Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kalandozok.hu Téli Tábor 2004 - Élménybeszámolói


Gem Kapocs

Recommended Posts

A Téli Tábor élete (III episod)

Kicsit nagy szünetet hagyva folytatnám a tábor életének leirását, a krónikás énekesek legnagyobb örömére. :D

Az éjjeli túra meghülését sikerült forró teák segítségével kihevernem és újult reménységgel ereszkedtem le a harmadik, számomra még ismeretlen játékosokból álló csapathoz. Kivéve Rob Royt akit már 8 éve ismerek a szerepjáték kapcsán. Bevallom öszintén, a verseny kezdetén eme csapatra fogadtam volna a győzelemben. Õk voltak a maradék, mert a másik két csapat megbeszélten játszott együtt, ha jól rémlik. A végeredményt csak a pontozás összeadásakor ismertük meg, amely azóta itt az oldalon is látható.

Rob Roy vezette csapat ezen a napon már a bánya becserkészésével foglalkozott, mert az utierőd haramiáit elöző nap könnyedén szétkergették. Ráeszméltek Gilthanas társuk imádott fegyverének veszélyére (00-ás támadás, herére! :lol: )és a bányát védő zsoldosok halálos fenyegetésére. D3st volt a legnagyobb nyugalomban, mert számára a lova volt a világmindenség. :lol: Higins és Zeld pedig rettegve kutatott a rejtélyes idegen keltette borzongás forrása után.

Bevallom öszintén itt sikerült kiesnem a leirt időbeosztásból, amit késöbb a játékosok a szememre is vetettek. Lehet öregszem? :P

Az ebéd nagy beszélgetésekkel és találgatásokkal telt. Talán mindenki érezte nincs sok ideje a cselekvésre, mert a növényzet már nem sok jővőt adott a felszínen. A bányát pedig igen erősen védték, az arra rendelt NJK-k.

Az utolsó fázist újra @huszárék népes csapatával töltöttem, bár nekik a torta miatt egy órával kevesebb jutott. A srácok már küzdelemben voltak a bányánál és itt történt talán a legnagyobb mesélői hiba, mikor nem sikerült a váltáskor türhetően áttvenni a mesélést. Bizonyára az izgalom és a gyakorlatlanság volt a felelős. Ennek ellenére ugy érzem megoldható lett volna a helyzet, ha Alkyone egy általa ismert kaszttal indul a versenyen, ha Darun korábban a sarkára áll és átveszi a vezetést, ha @huszár és Con S. nem csak egyhelyben álva lövöldözik a fémvértezetű zsoldosokra és Fürge Disnó elöbb kezdi el használni a leleményességét, amelyet már túl későn kezdett csillogtatni. Mindezek ellenére a bajban, sikerült valamelyest összerántani a csapatot. Mondhatom, nagyon közel volt a továbbjutás, de a csodák csak a mesékben vannak. :shock: :twisted:

Bizonyára mindenki élvezte a versenymodult és a részleges kudarcok, csak még nagyobb erőket mozgósítanak majd a nyári tábor mérkőzésében.

A vacsora elött elrobogtunk @huszárral és Con S.-el az ünnepi tortáért, ahol sátáni szektának véltek minket, talán a pentagramma miatt. :? :lol:

Az ajándék osztást szeretném a következőkben jobban megcsinálni, mert valahogy nem jöttek a szánkra a verseny gegjei és sikerei a játékosokkal kapcsolatban. Az pedig, hogy a veszteseket is megtapsoltuk, számomra a küzdelemben való részvétel elismerését jelentette. 14 nagyszerű szerepjátékos mérte össze tudását a szerepkijátszás és modulmegoldás területén, ahol nem lehetet mindenki első. Azt viszont nem vitathatjuk, hogy mindenki egy kellemes 3 napot tölthetett el Gánton, a 2003-as év végén.

Az este nehézkesen de folytatódott a tesztmodul mesélésem, bár ekkor igen erősen érződött az éjszakai beszélgetős fennmaradások hatása. A játékosok ülve elaludtak mellettem. :shock: :lol::lol::lol: Lehet unalmasan mesélek? :roll: 8)

Másnap reggel már csak a takarítás és még egy kis csocsó maradt nekünk. Itt Rob Roy és Con S. páros, veretlenséggel távozott az üvegezett pályáról.

Remélem idén nyáron még többen leszünk versenyben! :P

Mazsinó, Bp. 2004.01.27.

Link a hozzászóláshoz

Nos Mazsinó a leírásod igen reális és érdekes..szép munka Bravo!!

