Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Gondolatok


Recommended Posts

Darun: ez bizony igaz. A látás valóban vakká tesz. Sokszor gondolkodtam azon, mennyi mindent tanulhatnék abból, ha megvakulnék. Ennek azonban az a hátránya, hogy amit én elképzelek, amiről álmodozom az többnyire megvalósul. Nem kevés negatív tapasztalatom született már ebből. Úgyhogy most aktívan próbálom kiverni a fejemből ezt a gondolatot :D. Nem áll szándékomban megvakulni idő előtt. Brrrrrrrrr...

Valami ilyesmiről beszéltem mindig amikor azt mondtam, hogy az ember alakítja a saját valóságát. A képzeteivel, a hitével stb. Úgyhogy erre érdemes odafigyelni, ha tudatosan akarod irányítani az életed. Ha pedig mégsem jönne össze... akkor felülről kapunk segítséget. Már úgy vagyok vele, hogy nincs veszítenivalóm. Khm... elnézést... most kicsit káosz vagyok.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Maximálisan egyetértek Darun hozzászólásával a tanítással és tanulással kapcsolatban. Azért kiegészíteném egy-két gondolattal.

Az oktatásügyi minisztertől én személy szerint csak annyit kérdeznék, hogy tanított e valaha iskolában, és ha igen, mikor és mennyi ideig. Korábban írtam a diplomásokkal kapcsolatban, és most csak ismételni tudom magam, hogy Nem reális, gyakorlattal rendelkező döntéshozók ülnek fontos pozíciókban. És igen, nem a diákért van az iskola, és igen, nincs kellő gyakorlati tapasztalata sem egy középfokú végzettséggel rendelkezőnek, sem egy felsőfokú végzettséggel rendelkezőnek. Én egy évig kerestem állást, mert mindenhova minimum két év szakmai gyakorlatot kértek. Kérdem én, hogy legyen ennyi gyakorlatom, mikor friss diplomás voltam akkoriban?

És külön gratulálok annak a bizonyos vezetői körnek, hogy ilyen szépen helyreállították az egész magyar közoktatást. :x

Link a hozzászóláshoz

Gyerekneveléshez: csak vigyázz hogy ne legyen túl becsületes.és ezt komolyan mondom,mert bárhol(iskola,munka,hétköznapi élet) egy kis csibészséggel és/vagy rátermettséggel hatalmas előnyöket lehet csinálni:))

szal ha kinhagynak egy dolgozatmegoldás papirt a doga előtti oran csak elolvasgatom:))) meg hasonlok.ÉLJENEK A KISKAPUK!!!!!!!:DDDDD

na várom a leb@szásokat;)

Üdv,Aksi

Link a hozzászóláshoz

Morgian: muhahahaha, ha ismered a Vampiret, akkor tudod, mire gondolok, mikor azt mondom, hogy értelmes ember Ösvényt követ. :twisted: Egyszer mindenki rájön, hogy csak egy hajszál választja el egy tényleges őrjöngéstől... Akinek van esze, az elkezdi gyakorolni, hogy lehet ezt uralni. Neeem, nem elfolytani, mert, mint te is mondtad, az bezony csúúúnyán ki fog törni. Kóstolgatni kell apró darabokban, mennyire tudod akkor kiengedni, amikor akarod, mennyire tudod visszafogni... aztán reménykedni, hogy helyes következtetéseket vonsz le, és nem a legrosszabkor jössz rá, hogy na, MOST jön. :D

Kiskapuk ügyében nekem igencsak egyedi a hozzáállásom... :D Gondolkodás nélkül kihasználom őket, de ha nem jön össze, elismerem, hogy vesztettem... ugyanolyan, mint egy küzdelem, csak nem a másik erejével, ügyességével és tapasztalatával kerülsz szembe, hanem a figyelmével, éberségével, stb. Ha veszítesz, veszítesz, ha nem, jó neked, ennyi. :D

Link a hozzászóláshoz

Az erőszakról és visszafolytott agresszióról:

Részben csatlakozok az előttem szólóhoz, igenis irányítás alá kell vonni. Akár teljesen hétköznapi dolgokban is fel lehet használni, bár jómagam leginkább ritk alkalmakkor szoktam az addig felhalmozott "készletet".

Nehéz felidegesíteni, kb. 9 éves korokm óta úgy 2-3x sikerült tényleg.

