Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Chat - host: hunnet.ath.cx port: 6667 szoba: #kalandozok


Recommended Posts

Tudtommal nem nagyon, és a chat.hu ugye moderálás nélküli, elég sok a primitív ember, és elég sok gond akad ott, nem is csodálom, hogy nem népszerű, okos ember leszokik róla.

Lithas!

Köszönöm a bíztatást, azért járok én még mindíg inkább oda. Azért kösz. Persze igazad van, tényleg sok a hulladég, de az igazgyöngyhöz számtalan mocskon vezet keresztül az út. És sokan vannak akik nem olyan szerencsésk mint én. Most nem engem sértettél meg, hanem olyan embereket, akik fontosak nekem. Tudom, hogy most megin magamat ninősítem, de a folytonos Egoista beszólásaid nagyon idegesítenek. Persze tudo, menjek el. Megnyuodhatsz. Már folyamatban van. :twisted:

Darun

Link a hozzászóláshoz

Magad döntöd el, hogy mit szeretssz mit nem, szerintem alapvetően két dologról van szó a chat.hu kapcsán:

1. ahol nincs moderálás törvényszerűen odamennek azok az emberek akiket minden moderátor kivágna, magyarul a színvonal rohamosan csökken, és ez bizony nagyon nem tesz jót az embereknek.

2. akiknek nincs igénye arra hogy kultúrált társaságban beszélgessenek, nincs igénye a kultúrált beszélgetés, megfelelő iegészítő lehetőségekkel támogatott, lehetőségére azok maradnak meg ott.

Szerintem egyik dolog sem fest túl jó képet a chat.hu -ról, ha te azokra vagy kivácsni akiket mindenhonnan kivágtak, és ez a barátaidra is igaz, és az anyázás, stb. és egyéb primitívségek, a logolás, és számos funkció hiánya kívánatosabb nekik bármely más chat médiumnál, no az már eleve elmond valamit.

Link a hozzászóláshoz
Én is szoktam ott csetelni. Még gondolkodom azon hgy megsértődjek-e. Egyébként arról az emberről is bizonyítvány készíthető, aki két-három információmorzsa alapján elég okosnak hiszi magt ahhoz hogy ítéletet mondjon több ezer emberről. Ez minimum arrogancia.

Tudud egy chat esetében az általuk felhasznált softwarek minősége, az átaluk hozott döntés (nincs moderáció) törvényszerű követkzeményei (pl. az összes olyan akit mindenhonnan kitiltanak oda megy) az szerintem egyik sem információmorzsa, Más vélemények, lementett beszélgetések, stb. tényleg információmorzsák csak, ezekből viszont nem 2-3 darab van.

Link a hozzászóláshoz

TheElf!

Tegnap is, meg mostanában többször is előfordult, hogy több Java klienssel csatlakozó user panaszkodott, hogy nem tudnak csatlakozni az enerlanetre. Én ma reggel próbáltam, ma reggel se ment. de csak java-val. mIRCel műxik (mert a dreamer-re csatlakozok, nem az irc.enerla.net-re). Nem lehetne a java-kliensben beállítani, hogy ne az irc.enerla.netre csatlakozzon, hanem a rei-re vagy ilyesmi? Mert ez pont a legtöbbet halódó szerver. Vagy legalább azt meg lehetne csinálni, hogy ne CSAK 1 választási lehetősége legyen a szegény Java appletes júzernek, mert ha nem műxik irc.enerla.net, akkor ő nem tud jönni. De ha ott lenne neki a listában mondjuk a rei és/vagy a dreamer is, akkor azokkal bejöhetne akkor, amikor nem műxik a másik.

Üdv,

TAO

Link a hozzászóláshoz

Lithas!

Elf: erre majd hozok létre egy külön fórumot, de: Kathin-nak igaza van. Tényleg nem kénne ennyire arrogánsnak lenned. Most mondhatod azt, hogy a hölgyet használom ürügyként arra, hogy téged leszóljanak, de ez nem igaz. Te ezt nem hiszed el, ez engem nem érdekel. A lényeg hogy én tudom. Tehát az alapján amit mondtál te nem jártál ott, tehát nem tudom miről beszélünk. Folyton olyan dolgokba szólsz bele, amihez kevesebbet "értessz" mint mi.

Kathin: elf nevében, ezért én kérek elnézést!!!

