerében ez úgy jelentkezik, hogy egy mágia befogadására is alkalmas (tehát "első vízű") kőért tízszeres árat kérnek...

De ha semmi de semmi kapaszkodó, és nagyon szeretnél egy fránya konkrét összeget, akkor legyen kövenként... 500 arany. Ahogy a nagykönyvben meg van írva. :)

Ami a kérdésed második felét illeti, arra Donát szerintem teljesen korrekt választ írt. Azaz: egyetlen koronás fő sem nélkülözheti környezetében a mágiahasználókat - hacsak nem akar szomszédaival, riválisaival szemben komoly hátrányban lenni.

Szerkesztve ekkor: , bűvdudás által
Link a hozzászóláshoz

Szóval ha kitaníttattak Doranba mágia használókat, nem lesz probléma hogy hány jön vissza?

Csak mert az előző kalandmesterünk, akitől átvettük a stafétát.. :D szerinte nagy probléma hogy sok varázshasználó eme morális döntést a saját szakállára hozza meg és lelép nem tér vissza az országba.. mennyi igazság van ebben?

Link a hozzászóláshoz

HA te fizeted a költségeit, s HA jó kézzel választasz embert ÉS iskolát, akkor az jó eséllyel vissza fog térni, hogy legalább a beruházásodat megtérítse a szolgálataival - s az már a te feladatod, hogy a "megfelelő körülmények" biztosításával további maradásra is bírd. Egyetlen varázslóiskolának sem lehet érdeke, hogy "potenciális renegátokat" neveljen - igen gyorsan kikopnának a bőkezű támogatókból és a hozzájuk jó szívvel küldött, ösztöndíjas tanítványokból is.

Ezzel együtt persze előfordulhat, hogy a tanítvány méltatlanná válik mecénása és mesterei bizalmára - erre ez utóbbiak vérmérsékletüknek, lehetőségeiknek és a kultúrkör tradícióinak megfelelő módon reagálnak. Én mégis azt mondanám, hogy ez korántsem általános gyakorlat.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Egy képzettség ötöd fokra való növekedése igényel mestert vagy ez már a tömérdek gyakorlat miatt nő fel?

Kendath;

te most az Új Tekercsek képzettségrendszerében gondolkozol, ha nem tévedek. Úgy emlékszem, ott minden képzettségnél jelezve van az elsajátítás módja (gyakorlással, tanulással vagy tapasztalással); illetve egy külön bekezdés szól a képzettségek elsajátíthatóságáról.

Szóval alapesetben azt mondanám, hogy a titkos képzettségek kivételével a 4. fok ad annyi bázisismeretet, amellyel sok-sok szorgalommal az adott karakter magától is elérheti az áhított ötödik fokot - amennyiben kellően tehetséges, azaz meg vannak hozzá a szükséges mértékű képességei, és - egyes elméleti képzettségek esetén - hozzáfér a szükséges forrásanyaghoz. Ez utóbbival bizony lehetnek gondok... és ezen segíthet egy igazi nagymester.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Sziasztok, az lenne a kérdésem, hogy a vámpírok vére ( a Bestiáriumokban nincs benne ) szerintetek tényleg szolgájává alázza a fogyasztót? Ha igen ez Játéktechnikailag hogy hatna?

Kendath;

ahány fantasy-univerzum, (csaknem) annyiféle vámpírkép, s csaknem annyiféle a vámpírvér hatása is. Anne Rice-nál - s még pár "mérvadó" helyen - a "Sötét Fortély" elmaradhatatlan eszköze, amely nélkül nincs átváltozás sem; másutt életelixír és erőforrás. Mivel a M*-ban (legalábbis Bestiárium alapolvasatában)a vámpírrá változáshoz nincs szükség "vércserére", a vámpírvér mindenfajta hatása opcionális - azaz háziszabályként azt vezetsz be, ami neked és a csapatodnak jólesik.

Magyarán - és tudtommal - nincs hivatalos álláspont. :)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A MAGUS vámpírról nem írnak ilyet, szóval szabad a KM-i terep.

Ugyanakkor az "általános" vámpír képben én már az ellenkezőjét is láttam - ti. sokkal értékesebb/másabb/halálos/ a vámpírvér.

