Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kérdésem van a M.A.G.U.S. szabályaival kapcsolatban!


Antail

Recommended Posts

Sziasztok!

Kendath;

szerintem tetrának igaza van, az alkarvédő VÉ-jét hozzáadhatod az alapodhoz. Ha van pajzskezelésed, mindenképp.

Ami a másik kérdésedet illeti, a források nem ismertetnek efféle lovagrendet. Airun Al Marem előtt Dartonnak csak papjai voltak, a militáns irányzat - és a lovagi harcmodor - a Próféta fellépése után honosodott meg az egyház berkeiben. Nem kizárt, hogy idővel világi lovagrend is kinevelődjön Darton kebelén, de a Holtak Urának egyelőre be kell érnie paplovagokkal... :)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Kendath,

Ha a szabályokat nézzük, akkor az alkarvédő használatához, azaz ahhoz, hogy ne csak úgy ott legyen a kézen, hanem +Vé-t adjon, meg kell tanulni használni azt, azaz úgy küzdeni, hogy védekező felületként, azt hozzávéve a védekező mozgáshoz, számíts az alkarra is. Ezt játéktechnikailag a Hárítófegyver-használat képzettség biztosítja. (és nem a pajzshasználat, annak vannak olyan lehetőségei, ami alkarvédővel nem működik!) A lovag alapesetben nem tanul ilyet, hiszen csak a páncélban "lenni, viselni, mozogni" tanul meg. (nehézvértviselet)

Tehát a lovag fém vértjének alkar-része elláthatja az alkarvédő feladatát, még erősebb is valószínűleg. De kell hozzá a képzettség, hogy azt "oda tegye, ahol számít" és így + Vé-hez jusson.

Azon viszont javaslom, hogy gondolkozz el, hogy mi van még a lovagnál. (nem ismerem a részleteket). Az alkarvédő a fürge, szabad mozgás fegyvere, nem a nehéz lovagi vértté, ami arra épít, hogy "eltalálhatják, csak minek, mert megvédi a vért, és ha ő üt, akkor annyi." Ez még kikerülhető éppen.

Ellenben az alkarvédő páros "fegyver", mindkét kézen viselik és használják hárításra és így számít a Vé-is. Amennyiben a lovagnak pl. pajzsa van, ami sokkal inkább jellemző rá, akkor az amögé "bedugott" alkarvédőnek, vagy alkarvédőként használt páncélrésznek aligha lehet gyakorlati haszna... Ha meg csak a fél kezét használja hárításra (is), akkor én csökkenteném a Vé-t.

Link a hozzászóláshoz

Az a trükk ebben az egészben, hogy ha páncél van rajtam, akkor egészen máshogy küzdök, mint ha nincs. Ha látom, hogy egy csapás nem fog telibetalálni, akkor hagyom, hogy megcsússzon a páncélomon, és közben én tudok kezdeményezni. Tehát itt nem csak az alkarról beszélünk. Nehezen tudom elképzelni, hogy valaki megtanul vértet használni, és ez csak annyit jelent, hogy fel tudja venni meg le tudja venni.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Dartonitákat emlegetett, szóval szerintem pallos a fegyver, és semmi más a vérten kívül. :)

Pallos mellé javaslom, sőt, szinte kötelezően kérem használni az alkarvédőt. Lehet használni, ahogy MG írta, képzettség kell hozzá.

Illetve - szerintem - azon nehézvértesek, akiknél nincsen pajzs, megtanulhatnak olyan harcmodort, ahol a páncéljukat használják pajzsként, azaz támadást vezetnek el vele. Plusz gyalogharc közben valószínűleg állandóan mozognak, így is nehezebb célpontot nyújtva. (Lovon ez ugye máshogy működik... jé, az ki van dolgozva... :P)

Sajnos ilyen nincs leírva a rendszerben, így csak háziszabályként lehet valamit alkotni, és beletenni az mf nehézvértviseletbe.

Annyit tennék még az alkarvédő használatához, hogy vigyázni kell vele. Lehet, hogy erősebb az anyaga, mert a vérthez készült, de ettől még a te tested fogja meg az ütést. Tehát ha egy pallossal rádvágnak, és alkarral hárítasz, akkor elég csúnya sérüléseket tudsz szerezni. Sokat számít a két harcoló fél közötti erőkülönbség is. Ha a támadód sokkal erősebb, és nehéz/zúzófegyvert használ (pl buzogány), akkor valószínűleg simán félresöpri a karod. Onnantól kezdve arra a karra a harc bénultan vagy kábultan megy...

