Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Gondolatok


Recommended Posts

Lithas!

Takeda: igen, sajnos ő olyan lány, aki soha nem is fog.

olyan: igen, köszönöm szépen. Serintem itt már mindenki tudja, hogy én egy bunkó, lusta, hülye állattachóparasztértelmilustaságésszellemialkalmatlanságtetőfoka vagyok, ezért is nem írtam bemutatkozást, mert csak a fen említett szavak szinonímáit kell magatok elé képzelni. Egyébként nagyon kiváncsi lennék a nyomott kis fejedre, amint lehet, ezért elégtételt fogok venni, Darton nevében. Te hitetlen gyaúr kutya. Most azzal jössz majd, hogy kicsi a bors, meg sok a haverja, de nem érdekel. huszár is ezt mondta, azt majdnem belehalt (UGYE A MOR

Link a hozzászóláshoz

:!: nos... van élet célom: nem tucat életet élni, világot járni, japán, észak európa, esetleg tibet. ha nem is túl reálisak de életcélok. a másik pedig amiért nagyon elnézét szeretnék kérni elfelejtettem odaírni a forrást, azaz nem én találtam ki a mondatot, (és nem akartam senki felett ítélkezni, dairun), nem tudtam h te nagy hívő vagy. so én csak egy számora nagy igazságot hordozó gondolatot akartam volna közölni. a forrása az ezelőtti idézetnek pedig, ami elég nagy hanyagság és illelenségre vall tőlem(a szerző iránt) h elfelejtettem leíni és így olybá tűnhetett h a saját gondolatom ként akartam eladni, télleg nem ált szándékomban nagyon restellem :cry: nos a forrása: Kvantumpszihológia című könyv utolsó oldaláról való, ugyanúgy mint az aláírásom :roll: remélem sikerült tisztáznom a félreértéseket. Dairun: télleg nem neked írtam és nem is akartam senkit megbántani. de hát a forumok ilyenek. ahol véleményt alkotnak az emberek ott azok időnkén keresztezik is egymást

Link a hozzászóláshoz

Nocsak, nocsak.

Micsoda mélyre hatolás az érzelemmel telítődött gondolatokban. Olyan? Olyan.....

Olyan édes, mint a méz,

mint másnak a tenger.

Olyan lágy, mint a kéz,

mi bántani nem mer.

Olyan szép, mint a tél,

ami utazót hergel.

Olyan vad, mint a szél,

aki tombol míg szenved.

Igy hajnalban olyan más. Most csak ennyi jutott.

Mazsinó

Link a hozzászóláshoz

Gondolatok... hmmm... gondolatok... Van mostanában egy gondolat, ami így fórumolvasás közben jött rám és nagyon megfogott! Ezáltal arra késztet, hogy sokat elmélkedjek rajta, és amint bojongok a net-en, kiderül, hogy Raul Renier-t is foglalkoztatták már hasonló problémák. Bár nem értek vele teljesen egyet, de az ö hasonló témában született írását szertném veletek megosztani. A szöveg meglehetösen magvas, talán kicsit nehezen értelmezhetö, de érdemes rajta elrágódni...

[...] Ennek az úgynevezett játék egyensúlynak a fenntartásán aztán mind a szabályok, mind a mesélők rigorózus szigorral őrködtek, tabuk és tilalomfák valóságos erdejét állítva fel, majd végeérhetetlen vitákba bonyolódva róluk. A Dragon magazin Fórum rovatának mintegy harmadrészét például a menetrendszerűen érkező panaszok és tiltakozások töltik ki, hogy ez vagy az az osztály, alkaszt, faj stb. mennyivel
Link a hozzászóláshoz

Sziasztok,

bár én ritkán járok errefelé,most mégis találtam egy kis idôt végigolvasni a fórumot és hát...hozzászólnék,sokak bánatára.

"...a szerelem pusztán biokémiai reakció és előbb utobb elmúlik,mint a fájdalom."

