Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Helyzetjelentések


Cz

Recommended Posts

Helyzetjelentek..

A gépem meghalt.. valsz új vinyó kellene bele, és nem, nem szólok annak, akit utálok. Elviszem majd szervízbe, ha nem lesz más megoldás.

Az egyik munkatársam másfél hetes nyári szabin van.

A másik az általános, havi két hetes táppénzét tölti. Emiatt nekem kell maradnom este 8ig, mert mára ő lenne beosztva, de megint sz*rt bejönni, de mégcsak nem is szólt. Bár a múltkori "oldjátok meg" tartalmú levele is kiverte a biztosítékot, lehet jobb, ha inkább nem is jelentkezik.

Attól, hogy ennyire nem törődik a másikkal, és egy hónapban min két hetet van betegszabin, olyan ideges vagyok, hogy kedvem lenne elmenni hozzá, és apró darabokra vagdosni egy metszőollóval.. ettől csak az tart vissza, hogy annyit kapnék érte, mint egy rendes emberért.

Ezzel együtt a sok idióta ügyfél persze nem veszi figyelembe (miért is kéne neki), hogy csak ketten vagyunk 4 ember munkájára..

No és nem, nem várok olyan leveleket, amik felidegesítenek.. köszönöm.

Csodaszép hétfő, üdvözöllek, és minden nyugodt és kiegyensúlyozott ember tehet egy szívességet..

(Nyugodtan lehet ezt is minősíteni, meg okoskodni rajta, meg megmondani a tutit a saját agyament idiotizmussal.. éppannyira érdekel, mint ahogy az, hogy piros színe van a paradicsomnak.)

Link a hozzászóláshoz

Felon ma ,ha hazaérsz szerintem ígyál egy finom Sangriát, legyen az adag egy üveg mondjuk, hogy ellensúlyozza a napodat! :|

Van metszőollóm kölcsönbe a számodra, ha még is meggondolnád magad a beteglátogatást illetően!

Na, hogy helyzet jelentsek is.Kiszedték a varratokat a számból, még mindig hétvége van számomra, mert éjjel kezdődik csak a meló és esik az eső.Na meg van egy barack konzerv és egy tál eper a hűtőben, ami épp most szólt hogy el akar fogyni! :mrgreen:

Link a hozzászóláshoz

Május 30, este 8.

Jó látni, hogy odakint még mindig világos van.

Rossz látni, hogy az elmúlt fél évben semmit sem csináltam tanuláson és munkán kívül, és még mindig nincs vége erre a félévre sem, nem hogy egészen! Elmennék sétálni, de ilyesmire nincs időm.

Hiányoznak a régi, egyszerű, iskolapadban töltött napok, az átMAGUSozott, ráérős hétvégék, a pihenős délutánok, az aktív közösségi élet itt az oldalon, no meg a család.

A változás elkerülhetetlen, de befolyásolni azért még lehet. Már nem vagyok benne biztos, hogy jó úton járok.

Majd Ranagol eldönti.

Link a hozzászóláshoz

Erre mosolygós a világ.. az univerzum szeret engem, én pedig mindenki mást, azokon kívül, akiket utálok. :) Mivel viszont gyarló embernek születtem, megbocsátom magamnak azt az apró hibát, hogy nem tudok túllépni némi ellenszenven.. :) Ettől függetlenül ma egy szórólaposztó emberkétől kaptam egy napot beragyogtató mosolyt, ő lehet nem tudja, de szebbé varázsolta a délutánomat, azzal az egy apró csöppnyi kedvességgel, ami a lényéből jött. Cserébe én is osztogattam ma bőven :) A világ kedves, a csúnya, gonosz, energiavámpír emberek sajnálatot érdemelnek, én viszont boldog vagyok, megint iszonyatosan boldog vagyok. No és itt a hétvége.. :pajti:

Link a hozzászóláshoz

Nem érdemlünk sajnálatot. Ha így lenne, akkor ti meg megérdemelnétek hogy elszívjuk az energiátokat. És ha megérdemlitek, abban mi a poén nekünk? Na ugye!

