Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Gondolatok


Recommended Posts

Sziasztok.

Az én jelenlegi csapatom jelenleg egy fő MAGUS fan-ból áll, az ő zenei stílusa nem különösebben behatárolt, bár mostanság diszkóba jár mulatozni a banda miatt, ezen kívül van egy kb HC-s beállítottságú egyén, és két ízig vérig rapper, meg egy fiatal rapper, és végül én mint rockerféleségnek számító. Érdekes banda, dehát elég jól elvagyunk. Bár nálunk az az érdekesség, hogy 8 évig osztálytársak voltunk, így előbb volt barátság, sőt még a MAGUS-t is előbb kezdtük, mint ahogy egynémelyiknél kialakult a sítus.

Link a hozzászóláshoz
Akkor én tényleg ilyen ritka fajta egyede vagyok? :D

Ha már így mondod, hogy diszkós vagy, akkor igen, rajtad és d3st-n kívül nem is tudok mást itt aki ilyen lenne (Sneer, Elf és Darun sem rokker, még őket tudom így)

Azt azért megjegyzem, hogy a rocker nem rocker kérdésben az hogy az ember elég vegyesen hallgat zenét, és nem zenei stílus hanem minőség alapján számonként vállogat, az a legtöbb esetben nem különíti el az embert a rockerektől. Sokkal többször voltam rock koncerten mint diszkóban (utóbbira két példa volt: Egyszer meg kellett nézni, másodszor rendőr haver vitt mert kellett megbízható tanú). És a rock koncert tetszett is, a diszkó nem. Lányokból is inkább vonzó egy rokkerlány mint 10 diszkós közül naponta vállogathaatsz alternatíva is akár. Sőt, a diszkós rokker vitákban is mindig a rockzenbe és a rockerek mellé állok. Szóval ne tessék engemn a diszkósok mellé sorolni csak azért, mert nem stílus szerint (de nem is együttes szerint) vállogatok.

Nézzük mi van mostanában a playlistemen:

Red Hot Chili Peppers, Edda, Republic, Beatrice, The Cranberies, Enya, Rockszínház, Kispál és a Borz, Mike Oldfield,

Link a hozzászóláshoz
Én sem vagyok ám akkora diszkó fan, mint ahogy gondoljátok.

Csak egy kicsit afelé húzok, de csak egy nagyon picit.

De az is lehet, hogy megtérek, és rokker leszek.

Nem tudom mekkora diszkó fan vagy, de azt hiszem, alapvetően 3 féle ember van: Aki mindent meghallgat és számonként vállogat, aki az egyéniségének megfelelő irányzatot megkeresi és aki megy a tömeg után. Szerintem nagyon nagy diszkófan túl sok nincs, olyan aki a diszkótól érzi menőnek magát, stb. van rengeteg.

Link a hozzászóláshoz
Elf: ez te vagy és minden ember más, teljesen. Én is felsorolhatnám a play listemet és egy két fimzenen kívül 1700 db csak rock én ilyen vagyok, te olyan.

Nefadar: Ezzel egyetértek, csak ne tessék engem összemosni a diszkójárókkal, mert szerencsére azokhoz nem sok közöm van. Nem igazán tenne jót nekem, sem anyagilag, sem más értelemben, ha az a zene és környzet jönne be.

Link a hozzászóláshoz

Madovick : Metallica-nak nem csak a "Justice for all" albuma jó. :)

Nekem szvsz nagyon bejön az összes régi albuma ("Kill'em All"-tól kezdve), de az újabbakat is meghallgatom.

Lord Lazusch : Szerintem a legjobb zene igen, saját magadtól származik. De ehhez nem kell énekelni, se játszani semmilyen hangszeren...

Üdv,

TAO

Link a hozzászóláshoz

off : Black? :D talán a legkedvencebb Metallica albumom a kedvenc Metallica albumjaim közül.

on : gondolatok a nyárról? hát először is parázok a vizsgaidőszaktól, mert olyan hülye vagyok, hogy nem tanulok. másodszor örülök, mert ahogy vége vizsgaidőszaknak -> edzőtábor, kalandozok.hu nyári tábor és végül, de egyáltalán nem utolsó sorban :

nyáááááár! nyáááááár! nyáááááár!