Darun

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

A hölgy komolyan megsértődött. Nem esett jól neki, hogy egy vadidegen ismeretlen a kultúráltáság nevében primitívnek titulálta csak azért, mert valahol chat-el. (Mellesleg megjegyzem bölcsész a hölgy) A dolog rendezéséig nem fog visszatérni. Rendezni pedig csak egy ember és csak egyféleképpen tudja. Pont.

Egy magánvélemény: EZ azért már sok!

Ha rendeződött az eset please töröljétek ezt a hozzászólást.

Link a hozzászóláshoz
A lényeg hogy én tudom. Tehát az alapján amit mondtál te nem jártál ott, tehát nem tudom miről beszélünk. Folyton olyan dolgokba szólsz bele, amihez kevesebbet "értessz" mint mi.

Jártam ott. És pontosan láttam mi folyik ott, de ha nektek ennyire fontos a chat.hu ám legyen, nem baj azt sem hogy ugye akit mindenhonnan kivágnak törvényszerűen oda érkezik meg, ha neked ez az igényed, ízlések és pofonok. Megjegyzem, kétféle ember van:

  • Egyik elismeri hogy egy oldalról és az ott törvényszerűen kialakuló közösségről, esetekről akkor is lehet véleménye a másiknak, és ezt tiszteletben tartja, ha ez az adott oldalon lévő közösség egyes részeire nem igaz.[/*:m:21ilf2gf]
  • A másik aki úgy gondolja, ha nem az ő kedvenc közösségét istenitik általánosságban az már nagyképűség, bunkóság, azon meg kell sértődni[/*:m:21ilf2gf]

eddig sem rólad sem az érintett hölgyről nem mondtam semmi rosszat, de engedelmeddel most megteszem: Aki úgy gondolja, hogy a moderáltság nélküli forma, minden hátrányával együtt jó, de más véleményét nem tudja itt elfogadni, az minimum képmutató amikor a moderáció nélküli formát helyesnek látja. Azt hiszem ilyen minimumokat a hölgy is mondott személyre szólóan.

Egy picit kiegészíteném, a hölgy fenntartja magának a jogot hogy egyetlen felhasználó alapján hagyjon el egy fórumot, hogy véleményt alkosson másokról és ezt személlyes véleményt direk a személlyel kapcsolatban elég off topic módon ide biggyessze, de nem viseli el azokat a véleményeket amik a chat.hus közösség átlagos vonásaira vonatkoznak. Szerintem ez a különbségtétel sértő. Ugyanúgy mint a chat.hu-n rendszeresen menő "műsorok" is. Megkérdezem, ha ő egy ember egy véleménye alapján besértődhet az oldalra, lehet támadó, akkor milyen jogon mondja soknak ha más ennek a többszöres alapján, nem személyre, hanem tendenciára vonatkozó véleményt mondd? Sőt, ha ilyen a chat.hu-n a pozitív irányban nagy mértékben eltérő kisebbség, akkor milyenek a rosszabbak? Mennyire teszi pont ez megalapozottá a korábbi véleményt? Összesen erről van szó.

Link a hozzászóláshoz

Lithas!

the Elf: nem lehet véletlenül, hogy azért nem jársz oda, mert bár nincs moderállás, téged még is kitiltottak??? :evil: :evil: :evil:

spartas: lécci mond meg Kathin-nak, hogy azért mert Elf alpárian nyilvánul meg és "akaratlanul" bánt meg embereket, azért még ne menjen el, mert azzal csak Elf "igazát" erősítené. Mindazon által szvsz itt rajtam kívül mindenki többet ér itt Elf nél (ezt vedd nyugodtan álszerénységnek), tehát ezért nem éri meg hogy elmenjen. Ha más nem, megszavaztatom a többiekkel!!!

Darun

Link a hozzászóláshoz
the Elf: nem lehet véletlenül, hogy azért nem jársz oda, mert bár nincs moderállás, téged még is kitiltottak??? :evil: :evil: :evil:

Tudod mit, innen is látszik a chat.hu-s hozzállás akit még pozitív kivételként látunk itt is, azoktől is az a jellemző, hogy személyeskednek, akkor is ha hülyeséget mondanak, ha azt mondod teszemazt: igaz sok a bunkó is ott, de sok ember oda talál be először a bunkókat meg elnémítom akkor tudok jót beszélgetni akkor azt szó nélkül el lehet fogadni, és szerintem mindenki aki látta mi folyik ott, és mit tesz lehetővé a rendszerük ezt egyetlen szó nélkül elfogadja, hogy ez a lehetőség adott, de azt is, hogy kik azok akik biztos hogy ott kötnek ki. A chat.hu színvonalát meghatározó felhasználló átmegy személyeskedésbe, támadásba.

