Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kérdésem van a M.A.G.U.S. szabályaival kapcsolatban!


Antail

Recommended Posts

Szerintem nyugodtan összeadhatod az értékeiket. :)

De tényleg. MGT-t és SFÉ-t is. De legalábbis az SFÉ növekedése mellett az MGT is nőne.

Amennyiben kifejezetten úgy készítteted, hogy a kettő együtt legyen, akkor lehet kisebb az mgt, mint az összegük. De ekkor valszeg a bőrvért (felső réteg) önmagában nem funkcionál.

Egyébként a sodronyingben pont az a jó, hogy nem merev vért. A keményített bőrvért ebből a szempontból rossz választás lenne. A sima bőrvért meg az 1-es sfé-vel... jó az, csak kérdés, hogy van-e értelme. Hiszen azért valamivel úgy is merevebb lesz a sodronying, illetve sokkal melegebb is lesz. Ami van, hogy inkább hátrány.

Link a hozzászóláshoz

Én is képeken láttam, Lovag karakternek kerestem ötletet (Vagyontalan lovag) hogy hogyan lehetne összehozni neki egy vértet amit megtud fizetni és kicsivel több mint egy sodronying (még ha csak kinézetileg is) mégis csak lovag.. ne vegyüljön el az egyen sodronyinges katonákkal felfegyverzett parasztokkal :D És a Google Magisztrátus Könyvtárában találtam ilyen képeket hogy bőr vért elemekkel erősítették meg a lánc/sodronyingeket, a bőrvért úgy illeszkedik hogy egy szerűen rá van húzva a láncingre és szemből hátulról van egy díszes bőrvért oldalt szíjak fogják egybe

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Igen, szoktak, és valószínűleg a teljes vértezet értékeiben benne van minden, amit alá vesznek általában. Nem csak úgy meztelenül húzod magadra a vaslapokat, és az a 6 SFÉ (vagy mennyi).

Én is így tudom. Sőt, még a láncinghez is hozzátartozik az alá húzott puha bőrvért/posztóvért.

Ha egy lovag vagyontalan, örülni fog a sodronyingnek is, nem fogja cifrázni. Úgyis a magatartás, a neveltetés, s nem a páncél fogja a "vasas tömeg" fölé emelni. De ha nagyon szeretné, Kendath, adhatsz hozzá +1 SFÉ-t meg egy MGT-t, s lehet kicsit cifrább gúnyája pár arannyal többért. Ezen -legalábbis szerintem - már igazán nem múlik semmi.

Link a hozzászóláshoz
Sziasztok!

Én is így tudom. Sőt, még a láncinghez is hozzátartozik az alá húzott puha bőrvért/posztóvért.

Igen ezt én is tudom, de itt egy extra rétegről lenne szó, szóval a sodrony úgy ahogy kell alatta a posztó, és a sodronyra jönne rá egy díszesebb külső bőrvért. Valahogy így: http://baehrserker.deviantart.com/art/leather-armor-Dragon-263489502

Tudom hogy ez dísz inkább csak a stílusát akarom szemléltetni. :)

Link a hozzászóláshoz

Aham.

Ez keményített (lakkozott) bőrvértnek tűnik, itt-ott "rákozott" megoldással - ha a kicsi képeket is nézem (mondjuk ezalatt láncing van, ha jól látom, de, gondolom, most nem ez a lényeg). A keményített bőrvért értékei pedig megtalálhatók az ETK-ban. Hozzáadod a sodronyéhoz, s körülbelül meg is vagy. Nem olyan rossz értékek jönnek ki.

Link a hozzászóláshoz

Errr... nem ezt mondtam én is? :confused:

Az, hogy nincs benne a választható holmik listájában, nem azt jelenti szerintem, hogy nem létezik.

Hintófüggöny-vászon sincs a listában, mégis létezik. :)

Azt meg egyértelműnek vettem, hogy posztó megy a vért alá, ráadásul le is van írva a vérteknél, hogy akkor adja a kiírt értékeket, ha aláöltöznek.

