Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Melyik a kedvenc fajod?


Sychter

Recommended Posts

Sziasztok!

Mi van? Ez most MAGUS vagy Dragonlance? A MAGUS-nak megvan a kialakult fajstruktúrája a maga kényes egyensúlyával. Miért kell mindíg mindent belekeverni? Ezt a druida kasztnál sem értettem igazán... Persze mindenki a saját Ynev-ét építi :wink:

Egyébként Sötét kóborlóként - asszem Vulaghar - el tudom képzelni és meglepően jól játszható, mesélhető. De egy ilyen fentebb vázolt faj sokféle kalandból ki fog maradni. Megéri ezt?

Nem, nem éri meg. Mi sem játszunk Draquonnal, amióta új Km-ünk van, ugyanis ő csak az ETK-ban leírt fajokkal meg Wierrel enged játszani minket, azt is nagyon jól meg kell indokolnia a JK-nak és én teljesen egyetértek vele, de tudod nem Ynev alkot egy egész bolygót, csak az egszerű közembert egyszerűen nem érdekli, hogy van-e más világ Yneven túl és hogy az hol van. De azt el kell fogadni, hogy Yneven vannak nem őshonos lények akikket el kell fogadniuk. Különben egész Ynev már évszázadok vagy évezredek óta hrcban állna bizonyos lényekkel.

Link a hozzászóláshoz

Megint egy nagyon új karakterekből álló bandána mesélek, mert leváltoták a karaktereket. Mind Wier, egy tolvaj egy bm egy fejvadász és egy botművész igaz ez utóbbi ember. Szal, egy nap alatt 13 hullát hagytak maguk mögött egy nagyobb kalandmudul után és másnap még le kellet játszani az inkvizítorok eljövetelét... hát igen, sok lehetőség van a wierekben, a KM szempontjából. Szerintem elég az ETK + Wier, amundot nem engedek, mert még nem elég tapaszalt a csapatunk dzsennek még jöhetnek, de őket meg nem kedvelik. :roll:

Link a hozzászóláshoz

Aúgy egyszerű a dolog amit le lehet írni a dolog kapcsán: Van síkkapu, és van karakterkonverzió, ez a kettő elvben bármilyen ADnDben ismert játszható fajt meg tud magyarázni, DE és itt jön a lényeg, ezek ritkák, ha olyan lénnyen akarsz játszani amiből Yneven 3 van, akkor ne a módosítók alapján összedobott háttér nélküli valami legyen, hanem az általad elképzelt és megalkotott, megindokolt lény, aminek majd a KM ad módosítót...

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Csak azt tenném hozzá TheElf szavaihoz -teljesen egyetértek velük - hogy egy síkkapus megérkezés általában nem marad észrevétlen. Vannak bizonyos szervezetek Ynev-en, amik kifejezetten vadásznak az idegen létformákra. Legismertebb és leglágyabb példa az inkvizíció, de a toroni ereklyevadászok is kereshetik az illetőt. Egy idegen lény csontjai, preparált testrészei keresett árucikkek lehetnek... Kiválló alandlehetőségeket rejt magában egy ilyen faj. :twisted:

Link a hozzászóláshoz

Nem hiszem hogy egy törpe fegyverei minden esetben jobbak lennének, az viszont biztos, hogy sokkal nehezebb egy törpe kovácsot összeszedni kalandban a javítgatásukhoz mint egy átlagos kovácsot, és nagyon sok olyan karakter van aminek legalább ennyire jók a fegyverei. Más kérdés, hogy a trörpe tényleg a "harcos" faj kultúrált, civilizált változataként jelenik meg...

Link a hozzászóláshoz

Hamár it t vagyunk a törpéknél:

Képzeljük csak el milyen gyorsan meggazdagodhat egy Tarinból kiköltözött, vagy éppen kitoloncolt törpe kovács :P. Lehet, hogy marhaságot mondok, de ha megvan a maga jó kis beszélőkéje és egyszer sikerül bekerülnie a felsőbb körökbe, dagaszra keresheti magát (aminek, valljuk be a törpék igazán örülnek). :)

Link a hozzászóláshoz
Hamár it t vagyunk a törpéknél:

Képzeljük csak el milyen gyorsan meggazdagodhat egy Tarinból kiköltözött, vagy éppen kitoloncolt törpe kovács :P. Lehet, hogy marhaságot mondok, de ha megvan a maga jó kis beszélőkéje és egyszer sikerül bekerülnie a felsőbb körökbe, dagaszra keresheti magát (aminek, valljuk be a törpék igazán örülnek). :)

Aha, meg ahogy te azt elképzeled, a tarini törpe kovács tarint elhagyva ismeretlen munkamódszerek, furcsán képzett ügyetlen gyenge inasok, segédek, furcsa szerszámok, idegen felépítésű műhely, szokatlan ötvözetek közepette próbál egy olyan alkotást csinálni ami versenyképes egy képzett és neves kovácsmester összeszokott jól képzetts sikeres csapatával, jól felszerelt műhelyével. Sok sikert.

Link a hozzászóláshoz
Abban én is egyetértek, hogy nehéz a törpéknek a tarini fegyvereket javíttatniuk, de ezek a fegyverek tartosabbak is, mivel erősebb fémekből készülnek. Emelett biztos vagyok benne, hogy Erionban akad egy-két törpe kovács, aki segíthet. :wink:

Meg törpéknél használt műhely, meg anyagok, meg... No, ha akad is akkor is kegyetlenül drága az ilyesmi nem sok esélye leenne a karakternek arra, hogy előteremtse erre a pénzt, stb.

