Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Melyik a kedvenc fajod?


Sychter

Recommended Posts

Lol :lol:

Ezek a legjobbak:

"A hajuk, mint egy közönséges emberé, bármilyen lehet, de általában halványkékre festik. Arról, hogy ezt miért teszik, csak nagyon keveset mondanak és annak a kevésnek is nagyon kevés a kibogarászható tartalma."

"A Jahutorok minden esetben Rend jelleműek. E mellé csak a káosz jöhet..."

"A Jahutorok felvételt nyertek az inkvizícióba..."

"A Jahutorok között ritka az olyan, aki megérte az öregkort. Eroszakos halállal szoktak halni. Eleddig kétszer fordult elo, hogy egy Jahutor harcművész lett volna."

Remélem spartas nem ezzel a Jahutorral szokott játszani. :roll: ;)

Link a hozzászóláshoz

Szvsz nem vesztett sokat aki nem ismerte... elég... hát hogy is mondjam... gagyi (?) talán ez rá a legjobb szó... és a kidolgozása sem volt valami nagy szám... :?

Én megmaradtam az (udvari esetleg a vad) orknál... :twisted: szvsz kiváló érv mellette a kétkezes csatabárd és a kőgolyó... ráadásul még a shadleki páncéltörő szszíjat is elbírja... Ha meg vmi mágiahajigálóval akarok játszani akkor arra ott van az ember/félelf/elf/wier... 8)

bár azért nehezen váltam meg a törpe gladiátoromtól vagy az ember barbártól... :twisted:

(akartam betenni egy szavazást a témába de úgy látszik nem megy :evil:)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nemes egyszerűséggel semmi...ugyanis a dzsadok is emberek, csupán egy népcsoport, mint a dwoonok, a gorvikiak, etc.

Sztem a dzsenn-re (jann, jenn, etc.) gondolsz. Ezesetben keress egy második törvénykönyvet, vagy egy Titkos Fóliánsot. A dzsennek a dzsadok vezetői, ők tényleg más fajúak, külsőre semmi nem látszik ebből, ám képességeikben, és gondolkodásukban jelentősen eltérnek tőlük. Tisztán mentállények, mindig a logikát követik ( pl. Star Trek, vulkáni). Továbbá psziből nyomják a mentálmágiát, etc.

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

Nemes egyszerűséggel semmi...ugyanis a dzsadok is emberek, csupán egy népcsoport, mint a dwoonok, a gorvikiak, etc.

Sztem a dzsenn-re (jann, jenn, etc.) gondolsz. Ezesetben keress egy második törvénykönyvet, vagy egy Titkos Fóliánsot. A dzsennek a dzsadok vezetői, ők tényleg más fajúak, külsőre semmi nem látszik ebből, ám képességeikben, és gondolkodásukban jelentősen eltérnek tőlük. Tisztán mentállények, mindig a logikát követik ( pl. Star Trek, vulkáni). Továbbá psziből nyomják a mentálmágiát, etc.

Elvileg a dzsadok a dzsennektől származnak, szóval azért nem is olyan tiszta ez a kérdés. Mostanra már csak egy népcsoport, és elvileg mind ember... de más az eredetük.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Igen, a Summarium is szinte csak a vadorkokkal foglalkozik.

Ha jól tudom, sehol nem elemzik az 1TK-nál részletesebben az udvari orkokat.

Esetleg regényekből, vagy a szabálykönyvek elejtett megjegyzéseiből rakhatod össze a részleteket, de az nem valami sok. A Toronos regényekben van róluk néha szó, mivel ott előfordulnak, és ezért a könyv is tesz róluk említést.

De ezeknél több... talán, ha valakinek van egy jó házi kiegészítője...

Link a hozzászóláshoz

Visszakanyarodva a dzsad témához, ők teljes mértékben emberek.

(Tehetségesebbek egy két dologban pl pénzügy, kereskedelem stb)

Nem kötekedni szeretnék, de az egyik legfontosabbat -jó tolvajok- lehagytad. 8)

Nos ezen mi is sokat gondolkodtunk, sőt talán játszottunk is úgy egy időszakban (félév, év) hogy négerrel azonosítottuk. Aztán elvetettük ezt a dolgot. A dzsad azegyenlő az arabokkal-egyiptomiakkal- & a zsidókkal???? (ez utóbbi csak az üzleti érzék miatt -Amhe Ramun meg Hitlerrel :oops:)

Viszont ez felvet számomra egy másik kérdést... Hol maradnak a négerek, & a romák? Mert a szabálykönyvben, az általam olvasott magus regényekben sem tesznek róluk említést...