De 1 dologban Alkyone védelmére kelnék...Alk. részben kényszerből jött varázslóval a tt-re mert Con Alk+én úgy terveztük hogy Alk tolvajjal jön..csak miután kiderült hogy Huszár is csapatunk része lesz,és ő mindenképpen tolvajjal jön...Alk-nak lépni kellet...és a varázsló tűnt a legésszerűbbnek..mivel Galdiátorunk már volt(én)Papunk volt(ConS.)és tolvajunk is volt(Huszár)így ez tűnt a legésszerűbbnek...tehát Alk.nak ez egy bizonyos kényszer volt..de remélem nyári táborra máár nem lesznek ilyen problémáink..

Link a hozzászóláshoz

Kedves Fürge Disnó!

Nem vártam az ily gyors felfedezést, de ott nem fejthettem ki megállapításom. Arra akartam célozni, hogy sokkal rosszabb ugy taktikázni a csapat felállításakor, hogy minden főkasztból legyen egy a csapatban. Ha valaki nagyon távol áll egy kaszt elégséges ismereteitől, akkor sokkal jobb ha egy már ismert kaszttal játszik. Legyen akár 5 harcos a csapatban, ha a játékosok még csak most kezdik a játék megismerését. Véleményem szerint jobb lett volna ha ő is tolvajjal van. Hangsúlyozom nem az ő hibája, a csapat rossz taktikai lépésének áldozata lett. Elmult, fátylat rá. A nyáron szerintem ti lesztek a legjobbak, mert nagyon akartok majd bizonyítani. :P Egy nagy teendő van még, elfogadni egy játékost a csapat vezetőjének. :wink:

Mazsinó

Link a hozzászóláshoz
Kedves Fürge Disnó!

Nem vártam az ily gyors felfedezést, de ott nem fejthettem ki megállapításom. Arra akartam célozni, hogy sokkal rosszabb ugy taktikázni a csapat felállításakor, hogy minden főkasztból legyen egy a csapatban. Ha valaki nagyon távol áll egy kaszt elégséges ismereteitől, akkor sokkal jobb ha egy már ismert kaszttal játszik. Legyen akár 5 harcos a csapatban, ha a játékosok még csak most kezdik a játék megismerését. Véleményem szerint jobb lett volna ha ő is tolvajjal van. Hangsúlyozom nem az ő hibája, a csapat rossz taktikai lépésének áldozata lett. Elmult, fátylat rá. A nyáron szerintem ti lesztek a legjobbak, mert nagyon akartok majd bizonyítani. :P Egy nagy teendő van még, elfogadni egy játékost a csapat vezetőjének. :wink:

Mazsinó

Hát igen..igazad lehet...rosszul képzeltük el a dolgokat és kész...

Na nálunk azzal lezsnek gondok hogy elfogadjunk 1 JK-t közülünk vezetőnek...mert mindhármunkanknak igen erős egyénisége van..és ilyenkor szoktunk probélmába ütközni...de majd megpróbáljuk ezt is kiküszöbölni...Hát a nyári első hely...abban én nem vagyok olyan biztos....de az tény és való hogy én jobb helyezést szeretnék elérni..és sztem a többiek is...na majd meglátjuk.. :wink:

Link a hozzászóláshoz

akkor most egy kicsit a hadvezetésröl:

Az arel-papom felvette a hadvezetés képzettséget AF-on hogy a játékban se legyen probléma.

Furge Disnoval és Alkyonéval még itthon megállapodtunk abban, hogy ÉN fogom vezetni a csapatot. Ez eddig stimm is. Aztán jött @huszár a TT-n. vele sem volt gond, hisz öt is ismertem valamennyire, nem is igazán kellett noszogatni, hogy beleegyezzen, hogy én vezessem a csapatot. Nem Darunt akarom hibáztatni, de ö zilálta szét a csapatunkat. Odajött, mint bónusz ember. Megkérdeztem, beleegyezik-e, hogy én döntsek a csapatban. bólintott. Ehhez képest MINDIG egyedül akart menni, sosem akart a csapattal tartani. NEKEM kellett mindig vele mennem, hisz sejtettem, hogy ha egyedül mard, halálra van ítélve. ez a végén jött volna ki igazén, hisz a boszi ugyebár aki egyedül volt egy pár percre, azt máris elbájolta mindenféle cuccokkal. Szóval elméletben mindenki beleegyezett, hogy én vezessek. Ehhez képest, összehívtam a csapatot, megbeszéltünk egy haditervet, amit út közben eszeltem ki. ABBÓL SEMMI NEM LETT. Részben a mi hibánkból, részben nem. több helyen is a KM-eket hibáztatom. A játékosokra nem térek ki. Mindenki hibás volt, úgy érzem, legföképp én, mert sehogy sem sikerült összefognom a hordát (már csapatot nem is említek).

