Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Filmek, csak óvatosan!!!! Lehet hogy lelőjük a poént!


Necromancer

Hogy tetszett a Hobbit?  

69 szavazat

  1. 1. Hogy tetszett a Hobbit?

    • Nagyon tetszett!
      38
    • A konyv jobb!
      14
    • Csak egy ujabb fantasy film...
      6
    • Nem tetszett.
      2
    • Nem fogom megnezni.
      0

Ez a szavazás le van zárva, új szavazatok már nem érkezhetnek.


Recommended Posts

Amerikai história X

Stílus: dráma (de kicsit van benne akció is, szóval erre szerintem azt írná, hogy ,,film", csak így egyszerűen)

Sztori röviden: Neonáci srác börtönbe kerül, mert megöl két sötét bőrűt, mert a kocsiját éppen fel akarták törni, meg hát azért, amit hisz. 3 évet kap. Maga után hagyott két húgot, egy anyát és egy öcsit. Kicsit megváltozik, mikor kikerül a börtönből, de az öccse is, mikor bevitték a bátyját.

A ,,családfő" szeretné a dolgokat rendbe hozni. Hogy miért került arra az útra, ami miatt börtönbe vetették? Hogy miért változott meg? Hogy mi történt vele a börtönbe, ezekre mind mind választ kapunk.

Vélemény: Szerintem nagyon jó film, Edward Nortonnal, a Terminátor 2-ből ismert sráccal és a Hair női főszereplőjével. Már a színészek miatt is érdemes megnézni, főleg azért, mert Oscarra jelölték, legjobb főszerep kategóriában a báttyust, 1999-ben. Sajnos nem vitte el a szobrocskát.

Maga a téma is megéri, hogy megnézzük. Igazán megindító film, olyan jelenetekkel, amikre előtte 2 perccel nem is számítottunk volna. Végig fent tartják a feszültséget.

Mindenkinek ajánlom... De kell hozzá egy kis élettapasztalat, legalább egy nyúlfarknyi.

10/10

Link a hozzászóláshoz

Amerikai história X

Mi még anno középsuliba néztük meg. Volt egy ilyen tantárgyunk hogy társadalom ismeret. Azt hiszem valóban elég tanulságos és elgondolkodtató volt.

A szereplők képességeit nem méltatnám, elég beszédes az a jelölés is. A film alapvetően morális kérdésekkel foglalkozik. Érdekes véget ér a film. Főleg mivel a "bátyó" elvileg válasz út elé kerül. A sitten azért változott meg, mert nem akart rossz példát mutatni az öccsének. A film véget ér és a rendező ezzel nyitva hagyja a kérdést, mindenkinek a saját morális ítéletére bízva azt hogyan képzeli el befejezést. A film korhatáros, egyrészt a durva jelenetek miatt, másrészt érint vallási, politikai és egyéb kényes kérdéseket is. Egyébként számomra helyénvalónak tűnik a dráma megnevezés, hiszen az akciófilmekben az elhasznált lőszer mennyisége a fő szempont, míg ez a mű nem éppen erre alapoz.

A film valóban fordulatos, bár nem annyira feszített tempójú, ami egyébként a drámára nem is jellemző. Nekem is nagyon tetszett, ritka jó film és bevallom őszintén, azóta is keresem a választ a végső kérdésre.

Darun

Link a hozzászóláshoz

Alkonyat

Műfaj: dráma, fantasztikus, romantikus, thriller

Sosenem értettem ezekhez a besorolásokhoz, szerintem vajmi keveset árulnak el a filmekről, de aki erre gerjed, az lássa ilyen szemszögből is, hogy miről lészen szó. :)

"Hú, jesszus. :)" <-- Ez volt az első gondolatom a filmet nézve, és még az, hogy sosene legyen vége. Ritka nálam az, hogy végignézek bármilyen más tevékenység nélkül egy filmet, most egyszerűen rátapadtam a képernyőre.. Döbbenetes érzelmi hullámok, fordulatos cselekmények viszik végig a nézőt a filmen, katarktikus élményt biztosítva nem csak a végén, hanem közben is (legalábbis nekem). Félve jegyzem meg, nagyon kevés film van, ami igazán megérint, és nem is akarok felmagasztalni egyet sem itt, mert mindenkinek más az "éteri", és nem kívánom senkinek sem azt a csalódást, amit én éreztem, miután a legjobbnak titulált Titanic-ot megnéztem.

