Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Gondolatok


Recommended Posts

A nekromanta lassan felállt az asztalától, és átsétállt a mortelhez. Nem szerette a fölösleges szócséplést és az udvariaskodást, ezért szó nélkül leült az egyik szabad székre.

-Nem vagyok tanító, de az élettől tanultam valamit, amit most megosztanék veled. A barátokat a jó tulajdonságaik miatt szeretjük, és a hibáikkal együtt fogadjuk el. És ami a te szemedben hiba, az az enyémben erény lehet. Ez az én véleményem. Mortel!- biccentett a kráni felé, leült a szék mellé, és csendes meditációba mélyedt.

Darun

Link a hozzászóláshoz
A nekromanta lassan felállt az asztalától, és átsétállt a mortelhez. Nem szerette a fölösleges szócséplést és az udvariaskodást, ezért szó nélkül leült az egyik szabad székre.

-Nem vagyok tanító, de az élettől tanultam valamit, amit most megosztanék veled. A barátokat a jó tulajdonságaik miatt szeretjük, és a hibáikkal együtt fogadjuk el. És ami a te szemedben hiba, az az enyémben erény lehet. Ez az én véleményem. Mortel!- biccentett a kráni felé, leült a szék mellé, és csendes meditációba mélyedt.

Darun

persze, ebben igazad van

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Valamelyik nap kivételes alkalom volt. Néztem a TV-t. National Geographic és egy igen érdekes film. Egy roncsot találtak a régészek Észak Anglia partjainál és azt kutatták, hogy milyen hajó volt és mi céllal érkezett oda.

Kiderült, hogy a Spanyol Armada egyik hajója volt, ami itt futott zátonyra évszázadokkal ezelött. Egy áramlás szakértő programja mutatta i, hogy hogyan került oda.

És itt jön az ok, amiért ezt beírtam ide. Borzongató volt, ahogy a két kutató a épernyőn figyelte a piros pötty-ként megjelenített hajót, ahogy letérve útjáról az áramlatok miatt a partnak csapódik...

Szinte azonnal felötlött bennem a kérdés: "Gondolták volna-e a hajósok - vitorlamester, kormányos, kapitány, a katonák - hogy korokkal késöbb két alak hümmögve nézik egy doboz villogó ábráit és hümmögve megállapítják, hogy ők nekimentek a parti sziklának..."

Vajon minket is valahogy így fogna elemezni korokkal késöbb?

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

szerintem 1000 év múlva NEM lesznek utódaink...kihalunk max 300 éven belül.de ez magánvélemény.

Az ember hihetetlenül tartós fajta. Nem hiszem, hogy nyom nélkül eltünnénk. De a fenti gondolatmenetből követezik, hogy kb fogalmunk sem lehet, hogy mi lesz 1000, vagy akár 300 év mulva. Hogy ez jó, vagy rossz...

A modorról pedig nem a gyerek tehet, hanem a szülő. Ne a TV nevelje a gyereket.

Link a hozzászóláshoz

Lithas!

Ez azért szerintem ennél összettetebb, bonyolultabb dolog. Erre most írhatnék oldalakat, mert én hiszek az összeesküvés elméletben. és ez szerintem ugyan úgy része ennek, mint minden más a világon. De most inkább nem óhajtom megváltani a világot. Mindenesetre sok múlik a szülőkön, de ez egyben egy próba is a gyerekek felé. Mert akik a mai világ mocskán nőnek fel, azok a rendszer részeivé vállnak. Persze ez nem ilyen egyszerű, hiszen mi ellenállunk, de ettől mi még nem válunk el tőle. Én legalább is ezt a mondanivalót szűrtem le a Mátrix-ból. Ezt jól megaszondtam. Aki megértette az szóljon!

Darun

Link a hozzászóláshoz

Lithas!

A legutobbi hozzászólásom talán kissé zavarosra sikeredett. Elnézést, de sajnos a gondolataim is ilyen zavarossak. És szerintem ne a szülőket hibáztassuk. Nyílván való, hogy a mai világban sajnos a szülők egyre kevesebbet foglalkoznak a gyerekeikkel, de azért gondoljatok bele, hogy nekik sem könnyű. Épp elég fárasztó lehet nekik, hogy naponta megkeressék azt a pénzt, amivel a gyerekeket eltarthatják, és emellett kevés idő marad nekik, amit szeretnének pihenéssel eltölteni. Ezért lenne fontos az, hogy a gyerekeknek milyen a baráti köre. Ez ugyan is nagyban befolyásolja a gyerek fejlődését. Persze az, hogy egy gyerek hogyan válogatja meg a barátait, nagyban függ attól, hogy a szüleitől mien értékrendszert vesz át a gyerek. Ez már így talán kicsit érthetőbb.

