Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Filmek, csak óvatosan!!!! Lehet hogy lelőjük a poént!


Necromancer

Hogy tetszett a Hobbit?  

69 szavazat

  1. 1. Hogy tetszett a Hobbit?

    • Nagyon tetszett!
      38
    • A konyv jobb!
      14
    • Csak egy ujabb fantasy film...
      6
    • Nem tetszett.
      2
    • Nem fogom megnezni.
      0

Ez a szavazás le van zárva, új szavazatok már nem érkezhetnek.


Recommended Posts

Hófehér és a vadász

Ne nézzétek meg, szerintem. :D

Unalmas a történet, borzalmasak a szereplők. Van benne egy két látványos elem, de alapvetően egysíkú. Nem tudok olyan jelenetet kiemelni, ami komolyabb hatással volt rám.

A történet: Nem olvastam még az eredeti Hófehérkét - ugye Grimmék történetei nem gyermekeknek íródtak. Én olvastam a Grimm gyerekeknek szóló, meg láttam/olvastam (igen könyv is megjelent) a Disney verziót. A legtöbb dolog megjelent. Még a törpék is, ez külön örömmel töltött el, de ennyi. :D

A történet olyan "ismerős", unalmas, várható végkifejlet, amit nem tudtak olyan jól előadni, hogy élvezzem.

Nem voltak álomképeim, elvárásaim, mégse jött össze. Ennyi.

Link a hozzászóláshoz
Kösz Venes az infót róla.A moziban nem akartam megnézni ,de gondolkodtam azon, hogy otthon megnézem.A fentiek alapján nem fogom. Másik Hófehérke feldolgozást látta valaki? Nem mintha engem érdekelne,de más fórumozokat esetleg igen.

(Megy az új Dallas!)

Azért nézd meg otthon és majd eldöntöd, hogy be is fejezed-e. Nem akarom senki kedvét levenni, semmiféle filmtől se. :) Számtalan film van, amit meleg szívvel ajánlok, de lehet csak páraknak tetszik... Pl. Mechanikus narancs, Tavasz, nyár, ősz, tél... és tavasz. Mások vagyunk...

Akkor ez a film hasonlítható a Piroska és a farkas 2011-es feldolgozásához? Utóbbira sehogy nem tudtam magam rávenni, hogy végignézzem. Legalább 4-5 alkalommal ültem le, hogy akkor most, de mindig feladtam...

Még az is szebb és jobb volt ennél a "feldolgozásnál", szerintem persze. :)

Link a hozzászóláshoz

Azért gondolom így megvan, ahogy ülnek a meetingroomban:

- Na és mi a helyzet a Marvellel... csak van még valahol egy képregényhős?

- Ellőttük mindent. Egyenként is meg közösen is. A latex ipar csak ránk dolgozott. Kifogytunk.

- Görög vagy a germán mitológia? Thor, Hádész.... óriás skorpiók? Valami?

- A mai fiatalok nem tanulnak, fingjuk sincs mi az a mitológia... nem hogy görög. Az se tudják hol van a térképen Görögország. Eladhatatlan. Nem tudnak vele azonosulni.

- De valami csak van?

- Van. Tekintsenek a kivetítőre...

- Grimm meséi?!

- Úgy van!

- Jó hogy nem az 1001 éjszaka meséi!

- Lesz majd az is, de ne rohanjunk előre! ... A Disney már sikerrel hozta ki: Három kismalac, Hófehérke, Hamupipőke...

- És hogy lesz ebből film?!

- Áááá a szokásos... legyen benne vér, szex, erőszak... a többit meg majd kitaláljuk forgatáson.

- Humm... nem rossz. Fogjunk akkor hozzá!

Link a hozzászóláshoz

FIGYELEM. Prométheusz spoiler következhet.