(aki nem értené, a hozzávalók : haverok. buli. panda. ja meg egy lány.)

üdv

TAjÓ

Link a hozzászóláshoz

Hmm. Azért olvasni jó dolgokat. Igaz, hogy szerintem MINDEN rocker hallgat mást is a keményebb zenéken kívül, sőt! Nem ismerek olyan rockert, aki CSAK rockot hallgat. Szerintem ilyen ember nincs is. A hangulatától is függhet az embernek. Lehet hogy van olyan zene, ami nem ad annyit, mint a rockzene. Biztosan van, nekem legalábbis létezik. Lehet, hogy a rocker kifejezés nem is csupán a zenei ízlésre vonatkozik. A "rocker-lét" egy hitvallás. Nekem legalábbis az. Egy külön világ, egy külön élet. Amiben benne van minden amire szükségem van, amiben jól érzem magam, amit sokan nem fogadnak ugyan el, de többen vannak azok akik szeretik, ahol élhetek a saját törvényeim szerint... Benne van minden, ami hiányzik ebből a világból. És olyan dolgokból meg ugye rengeteg van. Ebbe a világba menekülök amikor nem tudok mit kezdeni magammal...

A diszkósok is lehetnek jó szerepjátékosok. Nekem még nem volt szerencsém diszkóssal játszani. Azért csodálkoznak az emberek ha egy diszkós érdeklődik a különös dolgok iránt, mert az nem megszokott dolog. A diszkósok számomra mindig is olyan különleges embereket jelentettek, akikhez valahogy nem tudtam soha közelebb férkőzni, bármennyire is szerettem volna. Valahogy sohasem sikerkült. Sőt, érdekes tapasztalat, hogy amikor ilyen mentalitású emberekkel beszélgetek, és esetleg szóba kerül a HKK, vagy a M.A.G.U.S., akkor valahogy mindig valamire hivatkozva elterelték a szót, vagy otthagytak, vagy ami egyszerűbb, kinevettek. Két évig volt egy osztályom, ahol 99% diszkós volt, én voltam a kivétel. Év elején említettem nekik HKK-t és M:A.G.U.S.-t, és két évig senkivel nem beszéltem... De hát ilyen az élet!

Szóval, nagyon ritka olyan ember aki diszkós és szerepjátékozik!

Link a hozzászóláshoz
Hmm. Azért olvasni jó dolgokat. Igaz, hogy szerintem MINDEN rocker hallgat mást is a keményebb zenéken kívül, sőt! Nem ismerek olyan rockert, aki CSAK rockot hallgat. Szerintem ilyen ember nincs is. A hangulatától is függhet az embernek. Lehet hogy van olyan zene, ami nem ad annyit, mint a rockzene.

Az a szép, hogy a rocker nem is feltétlenül kemény, nem feltétlenül keménykedik, és a rock sem mindig kemény, de a metál sem. Szóval szerintem egy rocker meg tud maradni a rock különböző változatai között, de a rockerek többsége az emberekre kiváncsi, neki is van egyénisége és a másét is el tudja fogadni, nem lusta végigolvasni dolgokat ezért vagy végigbeszélgetni egy délutánt. A kérdés, hogy a rockerekre jellemző ízlés, vagy a náluk is meglévő egyéniség az erősebb.

Megjegyzem, nálam a rocker sem egy kategória. És persze két rocker között is lehet kibékíthetetlen ellentét, nagyobb is mint a rocker-diszkós ellentét. Mondjak példát? Keresztény rock kedvelői akik a templomi ifjúsági óra után tartják a koncertet, a templomban szerveződik az együttes, és egy sátánista metál banda és rajongói... btw volt szerencsém olyan keresztény rock bandához akinek a koncertje imádsággal kezdődött és végződött. Pl. az ő zenéjük és mentalitásuk is tetszik...

Link a hozzászóláshoz
Vándor
Ehhez a témához mostantól nem lehet hozzászólni
×
×
  • Új...