Darun

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok :-) !

Mint "gyakorló szülő", kérdezem tőletek, szerintetek beleszólhatok én abba, hogy a gyerekem kivel barátkozzon? Ti hogy vagytok ezzel?Hallgatnátok szüleitek tanácsára?

Mint "gyerek" meg, azt gondolom, hogy mindenekelőtt a saját értékrendem a fontos, és ha valamit jól vagy rosszúl csinálok elsősorban saját magamnak köszönhetem.

Üdv.Eleinor

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Mint "gyakorló szülő", kérdezem tőletek, szerintetek beleszólhatok én abba, hogy a gyerekem kivel barátkozzon? Ti hogy vagytok ezzel?Hallgatnátok szüleitek tanácsára?

Szerencsére félig-medig van "tapasztalatom" mindkét területen.

A keresztlányom - most nem részletezem miért - eddig úgy lett nevelve, hogy nem fontos az evés alatt végig az asztalnál ülni. Mikor jöttek hozzánk hétvégére itt is megpróbálta az eszek egy falatot szaladok kettőt felállást egészen addig, amíg szépen halkan el nem magyaráztam neki, hogy ez miért nem jó. Azóta - legalábbis nálunk - végig az asztalnál eszik.

Gyerekkoromben pedig tényleg én választottam meg, hogy kivel barátkozom, de itt is kicsit fals lenne a példám az akutt paranoiám miatt. Egyébként úgy lettem nevelve, hogy rám bízhatták a döntést. Ha meg hibáztam jöhetett a lelki terror :twisted:

Link a hozzászóláshoz

Tudjátok ami nekem leginkább jólesett az, hogy azt mondta az anyukám

bízik bennem.Bízik abban, hogy tudom mit teszek.Hogy csak szerencséje volt-e velem ( meg a nővéremmel) azt nem tudom, de örülök, hogy nem kellett csalódnia.

Valahogy én is így vagyok a gyerekemmel.Persze mindenekfelett azt tartom a legfontosabbnak, hogy mindent megbeszéljünk és ne én döntsek egyedül az ő dolgairól.

Link a hozzászóláshoz

Lithas!

Eleinor: most kissé meglepődtem. Megnéztem a Bemutatkozás-t, de nem találtam meg a tiédet. Viszont ezek szerint te már kicsit régebb óta vagy felnőtt, mint én. Ne haragudj, de a hozzászólásaidból nem erre következtettem.

Úgy látom, hogy a "gyerekes" téma kissé felkapódott. Az én véleményem azt hiszem az, hogy ez a gyerektől függ, de minden képpen fontos, hogy meg tudd beszélni a gyerekeddel a problémáit.

Darun

Link a hozzászóláshoz
Viszont ezek szerint te már kicsit régebb óta vagy felnőtt, mint én. Ne haragudj, de a hozzászólásaidból nem erre következtettem.

Darun: más is mondta már, hogy meglepődött mikor kiderült mennyi is vagyok :( Talán, mert nem akarok felnőni...Azért remélem túl sok butaságot nem hordtam össze :oops:

Üdv.Eleinor

Link a hozzászóláshoz

Hello!

Ezt az irományt egy régebbi HammerWorld levelezési rovatában láttam.

Akkor nagyon megtetszett de el is felejtkeztem rólla, most újra megtalltam gondoltam megosztom veletek is :wink: :

*************************************************************

"Miért zavar téged az a lény, kinek életéből hiányzik minden tiszta érzelem és értelem? A világ színes ködfelhőjébe burkolózva fut ő önmaga elől, lelkéből már rég kihunyt a tűz. (Ha égett valaha egyáltalán.)

Hazugságban él a Föld már évezredek óta.

Miért lenne most más? Ez kell, hogy képmutatásra alapozott létét fenn tudja tartani.

Hagyd hát nyugodni azt a furcsa színes foltot, és azt a milliárd embert, akik létükben hozzá hasonulnak! Elvégre te nem ilyen vagy, és vallod hogy nem is leszel. Akkor mégis mit érdekel? Te igaz vagy, legalábbis ezt tartod magadról. Ez a lényeg!

Ha valami egyszerűen csak röhejes, akkor röhögj rajta! Változtatni úgysem tudsz rajta, mert nem értenek. A világ még nem érett meg az értelemre!

Majd jön egy új kor, és magával ragadja mindazt, mi most még múlni nem akaró szenvedésként gyötri egész valódat. Azt hiszed most, hogy ez fáj, de akkor majd csak furcsa, kínzó álomképként fog néhanap előtörni."

*************************************************************

Üdv:Oshram (CB, VSZ)

Link a hozzászóláshoz
Vándor
Ehhez a témához mostantól nem lehet hozzászólni
×
×
  • Új...