Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Zene


Gambit

Recommended Posts

Ho-ho-hóóóó. Soundtrackek. Azt hiszem jó helyen járok, beteges OST gyűjtő vagyok, jelenleg mondjuk csak 204 soundtrack album figyel a gépen, de folyamatosan bővítem a repertoáromat.

A kötelező darabok zenei ízléstől függetlenül:

Amerikai Szépség - Thomas Newman szerezte, mindenki ismeri.

Black Hawk Down - Hans Zimmer szerzemény, közel-keleti alapok, nagyon faja.

Desperado - Los Lobos muzsikál. Ez is alapmű.

Forrest Gump - Na ez tényleg igazán, komolyan KÖTELEZÕ!!! A teljes 60-as 70-es évek életérzését visszaadja. Sztem a világon az egyik legjobb filmzene.

Leon a profi - Eric Serra zenéje, nagyon szép ez is.

Trainspotting - Tipikus brit zene, nagyon hangulatos tud lenni. Iggy Pop, Primal Scream, stb. stb.

A holló - Jó film, jó zene. Tökös kemény rock (Pantera, Stone Temple Pilots, Nine Inch Nails)

Ponyvaregény - Legendás zenék, sokszor hallom a Dick Dale & His Del-Tones - Misirlou számáról hogy: Ööööö.... höhö Taxi zenéje. No comment, nézzél több filmet kiccsákó!

Esőember - Hans Zimmer, nagyon szép, nyugtató zene.

Rekviem egy álomért - Eléggé elvont pszichedelikus (szépen magyarul) zene, sok helyen vonósokkal. Egyedi és szép.

Kutyaszorítóban - Tökös amcsi R&R.

Rocksuli - Bugyuta film, de tényleg rocksuli. Alap klasszikus rockzenék mennek végig. (Led Zeppelin, Cream, The Who, stb stb)

Blöff ill. Ravasz, az Agy... - Hülye elszállós zene, nagyon ideális piálás közben, röhögcsélés alá.

Star Wars - John Williams bácsi tökéletes űrfantasy filmzenéje

Szárnyas Fejvadász - Vangelis. Aki e név hallatán sem vágja a dolgot, az szégyellje el magát.

És a kedvenc filmzenéim a fentiek mellett:

Animátrix

Penge 1-2-3

Harcosok Klubbja

Szellemkutya

Ghost in the Shell

Tolvajtempó

Jackie Brown

Kontroll

Mátrix 1

Mortal Kombat

Született Gyilkosok

Resident Evil

Szétcsúszva

Spawn

Kardhal

Taxi 1

A part

Tomb Raider

Twin Peaks

A Gyűrűk Urát és Kill Bill-t nem írtam, mert annyira utálom ezeket a filmeket hogy még a zenéjük is idegesít, nemtom miért.

Amúgy csomó nagyon gyenge filmnek van marha jó zenéje, és fordítva is igaz, azaz sok remek filmnek gyatra a zenéje.

Ja és ha egy film zenéjét John Williams, Eric Serra, Hans Zimmer, vagy Vangelis csinálja az tuti jó. Aki tud az tud.

Link a hozzászóláshoz

Hát ige' OST gyűjtő klubbot alakíthatnánk itt páran.

Nekem is van 2 DvD-nyi kiírva, meg még a gépen 3,5Gb-nyi.

Abszolulte favorit nálam a Dirty dancing. Kellemes lightos muzsika.

Akinek tetszett a Pulp Fiction és a Taxi közös zenéje, annak ajánlom a The Bambi Molesters nevű formációt. A nevük (nem) kicsit meglepő, én azt hittem, h valami kemény punk lesz, de nem... Stilusilag meg nem mondom hogy mi, de szinte teljesen olyan mint a fent emlitett zene.

Link a hozzászóláshoz

Zug zug!