Akkor viszont már kontrolálatlanul engedtedtem ki, s igencsak bajba kerülnek azok akiket ellenségeeimnek mondhatok... :D

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Aksi: nem értem, miért kapnál letolást :D , hisz szerintem aki "normális" keretek között mímeli a kiskapuk felkutatását és használatát, azt csak tisztelni lehet, és tanulni kell tőle. Szerintem nincs olyan ember a földön, aki életében legalább egyszer ne élt volna az alkalomadta lehetőséggel :wink: , he meg van...akkor így járt :)

Morgian: Hosszú ideig nálam is BUMM volt, amikor már nem bírtam tovább, de aztán rá kellett jönnöm, hogy egyszerűbb kibeszélni magamból, mint néha kirobbantani, mert akkor mindenkit sodrok magammal. Ami persze nem túl kedves gesztus azokkal szemben, akiket szeretek :lol: Szerény véleményem szerint mindenki megtalálhatja a maga levezető ténykedését, nekem pl. rengeteg szobanövényem van...

Link a hozzászóláshoz

nah örülök h elmaradt a megkövezésem:)

elfolytott agresszió:nemtom,én elég ritkán szoktam kiengedni magambol,ha ojan akkoris inkább csak "hangosan beszélek"(ordibálok mint egy hüjegyerek:D) minthogy üssek vagy ijesmi,mert ált tanárok,vagy a haverok huznak fel,idegenek ritkán.de pl ha suliba vok és vmiért rohadt ideges vok inkább elkezdek vmi zuzosat halgatni joooo hangosan hogy teljes mértékben kirekesszem a világot ami körülöttem van és szépen lassan lenyugodjak.

aszem engem még nem sikerült senkinek a végletekig felhúznia...és remélem nem is lesz ojan:))) aszem csunya dolgokat tudnék csinálni:D

az adrenalin és az akarat rengeteg erőt képes adni a testnek ugye;))

jah,hameg már sok sok sok dolog felgyülemlett benned menj el pogozni egy koncertre.segit.

Link a hozzászóláshoz

Igen, ez az, amivel meg fogod szívni... :wink: reméled, hogy nem lesz olyan. Tök jó. És mi a biztosíték, hogy TÉNYLEG nem lesz olyan? Nekem se lenne túl sok esélyem egy totális roham esetén, de legalább valamennyi lenne, lévén egy ideje már gyakorolgatom az őrjöngés közbeni kontrollt.

Üvöltés jó, csak nekem nem szokott sokat segíteni... sőt, inkább segít behergelnem magam. Ami, végül is, segítség... :roll: :D

Kontrollálatlan kiengedés nem biztos, hogy jó, ha vannak "szövetséges egységek" is a közelben...

Levezető tevékenység nagggyon jó, csak nem mindig akad pont akkor valaki, aki hajlandó velem harcolni... :roll: :lol:

Link a hozzászóláshoz

figyelj ha valaki úgy felhúz akkor az megérdemli majd amit kap.azalapján h még senkinek sem sikerült,pedig vágtak már a fejemhez pár dolgot...őszintén szolva nemis tudom mi tudna felhuzni annyira...mondjuk ha vki a halott rokonaimmal vicelődne anak lehet nekimennék...

na de mind1,szal engem nehéz,nagyon nehéz tényleg felhuzni.aki meg felhuz megérdemli amit kap:)))

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Aksi: Ne reménykedj, hogy megúszod a dolgot, jó a zenehallgatás, de csak ideig-óráig (szerintem), nekem mostanság a bevált módszerem az, hogy vagy mosolygok kedvesen, vagy egyszerűen levegőnek nézem az illetőt, előbb-utóbb úgyis leesik neki, hogy nem jár sikerrel, vagyis megpróbálom ezt a látszatot kelteni, és igen gyakran be is válik. Az más tészta, hogy hazamegyek és robbanok, de csakis szigorúan csendes magányomban, mert ne más igya meg annak a levét, hogy valaki aznap kekeckedni akart velem :-)

A "ha felhúzott, megérdemli, amit kap" dolog szerintem nem megoldás, mert akkor elérte, amit akart, és az a te szemszögedből nem biztos, hogy előnyös...bár te tudod, lehet, hogy az.

Leila

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Aksi: közhely, de "a harag rossz tanácsadó." Ha felidegelnek, még nem biztos, hogy az adrenalin is fel fog menni. Persze ha olyan a szitu vagy az egyén (ezesetben Te), és felmegy az adrenalin, akkor könnyebb.

Az adrenalin bizonyos fokig egészséges, és kell a szervezetnek. Most nem csak a szervezet belső kémiai folyamatairól beszélek, hanem növeli a szervezet tűrő- és teljesítőképességét, csökkenti a félelemérzetet.