Rétegelni mindig van értelme, csak kérdés, hogy mit mivel érdemes. Ha nem gáz, hogy a keményített bőrvért merevebbé teszi a sodronyinged, akkor használd, gond egy szál se. Merevebb, és erősebb lesz a teljes vérted.

A bőrvértre sodronyinget tenni lehet (akadálya nincsen), bár itt kevesebb hasznot látok. Ráadásul a láncok tönkretehetik a szépen megmunkált bőrt.

Szal értitek a lényeget... :)

Link a hozzászóláshoz
Kezdő lovagnak ti milyen Lovagrendet ajánlanátok? Kellene neki egyáltalán rend?

Garmacorral értek egyet. Annak függvényében érdemes és tanácsos lovagrendet választani a számára, hogy mely vidék szülötte, illetve hol nevelték fel. Ez nagyjából azt is meghatározza, hogy milyen eszmék mellett fog lándzsát törni a későbbiekben.

Garmacor írta:

Ha Taba el Ibarában akkor csak is full nehéz vértest és abból is korom fekete színűt! :smile:

Ó, az Ibara a lovagrendek valóságos melegágya.. :)

Link a hozzászóláshoz

Még nincs eldöntve semmi csak a Képességei vannak kidobva, nem igazán volt még dolgom (se mesélőként se játékosként :D ) még az sincs eldöntve hova valósi legyen mivel teljesen kezdő a játékos a legelőnyösebbet akarjuk kihozni a karakterből, annyi van eldöntve hogy se nem rossz se nem jó karaktert afféle az arany középúton járót szeretne. Igazából nem nagyon konyítok a rendekhez Ynev-en, csak a nagyobbakról.. eddig Ynev két végletén gondolkoztunk az Északi szövetségen és Shadonon

Link a hozzászóláshoz

A lovag azért elsősorban nemesi származású fegyverforgató így elég összetett is lehet. Ha kezdő akkor valami szegényebb peremvidéken élő család sarja legyen vagy kóbor lovag akinek a családja távollétében szegényedett le. Ynev közepe kiváló rá. Akár Pyarroni is lehet a család felmenői részt vehetek Ó -pyarron bukásánál is és elvesztették földjeiket. De ha csak a nehézvért, kétkezesfegyver miatt akar lovagot akkor inkább harcost ajánlanék.

A vicc kedvéért.

Ó, az Ibara a lovagrendek valóságos melegágya.. :smile:
Ha Taba el Ibarában akkor csak is full nehéz vértest és abból is korom fekete színűt! :smile:

És itt lehet a legegyszerűbben megtanulni az úszás mesterfokát nehézvértben.

Link a hozzászóláshoz

Na most a lovag ugye kettős értelmű szó, egyrészt jelenti a szociális státuszt, ami nem minden országban létezik (sőt, nem nagyon emlegetik sehol, szóval kb max Shadonban tudom elképzelni), másrészt jelenti a kasztot, ami egy életforma, viselkedésminták összessége.

A kérdés ugye az volt, hogy kell-e neki rend.

Az elsőnél attól függ, hogy a te világodon mit jelent a lovag, mint szociális rang. Lehet, hogy ezt csak rendtagok kaphatják meg. Erre volt példa a Dragonlance regényekben a paladin, aki sosem lehetett lovag, mert nem fogadták be a rendbe, noha szívbeli lovag volt.

A másodikhoz pedig semmiképp, egy lovagot nem a rendje teszi. De mindenképpen segít, színesít, háttértörténetet ad, amiből aztán a mesélő is meríthet.

