Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Ynev országai


Necromancer

Hol szoktatok kalandozni elsősorban?  

117 szavazat

  1. 1. Hol szoktatok kalandozni elsősorban?

    • Észak-Yneven
    • Dél-Yneven
    • Máshol /pl.:Berequiel, Enoszuke, Calowyn..etc.../


Recommended Posts

Üdv!

Arra gondoltam, beszélgethetnénk egy kicsit az Yneven kívüli tájakról, földrészekröl, akár bolygókról is, hisz -mint tudjuk- nem csak Ynev van a Satralison és sok bolygó akad még a Satralison kívül is. Szerintem a bolygón belül maradjunk, de beszélhetünk szerintem a holdakról is...

De ami engem most konkrétan izgat, az Anvaria és Calowny, valamint az egyéb szigetek (mint pl. beriquel)

ti mit tudtok róla?

Link a hozzászóláshoz

Szvsz beriquelről amit tudni érdemes azt megtudhatjuk a Sumi Törpe faj leírásánál. Tudjuk, hogy ők onnan jöttek, és az is kiderűl, hogy miért kellet menekülniük. Magukmögött hagytak valami borzadájt, amit bezártak tárnáikba. A felszinen régi kyr stílusu épütek romjai maradtak, még a Kyr hódítók idejéből... Hogy mért nem lett jobban kidolgozva? Mért még Ynev lakói sem tudnak többet a szigeten tőrténtekről, vagyis a játékosoknak és a KM-eknek kell ezeket kitalálniuk. Ezért is indulnak expedíciók a szigetre.

Mej városállamokra gondolsz TheElf Északi vagy Déliekre??

Link a hozzászóláshoz

Én leginkább a Pentád dolgaival vagyok tisztában. Yankarral a toroni száműzöttek városával, és a környezetével. De ezekről mindent megtuhat bárki Alen O'Conor regényeiből.

@huszár pont itt írt meglehetős részletességgel a Sinemosi ligárol is. Alidaxrol is tudni lehet egy s mást. Ugyhogy szerintem a Déli városállamokról beszélgessünk.

Link a hozzászóláshoz

Lenne egy kérdésem.Nem tudom lehet hogy a Suammariumban írnak róla de az nekem nincs így nem is tudhatom...szóval maga a kérdés!Tarin hegység belsejében fekv? városokról tárnákról mennyit lehet tudni azon kívül amit ETKban írnak...engem ez érdekelne...

Erionnal kapcsolatban..szerintem talán nem is ott volt a legnyagyobb gond a megfogalmazásnál hogy 18 millió lakosú mert az még elfogadtható lenne..hanem a méreteivel amit elmondtak...mert az eléggé irreális hogy ekkora lenne..szerintem maximum egy-másfél óra lovaglással el lehet jutni a város két ellentétes pontjára és így má?r reálisabb a dolog..de ez csak szvsz.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Nem értem az egész problémát. Amikor Erion-t mesélek sosem engedem a karaktereket földmérni. Amiket mesélek Erion-ról:

- Nagy

- Nyüzsg?

- Tarka

- Mindent megtalálsz itt

- Emeletes házat is

- Veszélyes :twisted:

Sosem engedem nekik, hogy méregessék a várost sem teodolittal, sem mér?szalaggal. :lol: Mi értelme a vitának?

Link a hozzászóláshoz

ERiont szerintem jól lehet hasonlítani a korabeli arab és török nagyvárosokhoz. Ezeknek a speciaélitása, hogy viszonylag kis helyen ahatalmas mennyiség? embert zsúfolhattak össze. Ezek laktak a városfalaktól, egészen a pincerendszereken és a föld alá épített lakólukakon keresztül mindenhol ahol ember elfért. Másrészr?l ha ehhez hozzávesszük azt amit Elf is mondott, hogy akkoriban nem volt akkora élettere egy embernek (értsd.: egy lakásban akár 10 is lakhattak), máris kijöhet ez a hatalmas néps?r?ség.

Link a hozzászóláshoz

Ehhez még annyit mondanék, hogy itt nem is annyira Erionnal van a baj, hanem inkább a földrajzi távolságokkal. A térkép szerint yneven több ezer kilométeres távok vannnak, amik szerintem áthidalhatatlanok lóval vagy karavánnal..... A térkapu meg igen drága még egy karaván számára is.... Szerintem ez az amit sokkal jobban átgondolhattak volna.

Link a hozzászóláshoz
Ehhez még annyit mondanék, hogy itt nem is annyira Erionnal van a baj, hanem inkább a földrajzi távolságokkal. A térkép szerint yneven több ezer kilométeres távok vannnak, amik szerintem áthidalhatatlanok lóval vagy karavánnal..... A térkapu meg igen drága még egy karaván számára is.... Szerintem ez az amit sokkal jobban átgondolhattak volna.

Bocsi Necro hallottál már a selyemútról? Hasonlóan nagy távolságokat hidaltak át karavánok, térkapuk nélkül hegyen, vizen át. És ez csak egy, több hasonló kereskedelmi utvonal közűl. Ha a valóságban ez megvalósulhatott akkor a fantasy-ban mért ne lehetne elképzelhető, mégha egy kicsit irreálisbb is. Dehát ezt is, mint oly sokminden mást nem kell 100%-an a valóságra alapozni. És mint ahogyan te is mondtad ott vannak a térkapuk. Egy magára valamit is adó kereskedő akár a dupla árat is megfizeti csakhogy a portékáját távoli vidékre juttassa, mert tudja, hogy a profit az átlagosnak a többszöröse lessz.