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

A kráni elf játszható? miben térnek el az értékei az elfekétől? milyen kasztúak lehetnek?

hogy tudnék szerezniHiequart és Siqquist?

Hello,

Szerintem mint minden káni karakter, több oknál foggva is jobb NJKnak.

  • Ha kárni karakterrel játszol a kalandban kránnak is része van, ezt pedig a KMnek nem könnyű követni, főleg a szándékok, mozgatórugók ismerete nélkül.[/*:m:342uan4t]
  • Krán mint helyszín nem túl jól játszható.[/*:m:342uan4t]
  • Kránon kívül a kráni karakterekkel akad baj.[/*:m:342uan4t]

Ezen felül játszható, és a fegyverét csak otthon tudja megszerezni de javíttatni is. Aminek nem hiszem hogy örülne.

Link a hozzászóláshoz

Én jelenleg kráni csapatnak mesélek, összesen négyen vannak, abból 2 kráni elf, és hát hogy is mondjam...

Olyan naivak szegénykéim. Minden szembe jövőben megbíznak, aztán meg csodálkoznak, ha kapnak egy mérgezett tőrt a hátukba.

Krán szerintem nem nekik való hely, éppen ezért megyünk a következő játék keretében az Ibarába ammundot gyapni. :lol:

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

A kráni elf játszható? miben térnek el az értékei az elfekétől? milyen kasztúak lehetnek?

hogy tudnék szerezniHiequart és Siqquist?

A Kráni elf meglehetősen nagy falat. Viselkedése annyira nem illik összedolgozó kaladozócsapatokba, hogy nem érdemes ilyen karaktert kidolgozni, csak ha játékos társai is a Hét völgy hét domb vidékéről de legálabbis Kránból származik. Egy ilyen csapatnak pedig meglehetősen nehéz mesélni...

- A Kráni elfekről a Summáriumban találsz egyedűl hiteles és játéktachnikailag hasznákható leírást. E könyv szerint ügyességükre nem jár bónusz de erejük csak 1-el csökken. 35-ös CÉ vel rendelkeznek alapból. Minden más különleges képességük azonos. A Summárium az UT-re hajaz, ezért nem kapnak velükszülettet képzetségeket.

-Kasztjaik: Lovag- különleges speciális alkaszt, Harcos, Fejvadász, Megtartó.

-A Kráni elfeknél a hiequar olyan fegyver mint a girvikiaknál a ramiéra, vagyis minden magára valamit is adó elf tart magánál egy ilyet.

Link a hozzászóláshoz
Én jelenleg kráni csapatnak mesélek, összesen négyen vannak, abból 2 kráni elf, és hát hogy is mondjam...

Olyan naivak szegénykéim. Minden szembe jövőben megbíznak, aztán meg csodálkoznak, ha kapnak egy mérgezett tőrt a hátukba.

Krán szerintem nem nekik való hely, éppen ezért megyünk a következő játék keretében az Ibarába ammundot gyapni. :lol:

Én a hejedben ezt a kráni csapatot kinyírtam volna, de lagalábbis szüneteltettem volna ezen karaktereikkel a játékot. Majd kezükbe adtam volna a Kosfejes négy dogmáját, és a Kráni elffel játszoknak pedig a fajok könyvének idevágó részét, hogy tanulmányozzák. :roll:

Link a hozzászóláshoz
Nekem is lenne egy kérdésem a kráni elfekkel kapcsolatban:

A kráni elfeknek céljuk még visszatérni Urriához, vagy örökre elfordultak tőle?

És ha igen, akkor nekik mi a céljuk?

Ranagol Paradicsomába kerülni?

Erre valójában én is kiváncsi lennék, de szvsz ők elfordulhattak ettől a kalahorától. Sokan közülük a Kosfejesben látták meg az erőt aki méltón képviselheti őket szent harcukban az aquírok ellen. Hosszu életük során alapvető céljuk az ősök pusztítása.

Link a hozzászóláshoz

Igen, szívem szerint én is végeztem volna velük, de az előző három karakterük közül egyik se érte meg a harmadik szintet, ezért megegyeztem velük, hogy most egy darabig életben hagyom őket.

Azt hiszem ez a 'darabig' most járt le. Eddig háromszor mentettem meg az életüket, de most már nem fogom, az biztos! Ha a következő ülésen hibáznak, akkor halál következik.

Azt mondták, a következő csapat északi szöv.-ös karakterekből fog állni. Azoknak majd nem fogok ilyen hülyeségeket mesélni.

Link a hozzászóláshoz

Furcsa.. Nekem semmi ilyesmit nem mondtál.

Kis javítás:

:arrow: eddig 1szer mentetted meg az életemet,

:arrow: ki mondta, hogy Északi Szöv.-ből fogunk származni?

:arrow: az amund szóban 1 "m" található.

Krán szerintem NEKEM való hely, úgyhogy egy ideig nem mozdulnék el innen.

Az elfekre vonakozóan:

az egyik 66, a másik 72 éves.

Nem úgy néznek ki, mint egy 14 éves ember? :)

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...