Kb. úgy mint abban a kérdésben hogy Nefi fiús-e, szerited vagy ő hazudik vagy a barátai akik évek óta ismerik, vagy csak egyedül te ismered jól, és mindenkit leszólhatsz. Te dolgod, most is ezt tetted, pusztán egy dolgot kérdezek, csodálod hogy ezek után a chat.hu kapcsán ilyesmik jutnak az ember eszébe? Ha nem tetszik hát tegyél ellene. Válaszolj értelmesen, érdemben. Fogadd el, hogy Nefi és a barátai akik régóta ismerik igazat mondanak, és vannak Nefinek olyan barátai akik sok éve ismerik, ne hidd azt hogy te tudsz mindent jobban. Ne kezdj el személyeskedni, ne kezdj el támadni. Sőt állj meg te először, no ekkor fog elkezdeni változni a kép a chat.hu -ról.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Ez most off lesz, de ide tartozik.

Nem szoktam chat-elni. Ha a #kalandozok-ra felmegyek - tudjátok jól - ott sem beszélek sokat. Az azonban egy másik dolog, ha valakit - tudatosan, vagy a nélkül, ez most mellékes - megsértenek miatta. Sok olyan hangot hallottam, hogy a szerepjátékosokat lenézik, betegnek tartják és/vagy bolondnak. Tudjuk hogy ez nem igaz, de attól ez még rá van sütve a szerepjátékra. Ez alapján "okos ember kerüli a helyet" elv lépne életbe és hagyná a fenébe. Nem ez a helyzet mint tudjuk. _Minden_ közösségben vannak olyan emberek, akiknek a modora hagy kivetnivalót maga után és van akinek nem. Senki sem szereti egy véka alá venni magát szegény öngyilkos sráccal, aki a karaktere halála miatt lötte főbe magát. Ezt a közösség általában házon belül elrendezi. Az, hogy egy közösségen kívüli ember mindíg a rosszat látja meg már az ő baja. A probléma ott kezdődik, ha ezt fennhangon, a közösséget szapulva, következetesen állítja, a közösséget lejáratja és megszégyeníti holott semmit sem tud az ott élők életéről. Ez elvakultságra, a tolerancia teljes hiányára utal. Ha ennek a formája olyan, hogy képes vadidegeneket megsérteni és amikor már megtörtént a baj még bocsánatot sem kér, akkor ez a modor hiányosságára utal. Az pedig, hogy a jogos megsértődést és ennek folyományaként a fórumról való távozást az ő igazának beismerésének nézi csak tovább erősíti az első két tulajdonságot. Elvakultság, tolerancia hiány. Ami pedig ezt a lépést egyedül indokolja nem az említett "igazság" beismerése. Ez nem más eredménye mint a teljes undoré. És mivel az említett személy mindenhez hozzászól, mindenről van véleménye, - mondjuk ki - mindenben neki _kell_ az utolsó szó, ezért a távozás itt az egész fórumot érinti. A távozás tehát nem beismerés.

Miért írtam ezt le. Azért mert más nem fogja. Talán nem meri, talán nem akarja. Engem már nem érdekel. Azért írtam le hátha - adja ezt Adron - hátha észhez tér az illető, mert ilyen szemlélettel, ilyen modorral... Na mindegy. Ja! Még valami! A mindenki által ismert fiatalember pontosan úgy viselkedik, mint ahogy azt nehezményezte máson. Szinte azonnal személyeskedik, sosincs egy egyértelmű hozzászólása, feleslegesen ingerel másokat. Elég fura dologról árulkodik ez. Talán önutálatnak hívják?

Sziasztok!

U.i.: Tudod theelf elég lett volna ennyi: "Kathin! Bocsáss meg, nem rád, vagy a többi rendes arcra értettem, hanem a rossz arcúakra, akik ott előfordulnak." Nem ezt írtad, hanem támadtál. És akkor mit is írtál Darunnak? Ki az álszent?