Hogy mennyi előítélet van ebbe a világba!?!? Egy-két-három éve is már figyeltem, hogy milyen az ismerőseim zenei izlése. Bevallom, akkor még egyáltalán nem foglalkoztam ezzel a témával. Szinte minden lány ismerősöm hallgatott Apocaliptyca-t, és így azt a tanulságot vontam le, hogy ez ilyen "tömeg" zene, vagyis akinek egyénisége van, az nem hallgat ilyet. Megjegyzem, egy számot nem hallottam tőlük. Aztán öcsém úgy fél éve hozott egy DVD-t, valamelyik koncert felvétele volt. Megnéztem egyszer. Hááát... leginkább feldolgozások voltak, volt pár jó szám. Aztán másodszorra kicsit több időm volt, még egyszer megnézte/hallgattam, plussz rágyúrtam az extrákra is, és... leesett az álam! Nagyon durván nyomják a srácok, apám is megjegyezte, hogy nagyon pro-k! Persze tudom, ezzel egyedül vagyok, ti nem estek ilyen hibába. Lehet hogy ezzel a hozzá nem értésemről adok bizonyítékot, de azért elgondolkodtató, hogy úgy játszanak, hogy közben oda se figyelnek és a hajukat rázzák! :shock:

Darun

Link a hozzászóláshoz

Darin: A tömeg zene nem feltétlenül egyenlő a szar zenével.

Tökéletes példa az apocaliptyca. A dvd-jüket sajnos még nem volt szerencsém megtekinteni, pedig egyik haverom igérte hogy ideadja.

Amire rákattantam mostanság az a Pokolgép, Blind Myself és a Korn.Egész héten napi 8 órában csak ezt a három előadót hallgattam, és nem tudtam megunni. Nagyon jók :)

Link a hozzászóláshoz

Hozzászólás a tömegzenéhez: (szerintem ideillik, topictéma a zene)

Ha kétfelé választjuk hogy tömegzene és rétegzene, akkor az nem feltétlenül minőségi jelentőségű. Sokan hallgatnak Madonnát, de Madonna nagyon profi. Nagyon kevesen hallgatnak pl. Albert Einstein Bizottság-ot, de az AEB mondjuk ki őszintén: szar.

Egy olyan zenésznek / együttesnek aki széles rétegeket akar elérni úgymond "pop-osítania", (pop zene = popular azaz népszerű) kell, hogy minél többen hallgassák. Legjobb példa rá a Csapda, vagy a Hooligans, esetleg a fentebb említett Aerosmith. Egy olyan zenésznek aki rétegzenét játszik könyebb, mert a réteg rajongói biztosan hallgatni fogják. (A nehézsége ennek viszont, hogy szűkebb a piac, azaz kevesebb lemezt tud eladni.)

Egy átlagos embernek nincs kifinomult, letisztult zenei ízlése, a legtöbben rádiót hallgatnak, és mindent meghallgatnak ami sláger. Akit érdekel a zene és kutakodik, keresi a stílusát az rábukkan olyan műfajokra, amik a stílusát alakítják. Az ember ízlése folyamatosan változik, a változatosság gyönyörködtet ugyebár. El kell fogadni hogy van olyan, akit nem érdekel a zene, csak szóljon valami tingli-tangli.

Mi a lényege ennek a sok hülyeségnek amit összehordtam? Nos az hogy azért mert valaki Kozsót, Britney-t, Linkin Parkot, Tiesto-t, Szájbergyereket hallgat, nem kell lenézni, lekezelni. Neki nem olyan a zenei ízlése, nem igényli a zenét, neki jó ami a dobozból szól. Olyan ez mintha te nézegetnél egy király kis kiállítást szép képekből, állnál egy kép előtt ami tetszik, és pár arc leosztana hogy te szar vagy mert nem is ismered Khováts Makkmarci korai depresszív korszakának a főbb műveit, ez a kép csak Spitzvogel, ezt mindenki ismeri. (Bizony, ez sznobizmus)

Jusson eszetekbe amikor megmosolyogtok valakit amiatt hogy "elment a Lidi néni a vásárra"-t hallgat, vagy azt magyarázza hogy milyen volt DJ Tiesto a balcsin, hogy bizony lehet hogy monsieur Khováts képei egyeseknek bejönnek, meghú de nagyon jók, de téged lehet hogy ez kurva nem érdekel.

