Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kérdésem van a M.A.G.U.S. szabályaival kapcsolatban!


Antail

Recommended Posts

Ebben lehet valami...

Viszont akkor, szerinted a mentállények is ilyenek lennének, és céltalanul bolyonganak a mentál- vagy más síkokon?

Ha céltalanok, akkor nem bonyonganak. Csak úgy vannak. De pont erről beszéltünk fent, hogy nincs élőlény múlt, előélet nélkül, és az ad egyfajta programozást, tehát nincsen "üres papír" élőlény, legfeljebb a mesterséges mentállények.

Link a hozzászóláshoz

Szerintem nincs olyan lény, amely csak mentális lenne a mi világunkon, és nem is tudjuk e miatt elképzelni. Másrészt a Magusban mindent a valóságból másoltak(másként nem tehettek) akár közvetítéssel(pl Tolkientől), esetleg másként kombinálva, de másoltak, így itt sem sikerülhetett létrehozni valami olyat, ami nincs. Minden ismert lényben van némi asztrális, vagy ösztönszerű, vagy inspiratív megnyilvánulás, amely nem logikus.

Az életben maradás nálam nem kiindulópont. Azért nem dobom el e lehetőséget magamtól, mert nem igazán tudok tökéletesen materialista lenni, és szerintem senki sem egy minimális csírányi hit mindíg van mindenkiben a szellemire a túlvilági létezésre vonatkozóan. Másrészt ösztönösen szokásból, vagy az ismerősök kedvéért sem illik kinyírni magát az embernek. Mindíg érzelem fogja meg az embert. Az ösztönök is érzelmeket keltenek vagy maguk is azok, csak automatikusak, amin vagy megtanulsz uralkodni, vagy kiszolgálod.

Én nem tudok gondolatot érzelmi töltés nélkül elképzelni. Olyanok mint a forma és a tartalom. Ezért jó gondolat szerintem, az mikor azt mondtátok, hogy a mentállény nem csinálna semmit ha nincs legalább asztrális csíra benne. Ez olyan mint adott célra létrehozott gép, amelyben nincs üzemanyag, olyan mint adott programmal működő számítógép, amely nem kap áramot. A számítógépnél szerintem a tranzisztorok lábainál folyó áram az amely azt töltetet hordozza, amit az érzés egy gondolatmenet megvalósítása közbeni apró döntések sorozatában. Mégha programokról szólunk is, ne feledkezzünk el a hardverről és benne a processzorról, amelyel döntéseket hozhatunk úgy, hogy tranzisztorok millióiban dönthetjük el, hogy merre follyon az áram, de a tranzisztorokat mégis csak az áram irányítására hozták létre.

A gondolatokkal is csak választunk, hogy melyik tettre késztető érzést(legyen az akár elemi ösztön, vagy csak szokásból adódó) kívánjuk támogatni cselekvéssel, melyiket nem akarjuk kielégíteni, tehát melyiket folytjuk el. Forma és tartalom egysége. Yin és yang. Meg ilyesmi. Az egyik nem létezhet a másik nélkül. Képzeljetek el valamit forma nélkül, vagy egy formát, ami semmi.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

SZVSZ

Általánosságban:

A legfejlettebb fajok rendelkeznek kiforrott asztrál- és mentáltesttel, és a fejletlenebbek felé haladva a mentáltest gyengül (pl. a kutyának gyengébb, mint az elfnek), majd akár megszűnik, és az asztráltest kezd gyengülni (a növényeknek nincs mentálteste, de asztrálisan minimum csírával rendelkeznek).

Így szerintem az asztráltest előbb jön létre, mint a mentál, és feltétele annak. Ha erős a mentáltest, háttérbe lehet szorítani az asztráltestet, de megszüntetni sohasem.