Link a hozzászóláshoz
Tudod theelf elég lett volna ennyi: "Kathin! Bocsáss meg, nem rád, vagy a többi rendes arcra értettem, hanem a rossz arcúakra, akik ott előfordulnak." Nem ezt írtad, hanem támadtál. És akkor mit is írtál Darunnak? Ki az álszent?

Engedelmeddel, erre válaszolok csak, és azt hiszem, nem fogsz megsértődni ha azt mondom, elfogultság beszél belőled. Egyértelműen leírtam milyen jelenségről beszélek, ha ő magára vette, az ő dolga. Kinek nem inge ne vegye magára. A te példáddal élve, te nem azt mondtad szemét nagyképű népszabadság, hanem azt, hogy nem szívesen vállalsz közösséget valakivel, de valamit valamiért alapon játszol, és elfogadod a kritikát de védekezel ellene. Ha figyelmesen elolvasod amit írtam több helyen le van írva, milyen tendenciáról és az adott chat rendszer milyen szabályairól, lehetőségeiről és azok elfogadásáról van szó.

Aki számára előny hogy moderálás elvétve sincs, anyázni szabad, minden bunkó esik oda, az vállalja fel. Aki számára nem előny, az hozzon egy érvet. Ha megnézed, akkor itt a hozzászólásaimban szerepelnek érvek, keresd meg a tiédben ezt ami csak személyeskedés. Engedelmeddel az érvek még egyszer sokadszorra.

  • Aki a rendszeres kitiltásokkal küszködik mert úgy viselkedik törvényszerűen azokon a helyeken fog megtelepedni ahol nincs moderálás.[/*:m:ehjkl6ht]
  • Az ember kétszer is meggondolja kivel vállal közösséget, kitől határolja el magát. Én chatelek, és én is megvállogatom kivel vállalok közösséget. Te sem vállalsz közösséget az öngyilkos fiúval, én sem vállalok közösséget a moderálás elől "menekülőkkel."[/*:m:ehjkl6ht]
  • Az embernek akad egy olyan tulajdonsága hogy felelősség. Felelős a tetteiért, felelős azért mit támogat. A moderálás nélküliség és a teljes ellenőrizetlenség pedig egyértelműen azt a magatartást támogatja amit a normális emberek kiszűrnének. Kérdezem, ha te helyesled ennek a melgétét, akkor te is támogatod ezt?[/*:m:ehjkl6ht]
  • A szerepjátékos tesz azért, hogy ne betegnek, és bolondnak tartják, megtisztítja a közösséget az ilyen elemektől. A chat.hu nem teszi meg ezt, sántít a hasonlat.[/*:m:ehjkl6ht]
  • A chat.hu használatával hasznos lehetőségeket vesztesz el valamely olyan tulajdonság kedvéért feláldozva őket ami csak a chat.hu-ra jellemző. Ez pedig a magyar chatek közül a moderálás hiánya, miért is zavar téged a moderálás?[/*:m:ehjkl6ht]

Megjegyzem, többször leírtam a jelenlévőkre hogy pozitív kivétélek vannak és annak tekintem őket, több esetben jeleztem ezt, ha valaki mindezek ellenére magára veszi, akkor azt kell mondanom ez az ő döntése, és az ő felvállalása.

Az azonban egy másik dolog, ha valakit - tudatosan, vagy a nélkül, ez most mellékes - megsértenek miatta.

Látod, ebben igazad van, a kérdés azonban, hogy ki mit tart sértőnek, tudod az itt lévő emberek 90% találkozot már a szerepjátékosokat ért kiritkákkal, netalán a rockerekre vonatkozó általánosításokkal is, esetleg sok egyéb dologgal. Egyikünk sem sértődött meg, mert pontosan tudjuk, és elfogadjuk, az általunk választtott közösség olyan képet mutat magáról, amiről a kivíülállóknak lehet véleménye. A vélemény elfogadása a tolerancia alapja.

