Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Filmek, csak óvatosan!!!! Lehet hogy lelőjük a poént!


Necromancer

Hogy tetszett a Hobbit?  

69 szavazat

  1. 1. Hogy tetszett a Hobbit?

    • Nagyon tetszett!
      38
    • A konyv jobb!
      14
    • Csak egy ujabb fantasy film...
      6
    • Nem tetszett.
      2
    • Nem fogom megnezni.
      0

Ez a szavazás le van zárva, új szavazatok már nem érkezhetnek.


Recommended Posts

Én is sokallom a 8-at a 10-ből. Bár még nem láttam, de a séma a szokásos és nálam a sztori többet ér a látványnál. Nálam egy 10-ben a látvány egy 4-et dobhat kb, max.

Persze különböző nézetek vannak az értékelés terén, az enyém nem látvány orientált. Számomra a film a sztoritól film. Amikor az ember a kamerával csodákra képes... S néha nem egyszerű megemészteni egy Birodalmat (sorozat), egy Brasil-t vagy egy Rózsaszín flamingót, de valahogy ezekre jobban kíváncsi voltam, mint a 2012-re vagyok.

Persze meg fogom nézni, mert néha kell, hogy csak tényleg nézzünk, mint a moziban. :)

Avatarral meg úgy vagyok, hogy érdekel, s nagyon várom, remélem, hogy nem lesz nagy csalódás, bár a trailer nem nyerte el a tetszésemet.

És amit ma láttam...

Energia (Push)

Stílus: Akció, misztikus.

Színészek: Azok a láttam valahol, de nem ismerem őket érzésem van.

Sztori: Ahogy Ceripapa mondta, Heroes, csak filmben. :) És tényleg, kicsit csavaros, s éppen ezért érdekes is. Vannak a különleges képességű emberek és a gonoszok, akik kísérleteznek velük.

Érdekessége, avagy amiért érdemes megnézni: Honkongban játszódik, egzotikus hely, nem a tipikus amerikai nagyváros, helyette egy ázsiai. Nekem már a légkör nyerő... Szeretem

Link a hozzászóláshoz

Szerintem a 28 nappal később jobb volt mint a folytatása, de ez magánvélemény. Pár zombis filmet én is láttam még régebben, volt amelyik annyira sz*r volt hogy az már jó! (((Repülő zombi hal???)))

Épp most végeztem a Vexille című anime-vel. Az eleje egész jó volt, a SWORD páncél nekem tetszett, vártam azt is hogy behatoljanak Japánba. Azt azért sajnáltam hogy szegény katonák igen hamar elhaláloztak. Amikor kiderült hogy mi lett Japán sorsa, az egy kicsit durva volt (egy ország lakosságát feláldozni egy kísérletért). A 21. századi homokférgek kicsit unalmasak voltak, már túl sokszor láttam őket, valami eredetibb jó lett volna. A lázadók is hamar elhullottak, bár az az igazság hogy a főszereplőt leszámítva nem karaktrorientált a mű így igazán nincs lehetőség megkedvelni egy szereplőt se. Sajnos már az is klisének számított hogy Marie lelőtte a srácot. Szóval se újítás, se meglepő fordulat nincs (hacsak a szinte kihalt Japán nem az) a megjelenítés nem rossz, örültem hogy nem számítógépanimációs volt az Appleseed ami sztem kifejezetten csúnya volt, hasonlóan a Final VII-hez.

Az Avatar-ra én is kíváncsi leszek, már csak azért is mert egy számítógépes játékból (vagyis az alapján, kb azzal párhuzamosan) készült.

2012: Éppen néhány órája olvastam róla lesújtó kritikát! Látványosnak látványos, de azért a pár percért nem érdemes végigszenvedni azt a közel három órát. A Függetlenség Napja még jó volt, a Holnapután látványos, de már kifejezetten bugyuta történettel és gyenge kivitelezéssel. Erről meg azt írták hogy még látványosabb és a története még több "semmit" tartalmaz.

Link a hozzászóláshoz

Vexille: Nekem is volt szerencsém hozzá. Igazából egy látványos anime, érdekes technikával készült, én nem láttam hasonlót. Én Final Fantasy Spirit Withint (egyik kedvencem, a hangulata miatt leginkább, meg kisebb koromban a képi világa is lenyűgözött) láttam csak, ahhoz képest meg teljesen más. Eleje tényleg igen jó, de a kiszámítható sztori lehúzza rendesen. Sajnos átlagossá válik...

Mindegy, azért élmény megnézni, amolyan ,,egy estés".

