Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Zene


Gambit

Recommended Posts

Üdv!

Május 14én reggelre feltörték a SUBSCRIBE, és FLYING TV zenekar próbatermét!

A segítségeteket szeretnénk kérni!

Mindenki aki továbbítja ezt az emailt, az ő ismerőseinek, kiírja fórumjaira, üzenőfalra segít nekünk abban hogy az a rengeteg cucc amit elloptak tőlünk megkerüljön!

Ha bárki találkozik a lent felsorolt hangszerek, effektek, erősítők, kegészítők bármelyikével, kérem azonnal jelentkezzen a subscribe@subscribe.hu email címen, vagy a 06703989216-es telefonszámon.

EBS 350w basszuserősítő

Prolude 350w basszuserősítő

Prolude 4x10 basszusláda RÓZSASZÍN

Prolude 1x15 basszuslába RÓZSASZÍN

Engl screamer 54 gitárkombó

Boss GT6B basszuseffekt

Boss GT6 gitáreffekt

Laney 300FX gitárkombó

The Box keverőerősítő

Peavey 5150 gitárerősítő

Peavey 5150II gitárerősítő

Yamaha SG 300 gitár (törött ragasztott nyakkal)

ESP Stephen Carpenter signiture 6 húros gitár (jellegzetes 4cm hosszú 1cm széles repedéssel az alján, és Stepeh Carpenter aláírásával)

Pearl Joey Jordison Slpiknot signiture pergő

Pearl exprot pergő

Line 6 DC4 Delay

Boss TU 2 hangoló

Boss PH2 phraser

Boss NS2 zajszűrő

CryBaby wah pedál

szürke ceruza

Bocsi a félig-spamért, de Subscribe érdemel ennyit... :)

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

A zenekar lehet de ha voltál már koncerten.....

Nem tudtam hogy majmokat is fel lehet vinni a színpadra..

Legalábbis a raszta gyerek.. felköp.. hogy menőn elkapja és erre pofán köpi magát mert béna.. fél percenként kidobálja a mikrofon állványt mert az menő...

Annyira tekergeti magát hogy a mikrofonzsinór majdnem megfojtja, elesik és le kell szedni róla nehogy megfulladjon... olyan mozgást vállal be amit Májkell Dszekszon se merne , és persze mind nevetségessé teszi magát és mivel a frontember, így a zenekart is...

Szóval.. a zene jó is lehetne de azt az énekest el kéne felejteni....

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Cruachan, kelta, pogány rock/metal. :)

Cruachan - Bloody Sunday

Cruachan - Spancill Hill

Kaukázus, jó kis magyar zenekar, ha hallgattok MR2-t, biztos találkoztatok már velük, a Teszkó c. számukkal tuti. :)Az oldalukról le lehet tölteni az összes számukat, ahogy írják: "Szabadon másolható, terjeszthető, nyilvánosan lejátszható, és kisajátítható! Felteheted a netre, de már megelőztünk! ADD EL ÉS IDD EL!"

Kaukázus - Szalai Éva

Link a hozzászóláshoz

:D

Nyakas a paraszt gazda, faragatlan fajta.

Kajla bajsza alatt kacag, ha dagad a flaska.

Haj-jaj, ablak alatt dalra fakad, s szakadatlan hajtja,

Ha laza a gatyamadzag, csak kalap van rajta.

Menyecske tehenet fej gyenge len pendelyben,

De pendelye elfeslett, s fedetlen lett keble.

Hej-hej, megszeppent erre egy percre, persze, ez lett veszte.

Egy fess levente megleste, s menten leteperte.

Iszik kicsit, s így indít biciklizni mindig.

Bíz kicsípik, s viszik is nyírpilisi sittig.

Sír-rí, nincs kis rigli, nincs bilincs, mit civil ki bír nyitni,

Illik ily piciny csínyt így richtig sittig vinni?

Folyton torkos drótostót kos ropogóst kóstol.

Potyog most sok olcsó gomb, oly komoly gyomortól.

Ó-hóó, ódon hordóból csobogó jó bort mohón kortyol,

No, most gondoskodjon doktor módos koporsóról.

Link a hozzászóláshoz

Rég nem jártam errefele. Több mint fél éve :) Ennek örömére megosztanék veletek 1-2 nagy kedvencet:

http://www.hiphop.hu/showaudio.php?medi ... utt_jo.mp3 Connections - mindenütt jó Azért, mert egyszerűen jó :)

egy már-már klasszikus Blink182 - Adam's Song

http://www.youtube.com/watch?v=OsQHbg3kxlo véleményem szerint a legjobb Metallica szám, a The Memory Remains

a Serj Tankian, a SOAD énekesének, a szóló karrierje során sem romlott a musicalitása :)

30 Seconds to Mars - The Kill. Sztem egy fantasztikus együttes. Tudom ajánlani még egy másik számukat, a From Yesterday-t. Egyébként az énekese ismerős lehet valahonnan :) Jared Letonak hívják a fiatalembert és ő játszotta a főszerepet a Rekviem egy álomért c. filmben, valamint feltűnik még Fegyvernepperben is, Nicoles Cage öccseként is :)

Egyenlőre ennyit, aztán majd később lehet ismét bemutatok 1-2 számot a kedveltebbek közül.