Szóval én nem tudtam össszefogni a csapatot.

Darun szétzilálta és mindig egyedül akart menni.

Furge Disno végig csak aludt, és csodálkozott, hogy a KARAKTEREINK (ezt hangsúlyoznám) nem hittek neki.

Alkyone kevés mozaikot használt.

@huszár végig alaposkodott, szerintem tulságosan is. Majdnem meghaltunk mind emiatt, mert ha alaposan körülnézünk a bányában, akkor Mazsinó állítása szerint ottmaradunk.

A KM-ek hibái:

1. Antail mi a fenéért ölte meg a kutyánkat? ha nem teszi, a zsoldosokat 10 azaz 10 perc alatt elintézzük, mert volt rá 1-2 nagyon jó varázslat-combonk.

2. Shadlex mi a halál volt az a neftavetös dolog?

3. Shadlex miért lött volna ránk az a néhány várkatona, mikor visszamentünk a báróhoz. Akor kellett volna szövetkeznünk, ezt te két szóval meghiúsítottad.

4. Antail- Mazsinó NAGYON rossz volt a váltás már bocsánat, pl az addig rövidkardos katonáknak hirtelen nehézkardja és rákozott páncélja lett.

ÍGY NEKIK SE MENTÜNK VOLNA.

5. Mazsinó honnan a fenéböl került elö az a kb 30 zsoldos, akiknek a KÉ-je volt kb annyi, mint a gladiátorunk VÉ-je? :lol:

6. Mazsinó a harcértékeik miért voltak ilyen extra-tápok?

7. mind a 3 KM. miért volt az, hogy Shadlexnél indák, Antailnál tüskék, Mazsinónál pedig mindkettö jelen volt. (az indákra gondolok).

8. Antail hogy lehet az, hogy két félelf, egy arel-pap és a kutya gazdája nem tudja kihívni a kutyát?

9. Antail és egyáltalán miért ment be?

10. Antail miért nem müködött sem a varázslónál lévö akarat pártája sem a teleport?

11. Antail miért csak 2 ember vakult meg a Zsoldosok közül? (a rááldozott öszess varázslói manapont ellenében...)

most hirtelen ennyi. Szóval mindenki hibás volt a csapatban. de a KM-ek is.

Link a hozzászóláshoz

Lithas!

Tisztelt CS: lehet hogy szétziláltam a csapatot, de miután úgy itéltem, hogy veled nem jutunk előre, és én érteni is szerettem volna a kalandot, nem csak végiggyakni, ezért próbálltam nyomozni. A KM-eket hibáztatod. Nem azt mondom, hogy nem hibáztak, de a vádjaidat már többször is megválaszolták, és bár ezt nem szeretem felhánytorgatni, de ha nem hallgatok Fürge Disznóra, még mindíg ott keresnétek a titkosajtót a sziklafalon. Máskor egyébként nem kell kísérgetned, nem akarlak a meggondolatlanságommal téged is a halálba vinni. Egyébkén megjegyeném, hogy a Zalai versenyen mi voltunk a legjobbak, én irányítottam a csapatot, és bár senki nem hallgatott rám, még is teljesítettük. Sőt a hülye elfbárd-ról még nem is szóltam, de nem is érdemli meg. Ugye Sneer! Csak ennyit akartam.

Darun

Link a hozzászóláshoz

tévedés ne essék!

Nem a KM-eket hibáztatom, természetesen mi is hibáztunk.

Csak elmondtam, hogy miket hibáztak, hogy tanulhassanak ök is belöle.

hogy ítélted volna meg azt, hogy velem nem megyünk semmire, mikor az 1. és hagsúlyozom, AZ ELSÖ részben, miután bementünk a barlangba elkezdtél önállóskodni!!!(elmegyek a lovamért stb...stb...) akkor még egy büdös szó sem esett semmiröl, ahol EGYÁLTALÁN HIBÁZHATTAM VOLNA. te meg fogtad magad, elmentél és legyaktad az ellent. Te nem gyaktál? ehh.... odamentél, mindjárt szétlöttél két hapsit... ÉS NEM TE MONDTAD VÉLETLENÜL, HOGY GYAKJUK LE AZ EGÉSZ PÁLYÁT!!!!ROHAM!!! mert szerintem igen. mert nem jött be, hogy a bányász valami kém, és meguntad a dolgot. már megbocsáss, de nekem ez a véleményem. QP, Alkyone, @huszár javítsatok ki, ha nem így volt.