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Minek hoznának létre, ha ők már levitázták ezt (magukban gondolom), és arra jutottak, hogy nem csinálna semmit :mrgreen:

De amúgy. Kívülről nem igazán lehet megmondani az asztráltest hiányát, tehát könnyen lehet, hogy több ilyen mesterséges logikagólem mászkál közöttünk emberi testben, felprogramozva. Ugye MI, és hát itt bukik a M

Link a hozzászóláshoz

Én ezzel a program dologgal nem igazán értek egyet. Hogy mondjam, szerintem már az is egy érzelem, hogy valamit igyekszik megvalósítani. Abból, hogy azért hozták létre hogy megcsináljon valamit nem következik logikusan, hogy meg is csinálja. Az már egy érzelem, hogy ő végre akarja hajtani a feladatot, amiért létre hozták. A számítógépes analógiáról pedig annyit, hogy a számítógépnek mentál teste sincs és nem is gondolkozik...

Link a hozzászóláshoz
A számítógépes analógiáról pedig annyit, hogy a számítógépnek mentál teste sincs és nem is gondolkozik...

Hát már hogy ne lenne. Ha Yneven lenne ilyen dolog, akkor lenne neki mentálteste. Yneven fizikailag lehetetlen előállítani ipart (olyan igazit), mert ha lehetséges lenne, már megcsinálták volna. De még gőzgépek sincsenek, mert a fizika máshogy működik. (az érv az szokott lenni, hogy a M

Link a hozzászóláshoz

Szerintem a kérdés még mindig az, hogy akkor egy asztrál test nélküli, csak mentál testtel rendelkező lény létezhet-e, és ha igen, akkor csinál-e valamit vagy csak ott áll.

De még gőzgépek sincsenek, mert a fizika máshogy működik.
Ne haragudj, de ez honnan jön? Lehet, hogy én vagyok műveletlen, de nem tudok róla, hogy a fizika ilyen szinten máshogy működne...
Tehát egy mai számítógép, ha lenne Yneven, csökevényes mentáltesttel rendelkezne, mivel nem áram hajtaná a logikáját, az csak a fizikai valója lenne.
Szóval azt állítod, hogy ha Yneven előállítanának egy számítógépet, akkor annak lenne mentál teste :?: Wow, megtanultunk életet teremteni. Deludus Mons és követői meg be********* :!::P
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A MAGUS szabályrendszere és világképe szerint létezik olyan lény, amelynek csak és kizárólag mentálteste van. Hasonlóan, mint a csak asztráltesttel rendelkezők.

Csinál is valamit, nem csak áll egy helyben, hiszen akkor nem volna érdekes.

Hogy ennek mi az oka, nincs magyarázva a szabálykönyvekben, sőt, az erről készült házi kiegészítők (pl. az enyém) sem foglalkozik a kérdéssel, mert létezésüket és az arra való alkalmasságukat axiómaként kezeli.

A földi logikával és ismeretekkel nem biztos, hogy megmagyarázhatóak... de tán nem is feltétlenül szükséges ahhoz, hogy játszhassunk. Ellenben a MAGUS-ban, amiről ez a topic is szól, vannak.

Link a hozzászóláshoz
De még gőzgépek sincsenek, mert a fizika máshogy működik.
Ne haragudj, de ez honnan jön? Lehet, hogy én vagyok műveletlen, de nem tudok róla, hogy a fizika ilyen szinten máshogy működne...

Először is, nem haragszom. Aztán a további szövegben leírtam, hogy miért mondom ezt, tessék tovább olvasni, és feltételezni, hogy nem összefüggéstelenül hányom a mondatokat egymásra :wink:

Tehát egy mai számítógép, ha lenne Yneven, csökevényes mentáltesttel rendelkezne, mivel nem áram hajtaná a logikáját, az csak a fizikai valója lenne.
Szóval azt állítod, hogy ha Yneven előállítanának egy számítógépet, akkor annak lenne mentál teste :?: Wow, megtanultunk életet teremteni. Deludus Mons és követői meg be********* :!::P

Nincs benne az élet princípiuma. És ugyanaz, mint fent: olvasd el mégegyszer a posztot, és megérted, miért írtam, amit.

Üdv!

Anélkül, hogy bárkit meg akarnék bántani, nem lehetne visszatérni a topic témájához? mert ez már régen nem a MAGUS szabályairól szól.

Javaslom, hogy kérjetek egy "szerintem így lenne jobb" vagy inkább egy "szerintem ez ezért nem jó" topicot.

