Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Melyik a kedvenc fajod?


Sychter

Recommended Posts

Hát szerintem az amund egy elég táp faj...bocsi Venes :wink:

Ha kapna még valami hátrányt akkor azt mondom jó, de így...

Csak +-okat kap ráadásul szerintem még hülyén néz is ki :D

Télleg bocs :oops:

Nálam mondjuk a kedvenc fajok: a törpe és a khál....

Na igen....amilyen képeket láttam én is róluk, hááááát, de azért Alex bizonyítja ezen állítás ellenkezőjét. na szóval sajna nem látom egy amundos képen se az a szépség + módosítót...

Egyébként a khálnál meg nem értem, hogy miért nincs levonás. nem az, hogy ,,csúnyák" vagy valami, de azért mégis csak távolabb esnek az emberektől kinézetre, mint pl a dzsennek, és ők meg semmit se kapnak. Szóval azért a khálnál szerintem indokolt lehetett volna a levonás, meg nem csak ezért, hanem azért is mert egy parasztemberre nem tesz éppen jó benyomást egy karmokkal rendelkező 220cm-es monstrum...szóval nincsen semmilyen pozitív kisugárzása...Remélem érthető amit írtam.

Link a hozzászóláshoz

szerintem a szépséget nem az emberhez kéne hasonlítani, hanem az a fajonbelül árulja el, hogy mégis hogy is néz ki.1,

2:hogya szépség számomra sokkalta többet jelent, mint az, h jó képű, mert tegyük fel, h nem annnyira jó képű, elllenben a szépség megmutatja az izmozat kidolgozottságát, megjelenését, látványosságát, egy akármely fajbeli egyednek megmutatja az ápoltságát, testrótartást is takar és még rengeteg mindent, mregjeentést is, meg szvsz azt is a szépséghez lehet néha venni, h egy adott helyzetbenaz illető hogy is van feöltözve, pl egy főúri bálon teljes harci diszbe öltözött "akárki" nem hiszem h jó benyomást keltene, és attól még akár lehet baromi jóképű...is...:D

de ez szvsz :roll: :wink: 8) :D

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

kukachuszár: sokszor mondod, hogy kéne. Honnan veszed, hogy nem így van? Én pl. mindig nézem, hogy a karakter állapota éppen milyen ápolt, a szépség arról árulkodik, hogy alapvetően milyenek az adottságai. Ha teszem azt csináltat a bálra egy ruhát, megfürdik, stb. akkor én pl. plusz szépséget szoktam adni, de erről a karaktert nem tájékoztatom. És akár hiszitek, akár nem, én még szépségpróbákat is dobálok. :) Nem láttam még KM-et, aki dobott volna, pedig igenis lehet.

Byez

Link a hozzászóláshoz

Tudom megérdemlem a szídást, hogy ennyi idő után még ide merem tolni a képem... :roll: :D De kezdem úgy érezni, hogy túlbonyolítjátok az egészet. Hisz ez olyan könnyű. Legyen Ember törpe elf félelf amund khál stb. De mondjuk minek kéne gnóm és társai. Totálisan életképtelenek. A khál hiába erős, ha "kicsit" kilóg a sorból és még üldözik is, meg vadabb... Gondoljátok át, mennyivel nehezebb kijátszani. Itt szerintem a legfőbb probléma az, hogy kezdő játékosok és vérpistikék kezébe adnak erős karaktereket. Esetleg még a KM is túlzásba viszi. De minek ez a sok ökörség, ha élvezik a játkot. A mágus egy szabad, fantáziára épülő játék. Már az elején megírták, hogy mindenki saját szájíze szerint játssza azt. Ne próbáljatok meg szabályokat hozni, hogy ki, mivel, hogyan játszik. A történelem a példa rá, hogy ez kishíjján lehetetlen. Az általánostíás, csak találkozókon szükséges. Mondjuk, hogy ha nem lenne ilyen téma, akkor unnátok magatokat. De sebaj, még van miről dumálni!

Bocs, de nem volt kedvem visszaolvasni, mert soknak tűnt és régen voltam már itt. Bocsi, de elolvastátok, kíváncsi lennék, hogy mit szóltok ehhez... Köszi! :wink:

Link a hozzászóláshoz

Abban egyetértek Dragonnal, hogy az ember nem azért játszik, hogy tápos legyen...én legalábbis nem. Öszintén szolva amellett hogy a kedvenc fajom az elf, félelf, nem azért szeretek vele játszani, mert olyan kis csini...hanem mert nagyon nagy probléma játéktanilag.