A pajzs jó nehéz fegyverek ellen, bár egy idő után ott is elzsibbadhat a karod az állandó ütésektől. Az alkarvédő egy kifinomultabb, fürge eszköz, ahogy MG is mondta. Tehát beleállni támadásba nem jó vele, inkább elvezetni. Így számolj a +VÉ-vel szerintem.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Csak annyit az egészhez, hogy a hárítás (hárító fegyver használata) az teljesen különálló képzettség MTk-ban la van írva részletesen és valóban nem a lovaghoz való +15 vé-t ad amúgy. De az ETK-ban a páncéloknál le van írva " A fém alkarvédő működhet pajzsként (VÉ 18 ) , de csak a fegyvertelen kézen" elég egyértelmű egy egykezes fegyver a másik kézben semmi csak a páncél plusz kell hozzá valamilyen szintű pajzshasználat ez szerintem simán működhet egy lovagnál is. A játékban is lehet olyan helyzet, hogy éppen nincs nála pajzs vagy tönkretették ekkor nagyon hasznos lehet. Pallossal nem nagyon lehet kivitelezni mert ahhoz mind a két kéz kell a forgatásához. Van kivétel de ahhoz nagyon magas értékek kellenek.

Link a hozzászóláshoz

MG,

Új Tekercseket nem olvastam, ez igaz. De ha ott már gondoltak rá, akkor jó. :)

Bár én szeretem legalább alapszinten kidolgozni, ha harci stílust használnék, és nincs rá szabály, de az "ezt csinálom, KM oldd meg" megoldás is tetszik. :D

Coryss,

Azért van szerintem ez a szabály, hogy fegyvertelen kézen, mert nem tudsz egyszerre egy kézzel két helyen védeni (vagyis csak nagyon speciális esetben, mondjuk háromfejű láncos buzogány :)).

Viszont a rendszer annyira bünteti a nehézvérteseket, ezen belül főleg a kétkezes fegyvert használókat (egy középkori settingben!!!), hogy ha már felvesz rá egy skillt, hogy tudja használni az alkarvédőjét, akkor szerintem, megérdemli a plusz 15/18 VÉ-t. Engedjük meg neki. Lovagnak, paplovagnak amúgy sincs sok kp-ja.

Link a hozzászóláshoz
De az ETK-ban a páncéloknál le van írva " A fém alkarvédő működhet pajzsként (VÉ 18 ) , de csak a fegyvertelen kézen" elég egyértelmű egy egykezes fegyver a másik kézben semmi csak a páncél plusz kell hozzá valamilyen szintű pajzshasználat ez szerintem simán működhet egy lovagnál is.

Na, én épp erre akartam hivatkozni. Az ETK elég egyértelműen fogalmaz. Pajzsként működhet, következésképp pajzshasználat kell hozzá. Alapesetben.

Mert az MTK viszont már engedélyezi a frissen behozott hárítófegyver-használat eszközeként is. Akárhogy is, akármelyik szabályozást vesszük alapul, képzettség kell hozzá, és nem működik úgy, hogy az alkarvédős kéz fegyvert forgat. Tehát kétkezes fegyverekkel sem. Ha a lovagunk alkarvédővel is akarja védeni magát, használjon lovagkardot, másfélkezest vagy shadleki nyitogatót. Szerintem. :)

Link a hozzászóláshoz

Bűvdudás,

Tehát büntessük azt, aki kétkezes fegyvert szeretne használni?

Nem elég, hogy mondjuk a pallosnak a harcértékei a béka hátsója alatt vannak, sebzése kétkörönként egyszer - ha találsz - számít (tehát átlagosan, több kör alatt kevesebbet fog sebezni, mint pl egy hosszúkard), de még minden lehetséges védelemtől is vonjuk meg?

Most inkább nem matekoznék le neked egy összecsapást egy nehézvértes-pallosos (a csatatér réme) és egy bőrvért-pajzs-kard között, de valszeg az utóbbi nyerne statisztika (azaz rendszer) szerint. Holott a pallossal valószínűleg nyerne a nehézvértes.