Mivel én nem vagyok olyan ambiciózus mint a többség, nekem nincs szükségem tanulásra. A munkával meg úgy vagyok hogy hatkor kijövök a gyárból és szevasz. Minden ami meló az ott marad. Ráadásul mivel dolgozok és fizetést kapok, így meg van az az illúzió hogy bármit megtehetnék. Sokaknak nincsenek meg a körülmények, de szeretnék ha lenne és talán ki is használnák. Nekem meg van rá a lehetőség, de nem igazán vagyok motivált benne hogy kihasználjam.

Nem is olyan rég olvastam Huxley Szép új világ c. regényét. Bár elsőre elrettentő, még is nem lennék meglepve ha az lenne a jövő. Még ha abszurd is. A másik a Midasz csapás Pohl-tól. Ez annak kapcsán jutott eszembe hogy Daru nemrég megosztott egy videót amiben a franciáknál az el nem adott kenyeret egyszerűen "bedarálták". Tényleg akarom/akarjuk hogy ennek a fajnak legyen jövője? Hová mutat ez? Milyen jövőbe vezet? A keresztanyám múlt héten lett 60 éves. Az ő anyukája (az én mamám) elmúlt 80. Õ is gyakran felemlegeti hogy milyen volt az ő gyerekkora, hogy akkor még dolgozni kellett, mi mai fejjel el sem tudjuk képzelni milyen lehetett az. Persze minden kornak meg van a maga problémája.

Link a hozzászóláshoz

Éjszakás müszakban a szünetben Ramirez elmesélte egy laikus munkatársunknak,hogy a barbárjával hogyan csinált dupla túlütést a toroni nagykövetseg bálján pusztakézzel egy másik korg ellen ,miközben ô is elszenvedte ugyanezt.Szinte fordítanom kellett amit mesélt,mert harmadik társunk nem értette a "közös" nyelvet csak a magyart. :D

Link a hozzászóláshoz

Ma rendesen elgurult a gyógyszerem, mikor megláttam a Zuckerberg kölyök legújabb húzását a Facebookon. Már eddig is számtalan kisebb piszkos húzása volt, ami után folyton megkellet buherálni az adatlapot, hogy szó szerint védjem az adataimat - legalább is tettem ezt, hogy tápláljam az illúziómat, miszerint a megadott adatok felett én rendelkezem.

De ma ez a lufi is kipukkadt, miután szembesültem, hogy a Facebook minden előzetes tájékoztatás nélkül, gyakorlatilag titokban, a felhasználók tudta nélkül, mindenki e-mailcímét megváltoztatta a saját @facebbok.com-os végződésére.

Innentől azt gondolom, hogy ha ezt megmerték lépni, akkor bármire képesek az adatainkkal - kétség nem fér hozzá.

Így aztán töröltem a profilom a kék szennyedékből. E-mailben, Skypon el tudtok érni. Akinek valamelyik kell, az privátba kérdezze.

Zuckerberg édesanyját meg sajnálom, mert napokig tartó csuklógörcs fogja kínozni. :tuzes:

Link a hozzászóláshoz

Megnéztem, és tényleg átírta a kis mocsok az e-mail címet. Sőt, megpróbáltam átállítani, hogy ne azt mutassa, de csak azt mutatja. Én is már egy ideje gondolkozom azon, hogy lelépek Facebookról, de két okom van, hogy ne tegyem:

Egy csomó dolog ott szerveződik (és most nem arra gondolok, hogy lemaradok róla, hogy a Józsi megint összejött a Brigivel meg hasonlók, hanem komoly összejövetelek, szülinapok, osztálytalálkozók egy része már csak ott jelenik meg :( )

A másik meg, hogy ezek után végképp nem hiszem el, hogy ha törlöm a fiókomat azzal bármilyen információ eltűnik rólam. És így is mindig vigyáztam rá, hogy ne legyen fönt semmi olyan, ami nem tényleg teljesen nyilvános. Szóval igazából nem hiszem, hogy a törlés bármit megoldana. Nem kellett volna regisztrálni...