(Azonban, ha már itt a Vexille, megragadnám az alkalmat arra, hogy üzenjem: Nézzetek animéket, mert igen sok érékes és - sztori tekintetében - filmeket bőven lepipáló van!)

Link a hozzászóláshoz

Az Avatarral kapcsolatban csak egy üzenetem lenne a filmrendezőknek: Tegyétek le a kamerákat, mert nincs értelme tovább erőlködnötök, megszületett A FILM.

Kicsit bővebben: nagyon régen nem kerültem film hatása alá, utoljára a Gyűrűk Ura volt hasonló, de az Avatar szemszögéből nézve még az is csak "közönséges kofalárma vót".

Link a hozzászóláshoz

Avatar

Aki még nem látta a filmet: Vásároljon jegyet, és nézze meg moziba. És... ne olvassa tovább!

Aki látta a filmet: Mint pl. én. :) Azt kell mondjam, hogy sokat ültek ezen a filmen, de annak minden perce értékes volt. Cameron kolléga öregbítette hírnevét, olyat tett az asztalra, ami nem csak elvárható volt, de túl is mutat azon.

Kockázatos manapság moziba menni, mert könnyen bepalizzák az embert az előzetesek. Így aztán a magamfajtában kialakult már egy reflex az előzetesek nézésekor. Közel jó aránnyal már előre meg tudom saccolni, hogy mit akarnak eladni. Ha 2 perceben gyakorlatilag elmondják a film történetét, akkor azt jelenti hogy "Hát tesó, ennyi a film, a maradék 90 percet meg kitöltöttük átvezető részekkel, azért fogsz fizetni." Ha meg valmi megfoghttlan, és össze vissza kapkodó látvány effect orgiával tölti ki az előzetes az kb annyit tesz: "Hát ez tesó ennyi. Látvány lesz, storyt ne is várjál."

Már pedig a történet és a látvány a filmben együtt van, és még milyen lenne egy olyan színházi előadás, mibe semmi nem történik csak mozog a díszlet, és villognak a lámpák... :) Semmilyen.

Na de elkanyarodtam. Szóval Avatar. Én az elején érzetem egy kis toporgást. Mintha úgy nem tudták volna pontosan hogy is kéne ezt felvezetni a népnek, de aztán elkapták a szálat, és úgy pörög a film, hogy az ember csak néz mint a moziban. Nekem sok volt a narráció. Azt gondolom pár okos mondattal a szereplőktől, pár beszédes képpel ezt ki lehetett volna váltani. Bár aztán Cameron biztos tudta miért jó ez igy... apró szőrszál hasogatás ez. Szintén még az elején volt pár kép ami a transzformersz szindrómában szenvedett: Túl közeli elmosódott képek. Kapkodó kamera, és nem látsz semmit ,csak mósönblőrt. Kár ezért pazarolni a renderidőt. Van még mit tanulni CGI használatával kapcsolatban.

Ezen felül minden a helyén volt. Kiváló karakterek, remek dramaturg, bámulatosan kidolgozott részletgazdag környezet. És igen! A CGI ezúttal a cselekményt szolgálta. Végre! Hiteles környezetteremtés... néhol fel sem merült, hogy ezt processzor rakta össze. Annyira életszerű volt. És nem azért mert ultrarealisztikus CGI-t láthatunk, hanem azért, mert funkcionalitása van. A kitalált világ elemi része. Él, és együtt lélegzik a film cselekményével. Egyetlen egy túllihegett látványelemet nem láttam. Minden pontosan ki volt dekázva. Legyen izgalmas, de ne legyen túlzás. Lehessen gyönyörködni benne, de ne lehessen megunni.

Ha már a film világánál tartunk: Végre egy olyan sci-fi, ami tényleg sci-fi. Valóban egy tudományos alapokon nyugvó fantáziafilm avagy tudományos fantasztikum. Mindenre odafigyeltek, hogy hiteles legyen. Merítettek az eddig tudományos felfedezésekből, és azokból előre vetített tudományos elméletekből, feltételezésekből. Ettől aztán valódi sci-fi-vé vált. Ízig vérig a műfaj nehéz bombázója lett.

És nem utolsó sorban: A filmnek mondanivalója van. Elgondolkoztat. Kijössz, és nem az van hogy "fúúú áppukóóóm, mekkorát robbbant!", hanem elmerülsz a gondolatidban, hogy hát igen: Undorító lény az emberiség. Talán viselkedhetnénk egy kicsit másképp is. És attól hogy valakik mások, még nem biztos, hogy rosszak, és illene őket is (na meg a természetet is) tiszteletben tartani, és szeretni. Valahogy máshogyan tekinteni rá.

