Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kérdésem van a M.A.G.U.S. szabályaival kapcsolatban!


Antail

Recommended Posts

Sziasztok!

1. Anyagmágiával és bélyeggel lehet módosítani az emberi testen, ez ha jól rémlik 3x-os manaigényű. Így lehet faji maximum fölé növelni valakinek bizonyos tulajdonságait addig, míg a bélyeg rajzolata sértetlen.

Igaz, ehhez élettan mf-et javasolnék minimum.

2. Vagy kaphat mondjuk 1 évre bónuszt (150 manából valszeg kijön). Amolyan áldásként. Szintén anyagmágia, itt bele kell egyezni.

3. Vagy varázstárgy, de ugye a tárgy szimpatikus viszonyban lesz a készítőjével (igaz, a bélyeg is).

A varázstárgy erősségét rádbíznám a háttér ismerete miatt. Meg hogy a varázsló szakosodott-e, ha igen mire? Annak megfelelően adna gondolom egy tárgyat. Lehetne mondjuk régi családi örökség, és akkor a szimpatikus viszony sincs meg.

Illetve amennyiben nem akarod egészen fizikai szintre hozni a jutalmat, kaphatna valamilyen okmányt, amivel Doran segítségét kérheti bizonyos ügyekben. Vagy egyszerűen bejuthat olyan helyekre, ahova eddig nem egy pecsétgyűrűvel. Szívességért szívesség.

Link a hozzászóláshoz
Sziasztok!

1. Anyagmágiával és bélyeggel lehet módosítani az emberi testen, ez ha jól rémlik 3x-os manaigényű. Így lehet faji maximum fölé növelni valakinek bizonyos tulajdonságait addig, míg a bélyeg rajzolata sértetlen.

Igaz, ehhez élettan mf-et javasolnék minimum.

2. Vagy kaphat mondjuk 1 évre bónuszt (150 manából valszeg kijön). Amolyan áldásként. Szintén anyagmágia, itt bele kell egyezni.

1x, mert az emeri test az teljesen nemtelen anyag.

A problémák:

- ehhez el kell altatni a lelket (nem, beleegyezni nem elég, attól a személyes aura még véd), ami nem feltétlenül kellemes vagy veszélytelen.

- mesterfokú élettan alatt meg se próbálja a varázsló, és még utána és vészesen veszélyes. Az emberi test bonyolult, nem lehet csak úgy babrálni vele.

Link a hozzászóláshoz

Tetra,

3x, a változás varázsjel, és bélyeg is.

Természetes anyag mágiája: nem lehet alany, kivéve ha beleegyezik, VAGY lelkét el nem altatják. Varázsjelnél pedig még az aura sem véd (varázsjelek leírása), mivel gyakorlatilag végtelen erősségű. Ezt mondjuk élőlényre nem lehet tenni. De a bélyeget lehet emberre tenni. De nincs rájuk semmilyen ellenállás.

Élettan af-al már ismeri az emberi test felépítését, mf-el humunkuluszt lehet alkotni. Mf élettannal bármilyen testet meg tudsz formázni, aminek felépítését ismered. Az emberi felépítést ismered, ha erőt akarsz növelni, akkor adalékanyaggal (pl kálcium) megerősíted a csontjait, majd az izmokat átalakítva erősebbé teszed a testet. Utána lecsekkolod az izületeket, kötéseket egyebeket. Teszteket hajtasz végre. Ha minden oké, akkor készen vagy.

Emberi test nemtelen anyag.

Igen, a rendszer szerint. Emellett van a szervezetünkben II. kategóriájú anyag, csak elég kevés. Így ezzel nem számol a rendszer. Más kérdés, hogy én 1-2 manát mindig levonok rá pluszba, ha testet változtatok.