Megnéztem én is a Prometheus-t, és egyetértek azokkal a kritikákkal, hogy az emberek teljesen természetellenesen viselkednek benne. Persze lehet, hogy ez a természetes, és a többi feszültséggel teli filmben abnormálisak az emberek, de valahogy a saját ösztönöm is ezellen súg. Aztán lehet tévedek. Mindenesetre fura, hogy a filmszereplők sosem néztek horrort életükben, a biológus egy holttestől megijed de egy víz alól kikúszó csáphoz azonnal odamegy (úgy tűnik, Star Warst sem nézett). A kapitány (mármint a nő) karaktere szintén következetlen nekem egy kicsit, aztán lehet csak kevés idő volt rá. Én még an android karakterétől sem estem hasra, teljesen olyan emberként viselkedett, aki androidnak álcázza magát. Nem is értem, miért kezelnek robotként egy ennyire emberi karaktert, azt hinné az ember, az AI kutatás már közkincs a Földön, és tudják mire képes.

Ennek ellenére szerintem a film jól van összerakva, én egyszer sem unatkoztam, és ezek a magas emberek egészen érdekesre sikeredtek, hogy csak ezért várom a 2. részt :mrgreen:

Mondjuk Waylannek sincs sok esze, hogy pont egy katonával akar kapcsolatot felvenni.

Link a hozzászóláshoz

Ennek ellenére szerintem a film jól van összerakva, én egyszer sem unatkoztam, és ezek a magas emberek egészen érdekesre sikeredtek, hogy csak ezért várom a 2. részt :mrgreen:

Nah igen... a magas humanoidok. Belőlem egyfajta félelem érzést váltottak ki. Talán, mert olyan "idegen" volt az egész. Még most is, 1 hétre rá, furcsa érzés visszagondolni.

Egyértelműen várom én is a folytatást. :)

Link a hozzászóláshoz
Én, én, én... Velem megoszthatod priviben, vagy ha sikerül jönnöd táborba, akkor személyesen. :)

Az biztos, hogy fele ilyen jó sem lenne a film, ha én se IMAX-ben néztem volna meg. (Lehet itthoni keretek között is át kellene esnem rajta.) Látványmozi.. Igazából én úgy vagyok vele, hogy ha valami sci-fi, akkor már rossz nem lehet. Ha moziban látom, akkor meg pláne... Én még az a kategória vagyok, akinek minden mozizás élmény. :)

Végül Dio megszerkesztette kicsit és felrakta az lfg.hu oldalra a Prometheus kritikát.

Íme a cikk: http://lfg.hu/50318/hirek/a-prometheus- ... lmkritika/

Masszív spoiler, csak az olvassa el, aki már látta a filmet (vagy nem izgatják a spoilerek). Fogyasszátok az agymenésünket szeretettel...

Persze Diocletianusnak jár a fő dícséret, mert tök jól megírta a dolgot... :)

Link a hozzászóláshoz

The Expendables 2

Első részen is jól szórakoztam. Egyenesen Hollywood önkritikájának tartom ezt a sorozatot, naná megnéztük a második részét.

Színvonal ugyan az. Időutazás a VHS korszak "dzs" kategóriás színpadjára, ám az a komolytalanság amivel robog a film, egyszerűen felhőtlen bohóckodást varázsol a filmvászonra. Már csak a VHS filter kéne rá, meg a hangalámondás. :D

Sztori egyszerű mint a 100-as szög, a meglepő fordulatok meg egyszerűen csak azért meglepőek, mert a bohóckodás már-már kiszámíthatatlan.

A tesztoszteronban úszó, vértől bőséggel fröcsögő alkotásban nem csak 3 új nehézfiú, de egy piff-puff kisasszony is helyet kapott. A veteránok a katarzis alatt meg sziporkázó be- és kiszólásokat osztogatnak.

Baráti mozidélután, szigorúan nem komolyan vevős!