Sokakkal ellentétben, a chat.hu kapcsán nem mondtam, hogy le kéne zárni, meg kéne bélyegezni akik oda járnak, véleményt alkottam a szolgálltatásról, annak szabályairól és ezek közösségre gyakorolt hatásáról. Nincs semmi bajom azzal ha valakinek ez az igénye és felvállalja, de meglehet a véleményem, és ez bizony az ottani elvek szerint is jogos, és ehhez mindenkinek joga van ott is. Megjegyzem ezzel az elvvel egyetértek, az alkalmazási módjával és ennek következményeivel kapcsolatban vannak fenntartásaim. Ha valaki a véleményre támadólag lép fel válaszolok, és mint itt is higgadtan, nem a személy ellen, hanem folyamatokkal kapcsolatos kritikai észrevételt teszek, ami adott esetben a folyamatokkal azonosulni kivánók számára lehet támadó, az esetben ha olyan folyamattal azonosulnak amit nem helyeselnek.

Engedelmeddel, kettőn közül neked más véleményének elfogadása jelent problémát, nekem pedig egy közösséget vezélrő elvekről és ennek következményeiről, azok elfogadásáról van egy véleményem döntsd el, hogy a kettő közül melyik a tolerancia teljes hiánya, és döntsd el azonosulsz e vele.

_Minden_ közösségben vannak olyan emberek, akiknek a modora hagy kivetnivalót maga után és van akinek nem.

Ebben látod teljesen egyetértek, azzal a kitétellel hogy minden közösség eldönti mit kíván ezzel tenni:

  • Elfogadja, mert sokfélék vagyunk, és ezeknek az embereknek is joga van a saját egyéniséghez, gondolatokhoz, stb.[/*:m:ehjkl6ht]
  • Megpróbál segíteni az illetőnek a beilleszkedésben, de védi a közösség egészét a problémáktól[/*:m:ehjkl6ht]
  • Szabályokat hoz, és segt ezt betartani és betartatni[/*:m:ehjkl6ht]
  • Kirekeszti[/*:m:ehjkl6ht]
  • Vagy azt mondja, velük is többen vagyunk, még még még és felvállaljuk őket.[/*:m:ehjkl6ht]

Engedelmeddel a politikai pártok szélsőséges irányba tolódása pont akkor kezdődik meg amikor az utolsó két megoldás közül választ. A chat.hu a moderálás elkerülésével egyértelműen az utóbbi utat követi, és ezzel a szélsőségeseknek enged teret. Ennek akadnak történelemben is ismert következményei is. De alkalmazzuik egy kicsit a dolgot a chat.hu-ra. Olyan emberek akik bizony nem felvállalható elveket, szokásokat vallanak magukénak (politikai, vallási szélsőségek, pedofília) is megkeresik a chates közösségeket, és terjesztik ezeket a gondolatokat, amik ellen az egész társadalmat meg kell védeni.

A chat.hu közössége nyitott utat hagy a gyűlöletbeszédnek, és az ilyen gonolatok terjesztésének, akkor is ha adott esetben ez bűncselekményt valósítana meg. Részben a moderálás, részben pedig az elérhető, az adott felhasználó azonosítására képes operátori csapat hiánya miatt. Míg ez egy anarchistának, anarchistákkal szimpatizáló embernek, akkor is ha a szélsőséget elítéli szimpatikus lehet, az embernek fel kell mérnie a veszélyeket, és fel kell vállalnia hogy a döntései alapján véleményt alkotnak róla. Ha észrevetted, a vélemény és az előítélet között akad egy különbség: Ha itt előítéletről lenne szó, akkor azt mondanám "eggyel kevesebb chat.hu-s bajkeverő", de nem ezt mondom. Azt mondom Õ maga dönt arról mit vesz magára mit nem, és min változtat és mit nem.

És ugyanúgy nem fogok elnézést kérni az ügyben megsértődni méltóztató látogatótól, mint ahogy nem fogok elnézést kérni Nefitől sem, mert a mostani ferencváros szurkolókról merem azt állítani, hogy az ő magatartásuk miatt nem érdekel igazán a csapat sem, pedig amíg nem volt balhé szerettem. Miért? mert mindketten tudjuk, hogy sajnos tény hogy ami meccsek után folyik az tűrhetetlen, de azt is, hogy ő nem vesz részt benne. Ugyanígy nem fogok a MIÉPesektől elnézést kérni, mert a színeikben felvonuló szélsőjobbal való azonosulásról negatív a véleményem, pedig hidd el, sok értelmes ember van ott, akikkel meg lehet vitatni fontos dolgokat és nem szélsőségesek. És ők is megvonják a vállukat és legfeljebb elvitatkozunk hogy mi is a helyzet a dolog kapcsán. Õk is tisztelik azt hogy az embernek lehet egy közösség eredményeiről tetteiről véleménye. Úgy látszik a jelenlévő chat.hu kedvelők ilyen szempontból mások. Ezzel semmi gond, tisztelem bennük. Azonban nem fogok a véleményem miatt elnézést kérni, és nem fogom azt mondani "jujj gyere vissza". Az ő döntése, és ő dönt mit és hogy vesz magára.