Link a hozzászóláshoz

Az Élettan valóban azt írja, hogy erre alkalmas, arra viszont nem tér ki, hogy mennyi kísérletezés, mire sikerül. Nem gondolnám, hogy a varázslónak elsőre menni fog a homonkulusz, és élő, egyedi, egyszeri egyénen kipróbálni, ráadásul egy épp az élés folyamatában lévőn, az egészen más. Nem csak, hogy a hibázás következményei halálosak, de a szervezet mozgásban van, a sejtek között áramlik a vér és az egyéb sejtközi anyag, folyamatosan alakul át. Nem egy halott szervezetet kell megformázni és életrekelteni. Szóval szerintem brutálisan kockázatos dolog.

Sokat sejtető, amikor a Homonkulusz résznél írja, hogy valódi élőlényt csak mágus tud teremteni. Valószínűleg az Élet Princípiuma is bezavar egy élő szervezet megváltoztatásánál. Azt a varázsló még nem érti, így elrontaná.

A beleegyezés kapcsán nekem rémlik, hogy valahol máshol le van írva, hogy csak a különlegesen képzett emberek (ejtsd Slan és Kyr pszít használók) tudják megengedni, de az akkor valószínűleg csak a pszíre vonatkozott.

A TAM-ra valóban nincs ellenállás, bár az erejük nem végtelen, ez kivételként van megemlítve.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Sziasztok!

Ez kicsit butácska kérdés ne haragudjatok :D de már sokadjára lapozom át a törvénykönyveket, valószínűleg figyelmetlen vagyok, de nem találom azt hogy a Vásárolható Pszí illetve Képzettségpont, hány Tapasztalatpontba kerül? :D

Kendath;

mivel erre csak az Új Tekercsek játékrendszere ad lehetőséget, az ott leírtak az irányadóak. A Kp-Tp átváltásról a 35. oldalon, míg a Pszi-pont - Tp átváltásáról a 289. oldalon találsz táblázatokat.

Összefoglalóan annyit elmondhatok, hogy egy Kp 10-40 Tp-be kerül, kaszttól függően. A szintenként vásárolható mennyiség is limitálva van, ez max. 10-28 között lehet. Ami a pszi-pontokat illeti, ezek ára 25-30 Tp, a szintenkénti maximum pedig 5-7 között mozog. Bővebben a táblázatokban.

Link a hozzászóláshoz

Tetra,

Élettan: igen, alkotni tényleg nehéz. De a folyamatokat ismeri. Tehát ha egy másik megoldást nézünk ugyanarra az átváltoztatásra, akkor a megfelelő hormonok beindításával és kiegészítő anyagok hozzáadásával a szervezet magától megcsinálja. Ebben az esetben nincs hiba.

Alapvetően azért nem tartom igazán vitaérdemesnek az emberi test átalakítását, mert amíg nem akarsz belőle démont csinálni, addig egyszerűen mágia és kész.

Már csak azért is, mert átváltoztatom (kisujja hosszabb lesz) majd visszaváltoztatom, és megfiatalodik... mitől fiatalodna meg? mert így él benne az önképe? Semmi köze az anyagmágiához. Úgyhogy ha egy embert erősebbé akarok tenni, akkor szerintem mf élettannal menjen. Nem lesznek szárnyai, úszóhártyája és kopoltyúja, vagy mágikus szerve. Semmi igazán extra.

Valódi élőlény: élet principiumával rendelkező lény. Ilyet tényleg csak mágus tud alkotni. De mi nem akarunk ilyesmit. Csak változtatunk. Itt szerintem nincs semmi akadályozó tényező.

Lehet, hogy rúnás kieg a megengedés gyengítése, ezt nem tudom. ETK-ból indultam ki.

A varázsjel végtelen erősítésű, ez van leírva. A bélyeg akkora erősítésű, mint a bele foglalt varázslat.

Link a hozzászóláshoz

Nem értünk egyet az élő szervezet átalakításával kapcsolatban, de nincs ezzel gond, hiszen a rendszer nem ad igazán konkrét támpontokat, tehát teljesen értelmezés kérdése.

A varázsjel végtelen erősítésű, ez van leírva. A bélyeg akkora erősítésű, mint a bele foglalt varázslat.