Olyan eme kijelentésével egyáltalán nem értek egyet.A szerelem igenis fontos az életben és - javítsatok ki ha nem így van - de az emberen kívül nem sok élôlény tud egyáltalán ilyent érezni.Igaz, hogy leírható kémiai folyamatok formájában és az is valós állítás, hogy általában nem tartós - bár Necro és Kyra ezt kapásból megcáfolná szerintem - de ez az egyik olyan dolog ebben a világban,amiért érdemes élni.Irigylem azokat az embereket akik újra és újra szerelmesek tudnak lenni és itt nem feltétlenül egy másik ember iránti vonzalomról beszélek, hanem akár egy tárgyról, egy gondolatról egy tettról...bármir6ol, ami annyira meg tudja dobogtatni az ember szívét,hogy majd kiugrik a helyérôl.Ezzel szemben sajnálom azokat,akik "megfosztják" magukat mindezektôl,mondván feleslegesek,idôpazarlás az egész.Nem,nem ítélem el ôket, hiszien mindenki élje úgy az életét ahogy akarja,de ha én az elôbbit válsztom,akkor elvárom az utóbbiaktól, hogy ne véleményezzenek.

"... másik meg az kedves öngyilkos jelöltek h ha télleg azok akartatok volna lenni most nem lennétek itt, ergo csak a környezetetek figyelmét óhajtjátok felhíni magatokra."

Nem akarom leírni, hogy eme kijelentésed milyen reakciókat váltott ki belôled.Amit leírtál, az tény, ez bizonyítva vagyok,hogy az ilyen emberek a környezetük figyelmét akarják felhívni magukra,de...Te is és Én is átestem ezen,csakúgy,mint szerintem az itt jelenlévôk vagy a normális fiatalok többsége.Hozzátartozik a felnôtté váláshoz.Nem az a megoldás, hogy lehordod ôket és kineveted az érzéseiket.Nekem anno Nefivel volt jó pár levélváltásom ebben a témában és soha nem "okatattam" ki, hanme megpróbáltam tanácsot adni neki, hogyan tud úrrá lenni a problémáin.Bár ahogy elnézem, azok megoldódtak maguktól is:)

" Az értelmi lustaság és szellemi alkalmatlanság egy tetőfokának tekintem azt, hogy segítségül hívjuk a szót- "Isten", pusztán elképzeléseink és szókincsünk korlátainak takargatása miatt."

Nem tudom ez kinek az idézete,de ez sem a toleranciáról szól.

Ami pedig Gangler idézetét illeti, én is sok mindenben egyetértek Zsolttal.

"Amennyiben egy szerepjáték a nyers erőszakon és az anyagi ráfordításon túl (netán azok helyett) más módszereket is kínál a fölmerülő problémák megoldására, akkor egyáltalán nem zavarja meg az egyensúlyt, ha az egyik karakter vívóbajnok és mesterlövész, a másik meg tolószékhez kötött nyomorék."

Én azokat az embereket becsülöm a legtöbbre, akik ilyen "nyomorékokkal" is tudnak játszani.

Üdv

Cz

Link a hozzászóláshoz
Nefi: EHH! Ez fájt. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Bocsika, nem akartam.

Teljesen egyeztértek mindenkivel főleg Kobzosal, hogy szerelemre minden embernek szüksége van. Tudom nem vagyok e téren tapasztalt, mert most vagyok csak először igazán szerelmes és most van az első kapcsolatom már több mint 5 hónapja, de hogy valaki szeret és te is szeretheted néha fáj ezt tudom, de nagyon megszépíti az életet és nekem megkönnyítette, hogy van valaki aki szeret és én is őt és mellettem áll bármikor és én nagyon szeretném, hogy nagyon sokáig együtt legyünk...

Link a hozzászóláshoz

Lithas!

Nefi: rád nem tudok haragudni, csak hát ugye azért fáj. Azért kívánom neked, hogy legyél még sokáig boldog a barátoddal. Én már kiábrándultam a szerelemből. Talán ezt kissé tükrözi a vers is, amit bár nem én írtam, elküldtem neked mailban. Nagyon szerencsés vagy, hogy ilyen hamar meglelted a boldogságot, és a barátod is nagyon szerencsés, hogy olyan barátnője van mint te.

Darun

Link a hozzászóláshoz

Szerelemre szerintem is szükség van. És azt a személyt kell megtisztelni vele, aki legjobban megérdemli.

Olyan. Nagyon hasonlók a céljaid, az enyémekkel. Az első, hogy más legyek mint az átlag, a legfontosabb volt mindeddig. Mostmár több akarok lenni, mert ha valamiben gyengébb vagy az átlagnál, hiába vagy sokban jobb, lenéznek érte.

Én is szeretnék Japánba menni egyszer.

Dark Cz: Olyannak nem célja a tolerancia. Érzelem és megértés nélkül adja a valót, az őszintét, kertelés nélkül. én becsülöm őt, és én is ki szoktam így fejezni, magam, noha legtöbbször a közönség felháborodására.