Az orktémához is csatlakoznék 1 kérdéssel: Ha fehér orkkal játszok, akkor az udvari-, vagy vad-ork eredetű?

Csakmert van 1 5-ös szintű orkom, és a kérdés a fejemben azóta motoszkál, mióta a karit elindítottam.

Amúgy a kedvenc fajaim: minden ami az ETK-ban megtalálható, & semmi más. Nem is játszom mással. Szerintem bőven elég komoly dolog jól kijátszani egy elfet, vagy akár egy morgós törpét.

Link a hozzászóláshoz
Viszont ez felvet számomra egy másik kérdést... Hol maradnak a négerek, & a romák? Mert a szabálykönyvben, az általam olvasott magus regényekben sem tesznek róluk említést...

No comment. :?

Ami a dzsadokat illeti, szerintem nem jobb tolvajok, mint más - mármint "fajilag" csak náluk nagy "divat", és sokan űzik ezt az istenek által is támogatott mesterséget, ezért a megítélése is más, és nyilván a hírük is nagy, meg több között több jó kerül. (Tehát szerintem pl. az elf jó íjász - lásd faji plusszok - de a dzsad ILYEN ÉRTELEMBEN nem jobb tolvaj, mint bárki más.

A Fehár orrkokhoz.

A fehár ork a vad orkokból származik, semmi köze az udvari orkhoz. Csak egy törzsük él, a Hallgatagok, akik Dartont tisztelik. Legnagyobb különbség: van lelkük! És eléggé különböznek a vadorkoktól. Vannak céljaik, az egész élethez való hozzáálásuk is más, hiába, a lélek sok mindent megváltoztat. Játéktechnikailag pl. más az életkoruk is. A Törzsi szervezetük is más, nincsenek például sámánjaik, és mindennapi kapcsolatban állnak Darton evilági híveivel, pontosabban a szakadár Dartonitákkal.

A teremtésük részletes története a Prófécia című novellában olvasható, és itt van róluk a legrészletesebb leírás is, ami ugyan nem sok, de a Summariumból kiszemezgetett morzsákkal összegyúrva már lehet valami képet alkotni a fehér orkokról.

Link a hozzászóláshoz

Tiszteletem!

Elnézést ezekre a dolgokra már nem emlékeztem... Bár csak még pár éve a szummáriumot olvasgatva megragadtak bennem dolgok, és csak erre támaszkodom... :) Mostmár konkrét kérdésem van az udvari-orkkal kapcsolatban: Van e rendes hajuk, vagy az is csak olyan gyér mint a többi testszőrzetük. ÉS ez is egyáltalán mit jelent? Olyan gyér mint egy emberé, egy állathoz képest, vagy olyan gyér mint a tizenévesé egy idősebbéhez képest? És vajon megkdvelheti-e úgy egy Toroni nemes a rabszolgáját, hogy szabadonereszti?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Akkor csak a pontosítás kedvéért, három féle ork létezik, a vad, az Udvari és a Fehér, és bár ősük közös, gyakorlatilag ezeket különálló fajként kell kezelni.

Az udvari ork testszőrzetéről annyit ír a szabálykönyv, hogy az arcukon és a nyakukon viláosabb színű és ritkább, mint a vad társaiknak, tehát szerintem a fiatal-idős hasonlat a jobb. Hajuk a vadorkoknak sincs, szerintem az udvarinak sem. Az egyéb szőrzetük a vadakéhoz hasonló, bár én azt is kicsit rittkábbra és világosabbra mesélném. (no nem fehérre!) Ez is éppen elég szégyent okoz érzékeny fajtájuknak.

(Szerintem az udvari ork testének egy négyzethüvelykén átlagosan 6K10+5 szál szőr fordul elő) :) (ezt azért nem kell komolyan venni...)

Link a hozzászóláshoz

Üdvözlet!

Ynev elképzelt fantasy világ, nem szükségszerű földi párhuzamokat vonni.

Aki ilyen párhuzamok keresésével tölti az idejét arról azt kell feltételeznem, hogy NINCS elég képzelőereje ahhoz, hogy elvonatkoztasson.

Kérem továbbiakban a Földön lévő népek/fajok és Ynev fajai között ne vonjatok párhuzamot, mert ez a téma nem erről szól.