Link a hozzászóláshoz

Előre is elnézést, nem akarok a témától elkanyarodni, csak:

10 másodpercen belül rájöttem én is magamtól hogy lehet helyre állítani a dolgokat, de itt nem ez a lényeg. Itt elvek sérültek. Az, hogy a Facebook visszaélt (nem először) a felhasználók bizalmával, és saját kénye-kedve szerint módosította azok személyes adatát, amivel akár meg is téveszthette a felhasználóit, vagy azok látogatóit. Pl. megnézi valaki az adatlapomat, és felröhög, hogy milyen fanatikus vagyok, hogy még az e-mail címem is facebookos, vagy ép egy leendő munkáltató veszi úgy, hogy milyen komolytalan vagyok).

Nyilván azért adok meg egy e-mail címet, mert oda várom az e-maileket. Nem a @facebook.com-ra. Mert az engem nem érdekel, és ha nem lépek fel, akkor nem is látom, ha valaki irt, ugyanakkor a rendes e-mailcimem a telefonra is megjön.

És felteszem a kérdést, mi jön ezek után? Facebookos telefonszám? Vagy a nevem egyszer csak az lesz, hogy Daruka Facebook Mihály?!

Nem, köszönöm. Én ilyen oldalból nem kérek! Az elsők között lenni, néha furcsa és kinos, de biztos vagyok benne, hogy egyre többen fogják megtenni ezt a lépést.

Ami meg bulit illeti: Az a társaság, aki azt gondolja, hogy a buliba nekem is ott a helyem az fel fog hívni telefonon, vagy ír e-mailben. De minimum megtalál, ha akar.

Ez vonatkozik arra is, aki beszélni szeretne velem... ennyi.

Van élet a Facebook után is (mert volt előtte is). :D Ennyi.

És akkor hogy itt maradjon a poszt:

Frankó napom volt! Egész napot az Ocsmányirodában töltöttem. 2 órát vártam egy űrlapra, DE! mivel minden felirat alatt ott volt vakírással is a szöveg, gyakorlatilag szórakozásból megtanultam a vakírást olvasni. Azt nem mondom, hogy profin meg, de megértettem a lényegét, és jó pár karakter felismerek már. :D

Végül persze mindent sikerült elintézni. ;)

Éljen a facebook mentes világ!!! Jövőhéten ilyenkor már együtt bandázunk! :D

Link a hozzászóláshoz

4,5 órája hagytam abba a pakolást. Azért hagytam abba mert befejezni ugye még nem sikerült. Most reggel öt óra után kellemes az idő, már világos van. Hétfőn azt mondták a kollégáim hogy a héten folytatódni fog a kánikula. (megjegyzés: ezek a kollégák azok akik biztosra vették Olaszország EB győzelmét is) Most kellemesen dörög az ég a háttérben, sötétség jön nyugat felől, valószínű Dark Zala útra kelt. Lassan majd én is. Idén magammal viszem a Kosfejes amulettet, talán megóvja a karim a haláltól. Jó lenne szakítani végre a hagyományokkal.

Sokan mondják hogy nincs olyan hogy globális felmelegedés. Én ezt értem is, de délután fél ötkor, árnyékban miért van 37 fok? És ha a meleg nem lenne elég, előjöttek a szúnyogok is. Csak azt nem tudom honnan, mikor hetek óta nem volt rendes eső. Ráadásul ez mutáns/mocsári fajta ami már akkor viszket amikor még el se kezdte szívni az ember vérét. Lassan a melegre is immunisak lesznek. Szemben velünk. Annak is eljön az ideje hamarosan hogy az UV sugárzás károsabb lesz mint a radioaktív.

Most pedig nekiállok megcsinálni a karakterlapom.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...