Link a hozzászóláshoz

Kendath;

Shadon és Krán között jelenleg nincs hadiállapot, a szó hagyományos értelmében nem is szomszédosak egymással, így a kérdésnek nincs aktualitása. A két ország seregei utoljára a pyarroni Dúlás alatt néztek szembe egymással, amikor Shadon segédcsapatokat küldött a kráni hadak által szorongatott Pyarronnak. A dolog kimenetele ismert. A M* jelenében azonban Krán éppenhogy kényszerű szövetségben áll Pyarronnal - és Shadonnal is -, hogy az amund szörnyisten (Amhe-Ramun) fenyegetését együttes erővel megfékezzék a dékvidéken.

És igen: Shadonban a papság igen komoly hatalmi tényező; bármifajta mágiát csak az ő jóváhagyásukkal (különleges esetek) vagy a hátuk mögött (ideig-óráig) űzhet bárki. A shadoni Felföld már más tészta, itt a papság hatalma is csak névleges. Ezen a területen sújtott le Krán többszáz éve, megroppantva a virágzó Godon gerincét; a föld a mai napig átokjárta, titokzatos vidék öntörvényű, gyanakvó népséggel.

Kránról még talán annyit: ez a roppant államalakulat ritkán háborúzik a határain túl, s nem folytat expanzív politikát - a külvilág sorsa csak akkor érdekli, abba csak akkor avatkozik bele, ha érdekeit veszélyeztetve érzi. Ez történt í démonikus Óbirodalom idején, ez történt Godonnal, a Dúlás alatt... s most ez történik az Ibarában is. Krán minden ilyen ütése gyilkos erejű volt, egyetlen háborúját sem veszítette el - de sosem terjeszkedett. Ranagolt és gyermekeit egyéb tervek motiválják.

Kiegészítés:

Shadon tehát jelenleg semmifajta fenyegetést nem jelent Kránnak. Erről a Kosfejes még idejében gondoskodott, amikor egyik gyermeke révén megszólította Amanovikot, aki a Gályák tengerének túlpartján létrehívta Krán "szatellitállamát", a ranagolita Gorvikot, Shadon sötét tükörképét. A két államalakulat közötti rendszeres háborúskodás - mely meggátolta Domvik országának túlzott megerősödését - kiegyenlítetten folyt - egészen addig, míg a Manifesztáció egy táborba nem sodorta őket.

Ugyanakkor egyes szabadgondolkodók szerint Ranagol és Domvik voltaképp egyazon érem két oldala. Valóban elgondolkodtatóak a felmerülő párhuzamok, noha ezen eszmékért Shadonban igen gyorsan máglyán találhatja magát az óvatlan bölcselő...

Szerkesztve ekkor: , bűvdudás által
Link a hozzászóláshoz

Köszönöm a választ! :) Igazából Kránt csak egy példának szántam, arra lennék kíváncsi hogy a papságuk hogy állja meg a helyét a magas mágiával szemben? Sok lúd disznót győz? Domvik vértezné fel papjait ekkora erővel? Vagy eddig mázlisták voltak? :D

Azért kérdem mert lehet félre vagyok tájékozódva, de tudtommal Shadonban csak papság van nincsennek magasmágiát művelők.. ez egy birodalomnak szerintem elég nagy hátrány lenne, és shadonnak mégsem :D erre lennék kíváncsi hogy hogyan is van

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Kendath:

Shadon Godon egyik utódállama - azé a Godoné, amely az individuumot, az egyéni érdemeket, az istenek nélküli boldogulást tűzte zászlajára, így a magasmágiát mindenek fölébe helyezte. A hagyomány szerint ez a dölyf okozta a vesztét is: égi támogatás híján nem volt esélye Krán rontó hatalmával szemben. Valahol érthető tehát, hogy a leszármazottai ennyire ódzkodnak a magasmágiától - túl közelről ismerik csáberejét, a sebek túlzottan sajognak még... s nem kívánják elődeik hibáját még egyszer elkövetni.