/okosság off :P

Link a hozzászóláshoz

Én még az OST témához adnék hozzá párat.

Amélie csodálatos élete filmzene.

Nekem nagyon bejön, sokszor hallgatom 'csak úgy' is. Erőteljes francia hangulat (harmónika), helyenként vidám, helyenként szomorú futamok. Király!

Karib-tenger kalózai OST.

Gondolom mindenki ismeri, ideális rpg alá. (ha nem nagyon darkulós történet folyik éppen)

Macska-jaj!

Na jó, ez rpg mellé elég érdekes, de az egyetlen Werewolf történet alá tökéletesen illett. (Jugoszláv vérfarkasok a '80as években)

Link a hozzászóláshoz

Gondoltam bedobok a köztudatba egy-két itthon nem közismert együttest, akik jó zenét nyomatnak. Egyik sem kemény rock, a Tenacious D-t kivéve kifejezetten 'hallgatós' szóval érdemes megnézni azoknak is, akik a lágyabb dallamokat kedvelik.

Tenacious D:

Az egész Jack Black-kel és a Rocksulival kezdődött. A film egy kb. átlagos kategória, kivéve a Soundtracket, ami fenomenális. (Sabbat, Led Zep, AC/DC).

Miután láttam a filmet, kíváncsi lettem Black bátyó együttesére, a Tenacios D-re. Hát nem csalódtam. k.rvajó!

Leginkább rádióbarát rockzenének lehet hívni... A klip külön szám. Jack Black mozgáskultúrája legendás :D

Give it a try:

http://www.youtube.com/watch?v=grdlAPpGeSc

******

Marillion:

Avagy a zenetörténet legalulértékeltebb bandája...

A Marilliont két teljesen eltérő korszakra lehet bontani, annak ellenére, hogy csak az énekes - Fish - vált ki, és jött helyette Steve. Teljesen más a két korszak, úgyhogy külön is kell beszélni róluk...

a Fish korszak.

Elsősorban a 2. számú Genesisnek számított angliában, és ebben van valami igazság. A dalaikban nagyon érződik a Genesis és Phil Collins hatása kár is tagadni. (elsősorban azért váltak meg Fish-től, mert nagyon erőltete a Phil Collinsos énektémákat.)

Nos, aki szereti Phil Collinst, a Genesist, a Yest, meg úgy általában a jó zenéket, annak valszeg tetszeni fog a "régi" Marillion is...

Fish-sel:

http://www.youtube.com/watch?v=csPEHUzGAwo

a Steve korszak.

Teljesen más utat kezdett járni a banda. Maradtak a lájtosabb dallamok, de kiléptek a Genesis árnyékából (Steve hangja egyáltalán nem hasonlít sem Collinshoz, sem Fish-hez.)

Elsősorban a 80as évek elei 'progresszív rock' vonalba lehet őket kapcsolni, a Pink Floyd-dal, a Flower Kings-szel, és az Enchant-tel egyívásúak kb.

A Marillionra jellemző a törtetés teljes hiánya egyébként. Szeretnek zenélni és kész. Fura, de nekik mindegy, hogy 200 vagy 30000 ember előtt nyomják. A törtetés hiányára kenem azt is, hogy az összes klipjük gagyi.

A Marillionnal az az egy baj van, hogy az énekes kicsit b.zis élőben, dehát ezt le kell nyelni...

Mindenki meglepődik amikor egy AC/DC szám után berakok egy Marilliont. Dehát imádom őket!

Jövőre jönnek Magyarországra! Jipijájéé!

Nos, egy Steve-vel készült Marillion szám. Nem túlzok, kb. 7-8 éve ez a kedven lassú számom (mind közül!) Ez tényleg _gyönyörű_!

http://www.youtube.com/watch?v=a25lcF-lF8A

*********

Porcupine Tree

A Marillionhoz hasonlóan a PT is egy kicsit skizofrén banda.

a 98 előtti dolgaik kb. a Marillionhoz hasonlóak, de akkor jött egy fura barátság.