Mondom, direkt ki van emelve, hogy a változtatás varázsjel kivétel, az nem végtelen erősségű.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok.

A tűzfegyverekről lenne egy kérdésem.

Az egyik JK-m nagyon rákapott hogy szerezzen egyet és felfejlessze valamilyen módon.

A Törvénykönyv szerint nem lehet mágikus módon fejleszteni a tulajdonságait amivel egyetértek mert bár nem a legpontosabbak de a legerősebbnek számítanak, de a JK kitalálta hogy akkor a magát a lövedéket fejlesztené.

Azokat lehetséges valamilyen úton módon mágikusan feltuninglni hogy becsapódáskór nagyobbat sebezzen vagy létrejöjjön egy elemi robbanás?

Link a hozzászóláshoz

Halihó!

Először is talán azt volna érdemes tudni, hogy melyik szabálykönyv szerint, s milyen értékekkel kívánjátok használni a tűzfegyvereket.

Az Új Tekercsek ugyanis feketén-fehéren kimondja, hogy a tűzfegyverek mágikus úton tovább nem fejleszthetők - ez az én olvasatomban a lövedékekre is vonatkozik, ami játéktechnikai szempontból éppúgy a fegyver része, mint az íjnak a nyílvessző (senki nem gondolja például, hogy az íj sebzése a botként való használatra vonatkozna).

Dehát mindenkinek szíve joga háziszabályokat alkotni: kidolgozhattok a lövedékekre mindenféle jelmágikus hatásokat. Ha nem lenne elég az alapból is brutális sebzés, meg maga a tény, hogy "tűzfegyverem van". Csak ne feledkezzetek meg róla, hogy az ynevi tűzfegyverek alapesetben elöltöltősek; a töltés, fojtás, elsütés során a rajzolat (mondjuk ólomgolyó esetén) sérülhet. És ha besül...

Szerkesztve ekkor: , bűvdudás által
Link a hozzászóláshoz
Bűvtudás

Az Új Tekercsek ugyanis feketén-fehéren kimondja, hogy a tűzfegyverek mágikus úton tovább nem fejleszthetők - ez az én olvasatomban a lövedékekre is vonatkozik, ami játéktechnikai szempontból éppúgy a fegyver része, mint az íjnak a nyílvessző (senki nem gondolja például, hogy az íj sebzése a botként való használatra vonatkozna).

Én úgy tudtam hogy vannak olyan íjvesszők amikre rúnát vésnek, de lehet hogy tévedek.

Az ólomgolyónál igazad van ezt el is felejtettem hogy már a betöltéskor deformálódik a lövedék.

Link a hozzászóláshoz
Én úgy tudtam hogy vannak olyan íjvesszők amikre rúnát vésnek, de lehet hogy tévedek.

Nem, nem tévedsz. A példával azt akartam csupán hangsúlyozni, hogy a lőfegyverek a lövedékkel együtt alkotnak egységes egészet, tehát a tiltások, szabályozások azokra is kiterjednek. Az íjakkal kapcsolatban nincs olyan kitétel, hogy mágiával ne lehetne őket tovább fejleszteni, míg a tűzfegyvereknél van.

Magyarán a rúnás vessző zöld utat kapott, a rúnás golóbis meg nem. Papíron. És szerintem. :)

Szerkesztve ekkor: , bűvdudás által
Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni hogy, az új keletű Kyr bevonulásról mit lehet tudni? Wayne Chapman geofrámiájában olvastam, hogy 15. zászlóháborúnak ez vet véget, és az érdekelne hogy elkezdődik Új-Kyria épülése ezt értem, de elméletileg a Ynevi Kyr-ek mint hitükben mint hagyományaikban mindenben mások... de miben? Vagy minden KM saját belátása szerint? Erről tudtok-e valamit?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

elkezdődik Új-Kyria épülése ezt értem, de elméletileg a Ynevi Kyr-ek mint hitükben mint hagyományaikban mindenben mások... de miben?

