Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Melyik a kedvenc fajod?


Sychter

Recommended Posts

Sziasztok!

Amikor kráni sequadion-t játszottunk, akkor üsszefutottunk három kráni elffel. Belénk kötöttek, legyűrtük őket nem volt probléma. Aztán találkoztunk 7 kráni elffel. Legyűrtük őket, nem volt probléma. Aztán jött az egész nemzettség és hazáig zavartak minket! Amit megpróbálok egy ideje mondogatni. A játéktechnika _mellékes_. Egyedül a világ és a világban uralkodó viszonyok számítanak! És abban bizony az elfek nagyon összetartóként szerepelnek. Ez egyébként vonatkozik minden másra is.

Link a hozzászóláshoz

A kedvenc fajom mindenféle képpen a gnóm marad. Szerintem ez a leg tökéletesebb, leg élvezetesebb faj. Mindíg olyan akadályba ütközik melyet nagy nehézségek árán tud csak kiküszöbölni :lol: . És ez remek játéknak ad lehetőséget. Emberből szerintem túl sok van és nincs igazán fajból adódó hátránya. Ritka fajjal mindíg jobb a játék :wink: .

Link a hozzászóláshoz
A kedvenc fajom mindenféle képpen a gnóm marad. Szerintem ez a leg tökéletesebb, leg élvezetesebb faj. Mindíg olyan akadályba ütközik melyet nagy nehézségek árán tud csak kiküszöbölni :lol: . És ez remek játéknak ad lehetőséget. Emberből szerintem túl sok van és nincs igazán fajból adódó hátránya. Ritka fajjal mindíg jobb a játék :wink: .
zador ez nem igaz... Az ember talán az a faj ami minden faj központja emlékeim szerint a kidobbások úgy szerepelnek mint ember és csak utána kell a faji módositókat hozzá adni és az emberek hátrányai nincs ultra infra látás keveset élnek viszont ott az előny hogy akkámilyen kasztú lehet...

Kedvenceim:-Ember és a Törpe (nem tudok külömbséget tenni közöttük:()

-Elf

-Ogre

Link a hozzászóláshoz
Pontosan!!Cather jól mondod!! :!: :wink:

Lord :arrow: Figyu..a magus karakter kidolgozása tényleg emberközpontú...az emberre lett kitalálva minden..és csak utánna jön a többi faj..szvsz..( :!: Figyelem én most az ETK értelmében beszélek!!!szigorúan!! :!: )

Törpe forever :)

és ETK forever :wink:

A fajoknál az anvária (lehet nem jól írrom) az ott lakó népek onnan is érdemes számitásba venni a fajokat mert nem rosszak és egész szépen (nem táposak) kidolgozottak... meg egyébként is Wier Khál egyéb tápos faj csak NJK lehet...

Most komolyan 24-es erővel rendelkező faj befejeli a várfalat is 12 az átlagos embernél és 24-es erőnél +8 adódik a sebzéshez és ha csak egy tőrhöz adjuk is a sebzés 9-14 között mozog... és ha még túlütés is van na akkor meg 18-28at sebbez ez egy tőrrel elégé írreális

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni., hogy a Kráni fejvadászok csak a fejvadászok könyve óta játszhatóak ilyen részletességgel, mármint, mortel, messor, stb...?

Nem használtuk a fejvadászok könyvét, mert kidolgoztuk még régebben a szükséges kasztokat. Volt a rúnában egy kis cikk a kráni fejvadászokról és az alapján "alkottuk" meg a kaland alapját. Egyébként szerintem értelmetlen az a kifejezés, hogy játszható vagy sem. Minden a történet teherbírásától függ. Lehet szerintem őssárkányt is játszani, csak a kaland is legyen olyan...

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Kedvencem a Khál, lovag kategóriában nagyon jól ki lehet játszani (hirtelen dühkitörés, "megmagyarázhatalan" viselkedés), csak olyan KM is kell hozzá

Szerintem amúgy is abban, hogy egy faj mennyire lesz élvezetes, vagy sem NAGYON NAGY szerepe van a KM-nek. (Pl. a csapat talál egy alagutat, ahol négykézláb épp beférnek (az emberek) és megy velük be a Khál is. Hoppá, a KM elfelejtete közölni, hogy khál barátunk egyszerűen nem fér be)