Gondolj bele, már a tapasztalat és az élet hosszusága is, ami egy elfet jellemez...valamint a folyamatos elvágyodás a világbol, hiszen elszakitották Urria mellöl... nagyon nehéz... és még csak egy kis töredékét soroltam fel...

Link a hozzászóláshoz

Ilyen erővel Nesire, az emberekkel való játék is nagyon nehéznek és bonyolúltnak takinthatő. Hiszen olyan rövid az életük, mégis teljesebb életet élnek mint a legtöbb elf.

Rövid életük rohanását, és a folytonos tudás utánni vágyat, vagy a tökéletesség hajhászását épp olyan nehéz kijátszani. (legyen szó akár egy Kráni fejvadászról, vagy egy Dorani mágusról, vagy akár egy Abasziszi gladiátorról...) Az emberekkel való játék sem könnyű, sőt talán néha hátrányosabb is, hiszen ők még csak különlegess képességekkel sem rendelkeznek.

Link a hozzászóláshoz
Ilyen erővel Nesire, az emberekkel való játék is nagyon nehéznek és bonyolúltnak takinthatő. Hiszen olyan rövid az életük, mégis teljesebb életet élnek mint a legtöbb elf.

Rövid életük rohanását, és a folytonos tudás utánni vágyat, vagy a tökéletesség hajhászását épp olyan nehéz kijátszani. (legyen szó akár egy Kráni fejvadászról, vagy egy Dorani mágusról, vagy akár egy Abasziszi gladiátorról...) Az emberekkel való játék sem könnyű, sőt talán néha hátrányosabb is, hiszen ők még csak különlegess képességekkel sem rendelkeznek.

Viszont mindannyian embernek születünk... igy van némi tapasztalatunk az emberek játékában...

Link a hozzászóláshoz

Nesire, ezt egy kicsit megcáfolnám, de amugy teljesen igazad van. De bár ember vagyok nem igazán tudnám, sőt nem merném elképzelni magamat a sötét középkorban, Ynev pedig egy kicsit még ennél is brutálisabb környezet. Ugyanugy nem lehet biztosan tudni, hogy mit csinálna egy ember, egy mannában tultengő káoszvilágban, ahol még mindig az acél az úr, mint ahogyan egy kitalált faj (az elf) viszonyulását ehhez a világhoz sem. Mi, a szerepjátékosok ezt csak megpróbáljuk elképzelni...

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Elátkozott: álljunk meg egy picit, ezt honnan vetted: "Rövid életük rohanását, és a folytonos tudás utánni vágyat, vagy a tökéletesség hajhászását". Miért kellene egy általad is középkorihoz hasonló fantáziavilágban a földi ipari forradalom után megjelent fogalmakkal jellemezni az ynevi elképzelt emberi fajt?

Másrészt miért lenne nehéz elképzelni bármit? Szerintem mindenki kialakít egy sajátos képet magában Ynevről, illetve az azt benépesítő fajokról. Ezek a sajátzos képek biztos, hogy különbözőek és nem lehet megmondani, hogy kié a helyes, szerintem nem is cél. Egy-egy játék során alapvetően a KM világelképzelésén van a hangsúly, a JK-k alapvetően saját karakterük elképzelésében kapnak szerepet.

Az elképzelések kizárólag a szerepjátékosok képességeitől függenek, hiszen mindnhez lehet találni mintákat (szabálykönyek, világleírások, valós földi párhuzamok). Azt pedig szerintem hagyhatjuk, hogy ki milyen színvonalon képes elképzelni a saját Ynevét; ez egyébként idővel biztosan fejlődik.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

én azt modnom még a pár hozzászólással feljebbi vitához, h egy elfet is le lehet egyszerűsíteni annyira, h az már teljesen egyszerű kijátszani , és egy embert is meg lehet annyira bonyolítani, h csak a legprofibbak és az igazán jó szinészek tudják kijátszani, elég ha csak egy apróbb személyiség hibára, esetleg jellem hibára gondolni!

nekem ez nem ment, sajna, de legalább megpróbáltam...

nahh és ami a topichoz is tartozik:

ki mennyre fogadja el az apróbb változásokat a fajokon belül?-, ugye itt csak a viselkedésre, és a kinézetre kell gondolni!

Link a hozzászóláshoz

Gyorsan beköhintem sietve a magamét, mert kicsit megfáztam.

