Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kérdésem van a M.A.G.U.S. szabályaival kapcsolatban!


Antail

Recommended Posts

1 órával ezelőtt-kor Semmes írta:

De jó is így, különben nem tudná magára alkalmazni a Gyógyítást. 

Ez érdekes felvetés. Én nem hagyom, hogy a pap gyógyítsa saját magát. Ezt a mi papjain (több játék) gond nélkül el is fogadták. Bár ez inkább házi szabály.

Egyébként tényleg hülyén nézhet ki ahogy valaki szentetlt vizet locsolgat magára, és hangosan ordítja, hogy " Kyel nevében megáldalak!"  :D

 

Link a hozzászóláshoz

Én ezt úgy képzelem, mint egy gyors fohász.. "Kérlek Kyel, áldj meg minket és nyújt segítséget elkövetkezendő cselekedeteinkhez..." ;)

Egyébként mi az oka, hogy nem engeded a papnak az öngyógyítás? 

Nincs túl sok gyógyító mágia...talán még a Szférák zenéje. Meg pszi, de ugye az csak fájdalomcsökkentés. Szóval ha nincs varázslatos gyógyital vagy egy  pap a közelben, akkor egy pszít nem használó karakternek elég sok időbe telik mondjuk egy 20 Fp-s sebzést visszaszednie. Ennyi fp vesztés meg könnyen becsúszik.. :)

 

Link a hozzászóláshoz
3 órával ezelőtt-kor Semmes írta:

Egyébként mi az oka, hogy nem engeded a papnak az öngyógyítás? 

Nincs túl sok gyógyító mágia...talán még a Szférák zenéje. Meg pszi, de ugye az csak fájdalomcsökkentés. Szóval ha nincs varázslatos gyógyital vagy egy  pap a közelben, akkor egy pszít nem használó karakternek elég sok időbe telik mondjuk egy 20 Fp-s sebzést visszaszednie. Ennyi fp vesztés meg könnyen becsúszik.. :)

KM hóbort. 

+ használjuk a negatív, pozítiv táblázatot is, és elég hülyén jön, ki hogy kidobott mondjuk allergiát, a pap 2 szint lépés után saját magán meggyógyítja.

Hát azért ahol van 20 fp veszteség, nálam kötelező a sebkötözés is! Különben számolhatnak azzal, hogy a seb tovább  vérzik és/vagy elfertőződik.

Meg hát nem buták a játékosaim (el ne mondjátok nekik, hogy ezt mondtam), ahol van pap, ott tartanak italokat is.

Link a hozzászóláshoz
29 perccel ezelőtt-kor tetra írta:

Létezik egyáltalán homoszexualitás Yneven? Van erre irodalmi példa?

Allan O'Connornál van rá példa, de ő nem ismerte túlzottam Ynevet, úgyhogy az ő esete sosem mérvadó.

30 perccel ezelőtt-kor tetra írta:

Egyáltalán, van a léleknek neme?

A Morgena könnyeiben a tolvajlány előző életében férfi fejvadász volt, szóval a lélekmagnak (vagy mi is a neve?) biztos nincs, de a lélek mélyebb rétegeinek része a nem.

Link a hozzászóláshoz
9 órával ezelőtt-kor tetra írta:

étezik egyáltalán homoszexualitás Yneven? Van erre irodalmi példa?

Hmm elvontan, de van rá példa. PPL-ben, Adron papjainál. Bár ez elég extrém eset, mert a leírás alapján sexualitásra a legtöbb esetben nem kerül sor, ez csak amolyan "lelkitárs" dolog.

14 órával ezelőtt-kor Kriszta írta:

Boszorkánymágia adott fajtái (pl. csókmágia, szexuálmágia) ellen ad-e immunitást, ha a célpont férfi homoszexuális?

Köszi!

Üdv:

Persze, hogy ad védelmet. Egy időben még hobortot is csináltam belőle, hogy akit nem akartam, hogy a boszi befolyásoljon, az meleg volt. 

Aztán átváltoztatás csókjával, a csapat férfi bárdjának alakját csókolta magára...... onnantól férfiként szedte fel a melegeket.

Elborzasztó volt, köpni nyelni nem tudtam... de, ha kijátszák a KM-et jár az extra tp!!!