Viszont az önkontrollt nem segíti... és azzal, hogy csökkenti a félelemérzetet, akár vakmerővé, "őrültté" is tehet. Emiatt nem biztos, hogy fel fog lépni a "ha felhúz, akkor megérdemli amit kap" szituáció... ilyenkor szoktak az emberek túlkapásba menni, mert az adrenalin segít olyan dolgokat végrehajtani, amire normál helyzetben nem lennél képes, és mindehhez (túlzott) bátorságot is ad kontroll nélkül.

Ilyenkor szokott megtörténni, hogy egy visszahúzódó, kedves emberből kitör a fenevad, és hirtelen felindulásból elkövetett emberölést követ el. Pedig csak a kedvenc gyerekkori ceruzáját törték el neki. Vajon a tettes "megérdemelte, amit kapott"?

Link a hozzászóláshoz

iigen az adrenalinosnál arra gondoltam hogyha valakit elkezdesz ütni ahogy birod akkor már felmegy az adrenalinszinted.me gaz övé is.

volt ojan hogy "megtámadtak" az utcán.egy nagyon régi nagyon gyökér ismerősöm odajött hogy na akkor most megverlek.az első pofonváltás után többet nem kezdeményezett,csak állt velem szembe ingerelt és várta hogy megtámadjam.és nemtettem:). egyrészt mer ha esetleg csunya vége lett volna rá foghattam volna hogy önvédelem volt:), másrészt meg ismererm a gyereket és tudom hogyha normálisan megkapja amit érdemelt másnap 10en jönek:S

szal sokáig birom cérnával:)

embertölni meg azért tényleg nemfogok...legalábbis nagyon remélem

üdv,

Link a hozzászóláshoz

Ahriman: ismerem a vampire-t, jómagam is sokszor hasonlítottam a Fenevadat az elfojtott agresszióval. Érdekes párhuzam valóban.

Érdekes, hogy én még soha nem jutottam el odáig, hogy fizikailag bántalmazzak valakit, mert kihozta belőlem az állatot. Ez valahogy soha eszembe sem jutott. Véleményem szerint sokkal rosszabb, ha lelkileg, szellemileg támadsz neki. Hiszen lelki-szellemi teremtmények vagyunk. Ilyen módom megalázni valakit azonban sokkal nagyobb bűn, mint beverni neki egyet, mert a test könnyebben regenerálja magát, mint a lélek. Egy kellő helyre beszúrt sértés akár egész életedre megmaradhat és megkeserítheti az életedet. És ez a baj, ha nem tudja kontrollálni magát az ember. Valószínűleg ezért tartunk ott ahol tartunk :/. Csak körül kell nézni a világban és levonni a konzekvenciát.

Link a hozzászóláshoz

remenytelenul.jpg

Reménytelenül

Lassan, tünődve...

Az ember végül homokos,

szomorú, vizes síkra ér,

szétnéz merengve és okos

fejével biccent, nem remél.

Én is így próbálok csalás

nélkül szétnézni könnyedén.

Ezüstös fejszesuhanás

játszik a nyárfa levelén.

A semmi ágán ül szivem,

kis teste hangtalan vacog,

köréje gyűlnek szeliden

s nézik, nézik a csillagok.

Vas-színű égboltban...

Vas-színű égboltban forog

a lakkos, hűvös dinamó.

Óh, zajtalan csillagzatok!

Szikrát vet fogam közt a szó

Bennem a mult hull, mint a kő

az űrön által hangtalan.

Elleng a néma, kék idő.

Kard éle csillan: a hajam

Bajszom mint telt hernyó terül

elillant ízű számra szét.

Fáj a szívem, a szó kihül.

Dehát kinek is szólanék

József Attila, 1933. március

Link a hozzászóláshoz

Kontrollálatlan kiengedés nem biztos, hogy jó, ha vannak "szövetséges egységek" is a közelben...

Ó, csak mint a Kyr Pusztító ("Nem győzni jöttünk, pusztítani!"), mikor belekezd a tombolásba, s nem nézi kit öl. Ennek ellenére hatásos, ugyanis a valóságba a Nagy Lajos Itáliai Hadjárata után a "csizmában" maradt Magyar lovagok is hatásosan alkalmazták, nem véletlenül rettegték őket zsoldozként arrafelé. Õk voltak az igazi dúvadak és szinte mindig győztek...

Hasonló a mai világban is elképzelhető, bár tényleg jobb az irányított tombolás...