Nincs mit tagadni... ennek a filmnek tartalma van. És igen. végre az emberiség esik pofára! Így kell nekünk! Jesz-jesz!

Végszó: Remek film! Óriási alkotás. Egyedül álló. Tiszteletet érdemel. Kérünk Avatár 2-őt. De ha 2. rész olyan lesz mint a matrix 2, vagy a Karib-tenger kalózai 2. akkor személyesen látogatom meg Cameront, és kifeszítem egy RDA Scorpion Gunship elejére, fejjel lefelé. :)

Link a hozzászóláshoz

Láttam a filmet. Sokat gondolkoztam rajta és, tessék:

Elolvastam Daru filmes szemmel elemzését. Igen, igen biztos, te tudod, nem értek hozzá, robbant nem? Kb ennyi a hozzáfűzni valóm. És ez azt mutatja Daru ért hozzá én nem.

A film mondanivalója pedig. Miután végre lecsengett az izgalom, és a "hű de jó volt", hatás.

Nekem azt mondta a film, figyelj oda magadra, légy tudatosabb, ne csak a hasznot nézd hanem a másik lelkét is vedd figyelembe, és nem kell mindjárt neked lenned a legjobbnak, mert lehet akit lenézel, és megvetsz, valamiben jobb nálad. Igaza van Darunak ez a film szól a szeretetről és annak ellentétéről, de itt az önzőséget két oldalról mutatták be, mikor a szeretetért vagy önző és úgy küzdesz érte, hogy akár az életed árán is, valamit mikor a pénzért vagy önző, és úgy küzdesz érte,hogy csak elvenni akarsz. Sajnos mindenkinek az jön le, hogy a hős másokért küzd pedig nem, saját magáért, hogy legyen saját családja normális élete, hogy ne egy roncs legyen. Míg az antihős csak és kizárólag a pénzzért küzd amivel semmi célja, és a célja az, hogy bebízonyítsa, hogy jobb mindenkinél, hogy legyőzhetetlen és mindeki más csak egy senki hozzá képest. Persze ez csak egy vélemény. De így is van értelme a filmnek.

És még egy megjegyzés a film mondnivalójáról: ami arról szól "ha egy társadalomban nem fogadnak el akkor keress másikat, olyat ahol elfogadnak, és ahol jól érzed magad."

Link a hozzászóláshoz

Nem tom. Gyakorlatilag mindenhol azt írják, hogy halál sablonos az egész, fordulatok nélküli indiánmese. Nézve a trailereket, teljesen megalapozottnak tünik, de még nem láttam ugye, tehát előre károgni értelmetlen. Az viszont biztos, hogy szép film lesz soook animációval (hurrá). Megyek is IMAX 3D vetítésre, de sztoriban nem várok tőle sokat. :D

Link a hozzászóláshoz

Sablonos? Most néztem meg az Időgép című filmet aminek a lényege ugyanaz. Ha nem találod a helyed itt keress egy olyan helyet ahol megtalálod.

Az hogy mivel köríted az már csak részletkérdés, és látvány. Azok akik a történéseket nézik, azoknak tényleg csak egy sablonos történet. De ha úgy nézed, hogy egy élményt akarsz különleges dolgokkal, lehetetlennek tűnő küldetéssel, a szerelemért, a családért, azért hogy elfogadjanak, akkor máris más, nem is olyan sablonos.

Link a hozzászóláshoz

A western höskorában nagyon nagy jelenet volt ,amikor elöször látták a filmnézök két pisztolyhöst párbajozni.Egy mai western filmnek ennel sokkal többet kell nyújtania, igaz?Legalabb is elvarható töle, hogy ne csak utcai puff puff legyen benne.

A neten olvasható jópár kritikaval szerintem ott a baj az Avatárral kapcsolatban, hogy egy alapvetöen 3D-s mozit,aminek elkészítették "2D-s" valtozatot is, úgy vélemenyeznek , mintha mar 40 éve csak 3D-s sci-fiket néznének a vélemény alkotók. Nem is tudtam ,hogy enni idöutazó él köztünk! ;)

Talán CZ-nek mondtam a film utan, hogy ha mi vagyunk a föhösök ezt a modult siman vegigvisszük.Azaz a történet valóban nem bonyolult. Viszont azzal a KM-el életutat szeretnek játszani ,aki nekem ilyen leirást adna egy jaték alatt és ilyen szemléletesen mesélné el a történetet.

Link a hozzászóláshoz

Avatar nem volt rossz, a történet igaz hogy sablon de ilyen erővel bármelyik filmnek a történetére megkeresem hogy hol láttam már. Újat alkotni nagyon nehéz és ritka jelenség.