Egy lányról és egy fiúról szól, a különbözőségekről, a már kétségbeejtően snasszá degradált "igazi szerelemről", lelki társról, és a világokról. Az összetartozásról és az önuralomról, az értékekről, amelyek előre viszik az életeket. "Spirituális" embereknek külön ajánlom (majd jelezzenek felém), de szerintem mindenkinek nézhető. :)

És most pedig loholok, olvasni a könyvet ;)

Link a hozzászóláshoz

Alkonyat

Csak hogy legyen egy ellenvélemény is. Ha ez az a vámpíros Twilight c. film, akkor ez nekem borzasztóan nem tetszett. Lehet korlátolt vagyok, de én csak egy nyálas, klisés, tiniromantikás, újabbbőrlehúzós filmet láttam benne.

Remélem most felkeltettem mindenkinek az érdeklődését iránta. :D Hiszen lehet menni megnézni, és eldönteni, hogy az előttem szólóval vagy velem értetek-e egyet, illetve ha egyikkel sem, akkor leírhatjátok a saját véleményeteket. ;)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Alkonyat? először túl nyálasnak tetszet, de aztán teljesen fan lettem. :P Az első részt még nem olvastam, csak a másodikat. Egész jó a könyv. Bár elkövettem egy hibát, tovább kutattam a történet után, és hát csalódás számomra. És innentől tényleg újabb ?bőrlehúzós? film, illetve történet.

De ettől függetlenül nagyon tetszik, és már megnéztem párszor dvd-n? :oops:8)

A zenéjére is érdemes oda figyelni, jól el lettek találva. Egy kis ízelítő:

Supermassive Black Hole (Muse)

Decode (Paramore)

Full Moon (The Black Ghosts)

Leave Out All The Rest (Linkin Park)

Spotlight(Twilight Mix) (MuteMath)

Főleg a baseball-os jelenet zenéje. (a filmben felcsendülő zenék közül kettőt pl maga a főszereplő, Robert Pattinson szerzeménye és ő is énekli)

A másik film amit érdemes megnézni a 13. Ebben is Nikki Reed az egyik főszereplő, bár itt még csak kiskamasz.

A történet két kis kamasz lányról szól. Az egyik egy jó tanuló, eminens leányzó, a másik (Nikki Reed) egy bulizós, nagyon népszerű csajszi, aki már ifjú kora ellenére bizony túl van ?dolgokon?.

Az eminens kislány persze mindent megtesz hogy bele kerüljön ebbe a körbe, ami sikerül is. De ennek nagy ára van. A suliból lemarad, kipróbálja a drogokat, a szexet. A vége meg?, eléggé kemény. Számomra legalábbis (és minden jó érzésű ember számára is) Tanulságos, és sajnos a valósághoz ez esetben köze is van.

Ja és Transformers 2. Akinek tetszet az első rész, annak ez is tetszeni fog. Főleg a kis autobot ("légy enyém harcos istennőm...") :P:D

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok.

Egy kisfilmet keresnék de sajnos nem emlékszem a pontos címére.

Egy amatőr magyar fiatal banda csinálta a filmet kb 7 perces lehetett, arról szólt hogy van egy tündét (vagy angyal?) és egy démon akik fogadnak egy szerelmespárra hogy 1 órán belül megrontja a démon a kapcsolatukat, ......stb poént nem akarok lelőni.

Nem emlékszik valaki erre a kisfilmre? Meg szeretném keresni megint de nem ugrik be sem a cím sem az kik csinálták.

Ha valaki emlékszik rá privizzen rám légyszi.

Köszi

Thya

Link a hozzászóláshoz

HA már szóba kerüle a Bunyó címü filmet tegnap kezdtem el nézni ma meg kivégzem.

A lényeg:

A videki srác a nagyváros alvilágában.A törtenet elcsépelt és helyenként nagyon fáj, hogy ilyen béna a föhös, de hát elvei vannak?

Furcsa, hogy pont egy ilyen embernek csak a gyözelem szamít és nem érdekeli, hogy mi van a bunyó körül. Kicsit strucc a csávó, homokot a fejbe.