A szokásos szerintem, szóval lassan elhagynám, ha nem gond. :)

Vagy beírom aláírásnak, ez lesz az én szlogenem. :)

Link a hozzászóláshoz

Messor;

nem büntetünk senkit. A delikvens elolvassa, melyik fegyverekkel, harcmodorral hogyan jár a M* rendszere szerint, majd kiválasztja azt, amelyik tetszik neki. Nem? :)

...vagy, ha úgy látja, hogy valami nem reális, s erről meg tudja győzni a Km-ét is, akkor jöhetnek a házi szabályok. Ad libitum.

Mindazonáltal én - személy szerint - nehezen tudom elképzelni, hogy mialatt lovagunk két marokra kapva forgatja a Zervikapturt, közben briliánsan védi magát valamelyik (neadj'Isten mindkét) alkarvédőjével. Mégis hogyan?

A fegyvernemeket összevetni pedig mindig körülményes. Ugyanis csaknem minden azon múlik, ki van a "fegyverzet mögött".

A szokásos szerintem, szóval lassan elhagynám, ha nem gond. :smile:

Vagy beírom aláírásnak, ez lesz az én szlogenem. :smile:

Én pedig lassan már csak három "sz"-t írok: sz(okás) sz(erint) sz(erintem)... :)

Link a hozzászóláshoz
...vagy, ha úgy látja, hogy valami nem reális, s erről meg tudja győzni a Km-ét is, akkor jöhetnek a házi szabályok. Ad libitum.

Nem, amikor rájön, hogy a harcrendszer úgy szar, ahogy van, akkor átáll valami más rendszerre :)

A probléma ott van, ahol ez nem tehető meg, ott viszont a háziszabályozás is problémákba fog ütközni.

Link a hozzászóláshoz

Bűvdudás,

Ja nem mi (te meg én meg mások), hanem a rendszer. :) Mi megoldjuk háziszabályokkal.

De amennyiben valaki Darton paplovagot hozna, és náluk le van írva, hogy csak kétkezes fegyver lehet, akkor miért legyen egyből öngyilkos is a karakter? Én ezt nem értem.

Ha karakteralkotásnál csak azt nézem, mivel járok jól (mert ha csak a rendszert nézem, akkor azt választom, amivel a legjobban járok), akkor gyakorlatilag mindig tolvajből váltott fejvadász/mozaikvari(vagy bm vagy bárd vagy tűzvari) ikerrel jövök. Pl.

Szerintem nem jó hozzáállás, hogy azért jövök két szablyával, mert jobban járok, mint az alabárdommal, amennyiben gianagi alabárdos vagyok.

Igen, házi szabályok. Pont ez a lényeg, hogy bár a rendszer szerint nem mehet fegyverviselő kézen alkarvédő használata, valamilyen módon adjuk meg az esélyt szegény nehézvértesnek, hogy túlélje az első csatáját. Ha nem is az alkarvédőt adjuk meg neki, de valamilyen harci stílust kapjon, amivel behozhat egy keveset a védőjének hiányából. Csak hogy ne üssék túl minden vágással. :)

Fegyvernemeket persze, hogy nehéz összevetni. De ezért írtam, hogy rendszer szerint ki nyerne. Viszont ha hasonló kaliberűek vannak az eszközök mögött, akkor megint a rendszer mondja meg a nyertest. A továbbiakban a befolyásoló tényező a mázli, mivel a támadót k100-on dobjuk, aminek irdatlan méretű a szórása ugyebár. Csakhogy ezzel megint nem számolnék, csak annyiban, hogy átlagot dobunk, vagy mekkora a minimum ahhoz, hogy valakit eltalálj/túlüss.

Link a hozzászóláshoz

Bocs' a beleszólásért... De ! Mivel elég sokat olvasok a középkori hadviselésről és érdekes témát feszegettek engedjétek meg hogy hozzá szóljak.

Eddigi ismereteim szerint a középkorban a pallost forgató zsoldos 1,5 X-es zsoldot kapott ! A pallos demoralizáló hatása miatt a harctereken előszeretettel alkalmazták. Az érem másik oldala pedig a gyenge védelme. Ezért, ha az lehetséges volt pajzshordozókat biztosítottak melléjük. Akiknek az volt a feladatuk, hogy védjék a pallossal hadakozó "szakembereket"!

Ez az én olvasatomban a MAGUS szabályaira lefordítva azt jelenti, hogy a pallosos mókus nem használhat védő felszerelést.

Az persze más kérdés, hogy a pallos más technikát igényel mint mondjuk egy hosszú vagy másfélkezes kard (keresztvassal való lábkihúzás vagy a markolat gombbal való sújtás) ez mind kő kemény játéktechnika!