Rendszer szabályai: semmi érzelem belédtáplálása (asztrál test elaltatása). Szerintem ontopik, csak nem lehet egyszerűen a szabálykönyv idézésével feloldani.

Link a hozzászóláshoz

Ha tudományos dologgal hasonlítunk össze valamit, akkor nagyon nincs helye lélekről és hasonlókról beszélni, mert a tudomány k..vára materiális. CSak kémiai, elektrokémiai és hasonló folyamatok vannak a pszichológia neurobiológával kapcsolatos oldalában is, ezen az alapon lehet hasonlítani számítógéphez a mentál és asztrált, mert ezek a mai tudományban csak hormonális és elektrokémiai reakciók. Persze ez nem tudja kezelni a szabad akaratot és hasonlókat, de az összehasonlítás jogos, amennyiben nem tartjuk tudományos kultúránkat eleve értelmetlennek. Az élet princípiuma tudományos nyelven nem kezelhető.

Szerintem jogosan lehet erről itt beszélni, mert a kiindulópont egy MAGUS szabály volt, és még mindíg ezt tárgyaljuk. Ha valaki mást is fel akar vetni, akkor lehet 2-t párhuzamosan tárgyalni.

Ha azt állítjuk, hogy Yneven nem működnek az itteni fizika törvényei, akkor az csak kezelhetetlen absztrakcióhoz vezet. A szabályok éppen azt írják le, hogy mi nem úgy működik ahogy itt nálunk. Nem lehet olyan dologra elvonatkoztatni, ami nincs. Az csak Isten útjai kifürkészhetetlenek= ne foglalkozunk egyáltalán semmivel következtetéshez hasonló eredményt produkálna.

Link a hozzászóláshoz

Biológustól tudom, hogy nem tudunk minden élő működést megmagyarázni pusztán fizikai meg kémiai reakciókkal :P

A fejlődés nem könnyen "elkerülhető". Viszont a bekövetkezése nem szükségszerű, csak nagyon valószínű. Hiszen mi van, ha egy gondoltat senkinek nem jut eszébe :?: Nem valószínű, de előfordulhat. Hiszen mi teszi szükségszerűvé, hogy valakinek eszébe jut egy a fejlődést segítő gondolat :?: Legfeljebb nagyon valószínű, hogy ilyen sok ember közül valakinek azért eszébe jut. De nem szükségszerű, csak igen valószínű, hogy azok közül akik olyan helyzetben vannak, hogy eszükbe juthat (megvannak a megfelelő ismereteik) akár egynek is eszébe jut (arról nem is beszélve, hogy lehet hogy rájön egy zseniális gondolatra, de soha nem tudja megvalósítani mert nem jön neki össze...).

Persze, véletlenek vannak, de a sokmillió esemény már statisztika, és ki fog jönni egy szép arány ott, ahol bejön a "papírforma".
De a papírforma nem mindig jön be, és igenis vannak véletlenek, és egy "sokmillió eseményből" álló eseménysornál is előfordulhat a papírformától gyökeresen eltérő esemény. Ki tudja, lehet hogy Ynev egy naggyon valószínűtlen világ, de attól még nem kell ilyen szinten más törvények alapján működnie. (Persze nincs kizárva, de én úgy hiszem, hogy ahol a szabályrendszerből nem adódik a valóságtól való eltérés, ott érdemes a valós törvényeket alkalmazni rá.)

Ez a "varázsló sosem bocsájtja áruba a tudományát" dolog alapból is kicsit sántít, mert nem egy ellenpélda van már a szabálykönyvekben is. Amúgy ha elegendő varázsló foglalkozik elvből vagy hobbiból hasznos dolgok előállításával, akkor nem kellenek feltalálók. Főleg, hogy főállású feltalálók nem nagyon voltak - főleg a középkorban meg a kora újkorban, ahonnan a M.A.G.U.S. a világképet veszi...

Link a hozzászóláshoz

Csak egy széljegyzet.Szerintem túlságosan kihegyezték ezt a mágia technika kérdést "Magus körökbe".

A MAGUS sztorik amikor- általában- játszódnak van ez is meg az is.