A következökért javasolnám a filmet:

Link a hozzászóláshoz

Becstelen Brigantyk

Stílus: háborús (szatíra) film, akciófilm

Sztori: Egy maréknyi amerikai eltökélten hiszi, hogy le tudja csökkenteni, elég merészen, a nácik számát. S nem csak az ego beszél belőlük... :D Egy lány meg bosszúra szomjazik. Jajj nektek hitleristák! :)

Vélemény: Jó, jó, jó, és látni kell!

S nem is csak egyszer! Nem csak azért mert jó, hanem első nézetre nem esik le feltétlen minden, mindenkinek. Rengetek apró kis humor van benne elrejtve.

Azt mondják, a nem hivatásos, de hozzáértő filmkritikusok, hogy Tarantino visszatalált arra az útra, amiről letévedt, olyan művekkel, mint pl. Kill Bill vagy a Grindhouse. (Megjegyzem, nekem ezek is tetszettek...:))

Miért érdemes látni? A poénok miatt, a hangulat miatt, ami sokszor a zenének köszönhető és a színészi alkotás miatt. Brad Pitt megint jól teljesített, akárhogy is nézem, meg a főgonoszt játszó csávó is rendesen odatett.

Értékelés: 10/9 (Csak azért, mert nem maradtam ülve a vége után, elalélva vagy éppen megborzongva, hiányoltam valamit, de nem is tudom konkrétan, hogy mit, mert egyébként meg tökéletes...:))

Link a hozzászóláshoz

Újabb ide érdemesnek tartott film.

Kutyaszorítóban (Reservior Dogs)

Rendező: Tarantino

Stílus: krimi (talán ez illik rá leginkább)

Év: 1992

Színészek: maga Tarantino, Tim Roth (sok filmben látható állítólag Hulk, de sorozatban is, ,,Hazudj ha tudsz!"-ban, valamint rendezett egy igen jó, de szigorúan 18 felettieknek ajánlott filmet, Hadszíntér néven), Michael Madsen (szintén egy rakat filmben látható), Steve Buscemi (látható pl. a Desperadoban, mint a Mariachi legjobb barátja)

Sztori: Van pár bérgyilkos, különböző szín néven futva, hisz fő az anonimitás. De van egy tégla, aki miatt bukik a gyémántrablás.

Ezt még igazi Tarantino filmnek titulálják, de persze a vér már ebből se hiányozhatott. Mint tudható Tarantinóról, szereti lopkodni az egyes rendezők eszközeit, de azokat igen egyedi módon ötvözi viszont, így mégis megmarad az egyedisége. Ebben a filmben azért hozott valamit ami igen szokatlan. Pl. mindenkinek ajánlom mér az elejét nagy nagy figyelembe, mikor egy asztal körül beszélgetnek. S kritikák szerint, nálam jóval hozzáértőbb emberek szerint, ebből a filmből erednek mára a hátköznapokban is előszeretettel használt szófordulatok.

Persze az időben való ugrálás már itt is jelen van.

Vélemény: Lopkodás ide, vagy oda, alacsonyabb színvonalú filmek ide, vagy oda, Tarantino tud.

Ajánlanám: Akik nem csak a vér fröcsögést szeretik, s kíváncsiak, hogy milyen jó filmjei is vannak az úrnak. Valamint akinek tetszett a Becstelen Briganty-k, bár ez jóval pörgősebb és rövidebb. (Az extrák nélküli változat kb. 90 perc.)

Pontozás (szerintem): 10/9

Link a hozzászóláshoz

8) Udv!

-nincs e'kezetem , bocs-

Nos nem tudom volt e ma'r emlitve:

ROLE MODELS

hattalmas film!

kihagyhatatlan vigjatek, mejben ujra feltunik regihez hasonlo szerepeben "Sztifler" is :)

A film alapsztoria 2 munkatarsrol haverrol szol, es egy rossz nap kovetkezmenyeirol, (energiaitalt reklamoznak sulikban, "a drog helyett igyanak inkabb olyan cuccot" alapon, am az egyebkent is sekelyes es komor foszereplonk (nah ez nem sztifler..) megkeri a baratnoje kezet mire az szakit vele, ezutan kicsit bekattan es botranyt okoz egy iskolaba ossztori a vallati kocsit stbstb... hogy elkeruljek a dutyit: ) aszem 150 orat kell letolteni kozmunkaval, meghozza " oltalmazo szarnyak" kent ami nem mas mint gyerekek felnott baratainak, mentorainak kell lenni.