Az én kedvencem az ember és a dzsenn. Alapvetően is humánközpontú vagyok, közelállnak hozzám. Úgy ahogy vannak szeretem őket. Aki az embert hallva vmely kultúrában akar keresni, valami Élet, vagy Rend alapúban keressen. Csak ne Shadonban :x azt nagyon nem szeretem.

A másik pedig. Én nem vagyok oda a "változtassunk meg egy két dolgot a fajokon" kérdésben. Sokat cigányozták egy időben a dzsenn karimat. És akkor 1x úgy voltam, hogy de jó lenne ha fehér lenne. Ki is próbáltam. (Úgy képzeltem el játék közben) Komolyan mondom nem volt az igazi.

Sokan mondták már nekem, hogy a dzsenn eltápolt faj lett.

Nekik üzenem, hogy bármilyen más fajjal elkezdek játszani a kedvükért, ami testesíti magában azt a gyűlületet amit egy amund ellen érezhet egy dzsenn, az uralkodást, a hatalmat, a jóságot, a szépséget, az intelligenciát. És a ST

Link a hozzászóláshoz

Sokmindennel egyetértek amit mondtál @huszár, de nem mindennel.

Azért van köztük még egy két lényeges különbség.

Csak azokat sorolom amik számomra a legfontosabbak:

-egy elf közel sem annyira kommunikatív mint egy dzsenn, ez alatt az emberekhez való viszonyát és kapcsolatát értem.

-nekem nem kell 2000év arra hogy kiéljem magam. Az elfek szemlélete sokkal távolabb áll a dzsennekétől ami a világot és a benne lakókat érinti.

-a logika az logika.

-az érzelmek egy dzsennben is jelen vannak. Sőt. A szabálykönyv sem azt írja hogy nincs nekik. Csak azt hogy vagy nagyon elnyomják, vagy nagyon eltúlozzák.

-a kristálytiszta, jéghideg, számitó logika. Az hogy a célomat terv szerint akarom megvalósítani, úgy hogy nekem és azoknak akiknek akarom jó legyen az teljesen normális. Inkább a másik fele nehéz. Mindezt a KM mellett véghezvinni. Aki rendszerint nem részesít senkit ilyen kegyben.

:evil:

Link a hozzászóláshoz

amit az elfekről irtál, megértem, ezért kedvelem annyira a félelfeket!:D

amugy nem hinném, h kell neki 2000 év!ez ugye attól függ, h hogyna is nevelték, hol nött fel!erre egy jó példát tudok mondani: Ray O'Sullivan - A Sötét Téritő című regényében lévő elf!akitegy ember nevel egy ideig, aztán bekerül egy városba és ott látja meg, h mért is nem szeretik az emberek a fajtáját!

vhogy azt látom, h a dzsenneket (egy-két fanatikuson kívül - tisztelet a kivételnek :) => ez nem kritizálás!), mindenki más cska mentalistának látja, nameg ugye a mérhetetlen vagyon és bfolyás korlátlan urainak egyik leszármazottja! ;)

Link a hozzászóláshoz

Örülök, hogy megérted, hogy miért nem szeretem az elfeket. :D

Mindenkinek van vm amit nem szeret.

Bevallom én is szeretem a gazdagságot és a hatalmat :?: magam mellett tudni, de pont a hűvös logika és az "őrület" közti mezsgyén táncoló karim miatt szeretem a faját, kasztját. MINDENÉT! :roll:

Ezért aztán nekem egy DELLA PAP(A) mindent megér.

Link a hozzászóláshoz

hátt eggen!éppen ezért nem fogják vissza állítani sohasem a démonikus ó-birodalmat, hsiz abban ők egy uralkodó osztály votak, míg mára már a természet vad, ámde értelmes gyermekei...elvileg!

ugyanakkor ott van bennük azeredendő jó, a gonosztól való elfordultság!a démon ellenesség!gondolj csak bele, h te mennyire kedvelnéd azokat a népeket, akiknek köszönhetően a fajtád elkorcsosolt!amúgy meg eg ykhál nem elég nyugodt és türelmes ahhoz, h mágiát tanuljon!

azt, h egy khál megpróbálja vissza állítani a démonikus ó-birodalmat és h az embernépeket rabszolgának nézze, azt kizártnak tartom mert egy khálban nem az öngyilkosság hajlam éél, hanem a túlélés!!

szerintem :wink: :twisted:

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...