Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Melyik a kedvenc fajod?


Sychter

Recommended Posts

hogy ha az ellenfelük eyértelm?en gyengébb náluk, akkor nem haboznak nekigrani..Ha er?sebb vagy ismeretlen a számukra akkor elmenekülnek el?le

Kezdjük azzal, hogy minden addig nem látott ellenfél ismeretlen számára. :)

Aztán azzal folytathatjuk, hogy hogyan fogja megállapítani, ha találkozik egy szerény testfelépítés? figurával, aki kötözködik vele, hergeli,s tb..., hogy az mondjuk egy nagy hatalmú varázsló, aki a khálokat nem tartja életreméltónak, szívesen porbatiporaj ?ket, stb...? Szvsz sehogy, hacsak nem volt már hasonló esete korábban is (merthogy a bot akár egy egyszer? vándorbot is lehet, ha nem nekromanta az illet?).

Dzsenn? Az az aljas népség, aki anno véres háborúkat vívtak az amundokkal, és emiatt elveszett vélhet?en örökre Tysson Lar, az jó? :shock: :)

Mondjuk az amundokat se szeretem jobban, meg az embereket se, mind2 szintén aljas és kegyetlen módon ártott az elfeknek! `-´

Az aquirokat meg ne is említsem...

Elf rulz :lol: a többi csak úgy mellékesen van jelen Yneven. :wink:

Link a hozzászóláshoz

Én szeretem a nehéz és bonyolultan kijátszható dolgokat.

És ez az élet törvénye: A Dzsennek nem tudtak azzal foglalkozni hogy az elfeket pátyolgassák, mikor az amundok 1000-el ki akarták aprítani ?ket.

Tekinthetjök a Tysson Lar pusztulását elfogadható stratégiai áldozatnak, az elfekkel együtt. És amúgyis az elfek az amundokkal szövetkeztek, de az amund f?pap jól megszivatta ?ket. Hibáztak. Viselik a következményt. ennyi. Mégis többen vannak mint dzsennek.

Félre ne érts, szeretem az elfeket, de bemutattam hogy hogy gondolkozunk mi.

És pont err?l írtam a Jóslat a múltból c. verset emlékszel rá? Ha akarjátok beírom mégegyszer, talán még megvan valahol.

Link a hozzászóláshoz

Na igen. Hogy mi a faji egyensúly? Egyáltalán nem az hogy mindenkinek mindenbe jónak kell lennie, persze ilyen is van.

Sokkal inkább az hogy mindegyik más dologban jobb a másiknál. Az egyik az Iq-val, a tudományos dolgokkal emelkedik ki, más az erejével, a harci tudásával, míg más az íjászathoz szükéges dolgokkal. Az ember pl. a túlsúlyával, a dominanciájával emelkedik ki, azzal hogy mindenhol elismerhetik, és nem potenciális közellenség.

Link a hozzászóláshoz

A wier is tetszik, cuki faj.

De én nagyon megszerettem az elfeket, talán túlságosan is, ha lehet, mindig elfel nyomom. :) Meg persze varázslóval, de ez másodlagos az elfhez képest, minden elf király. Jó dolog, hogy végigmegyek egy faluban, és mindenki félelemmel vegyes csodálattal tekint rám, lehet félelmetets történteket mesélni az embereknek az elfekr?l, és lehet menekülni, mert nem mindenhol félnek/kezelik barátkén, vendégként az elfeket. :twisted:

Azért kezdetben embert a legkönnyebb játszani nem?Hiszen hozzánk ?k állnak legközelebb vagy.Én egy embert most még könnyebben megértek(és életh?bben tudok játszani),mint mondjuk egy elfet.

Kezdetben sem biztos, hogy könnyebb. Ha megérted az elf mentalitását, akkor már van esélyed jó kijátszásra b?ven.

Meg egyébként sem minden elf olyan, mint mondjuk Elfendelben vagy Sirenarban. Az persze minden elfben ott van, hogy szeretjük a természetet, nem szeretjük a k?házakat meg a nagy háborúkat. De egy kiszakadott elf, aki emberek között nevelkedett, messze lesz attól, amit a könyvben leírtak az elfendeli/sirenari elfekr?l. A sumi azt is írta, hogy milyen komolyabb következményei lehetnek ennek (?rület, jellemtorzulás, meg ilyen nyalánkságok, amik szvsz marhaságok - Maugli sem ?rült meg, hogy farkasok közt nevelkedett

:twisted: ).

Pl a könyv azt írja, hogy az orignal otthoni elfek finoman szólva nem szeretik, lenézik az embert (Sirenarba be se mehet, aki velük érintkezett), ezzel szemben egy kiszakadott nem valószín?, hogy utálni fogja ?ket, vagy megveti ?ket.

Az sem biztos, hogy egy elf nem lesz hataloméhes, vagy uralkodni vágyó. Miért ne lehetne? Emberek közt nevelkedett, t?lük tanult, simán lehet. Még akár káosz-halál is lehet, ha pl toronban kellett feln?nie, bújdosva, mint egy állat. Akkor igencsak utálni fogja az embert, és ott árt nekik, ahol tud - valószín?leg.