Méghozzá a PT énekese és az Opeth (egy egyébként nagyon igényes Deathmetal banda) énekese között.

Nagy hatással vannak egymásra, ugyanis a PT számok elkezdett karcosabb gitártémákat-énekeket, intenzívebb riffeket alkalmazni, az Opeth meg irgalmatlanul kezdett belassulni.

Egyébként elégedett vagyok az eredménnyel, mert jó, de ez már nem az ami régen volt...

A Rolling Stone magazin az új albumuk megjelenése alkalmából 'Creative Art Rock is NOT dead!' címmel jelent meg... (nem mintha lehetne kapni itthon az albumot, a sajátomat Lengyelországból hozattam)

Új:

http://www.youtube.com/watch?v=XhSWGgRassw

********

Transatlantic

Eleve ott kezdődik, hogy a Transatlantic nem egy együttes.

A Transatlantic néhány zseniális zenész projectje. Daniel Gildenlöw (Pain of Salvation), Mike Portnoy (Dream Theater), Rothery bátyó (Marillion) meg néhány kiegészítő zenész csinált egy albumot, az albummal egy turnét, és kész.

Sajnos soha többé :cry:

Maga az anyag szerintem zseniális lett, évek óta előkelő helyen szerepel a listámon. Stílusra nem lehet belőni. Néhol lassú és fülbemászó, néhol megnyugtató, gyönyörű vokálok, néhol meg jazzes feszültség...

Ezt (Duel with the devil c. szám) inkább jazz/progresszív rajongóknak ajánlanám, mert a szám kezdete előtt egy nagyon jó, kb. 4 perces jammelés van, ami számomra önmagában felér egy orgazmussal, de megértem, hogy sokan nem szeretnek kivárni. Azért remélem lesztek páran, mert megéri!

http://www.youtube.com/watch?v=ZTEcVs969Vo

Transatlantic - We All Need Some Light

Ez pedig a tipikus lassú, megnyugtató Transatlantic... De píszes hangulatom van ma :roll:

http://www.youtube.com/watch?v=i8WgV8f4fyE

Link a hozzászóláshoz

Halgali!

Én még egy hsz erejég visszakanyarodnék az OST-s témához.

Habár nincs sok OST-m, imádom őket és osztom Raze álláspontját, hogy egy fosh filmnek lehet fasza zenéje (lásd példaként The Requviem for a dream).

Most felsorolnék pár olyan OST-t amit én nagyon szeretek de nem volt eddig még:

:arrow: The Last Samurai - A film maga az egyik kedvenceim közé tartozik, de az OSTja, mindenképp ott van a top3-ban nálam. A japán zene kedvelőinek tudnám ajánlani. rpg-hez aláfestésnek nem igazán alkalmas, kivéve, ha egy harc- vagy kardművész party van

:arrow: The Last Mohican - Ez a film a kedvelt filmjei közé tartozik, ám az OST-ja magasan veri a film hangulatát, szvsz. RPG alá is kitünő zene, csak ajánlani tudom.

:arrow: Braveheart/A Rettenthetetlen - Sokan fikázzák a filmet, hogy megint Mel Gibsonos mindenkit legyakós film, de sztem nem. Márcsak a történelmi áttere miatt is, habár a film csúsztat és túloz néhány helyen. A OSTja szintén kitűnő rpg alá. Jó kis sót zenei beütéssel. Aki szereti a skót dudát annak igencsak ajánlom.

:arrow: Schindler's list - Mind a film, mind a zenéja a számomra legekdveltebb műalkotás. A film ugyebár egy megráó eseményen,esemény sorozaton alapszik, és az OSTja ezt a hangulatot nagyon jól tükrözi. Én személy szerint érezni véltem benne (mármint a zenében) az elkeseredettséget, de ugyanakkor a vidám(abb) dallamok a reményt és a kitartást éreztetik (velem legalábbis) :). Ha rossz hangulatom van és még mélyebbre akarok süllyedni, akkor mindeg ezt hallgatom :P Egyébként zsidó elemeket tartalmaz a zenéje, szóval aki szereti a zsidó zenét, annak tudom ajánlni.