Link a hozzászóláshoz

Fejvadászok (2012)

Bár a magam részéről nem vagyok oda az északiak filmjeiért, ez az alkotás kellemes meglepetés volt. A svédek most egy fordulatos,, okos akcióthrillert raktak össze, amiben van kellő mennyiségű akció, humor, groteszk és minden egyéb, amitől az egyveleg kifejezetten érdekfeszítő. Érdemes megnézni akár moziban is. 7/10

Link a hozzászóláshoz

A hétvégén belebotlottam a Warriors of the rainbow - Seedaq Bale című filmbe. A film a japánok tajvani bekebelezése idején, 1930 körül játszódik. Pár hegyi benszülött törzs (köztük kiemelten a Seedaq-ok) életét és szabadságért vívott harcát ismerhetjük meg a kínai (és emiatt némileg propagandaszagú) filmből. A film piszok hosszú (kb. 4 óra), végig pergő, izgalmas, látványos, elgondolkodtató. Még nem láttam ehhez fogható elszántságot filmben, itt-ott nagyon megrázó jelenetek vannak benne. Mindenképp ajánlom, főleg azoknak, akik szeretik a braveheart-os, avataros lázadjunk fel a sokkal jobban felfegyverzett elnyomók ellen jellegű eposzokat.

Sztori: 6/10 (sok dolog sablonos, már 100x láttuk)

Látvány: 8/10 (gyönyörű tájak, remek akciók)

Zene: 9/10 (mind a szimfónikus, mind a népi vonal remekbe szabott)

Összesen: 8/10

Érdemes megnézni.

Trailer:

Ráadás, egy jelenet a filmből... a főhős apja szellemével énekel... Szerintem remek jelenet, jól mutatja, hogy zeneileg milyen kifinomult a film:

http://www.youtube.com/watch?v=AuOznTlqdEQ

Persze lehetett volna akciójelenetet is belinkelni, de ez így különleges. :)

Link a hozzászóláshoz

1. A Hobbit kiraly. Eletem elso filmje premier elott.

2. A varos, ahol elek. 8)

3. Ezt a szavatast archivaljuk:

A szavazás eredményei: Narnia Krónikái - csalódás vagy meglepetés?

110 szavazat

  • Nagyon jó volt! 21 19,09%
  • Hát.. nézhető, egyszer. 33 30,00%

  • Csak egy újabb fantasy-film, volt már ilyen... 10 9,09%
  • Nem tetszett. 14 12,73%
  • Még nem láttam.32 29,09%

Szerkesztve ekkor: , Antail által
Link a hozzászóláshoz

Felettünk a Föld

Egy óvatlan pillanatban megnéztem. Megvallom, nem értem.

Nem értem, hogy most filmdrámát akartak készíteni, vagy sci-fit. Mer drámának jó lenne, de akkor meg idegesítő, hogy a probléma kulcsa egy tudományos fantasztikum, ami végül nem old meg semmit*.

Fordítva se jobb a helyzet. Ha sci-fi-nek nézem, akkor meg maga a nyers dráma idegesítő benne, aminek nincs jelentős kapcsolata a filmben végig jelenlévő tudományos fantasztikummal.

A film fényképezése borzalmas. Nem értem mire jó ez az amatőr stílus. Rángatni a kamerát, csapágyasra tekerni a zoom gyűrűt. Néha ordítóan rossz kompozíciók billentik ki az embert - már ha sikerül egy kicsit is a film hatása alá kerülni. Miért kell egy filmet direkt rosszul fényképezni csak azért, mert valamilyen elmebeteg kitalálta, hogy az a menő? Annyira idegen ez a stílus a film mondanivalójától, hogy végig emlékeztet rá: Ez egy film, még véletlenül se merülj bele a vízióba.

A főszereplő csaj hihetetlenül jól játszik. Van benne egy két fontos mondanivaló.

Értékelésem: Shift+Del.

*: A nyitottan hagyott filmek a halálom! Amikor a film alkotói nem tudják kitalálni a megoldást, akkor csinálnak ilyet. "Majd a néző eldönti".

Most gondoljunk bele: A piroska és a farkast ott befejezni a gyereknek, hogy "És hamm, bekapta Piroskát is, és aztán csendben elszunyókált. VÉGE!" Szegény gyerek ezek után egész este azon fog agyalni, hogy na de és mit lesz velük?! ... Na így vagyok most én is. És ez egy merénylet.

Szerkesztve ekkor: , Daru által
Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...