Viszont, végre letölthető a Damnatus! (Kapcsolódó cikk: http://kalandozok.hu/?terem=html&runa=c ... p&cikk=414) Sajnos a jogi huzavonát a games workshop nyerte, így nagyközönség előtt a film nem kerül bemutatásra, viszont az internetes terjesztést (mivel a film elején szerepel a megfelelő jogi szöveg, miszerint minden kapcsolódó anyag a GW tulajdona a fanok csak felhasználták stb) nem tudja megakadályozni a games workshop, és ha van egy kis esze nem is akarja.

Imhol a torrent a filmhez, kötelező darabnak gondolom, bár én is most fogok nekiülni megnézni :D Utána jelentkezem egy kritikával, ahogy azt évekkel ezelőtt ígértem :D

A film megnézése után csak megerősíteni tudom, hogy ez egy kötelező darab minden Warhammer 40.000 rajongó számára, de aki nem ismeri az univerzumot, vagy esetleg nem is érdeklni, annak is egy nagyon hangulatos és élvezhető film lehet a Damnatus. Részletes kritika később.

Link a hozzászóláshoz

Avatar

Hát ez is megvolt, tegnap, a marathoni filmnap keretében. :)

Véleményem: Még így, gépen nézve is szép. Kicsit hosszúra sikeredett, de ezt asszem Cameron-tól meg is szoktuk már... Középszintű a film, de nem közepes értékelésű. Hiába volt sablonos, meg innen-onnan lopott (Tomi tájékoztatott a WoW-val való egyezősége kapcsán), azért valamennyire tudott hangulatot adni. Nekem tetszett ez a giccses világ. :) Meg hoy igazikis természeti lényeket lehetett látni, ezzel a ,,rákapcsolódok a természetre" dologgal.

Újat nekem nem adott, de csak azért aludtam be, mert elég fáradt voltam. :D Amint felébredtem, folytattam is a filmet.

Kiknek ajánlom: Akiknek van pénze IMAX-re, vagy aki még jobb technikával meg tudja nézni külföldön. Nagyon jó élmény lehet. (szippp :()

Értékelés: 10-ből 6,5-7. (Nem tudok dönteni, ami egyébként is jellemző. :))

Link a hozzászóláshoz
Avatar nem volt rossz, a történet igaz hogy sablon de ilyen erővel bármelyik filmnek a történetére megkeresem hogy hol láttam már. Újat alkotni nagyon nehéz és ritka jelenség.

Igaz, nehéz, de nem is csak akkor lehet egy film jó, ha valami újat mutat. Vannak bukások is, egy-egy új dolog miatt a filmezésben, mert az emberek nem tudják megérteni, befogadni.

Jó kis példa a keverésekre, kutyulásokra Tarantino (most ne KillBill-re gondoljatok és társaira), aki szereti a már jól ismert é bevált dolgokat kevergetni, s persze nem szereti ezt mindenki, meg sokan nem bírják a stílusát, de szerintem ő (mint aki viszont szereti a munkáit) jól csinálja és sikeresen is, azt, amit csinál. Úgy alkot újat és egyedit, hogy a régiekhez nyúl vissza.

Link a hozzászóláshoz

A Hold (Moon)

Neten olvastam kritikát a filmről, és nyomban felkeltette az érdeklődésemet. Meg hát nagy sci-fi rajongó vagyok. Szomorúan nyugtáztam, hogy hazánkban csak Pesten vetítették kettő (azaz 2) moziba. Így aztán "kölcsön" kellet kérni (hát Istenem, vessenek magukra, ha nem tudják normálisan kielégíteni a keresletet).

Megdöbbentően jó film. Igaz klasszikus sci-fi. A szó legszorosabb értelmében. Nagyon emberséges, igazán érdekes emberi megnyilvánulásokkal. Lassú, megfontolt történetmenet, de annyira érdekes, ahogy megjelennek az emberi érzelmek, hogy végig fenntartja a figyelmet a film. Nagyon elgondolkoztat, mély mondanivalót hordoz. Tisztára olyan érzésem volt, mintha egy Nemere, vagy Assimov novellát olvasnék a Galaktika hasábjain.

Persze mindemellett nincs lövöldözés, robbanás, Alienek és suhogó űrhajók. Szal' aki erre számít az ne izguljon rá. :)

Link a hozzászóláshoz

Sherlock Holmes

Nem egy tipikus Sherlock Holmes film... es megis. Nem egy tipikus Guy Richie film... es megis. Szoval erdekes. :) A ket fo karakter el van talalva (Holmes es Watson), ezek magukban is elviszik a filmet. Egyebkent a film hozza a Sherlock Holmes-os elvarasokat: a karakter nagyon logikus es preciz mindenben, a verekedestol kezdve a nyomozasig. Es meg humor es akcio is akad a filmben.

