Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Gondolatok


Recommended Posts

A fiatalokat a leg egyszerűbb úgy felelősségre nevelni, hogy azt mi magunk tesszük. Nem kell világmegváltani, tele van a bolygó hülye emberekkel, ezen nem tudunk változtatni, ezért ne is akarjunk. Saját példámból okulva viszont levontam a konklúziót.

A szüleim nem sokat fogllkoztak velem már kis koromban sem, mert vagy dolgoztak, vagy a munka után hulla fáradtan max TVzni maradt energiájuk. Nem feltétlen követendő példa, de nekem működött a dolog. Hihetetlenül rosz kisgyerek voltam, nem törődtem azzal hogy ki fogok kapni, csináltam a hülyeséget. Idővel bekerültem egy értelmes társaságba, nálam 10-12 évvel idősebbek közé, és közéjük tartozik például crow, sneer és Cz is, csakúgy minta z egerszegi brancs többi része. Én tőlük tanultam felelősséget és komolyságot, értelmet, mert sokszor előfordult hogy olyan témákról beszélgettek amihez nem értettem, néha ezek személyes dolgok voltak, és rajtuk keresztül láttam a jó példát, hogy hogyan kell értelmesen viselkedni. Ehhez aztán idővel hozzájöttek pl a live szervezések is, ahol mindig para volt belőle hogy látványos legyen, de ugyanakkor senki ne sérüljön meg a játék alatt. A felelősséget nem feltétlenül a szülőktől sajátítjuk el tehát. Részemről inkább arra törekszem, hogy a nálam fiatalabb, közelemben lévő emberkéket neveljem.

Az, hogy a felnőttek jórésze felelőtlen és gyerekes sajnos tény, de nem tudunk vele szintén mit csinálni. Részemről az ilyen embereknek is elmodnom a véleményem a viselkedésükről, és néhányan közülük elgondolkodnak rajta, szépen lasan megkomolyodnak ők is.

Persze a túlzott komolyság sem jó, nemszeressük a fapofájú embereket akiknek az agya helyén is fa van. Meg kell találni a módszert, ha kell tudunk felelősen viselkedni, de teljesen soha ne nőljünk fel :P

Link a hozzászóláshoz

Hát hja. Ez nyilvány generációs probléma és ahogy szépen lassan kialakult, úgyanúgy szépen lassan generációról generációra tud csak javulni.

Ha 1000 emberből már találunk egy jóérzésűt az már haladás! Mert az az egy továbbviszi egyre több emberhez jutnak el az eszméi... és így terjed mint a pestis. Csak sajnos lassabban. De legalább megállíthatatlanul. Az embernek nemtermészetes állapota a bezárkózottság és a korlátoltság. Ha akarjuk ha nem akkor is kinyílunk, csak kérdés, hogy minek a hatására.

Ha magunktól nem vagyunk hajlandóak fejlődni, akkor, mint életesemény fog elénk állni a probléma, hogy a bennünk szunnyadó pozitív képességek, elrejtett érzelmek előtörhessenek.

Link a hozzászóláshoz

sziasztok!

engedjétek meg,hogy én is hozzá szóljak ehhez a témához.

1et értek az elöttem szólókhoz. a felelősség kihalóban van, a felnőttek gyerekesek, a gyerekek meg csak züllenek.

ez ellen egy dbig úgy védekeztem, hogy megpróbáltam nem zülleni, mikor olyan korba léptem megpróbáltam felnőttesen viselkedni, most pedig a felelősséget gyakorolom.

A mai világ nem igazán tetszik, dehát ez van. túl kevés vagyok ahhoz,hogy változtassak ezen nagyban, de talán kicsiben tudok, azzal, hogy felelősségteljesen élek és erre próbálom meg rávezetni a környezetemben élőket, persze csak akkor ha kell. :)

Winnetou írta: "a felnőttek tényleg ugyanolyan korlátoltak, mint a fiatalok - ez talán azért van, mert nem tanulna meg felnőni igazán"

a felnövést nem tanulni kell, hanem megélni, azzá válni. De fiatalnak maradni "egyszerübb".