Kriszta kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
19 órával ezelőtt-kor Kriszta írta:

Sziasztok!

Boszorkánymágia adott fajtái (pl. csókmágia, szexuálmágia) ellen ad-e immunitást, ha a célpont férfi homoszexuális?

Köszi!

Üdv:

K.

 

Sztem mivel varázslatról van szó, mely az elmét és az érzelmeket befolyásolja, gyökeresen, így sztem mindegy hogy kihez vonzódik a kiszemelt férfi. :)

 

A legeslegerősebb szerelmet, hűséget is pikk-pakk túl lehet ütni, akkor a vonzódást is. Sztem. :)

 

 

 

Kriszta kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
6 órával ezelőtt-kor Kate írta:

ztem mivel varázslatról van szó, mely az elmét és az érzelmeket befolyásolja, gyökeresen, így sztem mindegy hogy kihez vonzódik a kiszemelt férfi.

Szerintem meg nem. Épp ezért nem tud a boszorkány ( ha csak nem lezbikusról van szó) nőket befolyásolni ily modon. A szexuális beálítottságot a varázs nem befolyásolja.

Egyébként meg szerintem ez nagyon varázslat függő dolog. Nyilván az átváltoztatás csókja és a megbélyegzés de még a rabszolgaság csókja is müködik nőn, férfin egyaránt, mivel ezekhez nem szükséges a boszorkánynak elcsábítania az ellent.

De mondjuk már egy rabszolgaság ÖLELÉSE már nem! Mivel elöbb be kelle ahhoz kerülni az ágyba :D

Cundior és Kate kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Sztem megoldható. :)

 

pl rányomok egy csábítást, (mellyel a nő iránti vágyat keltem fel),aztán egy sugallatot és máris az ágyamban van ;)

pl csábításnál le van írva:

"Ha elvétik AME-jüket, az időtartam alatt heves udvarlásba kezdenek az adott hölgynek, azok a férfiak pedig akik különben is vonzódnak a másik nemhez, szinte megörülnek, hogy a nő kedvére tegyenek."

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Yneven bizony létezik a homoszexualitás, erre már GA-nál is van irodalmi példa - Connorra nem emlékszem, de simán lehet, és ilyenformán az is irodalmi megjelenés. Egyébként pedig azt gondolnám, hogy miért is ne létezhetne? Erőszakkal nem kell különbségeket generálni, még ha valami nem is jelenik meg  regények lapjain. Ugyanakkor ez a téma nem Ynevnek az alapvető problémája, ami nem azt jelenti, hogy ne létezne, ne lehetne téma, de biztosan nem kell olyan hisztit, "main srtream" divatot csinálni, mint nálunk... (ez nem a kérdés feltevésének jogosságára vonatkozott!)

A boszorkánymágia és a kaszt sajátosságai is alapvetően a férfiak ösztönös vonzódására "építenek" a nők irányában. Ez sajátos, más, mint fordítva, nem véletlen, hogy a férfi boszorkány tiltott, bár ebbe a vitába ne menjünk bele, mert van, akinek a piros is olyan, hogy "nincs leírva, hogy nem sárga, csak az, hogy piros...!". A mágia erősítésére vonatkozó részeknél én úgy gondolom, hogy mindenképpen számítania kellene, hogy ha valaki nem "normális beállítódású" férfi, hanem homoszexuális, hiszen a pluszt jelentő érzelem nincs meg benne. Az, hogy kerek-perec immúnis volna a boszorkánymágiára, azt nem hiszem, de meg kell különböztetni a vágat felkeltő, a szerelmet létrehozó, és az azzal manipuláló, azt felerősítő, befolyásoló varázslatokat. A mágia létrehoz, és kész, tehát olyan vágyát is felkelti szerintem, akinek mondjuk természetes úton nem keltődne fel az, hiszen ezért mágia... ám erősíteni, befolyásolni nincs mit, így ha hanyagul fogalmazunk, akkor védettnek is lehet titulálni. 

Persze ez okoskodás, amit én kifejezetten kívánatosnak tartok, hiszen a MAGUS mágiarendszere mögé egy egészen jó, működőképes és logikus működésmechanizmus, ok-okozati rendszer képzelhető és mesélhető, így szerintem kell is átlátni, és alkalmazni ezeket az elveket. Ez persze nem jelenti azt, hogy ne lenne nehezen, vagy akár sehogy meg nem magyarázható eleme... Magában a szabálykönyvekben nem szerepel ilyen kitétel, így a KM-nek résen kell lennie és a megoldás saját jellegű, még ha igencsak logikus is. 