Link a hozzászóláshoz

Nálunk is felvetődött ez a kérdés mikor KM voltam egy játékban.

Úgy oldottam meg, hogy aki alapfokon használja (pl. Szabó II káplár a csatatéren, mert ez jutott) az nem használhat hozzá alkar védőt ! Vagy ha használ nem kapja meg a vele járó VÉ-t (optikai tuning ) mert csak vagdalkozik.

Aki mester fokon használja az már tudja is "forgatni" és nem csak kaszabol mint a barom! Ezért ő kaphat hozzá alkarvédő értéket.

Azt ne gondolja senki, hogy 2 körönkénti támadás alatt egyet súlyt a pallosos és utána 20 másodpercig cigarettázik, vagy ha paplovag litániázik egyet csata közben!

Link a hozzászóláshoz

Szia Garmacor,

Semmi baj, sőt, reméltem, hogy valaki hozzászól, aki ért hozzá, legalább tisztázza a dolgokat. :)

Azt mondod tehát, hogy egy kétkezes fegyvert nem raktak össze nehézvérttel? Mert ezzel ugye kiküszöbölhető lenne a védelem hiánya. Igaz, irdatlan állóképességet igényel, meg erőt, de szerintem működne...

Amennyiben jól tudom, kétkezes kardokkal jól lehet olyan technikát alkalmazni, ahol fekvő, tömött nyolcast rajzolva haladsz előre (alulról felfelé vágva). Ehhez ugye nem kell vért alapvetően, de mi van, ha mögéd kerülnek? Ilyenkor tudsz egy mozdulattal megfordulni. Gondolom ez megy, hosszú botnál megy (még nekem is ment :)). Mozgásban nem annyira megterhelő, inkább a karokra fejt ki nagy igénybevételt. Ha ehhez veszünk egy félvértet... Elvileg olyan bábut kapunk a csatatéren, amit kiszedni szinte lehetetlen (Kyr pusztító esetleg?).

Vagy rosszul látom?

Illetve Yneven megoldható, hogy vmi abbitacélból legyen. Így a 20-30 kg mindjárt leesik 15-20-ra. Mágikusan még rá is lehet segíteni. Nehézvértviselet mf leveszi egészen az MGT-t. Én úgy gondolom, a lehetőség adott. Az más kérdés, hogy a nehézvértnek csak SFÉ-je van a rendszer szerint, így ugyancsak túlütnek.

A másik gondom a távolságtartás. Egy pallosos embert megközelíteni, és akár hosszúkarddal megvágni... hááát ember legyen a talpán. Biztos vannak rá technikák, de valljuk meg... amikor azt látod, hogy ő csak jön, és mindenkit felszecskáz, ki akar egyáltalán a közelébe menni?

A távolságtartást viszont a rendszer megint nem kezeli. Szálfegyverrel megnyered a kezdeményezést, és kaphatsz egy megelőző támadást a közelebb jövőre. De ennyi. Továbbra sincs semmi extra előnyöd, hiszen a megelőző támadásod a normál támadóértékeddel dobod. Ami kétkezes fegyver lévén eleve sz*r. (Elnézést a kifejezésért, de "szerintem".) Így aztán egy pajzsost valszeg el sem fogsz találni, tehát mindig bejut. Akkor meg minek? Csakhogy ezek a technikák valamiért kialakultak, különben minek lenne szálfegyver úgy egyáltalán?

Csupán ezért van gondom. :)

Bocs, ha hosszú lett. :)

Link a hozzászóláshoz

Messor1983 azt hiszem kicsit félrement az egész a valódi történelmi középkort összevetni egy fiktív világon játszódó szerepjátékkal és annak a játéktechnikájával nem nagyon valószerű. Házi szabályokkal bárki játszhat nincs vele semmi probléma. De amit fentebb a kétkezes fegyverekről írsz az működik egy csatatéren vagy tág helyen de egy kocsmában, piacon stb...nem túl szerencsés széles forduló csapásokat lendületből használni. Egy Darton paplovag könnyen kerülhet hasonló helyzetbe és rögtön pallost ránt egy tömött ivóban. :) Sok lenne az ártatlan áldozat. A kalandok pedig nem hiszem, hogy mindig csatamezőn játszodnának.

Link a hozzászóláshoz

Lássuk be! Akik a MAGUS harcrendszerét alkották (nem bántva senkit) nem igazán voltak tisztában a dolgok mikéntével!