Kendath;

Mindenben mások, mint... kik? Kiknél másabbak az ynevi kyrek? Nem egészen értem a kérdést. Azoknál, akik a zászlóháború végjátéka idején újra kikötnek Riegoynál? A calowyniaknál?

Annyiban igazad van, hogy a romokból felemelkedő Új-Kyria nyomokban sem emlékeztet már a császárok és boszorkánymesterek torz álmaira. Tharr egyeduralma, Toron agresszív politikája véget ér. De hát a "kyr örökséget" sosem lehetett egyedül Toronon keresztül megítélni; elég, ha Erigowra... vagy épp Erionra gondolunk.

A sokat szenvedett Északfölde egyesül az új erigowi kyr protektorátus alatt. És amíg nem jönnek ki új írások - regények, novellák - e tárgyról, addig a KM-eké (és a kalandozóké) a feladat, hogy tartalommal töltsék meg ezt az időszakot. :)

Link a hozzászóláshoz

Igen, a Calowyniakra gondoltam elnézést a rossz fogalmazásért :D szinte sehol nem találtam infót arról hogy a Calowyni Kyreknél mi a helyzet a "jelen" korban a Papok Paplovagok olvasmányok közt is csak " tudósok feltételezése szerint " és stb. olvasható :D

Azért érdekelne mert nagyon megtetszett az " ekte eredeti " Kyr faj de az eredeti tiszta vérű " Ó-Kyr " nem a mostani Toroni.. és mint kíváncsiság mint játékhoz mert csináltam egy Kyr karaktert és arra gondoltam érdekes lenne a szerepjáték ha nem a tipikus Jelenkori Kyr fejjel gondolkodna hogy " Csakis Sogron " vagy " Sogron és Tharr " vagy " Morgena " hanem az Ó-Kyriát sirató és az összes istent tisztelő és félő, régi rendszerre vágyó egyed lenne, szóval Weila és Igere is.. de nem nagyon találok rá olvasmányt hogy is működik is ez a jelenben.

Link a hozzászóláshoz

Kendath;

szerintem meg is válaszoltad a saját kérdéseid zömét... :)

Weilát amúgy még Yneven sem lehet teljes egyértelműséggel "leírni" - ott vannak Sheenwall smaragdmágusai, akiknek kötődése a Sorskovácshoz több, mint puszta feltételezés. Morgenának pedig több aspektusa is átvészelte az évezredeket... szóval, a kyr istenek azért jelen vannak a kontinensen is.

Szóval, van mihez nyúlnia a te "múltba vágyó" kyrednek - én például egy olyan alaknak képzelem el, aki Godora ege alatt, az ősi erioni famíliák egyikébe született (tehát nincs tele a feje Tharr kultuszával); egy olyan család sarjaként, kiknél még elevenen él a Függőkertben történtek hagyománya. S ebből az indíttatásból indul el megkeresni az ősi istenek nyomait...

Persze ez csak az egyik lehetőség. Az a lényeg, hogy elég nagy a mozgástered, mert kevés az idevágó anyag. ;)

Link a hozzászóláshoz
Annyiban igazad van, hogy a romokból felemelkedő Új-Kyria nyomokban sem emlékeztet már a császárok és boszorkánymesterek torz álmaira. Tharr egyeduralma, Toron agresszív politikája véget ér. De hát a "kyr örökséget" sosem lehetett egyedül Toronon keresztül megítélni; elég, ha Erigowra... vagy épp Erionra gondolunk.

A sokat szenvedett Északfölde egyesül az új erigowi kyr protektorátus alatt. És amíg nem jönnek ki új írások - regények, novellák - e tárgyról, addig a KM-eké (és a kalandozóké) a feladat, hogy tartalommal töltsék meg ezt az időszakot. :)

Na jó, fel kéne zárkóznom ebben a témában. Tudom, hogy fájdalmas lesz, de azt hiszem el kell olvasnom valamit. Mit?

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...