Ugyanakkor ne feledd el, hogy a vér a MAGUS-ban egy "mágikus erőt hordozó", az élethez meglehetősen kötődő anyag, a vámpír pedig élőhalott, legyen akármilyen nagy hatalmú is. Tehát én abban sem lennék biztos, hogy van vére egyáltalán... a leírás szerint sápadt, fakó, stb...

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Sziasztok, az a kérdésem lenne, hogy mit lehet tudni az Ordani külpolitikáról, érdekekről? ( csak úgy nagy vonalakban érdekelne )

Ami nagy biztonsággal elmondható Ordan külpolitikájáról, az a semlegesség. A terjeszkedésről ugyan hivatalosan lemondott, de a tűzvarázslók vezetése alatt továbbra is sikeresen - és konokul - őrzi függetlenségét a magát Kyria örökösének valló Erion-Godora és Pyarron érdekszférájának árnyékában. És mivel a Manifesztáció alatt Amhe-Ramun ellen munkálkodott, a "különcségeit" a délvidéken jó ideig biztosan nem fogják felemlegetni.

Én ennyit mernék megkockáztatni. A többiek majd alkalomadtán kiegészítenek.

Link a hozzászóláshoz

Szóval inkább szánalom és lenézés, mint sem harcias fogadtatás?

Annyi lenne még a kérdésem hogy a kalandmesteremnek volt egy amolyan kis házi szabálya.. - ha nem az akkor elnézést tudatlan vagyok :D - hogy a tapasztalati szintnek megfelelő százalékos esélye van arra hogy ha istene ügyében jár a karakter segíthet neki.. persze csak ha indokolt.. és ezt egy halmozottan bajba keveredett helyzetben sikerült megdobnia egy JK-mnak :D és úgy lett lemesélve hogy egy tűz elementál jelent meg és esett neki a démonoknak így esélyt adva a Party-nak a fair küzdelemre.. ( a dobásnak 11 alá kellett esnie :D ) A kérdésem az lenne hogy ha ez a Yankari jómadár számolhat kedvesebb fogadtatásra emiatt Ordanban vagy ez nem befolyásol semmit?

Link a hozzászóláshoz
Szóval inkább szánalom és lenézés, mint sem harcias fogadtatás?

Ezt nem állítottam. Sok múlik azon, kikkel fut össze, s hogy miként viseli magát. Ha hepciáskodik, vagy érzékeny témákat feszeget, igen hamar pórul járhat...

a tapasztalati szintnek megfelelő százalékos esélye van arra hogy ha istene ügyében jár a karakter segíthet neki.. persze csak ha indokolt..

Ilyesmi lehetséges, de inkább a pap vagy paplovag karaktereknél. Arelnél pl kifejezetten emlékszem hasonlóra.

A kérdésem az lenne hogy ha ez a Yankari jómadár számolhat kedvesebb fogadtatásra emiatt Ordanban vagy ez nem befolyásol semmit?

Na, ez mát tényleg az "ezt csak a KM tudhatja" kategória... (de nem is értem... úgy gondolod, hogy - már bocsi a profanizálásért - "belovagol Ordanba egy Tűzelementál hátán"?) :)

Link a hozzászóláshoz
Na, ez mát tényleg az "ezt csak a KM tudhatja" kategória... (de nem is értem... úgy gondolod, hogy - már bocsi a profanizálásért - "belovagol Ordanba egy Tűzelementál hátán"?) :)

Nem dehogy :D Az elementál mihelyst abba maradt a harc eltűnt, meg nem is az " övé " volt csak segíteni ment..