Link a hozzászóláshoz

Kedves Olvasók!

Egyszer volt alkalmam Rauol Renierrel élőben is társalogni. Elmondhatom, hogy nagyon jó iró és rettentő jó a kifejező készsége. Ellenben nagyon sok összefüggéssel nem foglalkozik. Tud róluk, de őt ezek nem motíválják. Nagyon sok olyan tényező van, amely a közzétett szabálymegalkotásban előirányozza a megközelítő egyenlőséget. Az már egy más kérdés, hogy a sokat együtt játszott baráti társaságokban, nincs szükség egyenlőségre oly sokszor, mert elnézőek az emberek.

Az emberi irigységről és hatalom vágyról sokat tudnánk mesélni, de elég csak megnézni a jelen világunkat. Szerintetek a koldus nem akar magának BMW-t? Nektek nincs szükségetek szabadságra, csak a milliomost illeti meg? :wink: Ugye, az egyenlőség.

Remélem mindenki érti az egyenlőség jelentőségét és a megzavarás lehetőségét. :)

Mazsinó

Link a hozzászóláshoz

Igen. Minden koldus milliomos szeretne lenni, de ha néhánynak sikerül is, amikor rájön hogy ez mivel jár, megundorodik töle... Aki viszont beleszületik a gazdagságba, az sosem fogja undorítónak tartani, mert sosem volt koldus, hogy az láthassa az igazságot. Ha látta valaki a Rocksztár c. filmet, az bizonyosan tudja miröl beszélek... Persze, most jöhet valaki, aki nagy okosan megjegyzi, hogy "melyik koldusból lesz millomos!?", de annak csak annyit mondanék, hogy ha kicsit belegondol rájöhet, hogy ez nem a koldusról szól...

Az egyenlöség nagyon szép eszme. De mind emberek vagyunk, s mint ilyen, gyarlók is. És amíg vannak, akik egyenlöbb ek másoknál (lásd: G.Orvell -

Link a hozzászóláshoz

Gangler okfejtése olvasása közben eszembe jutott a Junkies - Szárgyár , hogy ez a szám mennyire igaz erre.

"Aki szegény, gazdagabb akar lenni, aki gazdag, híresebb

Aki híres nem akar mást se már, csak hogy valaki értse meg"

Darun: mindenki azt mondja (barátai), hogy szerencsés amiért ilyen barátnője van, de miért mondjátok ezt, mi van bennem? szerintem semmi különös nincs... nem vagyok különleges még csak szép sem...

Amúgy meg amíg nem ismertem meg egyfolytában szenvedtem és szinte folyton depis voltam 14 éves korom óta...

Link a hozzászóláshoz

Lithas!

Há rohatt mákotok van, mer náthás vagyok min állat, de még se, mer mos má irni se tudok. mid1. Szal azé van mákod Nefi (hah ezt jól írtam), mer... ja neeeem. A barátodnak azé van szerencséje, mer ha ő nem lenne, akkor neked lenne 1000 másik pasid, ha akarod ha nem. MEr megérdemled. Jaj. Má a kezem is remeg. Ha viszont te nem lennél... de ebbe ne is gondoljunk bele, mert vagy, és elfelejtettem a poént, de mind1. A lényeg, hogy én náthás vagyok és igazam van (bár ez a kettő nem függ össze). Ja és köci szépen, már jobban vagyok, és puszilnálak is, de ezt már pénteken megbeszéltük. Huh de rossz. Ha, haa, haaap...

(a felétel itt megszakadt (meg én is))

Darun, wahh

Link a hozzászóláshoz

Lithas!

Takeda: lehet hogy most beképzeltnek fogsz tartani, de igazábóll nekem az a célom, hogy a MAGUS-t kedvelőket összehozzam. Nekem nincsenek barátaim, de ismerek pár rendes embert, akikhez ragaszkodom. Bizonyos történések miatt egy ideje vallásos vagyok, hiszek Dartonban, mert én az Õ küldötte vagyok. Sokan talán most bolondnak tartotok, de a gyengék egyetlen támasza a hit. És én hiszek. Igyexem egy igazi MAGUS mozgalmat létrehozni, bár ez soha nem sikerülhet, de nem ez a lényeg. Szvsz a cél a fontos, mert közben olyan dolgoka merünk csinálni, amiket normál esetben talán nem tennénk meg...