Gyereknek maradni tudni kell és az nem mindenkinek adatik meg. direkt írom a gyereket,mert a gyerekek sokszor jobban átlátják a dolgokat, a felnőttek!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Tudod Belloq, azt hiszem, igazad van abban az utolsó dologban. Egy kicsit hadd magyarázzam meg - na nem a bizonyítványom, hanem hogy a felnőttet én hogyan értelmezem:

Szerintem felnőtt nem = fapofa (ahogy ezt Gem is írta)

Inkább úgy gondoltam, hogy felnőttnek lenni annyi, mint egyrészről tudni felelősnek és komolynak lenni, amikor kell (és ezt igenis tanulni kell), másrészről pedig meg kell tanulni azt is, hogyan legyünk egy kicsit úgymond gyerekek is. Tehát lényegében felnőtté válni annyit jelent, mint megtalálni a középutat saját magadban.

Egyébként nem tudom, mi bajotok van a világgal, szerintem lehetne sokall rosszabb is. Õszintén szólva és szeretem ezt a világot úgy, ahogy van, minden darabkáját. Nem mondom, néha engem is felhúznak és akkor tudok olyanokat mondani, hogy utálom ezt az egész -----t, de én alapvetően pozitívan állok a világhoz. Meg persze igyekszem a lehetőségeimhez mérten javítani is.

Gem, érdekes, amit saját magadról írtál, engem megfogott. Nem vagyok biztos benne, hogy te nem egy marhanagy mázlista vagy, hogy ilyen társaságba kerültél. Velem a szüleim nagyon sokat törődnek és emiatt nekem nagyon fontos a családom, meg az, hogy a gyerekek tényleg szerető családban nőjenek fel, ahol megtanítják őket pl. jelenlegi témánknál maradva a felelősségre.

(Ui.: Emlékeztek még az egyik régebbi témára, a mosolyra? Tegnapelőtt mete az utcán és speciel valamiért nagyon jó kedvem volt és mindenkire, aki elment mellettem, rámosolyogtam. És tényleg... egyikük visszamosolygott. )

Winnetou :)

Link a hozzászóláshoz

Olvasom az itt beírt sorokat és elgondolkodtam. Eszembe jutott valami, amit egy kedves ismerősöm írt nekem. Amikor a sorait olvastam egy régi érzés kerített hatalmába és a fény az elmémben még élesebb lett.

Emberiség? Politika? Jó-rossz? Olyan fontos dolgok lennének ezek? Naivitás, befolyásolhatóság? Talán ezek rosszak?

Miért baj, ha valaki naív és ,,húzható". Miért ne lehetnénk csak egyszerű szemlélődök, akik úgy néznek a világra, ahogy van és nem érdekli őket a mögöttes.

Miért nem tudjuk a maguk egyszerűségében szeretni a dolgokat, miért kell mindennek valamiértet találni?

Nem teszi az embert boldoggá, ha látja a napfelkeltét és érzi a harmatot a lábán, mikor a fűben lépked. De miért? Miért nem elég ez? Miért kell több? Miért hangzik fel bennünk a szó, hogy ,,miért?", mikor valahányszor nem értünk valamit? Kell e mindenre választ kapnunk? Õszintén, boldogabbak leszünk, ha kérdéseinkre feleletet lelünk? Vagy csak újabb kérdések ezrei merülnek fel bennünk?

Szerintem az utobbi.

De nézzétek meg a lepkét. Õ nem törődik ilyenekkel. Õ csak van. Igen, egyszerűen és naívan repked egyik virágról a másikra, majd pusztul el... De sosem tette magát boldogtalanná, önmaga miatt.