Csak nem tudom hogy kezeljem hirtelenjében mert Ordan felé szándékozik tévedni, valamiféle támogatást kérni (nem osztotta meg még velem a JK mifélét is), a kérdés csak annyi hogy egy ilyen segítség mennyire nyomja meg bélyegét a játékosra, válhat ez előnyére-e Pld. egy olyan formában hogy a Feketelángok értesültek a dologról és előzékenyebbek lesznek picit vagy hasonlók :D

Link a hozzászóláshoz

Nos. Figyelembe veheted, de pusztán az, hogy a felső hatalmak valamikor ilyen kegyben részeltették, egyfelől nincs a homlokára írva (tehát az ordani városlakók nem fogják ezt "ránézésről" tudni), másfelől nem garancia semmire (nem szólva arról, hogy - ha jól értem - ez egy másik KM fennhatósága alatt történt). Persze, ha szeretnéd (amúgy nem tiszta, hogy te most mesélsz-e, vagy ez egy aktív JK-d, mint ahogy az sem, hogy mi a kasztja), illetve a többieknek sincs ellene kifogása, el lehet vinni ebbe az irányba a karaktert, s megindulhat - teszem azt - a Sogron kegyeltjévé válás rögös útján.

De ez már nem szabályértelmezési, hanem játékstílus- és felfogásbeli kérdés. Rajtatok áll. Hajrá! :)

Szokás szerint szerintem... :)

Link a hozzászóláshoz

Hát részleteiben Igen egy másik KM fennhatósága alatt történt, de ő már " felmondott ", és én és még egy másik társam mesélünk, és eltérő véleményen voltunk hogy kezeljük ezt a kis " kegyet " a továbbiakban, a karakter egy Yankari Légiós a 15. Tsz-en (harmadik személyé nem az enyém), mi eddig az elődünk elmondása szerint úgy kezeltük hogy nem kell papnak vagy paplovagnak lennie csak buzgón higgye istene igéjét és tegyen érte.. nem nagyon szeretnénk játékosoktól már megadott " kegyeket " elvenni csak úgy ( Ha csak nem indokolt :twisted: ), és mivel nem értünk egyet került fel a kérdés a fórumra :D

Link a hozzászóláshoz

Szia Kendath,

Én azt mondom, hogy ha a légiós úr el akar menni Ordanba, hadd menjen. :)

A városban senkit nem fog érdekelni, hogy ki ő. Ha nyíltan felvállalja Sogron hitét (mondjuk egy szimbólummal valahol a ruháján), akkor még tán barátságosabbak is lesznek.

Aztán irány a torony, van valami 8 bejárata, és attól függően, hol megy be, kap kihallgatási lehetőséget (erről csak keveset tudok, a Sötét Térítőben olvastam ilyet, nem tudom, mennyire kanon).

Ott aztán egy tűzvarázsló, vagy egy pap szépen megkérdezi, mi ügyben jár. Aztán istenét is megkérdheti, ha úgy gondolja.

Ha Sogron már megsegítette (és tényleg ő volt), akkor lehet, hogy Ordanban is fogadják majd.

Fontos! A kolléga válaszain és tettein (etikett) múlik, miként fogják fogadni. Amennyiben a megfelelő sztorikat adja elő, akkor valszeg azt mondják, hogy Sogron hitűként szabadon járhat a városban. Meg néha eltrécselnek vele, infókért.

Persze jó lenne tudni, hogy mi a célja, hogy már úgy tudj készülni. :)

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Magasmágiával kapcsolatban lenne pár kérdésem, jutalmazás miatt..

Először is a Magasmágiával képességnövelés lehetségese? (úgy tudom igen, dee az ETK-ban nem találok rá konkrét utalást, lehet csak figyelmetlen vagyok) Ha lehetséges ez a Faji határértéken túl lehet vinni tartósan? (Gondolok itt olyanra hogy, Lovag uraság ereje 19, és az emberi 20 felé növekszik 21-re?) A Varázsló 15. tapasztalati szintjén járt (Dorani varázsló) és az volt a megbízás hogy Ediomadban kellett neki felkutatni egy nagy hatalommal bíró tárgyat, de a varázsló életét vesztette és az egyik játékosom feláldozta a harcosát ( 12. tsz.) és sikerült kicibálnia mielőtt beállt a halál, és a háttérben lévő pap és paplovag begyógyította a sebeit, azonban a harcos olyan súlyosan megsérült a mentőakciójában hogy a morális 10 körnek volt hála hogy megmenekült.. a Kérdés hogy mi lenne méltó jutalom egy 15.tsz-ű varázslótól amiért megmentette az életét?

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...