A legtöbb elf végtelen türelmesek, nyugodtak (csodával határos, ha egy elfet felidegesíted egész népe ócsárlása nélkül), és fels?bbrend?nek érzi magát az embernél, lealacsonyítónak tartja, hogy ?k irányítanak. Sokan le is nézik ?ket, megint mások örömlányok lesznek, vagy bérgyilkosok. Szóval ?k sem egyformák, és nem szent élet?ek. :wink:

Takeda: nem egészen úgy van az, ahogy mondod. :) Megérkezett a két nép, és addig béke is volt, amíg nem szereztek tudomást egymáról. Aztán háborúztak, és ez az elfeket is zavarta, akik megindították a kék hadjáratot. Ez igen jól haladt, és nemcsak dzsennek ellen, hanem amundok ellen is küzdöttek az elfek, majd a Ravanói-öböl északi partján dzsennek állították meg ?ket. Amundok kérték aztán az elfek segítségét, és megígérték, hogy ha segítenek a dzsennek ellen, a papjaik megszüntetik az es?t megakadályozó varázst. Persze nem segítettek, démonokat küldtek, hogy az elfeket kiírtsák, de ez nem jött be. Aztán az elfek elhúztak onnan.

Link a hozzászóláshoz

Mint mondtam, én félelfel szeretek játszani az is egy nagyon nehéz jellem, gondolj csak bele mindig kett?sség érzete van és nem találja a helyét. Nagyon szeretek velük játszani. A wiert is szeretem, mert ahogy mondtátok el?nyök hátrányok egyensúlyban vannak. Tehát nem kell a KM nek törnie a fejét, hogy most mi dobja fel majd a kalandot, elég egy kis wierkedés is... :D

Nekem az els? karim egy udvari ork harcos volt és nagyon szeretek vele még most is játszani. Nekem nincs gondom vele. :D

T?lem az elfek nem is állnak olyan távol, csak valahogy nem tudom magam rávenni, hogy most egy elffel játszak. Másokat meg már próbáltam. A khállal sincs bajom. Egyetlen baja, hogy nincs természetes ellenfele. Csak monszták, de azokkal nem minden nap találkozni.

Link a hozzászóláshoz

hmmm...

bálint: gondoljuk csak végig, h mért is ne lenne természetes ellensége egy khálnak...??? mert oly barátságos, kiismerhet?... :twisted: :roll: :? ????

szvsz, de szerintem ezzel nem vagyok egyedül, h a kháloknak télleg nincs ellenfelük... :evil: :shock: yneven kivül ja téllege nincs nagyon, azon kivül, h szinte akárki találkozik egy khállal a félelem, és az iszonyat után már az ellensége, igy elakarja pusztitani... hmmm, amig egyedül van esetleg másod, vagy harmadmagában van, addig ezzel nincs is gond.... de egy khál se halhatatlan, ráadásul ?t is legy?zi a túler?.... vagy egyszer?bb asztrális befolyás... és vége, mint kigyónak a vonat alatt.... :evil:

Link a hozzászóláshoz

Nálunk a JK-k csapatot szerveznek és felvesznek egy nevet, mint pl mezei vasak vagy valami hasonló... Ezért, mondjuk ha egy Khál sétál az utcán és vele egy törp gladiátor, egy ?sz varázsló és egy félelf fejvadász van és közben beszélgetnek akkor, talán a nép is beismeri, hogy nincs veszély. Igaz elég furcsán nézhetnek a csapatra, no dehát a fene vigye el! Yneven vagyunk! :lol:

Ha Khál hosszú élet? akar lenni, akkor gyorsan keres pár megbízható bajtársat akik kiállnak érte.

A természetben nincs ellensége, hisz a többi állat fél t?le, csak a furcsább és sokkal veszélyesebb lények merik megtámadni.

Link a hozzászóláshoz

Nem ide tartozik, de az elfeknek milyen viszonyuk van a többi fajjal?

Az egyértelmű, hogy mi van az emberekkel és az aquirokkal. De mi van az orkokkal és a goblinokkal? Azok káosz lények.

És mi van a dzsadokkal, jannokkal?

Egy haverom elffel akarja nyomni, és ő kérdete ezt. Én meg nem vagyok biztos ebben.

Mi a véleményetek?

Link a hozzászóláshoz

dzsennek: hááát. ööö... izé. Nem szeretik egymást.

Amundok: egyértelmű, mindenki utálja őket.

Törpék: Õket utálják a legkevésbé, őket csak azért, mert nem szeretik a fát és mindig kővel dolgoznak :D meg azért mert eltérőek a nézeteik, kivéve egyetlen dologban:

Orkok,goblinok: az elfek és a törpék is utálják őket, még az egymással való szövetségre is hajlandóak ellenük.

Félelfek: Az elfek korcsnak tekintik őket, ezért őket is utálják.

Gnóm: őket TÉNYLEG kedvelik...

Sáskaharcos: ősi ellenségek.

Khál: franc se tudja...

Wier: lásd ember.

Metorph: lásd ember.

Link a hozzászóláshoz

sajnos a khálokat le kell, h tápoljam, ha azt akarom, h .... ezt már irtam egyszer az a lényege, h a khálokat lefogom butitani, h játszható faj legyen... szomorú, de ez van, és asszem már meg is van, a változtatás alapkoncepciója, igy már annyira nem fog tetszeni egyeseknek, de legalább megmarad az "egyensúly".... sóhaj :cry: ... ez van, na mindegy.... a lényeg az, h a faji módositok ugy jöjjenek ki, h a végén 0-át kapjunk, tehát amennyi pluszt kap az egyikre, azt valahonnan el kell venni..., igy teljesen más képük lesz, de mindegy... jelenleg nagyon filózok azon,h az erő, vagy az egészség szívja meg, de majd még kitalálom... :cry: :cry: :cry:

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...