üdv:

Link a hozzászóláshoz

Hejj,

a dzsadok szerintem az általános értelemben vett arabok, az amundok meg az egyiptomiak, mint hogy az enozsuke-iak a sárgák.

A dzsadoknál is beigazolódik, hogy az a legjobb, amit a legjobban tiltanak, hiszen a dzsadoknál a lopást különösen a szívükre veszik. :P

Egyébként, hamár kedvenc faj, akkor ember, illetve wier. Egy emberrel azért mindenki könnyebben azonosul, mivel mi is azok vagyunk. *moderálta: Antail*

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Általános tapasztalat, hogy szinte majd minden kalandozócsapatban van embertől különböző fajú karakter, de kérdem én így világképeitekkel kapcsolatban, hogy egy városban mennyire találhatók meg a Ti Yneveteken más fajúak? Itt nem egy-két kivételre gondolok, hogy nini ott egy ork, hanem milyen arányok vannak egy városban?

Én előszeretettel mesélek olyan világképet amiben egy városban több faj képviselői is jelentős százalékban jelenvannak. Tehát pl.: nemfog egy njk törpe nekiesni egy njk orknak, megvannak egymás mellett is. Itt az orknál most nem a fosztogató korcs állatképet kell elővenni, hanem az intelligensebb fajtát. 8)

Nos?

üdv,

Link a hozzászóláshoz

Én abszolút emberközpontú vagyok. Amikor kijött a játék nagyon megörültem, hogy csak pár játszható faj van benne, amelyek a világ szerint is csak kis mértékben keverednek. A kasztok jó része is emberi, így nagyon meg voltam elégedve.

Tartom magam továbbra is ehhez.

vannak persze más fajúak is, de amelyik vidéken én szoktam mesélni, ott túlnyomó többségben emberek laknak.

Nem tartom ezt szűklátókörűségnek, egyszerűen így tetszik.

Link a hozzászóláshoz

Ahoi!

Végre van egy kis időm.

No, az én Ynevem más-fajairól.

Nálam a nagyobb települések lakosainak aránya természetesen helyfüggő. ETKban (2. 3. kiadás) le van írva, hogy mely országokban milyen arányban vannak jelen más fajok egyedei. Tehát elfendelben nyilván borzasztó magas az elf lakosok aránya.

Példák (nem faj-államokra)

-Eren nálam:

országban: 95% ember, 4% törpe, 1% más fajú.

városokban, nagy településeken: 85% ember, 8% törpe, 4% félelf, 4% egyéb fajú (elf, udvari ork, esetleg más humanoid, bár az nagyon ritka...)

-Abaszisz nálam:

országban: 90% ember, 5% félelf, 2% törpe, 2% udvari ork, 1% elf (és más fajú...)

városokban, nagy településeken (például Ifin, Tadzeh): 80% ember, 8% félelf, 8% törpe, 4% egyéb fajú.

Erion nálam:

elővárosokkal: 85% ember, 9% félelf, 4% törpe, 2% más fajú.

A Kalandozók Városában: 70% ember, 15% félelf, 8% törpe, 4% udvari ork, 3% elf (és esetleg más szerzet).

Predoc nálam:

országban: 95% ember, 3% félelf, 2% más fajú.

városokban, nagy településeken : 90% ember, 5% félelf, 5% más fajú.

Nos, rólam ennyit. Ezek az adatok persze csak irányadóak nálam is, sosem dobom ki kockával pl hogy milyen fajú lesz valaki, csak nagyjából így osztom el.

Mint látható ahol több a kalandozó, több a más fajú is, és azért számításba kell venni, hogy milyen távol is esnek a nem-ember fajúak anyaországai...

Feltűnhet egyeseknek, hogy sok a félelf, és el is mondom, miért. Úgy szól az ETK, hogy félelfek nincsenek olyan sokan (tehát mint az én felsorolásom arányaiban), csak kalandozók, viszont nagyon gyakori a félelfek körében a 'kalandozás'. Nálam azért ezek a kalandozók sem abnormálisak, le is kell települni egy idő után. Azért vannak mégis többen, mint a többiek, mert szétszóródnak a világban, nem úgy, mint pl az elfek. Elfet látni pl predocban vagy edorlban elég ritkaságszámba megy szerintem, csak úgy, mint például az északi városállamok területén. Egyszerűen nem telepednek le ott elfek.

A kalandozók más kategóriát képeznek, az arányt ott nem tudnám meghatározni, nagyon változó.

Köszöntem a türelmet. :)

Sziasztok

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...