Sztifler egy rasszista , mocskosszaju, szexista, bunko kis neger gyerkocot kap, mig tarsa

(es most a lenyeg!)

Egy szerepjatek manias , fantazia vilagban elo , mindg kopenyben szaladgalo szemuveges tinit .

Nos egyik sem konnyu eset, es hamar el is barmoljak a dolgokat de ahogy szokott lenni a vege fele midnen probal helyre razodni.

A filmben ami igazan erdekes szamunra az a FANTASY LIVE ami kb a film1/3 at kitolti es igazan elvezetes mokas latni a tiniktol egeszen a ven motorosig mindenkit Aragorn es Legolas fele cuccokban futkosni habszivacs kardal hadonaszva :D

Ajanlom mindenkinek, van benne romantika, erotika, karomkodas, es versele's ,es persze SZEREPJATEK :P

=re csak felirattal talatam meg, ha kell adok linket.

Bocs me'g1* a helyesiras es e'kezet hiany miatt :roll:

Udv!

Link a hozzászóláshoz

X-Men Origins: Wolverine

Bevallom, a legfőbb ok amiért megvettem a filmet az Gambit feltűnése volt. Az X-Men filmekből nagyon hiányoltam az ő karakterét, hiszen mindig is a kedvencem volt. Ezen kívül a filmből készült játékról is igen jó véleményt írtak (ami játékadaptációknál ritkaság) és egyébként is érdekel maga az univerzum. Szóval tegnap bedobtam a korongot a lejátszóba, hanyatt vágtam magam és...

A film Wolverine "előtörténetét" meséli el. Fény derül arra hogy ő és Kardfog miért gyűlölik egymást annyira, illetve hogy mi az amire nem emlékszik, a titkos X fegyver projekt. A film a karakterhez hűen sok erőszakot visz a vászonra, több mutáns is felbukkan, köztük a későbbi X csapat tagjai. Bár én pl erőltetettnek tartottam kicsit a Ciklonnal való találkozást. A történet maga még annak sem okoz túl sok meglepetést, aki egyébként nem ismeri a képregényből vagy a rajzfilmekből a mutánsok világát, bár próbálnak csavarokat belevinni, de ezek olyan elcsépelt klisék hogy az ember csak ásít egyet. Az akciójelenetek látványosak, van robbanás, autós üldözés meg sok verekedés. Nekem mondjuk fantáziátlannak tűntek a mutánsok képességei, bár lehet hogy ez azért volt így, mert ragaszkodtak az eredeti karakterekhez, azokat meg szinte már mindenki ismeri. Gambit is csalódást okozott, egyrészt nem volt se sok, se fontos szerepe, ami volt, az is valahogy degradálta a karakterről bennem kialakult képet. A Bossfight sem túl hosszú a végén, bár Deadpool-ról én most hallottam először, azért még is elég könnyen legyőzték ahhoz képest amilyen erős volt. Bevallom, én többet vártam volna kicsit a filmtől, ennek ellenére akiket érdekel az X-Men széria, azoknak kötelező megnézni, de aki csak egy kis kikapcsolódásra vágyik és szeretne akciót látni, annak is merem ajánlani!

Link a hozzászóláshoz

Hájá!

Véletlenül botlottam bele ebbe a webes sorozatba egy fél órája: Rise

Gyorsan ledaráltam az eddig elkészült 3db 9 perces részt.

Egy kalandozó csaj útját mutatja be egy posztapokaliptikus világban.Szerintem uniqum ez a sorozat .Ilyen témában még nem láttam mostanában filmet.Kicsit amatőr szaga van,de azon a szinten profi.Magyar Tv-kbe simán elmenne.

Nálam 4/10 ,de csak mert party után néztem és látszik hogy nincs mögötte sok-sok dollár.

Itt található

www.riesetheseries.com

na meg a tecsöveden is természetesen ott van.

A community fórumán a világban ahol játszódik van szerepjáték lehetőség!