Pl. én személy szerint csak sajnálni tudom a Darton paplovagokat.

-Csak 2 kezes fegyvert használnak ez kőbe vésett REGULA ha jól tudom.

-A lovagi harcmodor fő és elengedhetetlen kelléke a LÓ!

-Lovon ülve 2 kezes fegyverrel "abálva" az ellent elég magasra kerül a súlypont!

-A kantárt ki fogja? (lehet, hogy maga Darton?) Persze a lovaglás mesterfokú meg minden.......

Olyan ember nincs aki egy csata hevében két kezes fegyvert lóbálva lovon ülve nem esik ki a nyeregből. Vagy ha igen olyan lovagló izmai vannak, hogy már nem is tudna fel ülni a lovára.

Ha egy igazi csatában mögétek kerülnek a csata elveszett! (Szerintem.)

Ja a pallos kizárólag gyalogos fegyver! (igazából)!

DE MI EGY FANTASY VILÁGON JÁTSZUNK! Mindenki beszélje meg a KM-ével! :)

Nem hiszem, hogy az abbitacél, mithrill stb. könnyűfém vérteket tömeges mennyiségben bármely' lovagrend is megengedheti magának. Egyénileg persze megoldható de ez már a játék és nem tény.

Úgy tudom, hogy a nehéz vértes lovagokat (akiket emelő szerkezettel raktak a nyeregbe az apródok) ha kilökték a nyeregből és életben maradtak...... gondolom láttál már cserebogarat hanyatt fordulva! A legjobb lovag sem volt képes hosszú ideig nehéz(teljes vértben) időzni! És nem is beszéltünk a biológiai szükségletekről.....

Amúgy szerintem a lovag a MAGUS mostohagyermeke! Amíg a fejvadászoknak (ismét nem bántva senkit) saját harcművész stílusuk meg minden egyebük van a lovag a saját fegyvereinek technikáját sem ismeri. "Pallosod van !

ÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚ Akóó mennyé abájá!" De kicsit finomítani a lovagi harcmodort.......

Szerkesztve ekkor: , Garmacor által
Link a hozzászóláshoz

Hehe, igen, így van. :)

Ezért vettem én alapul kizárólag a gyalogos nehézvérteseket.

A lovagoknak ott van a lovagkard, meg pajzs, fokos, buzogány, kopja stb. Szegény dartonita meg használ lovon pallost, 18-20-as erővel egy kézben, vagy nem ül lóra. :)

Abbitacél holmik: persze, hogy tömegesével nem. De ettől még működik, mert van. Könnyíthető vele a vért (sőt, még erősebb is lesz, lásd SFÉ növekedése). Illetve egyénileg minden rendtag megoldja, mert rájön, hogy jó. :)

Azért a nehézvért nem azt jelenti, hogy ha eldőlsz, akkor sosem állsz fel. Igen, esni nem jó benne, ez tény. De ha simán csak felborulsz, attól még fel tudsz állni. Méghozzá elég hamar. 20-30 kiló a testen szétosztva nem olyan nagyon sok. (Hátizsákban igen, de az csak a hátadon van.)

Teljes vért kb 30-35 kg (ez a valóságban is kb ennyi tudtommal), abbitacél pedig 15 kg (megnéztem). Egy ekkora nehézvértben azért még lehet mozogni viszonylag könnyen (volt rajtam 10 kg-os súlymellény, amiben edzettem kb 10 percig, erről részletesen akkor, ha tényleg érdekel vkit :)).

Biológiai szükségletről nem kell szerintem beszélni, amikor csata van, úgyis mindegy, ha nincs, akkor meg nem páncélban vagy. :)

A lovagnak valamikor láttam kiegészítőjét, amiben harci stílusok is vannak, tehát van ilyen. Más kérdés, hogy milyen minőségű.

Pl: fogj kétkezes fegyvert egy kézzel alkarra fordítva (tehát hátrafelé fog állni, mint egy zászlórúd), állj féloldalasan úgy, hogy a fegyvertartó kezed hátul van. Na így küzdve kapsz valami 30 védőt... Aham... valaki mutassa meg ezt kérem, hadd hívjam a mentőket (neki mert nincs keze, nekem mert halálra röhögöm magam).