Link a hozzászóláshoz

Ahogy olvastam a hsz-edet Venes a gyermeki ártatlanság jutott eszembe. Egy gyermek természetéből adódóan ártatlan, boldog, természetes és tudatlan. Úgy érzem nekünk nem az a sorsunk, hogy tudatlanok maradjunk. Az emberi létforma alapját a kezdetektől a végtelenségig a "miért" adja meg. Ez segít bennünket abban, hogy megismerjük magunkat és a valódi környezetünket. Fejlődés, tapasztalás. El fogunk jutni ezáltal arra a szintre, ahol a rombolást már értelmetlen energiapocsékolásnak fogjuk látni. Egyik kedvenc íróm ezt az állapotot nevezi a krisztusi ártatlanságnak.

Ugyanis egy tapasztalt bölcs ember ártatlansága és egy tudatlan gyermek naivitása között pont, hogy a tapasztalat a különbség.

Link a hozzászóláshoz

Biztos hogy az amóknak rossz az amit velük csinálnak? Nézzük csak. Egy gazdaságilag, katanoailag stabil, társadalmilag jól szervezett, bár egyénekre lebontva szűk ismerettségi körű társadalom.

Lehet hogy birkák, de az életszínvonal messze náluk a legmagasabb, ha figyelembe vesszük az ország méretét, a lakosok számát és persze azt, hogy mióta létezik az ország.

Ezzel szemben Mo. sokkal nagyobb múltal igencsak nagy ratyiban van. Pedig velünk nem próbálnak diktatúrát megetetni.

Link a hozzászóláshoz
Pedig velünk nem próbálnak diktatúrát megetetni.

Nem , mi? :D

"Az amik birkák" általánosítást pedig erősnek érzem. Valóban vannak olyanok, akik bírkák, de nem csak ott, itthon is. Nem kell a szomszédba menni.

A Claudia/Mónika/Szulák/Győzike Show és a Való világ/Rettegés foka/Big Brother/Sziget világában, ahol a Blikk magazin a legolvasottabb újság és a plazma tévé a legkeresettebb karácsonyi árucikk, ott nincs alapjunk szerintem ilyen ítéletet hozni.

No offense, csak egy megjegyzés részemről.

Link a hozzászóláshoz

:D:D:D:D:D:D:D:D

Máris csípem a kiskölköt :D. Olvastam egy érdekességet a gyerekekről: ők még látják az emberi aurát. Ezért néznek állítólag sokszor az ember feje fölé. És tényleg! Főnököm kisfiát (kb egy éves lehet, vagy nemtudom de kicsi csecsemőféle :D) tanulmányoztam ezügyben és komolyan ezt csinálja! Hihetetlen számomra! Mondjuk ő különleges baba. Nagyon okos és hallgat a nevére :D. Vagy ez csak a háziállatokánál jó? Nemtudom.. nekem csak macskáim voltak nem értek a gyerekekhez :oops: .

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

A szerencse is hozzátartozik ahhoz, hogy valaki jobb legyen. Legalábbis egy kis mértékig. Az üzletben pl. rengeteget számít.

Mellesleg:

Lovasroham: elfutás, dárdafal, meggyújtott folyékony anyagok, csapdaárok, ingoványos talajon való harc (nehézvértes lovag nem szeresse), bukókötél (főleg jó vízközelben

Link a hozzászóláshoz

Már régen találkoztam a szöveggel valahol, aztán ma reggel a buszon ülve eszembe jutott. Mire a melóhelyre értem, megint megfeledkeztem róla, na de itthon megint bebújt a gondolataim közé, mint olyan, amiről érdemes meghallgatni a véleményeket. Igazából felesleges is magyarázni, annyi benne az igazság, hogy külön duma nélkül is megáll a lábán. Tesónak üzenem: bárhogy is gondolod most, te egy fantasztikus szilva vagy :) És én is :wink:

"Fontos, hogy megtanuld: nem szerethet téged mindenki. Lehetsz te a világ legfantasztikusabb szilvája, érett..., zamatos..., kívánatosan édes, és kínálhatod magad mindenkinek, de ne feledd: lesznek emberek, akik nem szeretik a szilvát. Meg kell értened, hogy te vagy a világ legfantasztikusabb szilvája, és ha valaki, akit kedvelsz, nem szereti a szilvát, megvan rá a lehetőséged, hogy banán legyél. De tudd, ha azt választod, hogy banán leszel, csak középszerű banán leszel. De mindig lehetsz a legjobb szilva. Vedd észre, hogyha azt választod, hogy középszerű banán leszel, lesznek emberek, akik nem szeretik a banánt. Töltheted életed további részét azzal, hogy igyekszel jobb banán lenni, ami lehetetlen, hisz te szilva vagy. Lásd meg a lehetőséget: lehetsz megint a legjobb szilva..."

Link a hozzászóláshoz

"Milyen tök jó lenne, ha mindenki úgy gondolkodna, mint én!

Végre egyszer mindenki egyetértene, amikor dicsérek mást... és aztán amikor magam dicsérem!

Szuper lenne! És aztán mindig tök egyszerűen elhitethetném mindenkivel, hogy nekem van igazam...és mindenkinek igaza lenne!

Annyira jó lenne...

... csak attól félek, elöbb-utóbb megunnám, és amikor unalmamban öngyilkossággal fenyegetőznék, hogy ez a világ nem érdekel, nem akarok itt lenni, mindenki csak bólogatna..."

- Ismeretlen

" Ti mind egyéniségek vagytok! - IGEN MI MIND EGYÉNISÉGEK VAGYUNK! - Én nem! - KUSS!"

- Brian élete

"Az első mátrixot tökéletes emberi világnak tervezték. Tökéletes kudarc volt."

- Morpheus, Mátrix

Link a hozzászóláshoz

Ha a világ lakosságát egy 100 lelket számláló falura lehetne redukálni, és minden nép aránya megmaradna, ebben a faluban lakna:

- 57 ázsiai, 21 európai, 14 amerikai (észak-, közép- és dél-amerikai), 8 afrikai

Élne benne:

- 52 nő és 48 férfi

- 30 fehér és 70 nem fehér

- 30 keresztény és 70 nem keresztény

- 89 heteroszexuális és 11 homoszexuális

- 6 személy birtokolná az összes vagyon 59 %-át, és minden 6. az USA-ból származna.

100-ból:

- 80 élne omladozó faházban,

- 70 lenne analfabéta

- 50 szenvedne alultápláltságban

- 1 éppen meghalna

- 1 éppen megszületne

- egynek lenne számítógépe

- egynek lenne egyetemi végzettsége.

Ha a világot ilyen módon szemügyre vesszük, az elfogadás és megértés iránti igény nyilvánvalóvá válik.

Link a hozzászóláshoz

Okos fiú vagyol te, úgyis érted :) Aki meg nem érti, annak hiába is magyaráznám :) Tudod: "a költő arra gondolt, hogy..." :D

Igazából József Attila egyik verse az, ami még leírja, amit gondolok erről az egészről. Viszont csak az tud olvasni a sorok között, aki akar olvasni :)

Tél

Valami nagy-nagy tüzet kéne rakni,

Hogy melegednének az emberek.

Ráhányni mindent, ami antik, ócska,

Csorbát, töröttet s ami új, meg ép,

Gyermekjátékot, - ó, boldog fogócska! -

S rászórni szórva mindent, ami szép.

Dalolna forró láng az égig róla

S kezén fogná mindenki földiét.

Valami nagy-nagy tüzet kéne rakni,

Hisz zúzmarás a város, a berek...

Fagyos kamrák kilincsét fölszaggatni

És rakni, adjon sok-sok meleget.

Azt a tüzet, ó jaj, meg kéne rakni,

Hogy fölengednének az emberek!

Link a hozzászóláshoz
Vándor
Ehhez a témához mostantól nem lehet hozzászólni
×
×
  • Új...