December 14 a 4. rész. (melóhelyen vagy suliban szünetben megnézni simán jó :) )

üdv,

Sneer

Link a hozzászóláshoz

Ahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh, de miért, oh mond istenem miért, mit vétettem? Nem vagyok hű szolgád? Nem a parancsaid szerint éltem? Nem áldoztam neked minden héten ahogy parancsoltad? Akkor miért kell ezzel verned engem? Csak szólj és jámbor szolgád hallgat szavadra, csak szólj, hallasd hangod.

Link a hozzászóláshoz

2012: A Függetlenség napja óta az első film, amit tényleg moziban kötelező megnézni. Történetileg semmi újat nem nyújt a katasztrófafilmek közt, de a látvány és a hangzás brutális. Érdemes a vászonhoz viszonylag közel ülni, hogy az élmény teljes legyen. A puskapor a film közepére szorult, így a vége sajnos gyengécske lett. Ettől függetlenül ajánlom azoknak, akik szeretik a látványt. 8/10

Egy zombi filmcsokor a jobbakból. A mai kor technikájával és viszonylag igényes munkával összerakott alkotások. Horrornak nem nevezném őket, de van bennük pár csodásan megalkotott jelenet, amiért érdemes végignyögnünk őket.

- The Land of the Dead 7/10

- Zombieland 6/10

- 28 nappal később 7/10

- 28 héttel később 9/10

- Shaun of the Dead 10/10

(ugyan az utóbbi nem illik teljesen a sorba, de kár lenne kihagyni)

Sunshine: Az embernek végig az az érzése, hogy ezt a filmet már látta valahol, de ettől függetlenül igényesen és nagyon szépen összerakott jelenkori sci-fi a Nap újraindításáért folyó küzdelemről. Az Ûrodüsszeia óta sajnos nehéz a támában gazán lendületeset és újat adni, de azért igyekeznek a srácok. 7/10

Eagle Eye: Sajnos erősen Enemy of the State, illetve részben Die Hard 4 utánérzés a film, pedig több is lehetett volna benne. Ettől függetlenül pörgős, látványos, fordulatokkal azonban fukaron gazdálkodó akcióthriller. 7/10

Link a hozzászóláshoz

2012-re én sokallom a 8/10-et. Oké, valóban igényes a CGI, de ez a vakítás része. Nagyot kell villantani, és akkor nem látják a lényeget. A lényeg pedig nem más (és vegyük ki a CGI-t, hogy meglássuk), mint egy unalmas rohanás A-ból B-be a szokásos hollywoodi klisékkel. Ful sablon az egész. A szereplők, azok kölcsönhatásai, a cselekmény vezetés... stb. Ez az a film, amit ha 10 év múlva újra megnéz az ember, akkor rádöbben, hogy nem tudja mi volt ezen olyan jó, mert marha sz... rossz. (eddig tart a vaku által okozott vakfolt a néző retináján. :) ) ... 2012 olyan mint egy mekis hambureger. Tömeggyártás része, fröccs-öntött, íztelen, tápérték nélküli rágógumi, ami csak a plakáton tűnik ízleses falatnak, és akkor jössz csak rá igazán,hogy milyen borzalmasan rossz, amikor felböfögöd. :D

Egy zűrös nap után leülni és betenni, amíg a hideg pacalt befalja az ember... erre jó. Erre viszont kár volt ennyi renderidőt pazarolni. :) (meg pénzt).

Ettől függetlenül ez az a film, ami 3 év múlva is 5000Ft-os DVD áron lesz a polcon. :D

Intermezzo: Jah! Mit láttam egy meg nem nevezem boltban pár napja: Honfoglalás, DVD-n. 4900Ft-ért!!!! Azt hittem rosszul leszek! (de biztos velem van baj.. a hangok is megmondták!)

Avatárt azért várom, mert úgy fest az előzetesből, hogy itt fordult a kocka: A CGI a történetért van, és nem fordítva. Persze ez még lehet pofára esés is ettől, mint legutóbb az Indiana Jones 4. Hamarosan meglátjuk! ;)

Ja, és ez az én magánvéleményem. Mindezektől függetlenül akinek tetszik a 2012, az nézze örömmel. Lehet én látom rosszul.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...