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Érintőlegesen kapcsolódik a fentebbi témához és lehet máshol már ki lett vesézve, de azért megkérdezem:

Kahrei nyílpuskával közelharcban hogyan képzelitek el a dolgot? A lövésznek van mondjuk 60-as alap CÉ-je. Mesterfoka van a kahrei nyílpuskára, emellett felvette rá a Pusztítást is, szintén mesterfokon (ez még +10 CÉ, illetve a fegyver alap CÉ-je így 23 lesz, 40-el üt túl), összesen akkor 83-as CÉ-re dob. :)

Hárman támadnak rá hosszúkarddal rohamozva (vagyis esetükben a "kiszámíthatóan mozog" kategória él: +20 VÉ), a legközelebbi, akire először lőni fog 2 méterre van tőle, a másik kettő 3-3 méterre. Alap VÉ-jük 32, ill. 33-33, módosítókkal (mozgásból, ill. az időjárásból - ami legyen gyenge szellő - összesen + 30 VÉ) ez 62, ill. 63-63. A lövész egy kör alatt 3 lövést tud megereszteni.

Vagyis, ha jól számolom, 20-at vagy nagyobbat kell dobnia a túlütéshez, DE: alapesetben érvényesül a célpont alap SFÉ-je (legyen rajtuk mondjuk sodronying, 3-as SFÉ-vel), ezért ha a k3-on kell dobni sebzést, bármit dob, mindig megfogja a sodronying.

Kérdésem az, hogy a Pusztítás leírásában benne van, hogy azért az extra sebzés, mivel jól tudja hova kell szúrni-vágni-ütni-lőni. Ergo a sebzéshez hozzá kell adni a plusz k6-ot, így az már jó eséllyel átüti az SFÉ-t.

Vagy a képzettség kifejtésében taglaltak ellenére ti azt mondanátok, csak akkor érvényesül ez, ha olyan helyre céloz a JK, amit nem véd vért (célzott támadás fejre pl. +35 VÉ)? Akkor is tűrhető esélyei lesznek még (55-öt vagy nagyobbat kell dobnia a túlütéshez). :)

Emellé még van egy Szerencse Amulettje, és ugye ott van az íjász szabály.. el lehet képzelni a végeredményt.

Ha valahol bibi van a számításaimban vagy ez nem így működne, kérem fejtsétek ki!

Plusz kérdés: a Célzás képzettség miért nem használható nyílpuskával, csak íjjal? A csak, mert csak válasznál kicsit bővebbet szeretnék kapni. :)

Link a hozzászóláshoz

Garmacor,

Azta, 60 kg irdatlan sok... Abban megmozdulni nem lehet.

Amit találtam:

"A complete suit of plate armour made from well-tempered steel would weigh around 15–25 kg(33-55 pounds)"

http://en.wikipedia.org/wiki/Plate_armour

Lozartan,

Igen, a rendszer ezt engedi, hogy meglődd a három delikvenst ilyen célzóval.

Bár nekem lennének aggályaim a valósággal:

1. Pusztítás arról szól, hogy kifejezetten úgy támadsz, hogy létfontosságú szervekre, helyekre ütsz-szúrsz-vágsz. Pontosabban tudod, hol vannak ezek, és miként kell eltalálni azt a pontot. Rohanó embernél ilyet eltalálni nagyon nehéz.

2. Milyen távról jönnek? Ha túl közelről, akkor tán már a másodikat sem tudod eltalálni, mivel már rádcsapott.

3. Igen, ehhez célozni kell, ráadásul egészen kicsi, mozgó célpontot, plusz célpontváltás is van.

Minden más szempontból durva dolog, mivel ha eltalálod, akkor k3+k6 ép sebzés túlütés esetén, MF pusztítással. Ha rohamoznak, akkor a sebzést duplázod. Hiába a 3-as SFÉ, sebezni fogsz valszeg. Térdnek pl annyi, mehet városőrnek. :)

Viszont ha erre gyúrod ki a karaktert, akkor másra nem jut hm és kp, így közelharcban pikk-pakk leverik, ami meg nem igazán jó. A kahrei nyílpuki meg csak közelre jó igazán (talán 20 méterig pontos? dunno).

Plusz kérdés: azért nem, mert a célzás képzettség azt fedi, hogy te kifeszítve tudj tartani egy íjat x ideig a pontosabb célzás érdekében. A nyílpuskánál erre nincs szükség, képzettség nélkül is tudod tartani. Ezért volt durva váltás a középkorban, mikor megjelent ez a fegyver. Évek hosszú tanulását dobhatták sokan a kukába...

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...