Darun

Link a hozzászóláshoz

Darun: Már nem tudom mért kellen e beképzeltnek tartanom téged, de nincs az ilyesmivel semmi problémám. Én is 100% ig beképzelt vagyok. Egyszrűen biztos vagyok magamban, és e mellett kiállok. Ha valamihez értek, vagy valamit tudok akkor addig míg nem bizonyítják be az ellenkezőjét magabiztosan adom el magam. Mindemellett boldogan hajtok fejet a nálam nagyobb tudásúak előtt, és tanulni próbálok tőlük.

A gyengék egyetlen támasza a hit, ám az erősek egyetlen erőssége is. Ha feltétel nélkül hiszel magadban, te vagy a legerősebb. Nekem elhiheted 8)

Milyen formábam szeretnál MAGUS mozgalmat alakítani? Nekem is vannak nagy terveim, s ha bonyolultak is, sok dologtól és embertől függenek is mégis örmet okoz foglalkozni velök, és ha nem is sikerül... tanulsz belőle.

Én megmondom őszintén szeretnék egy nyári táborkát szervezni programokkal, élő és szokásos játékokkal, előadásokkal, hasznos tanulási lehetőségekkel, egyéb hagyományos szórakozási formákkal... meg ilyenek. Tök jó lenne.

És csatlakozék a többiekhez. Nefi nagyon rendes aranyos csaj vagy és megérdemled a dícséretet.

Ezt úgy állíthatom, hogy már nyár óta ismerem virtuálisan..

Link a hozzászóláshoz

Lithas!

Én személyessen is ismerem Nefit, így kissé talán jogossan állítom amit állítok. Takeda: én sem tudom, lehet hogy nem is mondtad, demind1. Én nem gondolkozok nagyba, legalábbis annyira mint te. Én csak azt akarom, hogy a MAGUS ill szerepjátékosok személyessen is ismerjék egymást. Ha minden igaz, akkor hamarossan ez sikerülni fog. Kapcsolatot szeretnék teremteni a különböző M* csoportok között. Van az a fórum, amiben a létezésről beszéltek. Nem akarok oda pofátlankodni, de szvsz:

A világ létrejöttéről senki nem tudhat biztosat. Engedd meg: régen biztosak voltak benne, hogy a Föld lapos, mert a tudósok azt mondták. Most mást mondanak. Vajon igaz? Láttátok a MIB-t? A galaxis ott egy üveggolyóba volt. És ott játszottak vele. Tehát mi csak porszemek vagyunk egy másik világban. Valójában i is a Mátrix rabjai vagyunk. Tudjátok miért???

Darun

Link a hozzászóláshoz

Szóval egy keveset a találkzókról.

Most ugyebár igen sok tali kerül szervezésre. DE:

Nekem is célom az, hogy megismerjük egymást.

És sokminden gátat szabhat annak, hogy az ilyen talikra eljöjjön az ember. Család, lakhely, pénz, utazás stb... nem sorolom. Ezért szerintem kéne szervezni majd nyáron MÉG EGY TALIT. Mondom, hogy mire gondoltam:

Mivel majd' mindenki budapesti, vagy környékbeli, legyen pesten a tali (én sem vagyok pesti...) Pontosabban budán. Én valami olyasmit javasolnék, hogy a bdai vár környékére szervezzünk egy talit, a hegyre, olyan részre, ahol sok pad meg ilyesmi van. Kétnapos dologra gondoltam.

Mondom az érveket e mellett:

- Pestre a legkönnyebb eljutni.

- Bárki jöhetne...

- Nagyon olcsó, csak az utázás költsége, meg ugye a táplálék.

- Sokan elférünk, hisz szabadtér.

- Annak ellenére, hogy Bp, friss a levegö.

- Lehet akár egy napra is feljönni.

- Ott lehet lenni reggeltöl estig.

- Nincs komolyabb felelösség senki vállán, mindenki magának intézi a dolgait....

nos, ennyi. Mi a véleményetek róla? :roll:

Link a hozzászóláshoz

CS: szvsz jó 5let,de én nem vagyok se pesti, se budai, és nem is Pest megyébn élek, hanem egy cseppet arrébb (200 valahány km arrébb). Más részt elolvastam a nyári tábor feltételeit, nekem akkor van egy másik táborom, előtte van egy másik táborom, mögötte még egy ráadásul a korhatár alatt vagyok... Sajnos... :cry:

Link a hozzászóláshoz
Vándor
Ehhez a témához mostantól nem lehet hozzászólni
×
×
  • Új...