Link a hozzászóláshoz
Sziasztok!

nekem mostanság a bevált módszerem az, hogy vagy mosolygok kedvesen, vagy egyszerűen levegőnek nézem az illetőt, előbb-utóbb úgyis leesik neki, hogy nem jár sikerrel, vagyis megpróbálom ezt a látszatot kelteni, és igen gyakran be is válik. Az más tészta, hogy hazamegyek és robbanok, de csakis szigorúan csendes magányomban, mert ne más igya meg annak a levét, hogy valaki aznap kekeckedni akart velem :-)

Leila

Hmmm...

Ha otthon robbansz, hogy ne mások szívják meg, akkor szintén kedvezhetsz neki. Ugyanis az már könnyen mehet át önagresszióba. Aki pedig pont erre játszik... :roll:

A kedvesen mosolygok szerintem jobb, de csak akkor, ha utóhatása a kemény bosszú, akár évek múltán is ("Jössz te még az én utcámba!"), teszem azt évek múlva elutasítod az álláskérelmét, vagy hasonló...

Csak egy bevált stratégia a 2. bkezdés, ha nem akarod, akkor ne kövesd.

Morgian!

Veled pedig egyet értek. Nem véletlenül tekintik a lelki tortúrákat a kínzás igazi magasiskolájának. Sokkal nehezebb tudomány, mint a testi, bár legtöbbször kell hozzá az is. Persze elzárás a világtól kötelező, vagy egyszerűen olyan érzések keltése.

Elég sokat tudok róla több forrásból, többek között azért, mert egy ideig szinte minden karakterem ez által végezte idegi roncsként és/vagy őrültként... No igen, nálunk ez a Dark Fantasy (Vagy Dark SF)... :twisted:

Link a hozzászóláshoz
Darun: ez bizony igaz. A látás valóban vakká tesz. Sokszor gondolkodtam azon, mennyi mindent tanulhatnék abból, ha megvakulnék. Ennek azonban az a hátránya, hogy amit én elképzelek, amiről álmodozom az többnyire megvalósul. Nem kevés negatív tapasztalatom született már ebből. Úgyhogy most aktívan próbálom kiverni a fejemből ezt a gondolatot :D. Nem áll szándékomban megvakulni idő előtt. Brrrrrrrrr...

Valami ilyesmiről beszéltem mindig amikor azt mondtam, hogy az ember alakítja a saját valóságát. A képzeteivel, a hitével stb. Úgyhogy erre érdemes odafigyelni, ha tudatosan akarod irányítani az életed. Ha pedig mégsem jönne össze... akkor felülről kapunk segítséget. Már úgy vagyok vele, hogy nincs veszítenivalóm. Khm... elnézést... most kicsit káosz vagyok.

Líthas!

A minap láttam a Mátrix 3-at (ismét). És sok más mellett, az jött le, hogy Neo akkor kezdett el "látni", amikor a hajón kiégett a szeme. Érdekes, nem? Egyébként... asszem nem kéne belemerülnöm ebbe a tudatos/nem tudatos - fizikai/szellemi vakulás dologba. Most persze cáfolat képpen mondhatnám, hogy azért "vakulok", mert nagyon durván erőltetem a szemem, így nem is csoda.

Darun

Link a hozzászóláshoz
Az oktatásügyi minisztertől én személy szerint csak annyit kérdeznék, hogy tanított e valaha iskolában...

Leila: természetessen soha nem tanított, de nem is ez a kérdés. Hanem az, hogy ő maga tanult-e. Szerintem a válasz erre is nemleges. Az a baj, hogy a politikában a legtöbb ember sem képességeiben, sem tudásában nem méltó arra, hogy az adott tisztséget betöltse, de ez csak szvsz. Megjegyezném azért, hogy ha alaptalan lenne a véleményem, az ország nem tartana most itt.

Darun

Link a hozzászóláshoz

Ahoy,

Darun: a Mátrix beli "megvakul-a-megváltó-és-látni-kezd" egy, a Dűne messisásából lopott elem volt és a filmben nem is igen vesztegettek rá valami sokat. (megfogalmazásomból talán kitűnhet nekem ez a fajta 'megemlékezés' az eredeti sci-firől nem tetszett) Amellett, hogy a Dűne trilógia és - messiása valóban jó olvasmány a látni-nem látni kérdésre is nyújthat megoldásokat. Jah és élmény elolvasn. :)

Link a hozzászóláshoz
Vándor
Ehhez a témához mostantól nem lehet hozzászólni
×
×
  • Új...