Link a hozzászóláshoz

A Khálokat én is szeretem csk egy dolog van amit nem tudok értékelni mivel én mindíg életútjátékot játszok ezért a Khálok hátránya at hogy Kb 60 évig élnek míg ha van a csapatban egy Elf akkor ez (gáz). A Khál lovaggal csak az a baj hogy ha teljesvértet hord akkor az külön csak neki kell kovácsolni és milyen lovag az akinek nincs lova.Márpedig a lovak ösztönösen félnek a Kháloktól. De szerencsére a lovakat is hozzá lehet idomítani a Khálhoz csak ha neadjisten valami történik a lóval hát fuccs a lovaglásnak és lehet gyalogolni. De bízzun a KM-ben. :wink: .A Khálok jók. :lol::D 8)

Link a hozzászóláshoz

Amikor még váltott Km rendszerben játszottunk, kedves barátom ezt megjátszotta. Nagyon örültem (csak azért, hogy szivasson). Hát következőleg kedves "barátom" papja "elhagyta" szent-szimbólumát. Érezze meg ő is milyen érzés is ez. Utána már nem csinált ilyeneket.

Ja a páncéllal kapcsolatban: Ha 3. generációs khál és lovagnak nevelték kölyökkorától fogva ez nem probléma, de amúgy is: egy Khál páncél nélkül is elég erős. :lol:

Az asztrális védelemről pedig jó sámán-ismerős egy pár medál formájában elég jól tud gondoskodni...

Link a hozzászóláshoz

Ezt is sropi írta, csak elfelejtettem bejelentkezni. Bocsi.

Szóval éljenek a khálok, éljenek a lovagok! (Egyébként miért ócsárolják őket elég sokan konzervnek? Õk egy fontos része Ynevnek, meghatározó társadalmi réteg. Sőt még az iparak és a kereskedelemnek is kellenek. A sok felszerelést valakinek el kell készíteni, és azért a lovagok fogyasztanak is rendesen...)

Link a hozzászóláshoz

Hát, nekem volt két lovagom, mind kettő Khál volt és mindkettő első szinten meghalt. Ezekután kidolgoztam egy Khál harcost, ő egy bajtársnőjét védte 50 ork ellen, a nő lelépett ő otmaradt... Ezekuton volt egy harmadik Dartonita lovagom is, őt egy ork rohamozta be... Mindkettő szintén első szinten mondotta be az unalmast.

Ezekután megfogadtam, hogy Khált és Lovagot sohha többé nem dolgozom ki. Ennek ellenére mind a faj és mind a kaszt is nagyon tetszik, csak épp én nem tudok velük játszani. :cry: Nálam a fejvadászok a nyerők. 8) Fajból pedig elsősorban az Ember majd a Vadork.

Link a hozzászóláshoz

Üdvözletem Mindenkinek!

Először is kedvenc fajom az talán az elf lenne, de nem azért mert kap ennyi CÉ-t, meg amannyi ilyen-olyan látást, hanem mert elsősorban tisztelem ezt a fajt, és még tudnék sok más dolgot mondani, mert ugye szépek népe, lehet rosszat is, jót is.

Khál: remélem előző hozzászólások nem voltak komolyak. Khál lovag meg végképp nem. Még sokat kell azon a fajon dolgozni, hogy egyltalán egy példány is rohangálhasson Ynev tájain szabadon. Itt gondolok erőbónusz, előtörténet, ilyesmi. @huszár már tett erre kísérletet, de még nem sikerült átütően senkinek megreformálni, az alap MTK-s khál, meg szerintem reális partiban nem fordul elő, bár mindenkinek olyan a világja amilyenné teszi! (ezt ne felejtse senki el).

Most akkor felteszem kérdésem, írtátok, hogy szeretitek a khálokat, MIÉRT? Játéktechnikai szempontból rossz mert ugye játszhatatlan mert az első faluban ahova betéved ott megégetik, vagy elüldözik, hiába félnek tőle, többen vannak.

Kalandozóként elképzelni meg mégrosszabb.

Nos várom a válaszokat!

üdv:

Link a hozzászóláshoz

Nekem a Khál egyetlen formában tetszene mint karakter, de ezt a jelleme nem teszi lehetővé (fejvadász kaszt). Még tolvajnak tudnám tökéletesen elképzelni, HA nem lenne ekkora ormótlan mancsa :cry: . Ez sajnos nem kivitelezhető így nem is fogok velük játszani. Az a megfofó bennük, hogy észrevétlenül tudnak lopózni, óriásit ugranak és jjól másznak :arrow: tökéletes lenne e két kasztba, csak............. :roll:

Link a hozzászóláshoz

Üdv Antail.

Amikor én próbálkoztam a Kháll lovaggal, úgy 2 éve (kudarc) akkor még csak az MTK-béli leírés létezett a fajról. Még csak nem is hallotam olyan modsításokról mint amiket @huszár megejtett. -megjegyzem fogadalmam azóta tart.