Én nem azt mondom, hogy a legjobb vezetö vagyok, de el tudtam volna vezetni a csapatot, HA VAN MÓD RÁ. de te nem adtál....

Link a hozzászóláshoz

egy:nem szeretnék senkit se megsérteni

2:nem szeretnék biró lenni...

3:darun: télleg fura, h ott rohannak, és te meg simán lelövöd mind2őt, mint az kutyát, és aztán aztat mondod, h ne gyakjunk semmit, met érteni szeretnéd...meg lehetett volna állitani mind2 embert, és akkor talán...de!!! kár már ezen rágódni...

4:tééleg felesleges ezeken vitázni...

5:legközelebb nem követjük el ezeket a hibákat, legalább tanultun belőlük, és nem is keveset...

6:vmejik táborban majd ugyis lenyomjuk a dark zalaikaiat is...csak azért, mert mért ne?? :D :twisted:

neeemm...nyugalo vicceltem, nekem az az alapvető bajom a versenyekben, h egymás ellen állitja az embereket, akarva-akaratlanul is.ok most lehet, h nem 1-1 embert, hanem 4-4 egymás ellen , 4-5 ellen...nem ez a lényeg, hanem az, h végső soron ki tudja jobban meoldani a modult, a feladvány, a rejtélyt, amibe minden jót belekevertünk, és amit minél jobban megcsavartunk... :wink:

sok: amugy meg engem is lehetne hibázni, meg szidni, h igy-meg ugy btam el a kalandot.mindenkit lehetne hibáztatni, de inkább magunkban keressük a hibát...szvsz.

Link a hozzászóláshoz

Gyerekek gyerekek..mielőt nagyon összekapnátok..

Én azon az állásponton vagyok hogy mond a 2-öknek igaza van...az 1iknek ebben a másiknak abban...ezen ne akpjatok össze mert végeláthatatlan vita lenne belőle aztán meg gyűlölködés...Con-nak is iagaza van de Darunnnak is....és itt zárjátok le sztem a vitát...szidjátok inkább a KM-et :twisted:

Link a hozzászóláshoz
Salamander: Szerintem nem Darun hibája volt hogy majdnem fűbe haraptunk. A KM-ek is jók voltak, csak az "összemeséléssel" volt pár "apró" probléma. :) Hát őszintén szólva TE is gyaktál rendesen, akárcsak Darun. Pl.:"Csak 15 vértes? Arel velem van!!! ROHAAAAM, PSZÍROHAM, CSATAKIÁLTÁS, FEJBECSONK..... A'FRAAAAAAAAAAAD!!!!! :lol:

szóval szerinted az enyém volt? ehh... nem akarok veszekedni.

azzal épp a ti életeteket mentettem meg, mert azok a hátunkban voltak, és ti MIND elörefelé néztetek és gyaktátok az ellent. tizenöt vértes nem volt sehol. Hat egyszerü gyalogos volt. Mindenki hibás volt a kalandban. ha már itt tartunk, te is éppúgy. Ez most felvágásnak hangzik, lehet, hogy tényleg az. Nem olyan jó hely az én 5. helyem a modulmegoldásban, de azt hiszem, ti valahol a legvégén táncoltok...

És azt hiszem, nem is én voltam az, aki varázsló létére bement, hogy majd egyedül LECSAP hat katonát... részemröl vita lezárva, én kifejtettem, hogy ki miben hibás, még az elözö oldalon. Tényleg nem akarom, hogy ez továbbra is vita tárgya legyen.de azt továbbra sem fogom hagyni, hogy valaki olyat állítson, ami nem úgy volt. Ne mondja nekem darun, hogy nem végiggyakni akarta a pályát. vagy akkor az akaratereje nagyon silány, mert szerintem ö gyakott a kalandban a legtöbbet. RÉSZEMRÖL A VITA LEZÁRVA. NEM ÉRDEKELNEK A TOVÁBBI REAKCIÓK. ELMONDTAM A VÉLEMÉNYEMET, KINEK TETSZIK, KINEK NEM.

Link a hozzászóláshoz

Srácok.Szerintem jó játékosok vagyok.Kiválló kritikai érzéketek van.Látszik hogy kenitek vágjátok a Magust!!!!!Olyanok vagytok az írásaitokban mint az amundok.Az asztrál sík tombol a fórumon !Szerintem pár asztrálvámpír már ide szokott.Annyit akarok mondani, hogy ezt a sok hevületet fektessétek játékba,kalandmodulba,ötletekbe és a tavaszi találkozó nagyszerű lesz és egy kis tiszteletadás a másiknak nem ártalmas az egora ám!