Addigis maradok Tisztelettel

Link a hozzászóláshoz
Minden folk metal kedvelőnek ajánlom, de mindenki másnak is, Eluveitie. Nekem külön tetszik, hogy van pár szokatlan hangszer benne.

Hallgasd! :)

Érdekes... bár nem vagyok jártas ebben a stílusban. Emiatt fogalmam sincs, hogy miért nevezik ezt folk metálnak?? Egyetlen népi hangszert sem vettem észre, de a többi "szokatlan" hangszer hangja sem jön át, a hörgés, a gitár és a dob kb mindent elnyom. Persze lehet csak a botfülűségem miatt. :D

Link a hozzászóláshoz
Minden folk metal kedvelőnek ajánlom, de mindenki másnak is, Eluveitie. Nekem külön tetszik, hogy van pár szokatlan hangszer benne.

Hallgasd! :)

Érdekes... bár nem vagyok jártas ebben a stílusban. Emiatt fogalmam sincs, hogy miért nevezik ezt folk metálnak?? Egyetlen népi hangszert sem vettem észre, de a többi "szokatlan" hangszer hangja sem jön át, a hörgés, a gitár és a dob kb mindent elnyom. Persze lehet csak a botfülűségem miatt. :D

Hallgass meg más számokat is, ezek kicsit metálosabbak. :) Itt egy, ahol még a ,,különleges" hangszerek is láthatóak. Egyik hölgynél van egy furcsa hangszer pl. meg a csávónál duda. Nem klipp, de a képen látszanak, ha kicsibe is, a hangszerek és persze a svájci (ha jól tudom, emlékszem) tagok.

Link a hozzászóláshoz

Nekem olyan ez a folk metál, mintha egy mesteri alapossággal elkészített ízletes zafttal borított vadpörköltet terítenének aranybarnára pirult finoman omlós, tejszínes-krémes házi tejföllel kiemelt dödöllére...

... majd az egészre rábbb-borítanának egy vödör mekdonálcos hamburgert!

Szal' szerintem kéne egy jogvédő szervezet, mely a tekerőlant, a skót duda, és a hegedű elnyomása ellen küzd! :D

Amúgy tök jó hogy belinkelte Venes! Ilyet se láttam még, és alapvetően így érdekes volt!

(folk metál == zenei moslék ... szerintem)

Link a hozzászóláshoz

Daru, a meglátásod is egy oldal. Annak mindenképpen örülök, hogy kiváltott valamit belőled ez a zene. :) Én szeretem ezt a stílust, s ebben közrejátszik, ezen, manapság nem éppen sokat látott hangszerek újraéledése is.

Igen nagy komolyzene kedvelő vagyok és ,,űzöm" is (hegedülök), de ettől függetlenül, úgy érzem, hogy egy remek lehetőség rejlik ebben a stílusban. Van egy réteg, ami kedveli a metál zenéket, ugye, őket megismerteti ilyen hangszerekkel is, s mindegy a forma, az eredmény ugyanaz. Pozitív, a hegedűre, a dudára, a furulyára nézve...

A komolyzenével itt nem merek próbálkozni, pedig vannak igen kedvelhető, könnyebben befogadható változatok is, sőt, manapság (egy bizonyos réteg körében) kicsit reneszánszát éli. Vannak új, és igen tehetséges zenészek. Ha valakit érdekel, persze foglalkozhatunk a témával. :)

Link a hozzászóláshoz

Véleményem szigorúan szubjektív. Egy metál kedvelőt sem szeretnék bántani vagy megsérteni. Hallgasson mindenki olyat, amit szeret! Ez a fontos! ;)

Én mindenképpen egy kreatív gondolatként éltem meg ezt a folkos metált. Az hogy nem jön be, az egy dolog. Metál sem, az meg egy másik dolog. Pedig sokmindent szeretettel hallgatok. Legyen az egy Örömóda, egy Bob Marley, Nox, Omega, Tankcsapda, Beatles, Csík zenekar... Mind teljesen eltérő stílus. De valahogy a metállal, főleg a hörgős, gitártépős félével nem bírom összehangolni a rezgésemet. Az meg megint csak szigorúan magánvélemény, hogy a skót dudával feszítő, hű de kemény tetkós arc azért kicsi mosoly gerjesztő látvány, csakúgy a pogózó tekerőlantos.

Na de ettől másnak lehet jó, és miért ne lehetne szeretni... talán az én szegénységem, hogy nem tudom feldolgozni. ;)

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...