A probléma ott kezdődik, ha ezt fennhangon, a közösséget szapulva, következetesen állítja, a közösséget lejáratja és megszégyeníti holott semmit sem tud az ott élők életéről.

Ezzel kapcsolatban, egy apróságot megjegyzek, te a chat.hu-t illetve az ott uralkodó állapotokat viszonylag hangosan ellenzők mindegyikét ítéled meg anélkül hogy tudnád hányszor voltunk a chat.hu-n elolvastuk-e a szabályzatot, hány beszélgetés eredményét néztük végig, stb. Döntsd el, hogy ez mit jelent, a saját elveid szerint.

Link a hozzászóláshoz

Van 3 ember. Nagyon jó barátok, sok közös témájuk van. Kettö közülük fekete, egy barna. A feketék kitalálják, hogy alapítanak egy klubot. Meg is teszik ezt. Az egyikük azonban a klubalapítás után összevész a barnával. Kitalálja, hogy azt fogja neki mondani, hogy nem léphet be a klubba, mert barna haja van, és ez a feketehajúak klubja. A másik feketehajú jóban van a barna hajúval, ezért húzza a száját és próbál a két tüz között maradni. A fekete azonban nem tágít igaza mellöl. Összevész hát a másik feketével is. A másik fekete nem hagyja magát, ezért visszavág. Felhánytorgatják egymás kínos dolgait, kiforgatják egymás szavait, össze-vissza zagyválnak mindneröl, csak hogy ök legyenek a jobbak. A barnát már nem is érdekli a klub, egyik feketével sincs már jóban, mert azok azzal vannak elfoglalva, hogy a másikat szidják, piszkálják. A barna elmegy és egy másik társasághoz csapódik.

Feloszlik a klub.

Link a hozzászóláshoz
Van 3 ember. Nagyon jó barátok, sok közös témájuk van. Kettö közülük fekete, egy barna. A feketék kitalálják, hogy alapítanak egy klubot. Meg is teszik ezt. Az egyikük azonban a klubalapítás után összevész a barnával. Kitalálja, hogy azt fogja neki mondani, hogy nem léphet be a klubba, mert barna haja van, és ez a feketehajúak klubja.

Jó történet, és ha nem szóltál volna chaten nem is válaszolnék rá, a gond elsősorban az hogy nem fedi igazán szerintem a történetet, de ahogy gondolod. Itt senki sem mondta, hogy Spartasnak, vagy Kathinnak ne lenne való a hely, senki sem rekeszti ki őket. Ha nem tudnak együtt élni azzal, hogy a másiknak is lehet véleménye, olyan dolgokról is amiket ők szeretnek, és ezért elmennek, attól még mi együtt maradunk.

Link a hozzászóláshoz
Figyu Elf lehet hogy nem akartál reagálni de ha már reagáltál akkor mért nem adtál egyértelmű beszólást a történetre mért térétél ki a lényeg eléől??Mert szvsz csak ködösítettél..

1. mert a lényeg a korábbi hozzászólásomban is benne van.

2. mert nem célom hogy szándékosan bántó dolgot mondja egyes emberekkel kapcsolatban.

3. A lényeg az hogy a fenti történet nem fedi az esetet

Link a hozzászóláshoz

Con a történet jó.

Fürge !Nem fedi az itt lezajlott vitát a törénet ha nagyon megnézed.

Párhuzamok vonahatók belőle és a mondanivalója az ami ide illik.

Kathin (spartas van egy olyan érzésem te át tududod adni neki ezt az üzenetet) Elég okos nő szerintem hogy tudja hogyan kell kezelni az ehhez hasonló eseményeket.Ezek közül a legdurvábbat említeném:Üres légtér.

Moderáláshoz annyit.Mindnekinek magában kellene lenni annyi moderáltságnak, hogy ne legyen szükség moderátorokra.Sajnos ez soha nem lesz így.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...