Más kérdés persze, hogy független vélemények szerint időközben - ahogy mondani szokás - átestek a ló túlsó oldalára. Azzal, hogy társadalmukat ezúttal kizárólag a Domvik által biztosított hatalomra alapozzák, éppúgy lemondanak a multiverzalitás, a "több lábon állás" előnyeiről, mint annakidején Godon nagyjai, akik azt vallották, hogy magiokráciájukban nincs helye az isteneknek: ők maguk lehetnek azok.

Mindazonáltal sokat elmond Shadon szentségeinek erejéről, s Domvik hatalmáról, hogy papjai és fegyveresei a legutóbbi időkig képesek voltak dacolni a Gorvikból boszorkányok, boszorkánymesterek, varázslók és corgák képében áradó rontással éppúgy, mint az időről-időre fellobbanó eretnekmozgalmakkal. Szóval igen; úgy tűnik, Shadonnak - legalábbis a saját földjén - nem származik kára abból, hogy az egyistenhitű birodalomban a szakrális mágia az, ami átjár mindent, s a klérus felügyeli a nép boldogulását.

Arról is hallani azonban, hogy a magasmágia búvópatakként továbbra is jelen van a birodalom földjén - ám csak egyházi jóváhagyással, az arra méltó személyek gyakorolhatják, "jól felfogott, magasztos célok érdekében".

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Kicsit elkanyarodtunk a szabályoktól.

Az igazság az, hogy a MAGUS eredeti játékrendszerében ezek a vallások, istenek teljesen különböző entitásokként/rendszerekként jelentek meg, működő játéktechnikával. Egymáshoz való viszonyuk olyan volt, amilyen.

"Változást" a Geofrámia óta világot látott MAGUS "teremtéstörténet" hozott, idézőjelben, mert semmi köze a teremtéstörténethez, csak a már létező világon az isteni/félisteni vagy nagyobb lények "háborúját" mutatja be. Az azóta kialakult melyik isten melyikkel egyenlő nézetek kiváló vitaterepet nyújtanak azoknak, akik már "unják" a vallások hagyományos értelmezését, ám játéktechnikailag sehogyan sem képezték le őket, illetve illeszthetők be a MAGUS eredeti papi mágia rendszerébe. Véleményem szerint kár, és hiba őket belekeverni a játékba, főleg, hogy mára nyíltan kinyilatkoztatva egy, a játékhoz nem alkalmazkodó, attól különböző és nem azt támogató Írói és nem a játék-Ynevhez készültek.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Ahogy olvasgattam a lovagokról rá tévedtem a paplovagokra és lehet hogy rosszul értelmeztem, de ő csak játéktechnikailag " sutább " kézitusában mint sima lovagtársa, ahogy értelmeztem ő is ugyan úgy viselkedik mint a lovag harcban békében egyaránt csak bírja a papi mágia kis arkáliumát.. viszont Harcértéke 9HM, ami szerintem lényeges hátrány lehet egy harcossal vagy másik lovaggal szemben, elsőnek míg nem olvastam róla tüzetesebben azt gondoltam hogy amolyan támogató jellege lenne egy kalandozó csapatban, de szerintem ez a karakterkijátszás rovására menne.. nehezen tudok elképzelni egy paplovagot ezzel a mondattal " Menjetek előre én hátulról segítek " .. A kérdésem az lenne hogy neme tudtok rá lehetőséget hogy a harcértékei " hiányát " kicsit enyhíteni tudja egy paplovag? Képzettség vagy ilyesmik?

A Kalandmesterem egyszer azt mondta hogy XY ( Sima lovag karakter ) mesterfokú oktatással bír, így már nem tudom hány év tanítás alatt képes rá hogy felhozza a harcmodorát (A tanítás eredménye az lett volna hogy a Paplovag a következő szintjein már a sima lovag szerint kapja a HM-ét). Szerintetek ez az én KM-em egyik házi szabálya vagy ilyenről van írásos információ is? Ha házi szabály szerintetek mennyire jogos, illetve helytálló?

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...