A filmet nem neveznem kiemelkedoen jo, vagy klasszikus alkotasnak, de egy estes szorakozast mindenkeppen meger. :) Ajanlom.

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Azt hiszem tudom mi hiányzott az életemből mostanában. Egy jó mozi. Sok jót olvastam az AVATAR-ról és sajnos ezért és a vele párhuzamosan készült játék miatt elég nagyok voltak az elvárásaim. Sajnos a legtöbb film nálam itt bukik meg. Már éppen kezdtem azt hinni hogy nincs új a Nap és Holdak alatt. Tévedtem! Én is pont attól féltem hogy a történet túl elcsépelt és sablonos lesz, sajnos a szórakoztató ipar elért arra a szintre ahol a történetmesélésben már nehéz újat vagy jót mutatni ezért inkább a látványra mennek rá. Bevallom, nekem eddig a látvány másodlagos volt. A film története valóban nem eredeti, a környezet és a 3D azonban teljesen feledtette ezt velem. Egy percig se éreztem azt hogy egy filmet nézek, a világ szint beszippantott, és ez az amit már nagyon hiányoltam és amit mostanában mindenhol keresek. Kicsit én is úgy éreztem magam a film végén mint a főhős mikor felébredt. Hogy az a "másik" világ sokkal szebb és hogy olyan mintha álomból ébrednénk. Hazafelé jövet végig azon gondolkodtam, csak én érzem úgy hogy a technika fejlődésével egyre inkább vágyakozunk vissza a természetbe? A film mindennel együtt ismét megemelte az amúgy sem alacsony mércémet. Cameron nem hazudtolta meg magát és úgy érzem ismét maradandót alkotott, sőt, talán még mérföldkő is lehet a filmezés történetében. Nekem a színészek játéka is tetszett, bár meg kell mondjam a főszereplő kicsit jellegtelen színész volt, ami azt illeti, nem sok hasonlóságot láttam közte és az Avatarja között. Sigourney Weaver alakítása viszont szintén hozta a szokott formát, ő egy elég karakteres színésznő, azt hiszem a filmnek is jót tett hogy bekerült. Michelle Rodriguez is ismerős lehet mindenkinek aki foglalkozik filmekkel. Szerintem illett rá a lelkiismeretes pilóta/zsoldos szerepe, abszolút eltalált karakter. A sablonok ellenére a filmnek még is magával ragadó a sajátos atmoszférája amit a zene tesz teljessé. Az egyes jelenetek alatt hihetetlen jól eltalált zenék vannak ami szerint pont olyan fontos mint a látvány vagy a történet. A film 3D-ban is gyönyörű, de azért kiváncsi lennék milyen IMAX-ba amikor a dzsungel tényleg életre kel körülötted! Ha a jövőben lesz olyan online szerepjáték (természetesen nem olyan technikával mint a mai MMO-k amiket számítógépen kell játszani, hanem amelyiket már közvetlenül a tudat bekapcsolásával keltenek életre) ami egy ehhez hasonló világban fog játszódni... Nos, azt hiszem arra én is befizetek! Összegezve: aki még nem látta, az feltétlenül nézze meg! Ezt nem szabad kihagyni!

Darun

Link a hozzászóláshoz

Nagyon pöpec volt a film, csak annyit tennék hozzá, hogy Rodriguez MINDEN általam látott filmjében ugyanezt a karaktert alakítja, de ez legalább jól megy neki. És mindben meg is hal, nem tudom feltűnt-e valakinek amikor mond valami olyasmit, hogy reméli végre lesz egy olyan megoldás is ami nem mártírhalállal végződik, én ezt egy kicsit kiszolásnak érzem, pont mint a "Rambo az egy buzi"-t Stallone szájából.

Amúgy az nagyon jó volt, amikor találkozott a debella leány a pici törékeny ürgárdistával, az eléggé komikus volt, de vicces is.

De. A film teljesen magával ragadott, a történetben szinte fájt, hogy mindig pontosan ugyan az történt, amit várt az ember (pedig általában próbálnak meghökkenteni), de nem tudtam unatkozni, mert egész egyszerűen pörgött, nagy volt, szép volt és hangos. Én 2D-ben néztem ugyan, de így is jó volt.

Amúgy hogy tönkrevágta volna a filmet, ha a tengerészgyalogosnak (miért hívják marine-nak amikor nincs is tenger? na mindegy) nem bátyja, hanem nővére pusztul meg? :mrgreen:

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...