:arrow: Először is megfogodt ormótlan nagysága és bivaj ereje, amit ellensújoozott az akkori leírás szerinti Rend, Élet jellem. Lovagi eszmékkel párosítva afféle "legyőzhetetlen jó" karakter. Persze ez nem igaz mint azt legutobbi hozászólásom tükrözte.

:arrow: A játktechnika különösebben nem érdekelt, hiszen első szinten bármeik KM talált méltó elenfelet nekem... Tény, hogy az MTK béli leírás közel nem olyan szinvonalu mint @huszáré, de aki akkor Khállal akart játszani annak meg kellet elégedni ezzel.

Link a hozzászóláshoz
Nekem a Khál egyetlen formában tetszene mint karakter, de ezt a jelleme nem teszi lehetővé (fejvadász kaszt). Még tolvajnak tudnám tökéletesen elképzelni, HA nem lenne ekkora ormótlan mancsa :cry: . Ez sajnos nem kivitelezhető így nem is fogok velük játszani. Az a megfofó bennük, hogy észrevétlenül tudnak lopózni, óriásit ugranak és jjól másznak :arrow: tökéletes lenne e két kasztba, csak............. :roll:

Aha.. 2 és fél méteres tolvaj, akad egy jobb ötletem. Ugye lehet ADnDből konvertálni, régi alapkönyv is leírja, egyik rúna is, és ott szerepel egy dobozos kiegészítőben a sárkány mint játszható faj. Nyugi, bizonyára az is tud csendes lenni meg miegyéb, miért ne lenne már tolvaj? Csak 40 méter hosszú és alíg néhány tonna. :D Na bejövős? :lol:

Szóval el kéne már gondolkodni azon, hogy hogy is néz ki az a karakter ha ritka akkor hogy reagállnának aze meberek ha meglátnák, el tudna-e vegyülni, be tudna-e illeszkedni, stb. nem?

Lopov kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
A Khálokat én is szeretem csk egy dolog van amit nem tudok értékelni mivel én mindíg életútjátékot játszok ezért a Khálok hátránya at hogy Kb 60 évig élnek míg ha van a csapatban egy Elf akkor ez (gáz). A Khál lovaggal csak az a baj hogy ha teljesvértet hord akkor az külön csak neki kell kovácsolni és milyen lovag az akinek nincs lova.Márpedig a lovak ösztönösen félnek a Kháloktól. De szerencsére a lovakat is hozzá lehet idomítani a Khálhoz csak ha neadjisten valami történik a lóval hát fuccs a lovaglásnak és lehet gyalogolni. De bízzun a KM-ben. :wink: .A Khálok jók. :lol::D 8)

Ugyan már, mondd el nekem, hogy az Ynev ismert állapota és a részletesen kidolgozott történelem mekkora időszakot ölel fel?

Link a hozzászóláshoz

A khál faj akkora atomtáp, hogy olyat már rég láttam.

Egyszer, amikor meséltem, megengedtem az egyik játékosnak, hogy khál lovag legyen, de szigorúan ÉLET, REND jellemmel.

Akkora hentelés ritkán esik meg Satralis ege alatt, mint aminek akkor szemtanúja lehettem. :cry:

Az élet rend jellemű khál lovag először 10 méter magasból a 190 kilójával ráugrott egy szegény, védtelen tolvajlányra-pedig a játékosnak előtte felhívtam a figyelmét arra, hogy a khálok matriarchátusban élnek, és különösen tisztelik a nőket-aztán szétdobálta Shadlek city városőrségének elit osztagát, majd az egész művelet megkoronázása képpen lerombolt egy domvik templomot. :shock:

Azóta utálom a khálokat. :x

Link a hozzászóláshoz

Madovick....ez valóban durva.. :evil:

De ha én lettem volna a KM és valóba így jáccik ez a csöves Khál...én rövid úton leszereltem volna..mondjuk az a tolvajlány Kráni fejvadászklánnak csinált éppen fontos feladatot..és azzal hogy széttépte..magára haragította volna az összes Birodalmi fejvadászt...meg az egész díszes kompániát úgy ahogy van...és garantáltam volna hogy k2 napon belül megtalálják és ha már megvan..akkor legrosszabb esetben is k6 percen belül végeztek volna vele...tehát 1 szó mint száz ha az a jk élet rend jellemmel ilyeneket művelt volna én kegyetlenül megszívattam volna... :twisted: :twisted:

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...