Kate kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Bezony, azok a 30 méteres réndzsek a számszeríjaknál elképesztő bugyután hatnak. Bár elég picike lővedékeket is lehet velük repíteni, mégis kevésnek érzem azt, viszont a szabály az szabály. A parittya meg tényleg durvának hat, de wikipédia barátom szerint 150-200 méterre is simán visz egy ilyen. De kérdés lenne, hogy melyik a helyes, mert sajna még most se találtam meg :\ 

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Az említett táblázat adatait valóban én gyűjtöttem össze. 

A parittya hatótávolsága a KKUK és 1TK szerint valóban 100, (mondjuk lábnak, jó?) az Új tekercsek szerint (332.old.) viszont 50. 8innen van az infó, ami, @Cundior, hivatalos forrás, ha úgy nézzük, sok szempontból inkább, mint az ÚTK... 

A fegyverek értékeit az Új Tekercsek rendszere kicsit átgondolta, és több változtatás is van benne az 1TK-HGB rendszeréhez képest. Erre maga a könyv is felhívja a figyelmet, mondván, indokolván, hogy bizonyos fegyvereket reálisabbá próbáltak tenni. Persze ezek nem olyan változtatások, mint az ÚTK inkompatibilis változtatásai, hanem akkor is átvehetők gond nélkül, ha valaki nem az 5 fokot játssza. Én - mivel a mai napig az Új tekercseket tekintem az utolsó hivatalos kiadású MAGUS szabálykönyvnek - mindig is kötelezőnek gondoltam, most is annak tartom - ezeket a változtatásokat. Ezen elv alapján állítottam össze a fegyverek értékeinek összefoglaló táblázatát is. 

Hogy IRL mi a reálisabb, abba inkább ne menjünk bele... nem értek a parittsákhoz, de elképzelhetőnek tartom, hogy sokallták a 100 lábat, és ezért felezték... azt is elképzelhetőnek tartom, hogy a földi forrásokból nem ugyanazon kor - hiszen sok fegyver nem is létezett - működött aktívan párhuzamosan a földünkön, holott Yneven egyszerre jelen vannak - jellemző értékeit vették alapul, sőt, azt is el tudom képzelni, hogy bizonyos fegyvereknél a maximum, extrém elérhető lőtávolság tetszett meg az alkotóknak, míg máshol az átlagos értékeket vették alapul. Ez szerintem majdnem mindegy abból a szempontból, hogy a MAGUS-ban meg az van, ami. 

A táborhoz meg - bár én nem veszek részt idén, szóval nekem aztán mindegy - az excel tartozik, így ha az 50-et mond, akkor annyi... nyilván nem ok nélkül szerepelnek benne úgy az adatok, ahogy - persze még készül, meg tesztelés, meg bonyolultság, tehát messzemenőkig jogosnak tartom az észrevételek és kétségek megosztását. 

Bitschak kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
1 órával ezelőtt-kor Favágó írta:

Üdvözlet! A kérdésem a következő. Egy átlagos első szintű harcművész kb. fekete öves ? Elvonatkoztatva attól hogy nem minden harci irányzatban jelzik övek a szintet. Válaszokat előre is köszönöm!

Ne haragudj, de a magus világában ez a "fekete őves" dolog, elég bugyután hangzik. Persze értem mire vagy kiváncsi.

Ezért ha be kellene őt jelölni inkább a Mester címet akasztanám rá (most biztos a torkomnak ugranak, de szigoruan a földi szempontok alapján rangosorolok most, nem a magus szerint), mivel már képes a chi-harcra és ha jó az intelligenciája akár a belső időre is. Ez a földön maximum a régi kinai harcmüvész filmek Mestereinek volt csak elérhetők.

De fogalmazhatunk úgy is, hogy a földi Kung-fu müvelők a belső békére törekednek, míg egy 1-es szintű slan már megtalálta azt. Hiszen még harc közben is képes meditálni!

Remélem megfelelő volt a válasz.

Favágó és Sneer kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...