:arrow: The Lord of the rings 1-2-3 - Szándékosan hagytam a végére. Ez az a film ami nagyon vegye érzelmeket váltott ki az emberekben. Nekem személy szerint tetszett, habár a könyv valóban jobb volt. De a film hangulatának emelésében sok szerepet játszik az OST, ami szerintem kitűnő szerepjáték alá. Mindenfajta ritmusú zene van benne. Ha másért nem, hát szerepjátékhoz aláfestésként kitűnő.

És végül még pár OST ami szerintem hallgatásra érdemes:

Daredevil

Matrix 1-2 (3-t még nem hallottam)

The Rock

Top Gun

Resident Evil

(és amiket már említettek)

Gladiator

A Karib-tenger kalózai

és még sokan mások :)

Maradtam tisztelettel:

Link a hozzászóláshoz

Nemtom szabad-e itt reklámozni, de mindenképpen érdemes elnézni mostanság a helyi MediaMarkt-ba.

Valami akció van - gondolom rosszul fogyó - CD-kre, és vannak köztük NAGYON jó darabok is.

*****

Én az alábbiakat vettem 1900 értékálló magyar forintért. (részben már a karácsonyra gondolva)

Eric Clapton/B.B. King - Riding with the King (1 órás blues orgazmus)

:Blues-t hallgat, és beleéli magát:

Blues Brothers filmzene

:benne van a boogie a lábában:

Dream Theater - Awake ,és ezzel megvan az összes Dream

:végre megszerezte:

Pink Floyd - The Wall (mondjuk a miskolci boltban az utolsó volt)

:könnyek szöknek a szemébe:

De láttam még Dépeche Mode-ot (kösz Raze :D), Doors-t, Dr. Alban-t, Green Day-t, Gary Moore-t, Iron Maiden-t, Chris Rea-t, Red Hot Chilli-t, Eddát, Hobót, Madonna-t, Pink Floyd-ot, stb.

Link a hozzászóláshoz

Mostanság rákaptam arra, hogy főzés-sütés közben valami lágyabb zenét hallgatok. Múltkor is ment egy kissé keleties hangulatú, ütőshangszeres zene.

Várnék ilyen téren informáltabb egyénektől ötletekt, hogy milyen előadók, együttesek után kutakodjak, akik keleties, kissé meditációs zenéket játszanak? Szóval nevek:) : ?

Link a hozzászóláshoz
Üdvözlet néktek!

Valaki ismeri a Couting Crowst?(a Srhek 2 zenéjét is ők csinálták)

Na és a klasszikusok?Itt most az olyanokra gondolok amin a szüleink nőtek fel. Pl.:Omega,Kft...

A Counting Crows régebbi kicsit. Van még egy ismert számuk, amit szerintem mindenki hallott már, csak a nevük nem ugrik be.

Link a hozzászóláshoz

Nos, bizonyítékom van arra, hogy egy jó gitáros mindig az marad, és mindenhová - a leglehetetlenebb helyekre is - gitárszólót csempész...

Children of Bodom - Oops! I did it again

http://www.youtube.com/watch?v=3WwOhK3l7zo

(a feldolgozáshoz nyilvánvaló okokból nem készült normális videoklip, így az eredetit láthatjuk alatta.

Szeretném felhívni a figyelmet a 2:30-nál, és a 3:10-nél lévő szólókra!)

Link a hozzászóláshoz

Kénytelen vagyok megváltoztatni az általam fentebb leírtakat. Most főleg régi klasszikus zenéket hallgatok: Peter and The Test Tube Babies, Menace, Angeliz Upstarts... ilyenek. Szeretem az ilyen dallamos, mégis pörgős zenéket. Hogy megváltozik az ember zenei ízlése ha nem csak annyiból áll az élete hogy munka-számítógép-alvás-munka. :P

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...