Az biztos ,hogy nem Godoni birodalom (a mágia fontos része volt a hétköznapoknak is) vagy Kahre (elég technikás város :wink: ) jellegű történetekben vesztek részt mikor MAGUSoztok. Nem?

A felvetődött vitákról meg úgy is tudjátok, hogy az emberiség megoldatlan kérdéseit feszegetitek.Lelkesen olvasom az írásokat, csak így tovább! Hozzáfűzni valóm annyi lenne, hogy nem ez vagy az van Yneven hanem ÉS vagy más megfogalmazásban ez is meg az is.Szerintem. (Aztán a KM-t meg érdemes megkérdezni játék előtt ,hogy ő hogy van a dolgokkal pl. mentl lényeknél maradva egy mentalista varázsló esetén)

Link a hozzászóláshoz

Ezt szeritnem mindenk jól ismeri, hogy hogyan viszonyul a materiális tudomány a transzcendens lélekhez. Nem hinném, hogy sok szót érdemelne még. Főleg egy istenekkel és varázstudókkal teli világban. Annyi bizonyos, hogy itt a varázstudókra és nem a technológiafejlesztőkre építették az intézményrendszereket. Például egy kiváló minőségű kard meg sem közelíti a legalapabb rúnakardot, és persze nem lehet vele démonokat, vagy holtakat irtani.

Link a hozzászóláshoz

Ha a papnak tényleg van E alapú fürkészése, én az E alapú semlegesítést pártfogolnám. Az egész kaszt E-re épül, sokkal jobban illik tehát neki ez a megoldás, és talán MP szempontjából hatékonyabb is.

Én pont az ellenkezőjére voksolnék. :) Ugyan elismerem, hogy az egész kaszt inkább "E-alapú", ha lehet ilyet mondani, azonban ha a mágia szétoszlatása E alapú lenne, akkor az totál felborítja az egyensúlyt. Jó pár nagy Mp-igényú varázslat alapból kis erősítésű, és ezeket a pap kisujjból tudná semlegesíteni.

Példa: egy 13. szintű boszorkánymester 90 Mp-os Magzat megrontása 1 E-s, és egy 1. szintű pap röhögve szétoszlatná (mivel a mágia szétoszlatása alapból 5 E). Érthető, hogy ez nem stimmt, ugye? :)

Van még pár példa ennek illusztrálására, lényeg, hogy borulna minden, 1. szintű inkvizítorok tartanák rettegésben fél Ynev mágiahasználóit. :) Csakis úgy fair, ha a papnak a szétoszlatáshoz ugyanakkora vagy közel akkora energiát kell befektetnie, mint amennyi a mágia létrehozásához kellett. Ez pedig oda vezet, hogy Mp-alapúnak kell lennie a varázslatnak.

Sziasztok!

bocs, hogy csak most szólok hozzá a témához, de most merült fel nálam kifejezetten a probléma... és Mp alapú szétoszlatásnál az a gondom, hogy így egy felszentelt templom (szertartás - felszentelés, ETK/155, 3 Mp) igen könnyen szenteletlenné lehetne tenni... vagyis akkor a papságnak kellene félnie? ;) a PP2/146. oldalán az Errata szerint a fürkészés Mp alapú, vagyis a szétoszlatás is...

Sanyi

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Ráadásul a varázshasználók (nem csak varázslók) eléggé komolyan benne vannak a hatalmi játszmákban. És nem biztos hogy jó szemmel néznék a fejlett technika kialakulását. Egy darabig oké (még a gépszolga is mert kevés van), de a fejlődéshez az kell hogy széleskörűen elterjedjen, sok ember megismerje (és valaki tovább fejlessze). De ez szerintem már nincs érdekében azoknak akik hatalmukat a mágiának köszönhetik. Rendben a varázslók nem foglalkoznak az anyag világgal, tűzvarázsló kevés van, a BM-ek meg csak Toronban befolyásosak, de mindenhol van papság. Ami a középkortól eltérően valódi hatalommal bír (mármint nem a seregek révén hanem az istenüktől). Az ő hatalmukat komolyan veszélyezteti a technika.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...