A vita természetesen szükséges és eddig kúltúráltan is zajlott "NAGYJ

Link a hozzászóláshoz

Részemröl teljes mértékben lezárva a vita.

Nem akartam megbántani senkit, Darun, téged sem.

Ha úgy hangzott, hát bocsáss meg.

Alkyonéval ma beszélgettem egy jó hosszút.

elmondta, mit hogy értett ö és elmondtam azt hogyan szándékoztam én mondani.

NEM HIBÁZTATOK SENKIT AZÉRT, MERT VALAMIT TETT VOLNA A KALANDBAN. CSUPÁN ELMONDTAM, HOGY KI MIBEN VOLT A LEGINKÁBB HIBÁS.

nem azt akartam mondani, hogy Darun odajött és szétzilálta a csapatot.

Szerintem nagyon jó játékos, sokat segített a kalandban.

Csak más a mentalitása.

Azt mondom, nem is volt komolyabb probléma a csapattal.

mert végül is mi segítség nélkül jutottunk be a bányába.

Találékonysággal és persze erövel.

és a dobogós 3. helyet szereztük meg a csapattal!

ez nagyon szép teljesítmény.

Szóval ezt a vitát most tényleg fejezzük be, minden le van tisztázva.

Csak ennyit akartam mondani.

Link a hozzászóláshoz
[6:vmejik táborban majd ugyis lenyomjuk a dark zalaikaiat is...csak azért, mert mért ne?? :

Ez kihivás akar lenni? van még egyébb jelentkezö? jol meggondoltátok?

Egyáltalán hallotátok már valamelyik KM-töl(Mazsino, Shadlex...) hogy mi hogy játszunk?

Nem akarok nagy szavakat használni(pedig természetadta elöjogom van rá) de már van a számlánkon egy fél sziget, egy full vár...stb. az njk-at nem tudom, egy jó ideje nem számolom. S mi jo hivöként csak a végsö esetben használunk fegyvert(tüzvarázslo...:-) ). s még nyárig fejlödünk, ugyhogy mindenki kösse fel a gatyamadzagot aki ki áll ellenünk!!!!!

Scylla, Dark Zala

Link a hozzászóláshoz
[6:vmejik táborban majd ugyis lenyomjuk a dark zalaikaiat is...csak azért, mert mért ne?? :

Ez kihivás akar lenni? van még egyébb jelentkezö? jol meggondoltátok?

Egyáltalán hallotátok már valamelyik KM-töl(Mazsino, Shadlex...) hogy mi hogy játszunk?

Nem akarok nagy szavakat használni(pedig természetadta elöjogom van rá) de már van a számlánkon egy fél sziget, egy full vár...stb. az njk-at nem tudom, egy jó ideje nem számolom. S mi jo hivöként csak a végsö esetben használunk fegyvert(tüzvarázslo...:-) ). s még nyárig fejlödünk, ugyhogy mindenki kösse fel a gatyamadzagot aki ki áll ellenünk!!!!!

Scylla, Dark Zala

Link a hozzászóláshoz

CZ Cz... :? jó az nemt vitatom hogy jelenleg a Dark zalaiak nagyon jól nyomják..de mi is fejlődünk tudod..és max 2 év(de lehet hogy kevesebb)és fel tudjuk venni veletek a versenyt :!: (sőt ha gonosz akarok lenni akkor azt mondom hogy lesöprünk titeket a pályáról.. :twisted: )Szóval aadig élvezd ki a csúcsot amíg lehet..mert hamarsan jönnek a trónfosztók.. :twisted: Persze mint említettem volt nem a mostani táborban akarok kötözkösni..hanem utánna valamelyikben.. :wink:

Link a hozzászóláshoz

*Hatalmas hangorkán tölti be a termet,a hatalmas márványoszlopok megremegnek, amint a Kobzok szóra nyitja száját*

HITETLEN! Mit gondolsz kivel beszélsz!? Mi vagyunk a kezdet és mi vagyunk a vég! Nincs trón, nincs versengés, csak behódolás. Ha mi azt akarjuk, a sárban fetrengve esedezel bocsánatért elôttük csökevényes agyad szánalmas vágyai miatt.

Most vonulj az oltárunk elé és tedd azt amit a többi halandó.Imádkozz hozzánk, hogy megkegyelmezzünk Neked!

ezámazarcos:)

Link a hozzászóláshoz
Vándor
Ehhez a témához mostantól nem lehet hozzászólni
×
×
  • Új...