Az elveszettek kapuja pl. a Kereskedő hercegséget kötötte össze a Pentáddal, és itt nem csak az utazás volt drága, hanem átlagban minden 100. karaván el is veszett valahol a térben, mégis ezredéven át működött a kapu és virágzott a környéke...

Link a hozzászóláshoz
Szeritetek arányaiban melyik a leggazdagabb ország?

Erigow?

Toron?

Tarin?

esetleg a keleti kúltúrák (Niare, Enoszuke)?

Vagy délen valamelyik?

Shadon?

esetleg a sötét Krán?

nagyon sok feltételezés van, szerintem jó lenne ezeket megvitatni.

Erre a kérdésre igen nehéz választ adni. Attól függ honnan nézzük.

-Hatalomban és befojásban egyértelműen Krán és Toron áll a vezető szerepben ki-ki északon és délen, bár Pyarron és az Északi hármak sem maradnak le tőlük sokkal, Shadonról pedig ne is beszéljünk.

-Gazdagságban, felhalmozott vagyonban talán a befolyásosabb dzsad emírségek nomeg Erion és Erigow vezet. De az előbb általam említett államokat is besorolhatjuk ide, hiszen a befojás és a hatalom a gazdagsággal együtt jár.

-Érceiben, nemes fémeiben biztosra vehetjük, hogy Tarin a leggazdagabb.

-Niare és Enoszuke? A kultúrájában gazdag. Illetve feltételezhetjük, hogy Niare hatalma vetekszik Toronnal.

-Az összes többi állam valamilyen csatlós, vagy szövetséges állama az itt felsoroltaknak. Tehát gazdagságuk tőlük függ.

-Sirenar és Elfendél amely kirí függetlenségével ezek közűl. Hogy ezen két államnak mekkora a hatalma? Ez majd kiderűl a második sárkányszövetségben, amikor a fekete hold ismét láthatóvá válik...

Én valahogy így képezelem el a hatalmi ranglétrát.

De szerintem egy az egyben a leggazdagabb állam, hogy egyértelműen a kérdésedre válaszoljak: Krán. Hiszen óriási seregeket tart fenn, rengeteg városállamot tart befolyása alatt határain belűl, több ezer arany az évi kiadása a dzsad ajzószerekért (közülök is a fű a legnépszerűbb), puszta létével irányítja Gorvikot és még sorolhatnám...

Link a hozzászóláshoz

Üdvözletem!

Kiraktam egy szavazást, mielőtt bárki is kérné, hogy legyen egy köztes állapot, hogy itt is ott is, nem lesz ilyen, ugyanis vissza lehet gondolni, biztos nem játszódott úgyanannyi kaland északon és délen, ennek tudatában tessék szavazni..

Lehet megindokolni azt is, miért ott szoktatok játszani? Karaktereitek mennyire sűrűn cikáznak a két rész között? És milyen államokon át jutnak el? Esetleg térkapuk?

üdv:

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Egyértelműen észak. Ott dolgoztunk ki közösen egy kisebb területet az Északi Városállamok területén és ennek a környékén szoktunk kalandozni. Alidax, Abaszisz és a marakodó városállamok nagyon jó terep a "vadászgató" kalandozóknak. Észak egyébként is a többpólusú, kaotikus, forrongó és állandóan háborúskodó régió, ezért méginkább "érdekes" lehet ;) (Az Elátozott Vidéet még nem is említem ;) )

Délen a három polusú berendezkedés (pyarroni szövetség, Ordan, Krán), a rendelkezésre álló túlságosan kevés információ és az örök mumus közelsége túlságosan egyértelmű és sablonos. Maradunk északon.

Persze jétszunk délen is, de észak a kalandok döntő többsége.

U.i.: Plusz még személy szerint én utálom a Taba el Ibarát... Valahogy kilóg a dolog.

Link a hozzászóláshoz

Mi egyik karakterellel itt, másik karakterrel ott játszunk, de én személy szerint északot favorizálom, legfőképpen azért, mert több lehetőséget nyújt és több információ áll a rendelkezésemre.

Szokott itt valaki Calowynen játszani? MI még nem próbáltuk, de most kedvet kaptam hozzá. Bár azért szerintem ynev elég nagy ahhoz, hogy ne kelljen máshová menni egy kis kalandért.

Link a hozzászóláshoz

Nálunk is általában Észak dominál. Ez elsősorban annak tudható be, hogy amikor elkeztük a játékot (4 éve) KM-ünk tökéletesen emberközpontúnak állította be Dél-Ynevet, és mivel szerettünk másfajúakkal játszani... Szóval Észak, és ehhez már hozzászoktunk. Gyakoriak voltak az elmult két évben a Torn tartományaiban játszodó kalandok, de a legforgalmasabb vidék nálunk is Dél Quironeia vidéke, hasonló okok miatt mint amit spartas mondott. Ugyanakkor nagyon tetszik Yankar és a Pentád szerepe az északi féltekén, és ha valaki követi e vidék alakulását a regények olvasásával, az tudja is, hogy mennyi lehetőséget rejtegethet egy KM-nek.

Tehát egyértelműen a Quiron tenger és vidéke a központ...

Délen is egyre gyakrabban megfordulunk, leginkább Taba el Ibarában mág Pyarron isz. 3690-91 es években amikor még nyugi van. De a manifesztácio közelsége igen feszülté teszi az ottani kalandozást, a karakterek ezt az egyre több és több rémtőrténetnek és sötét legendának köszönhetik, ez afféle alap ízt ad az ottani kalandoknak.

Gorvikot kóstolgatjuk, jó KM és játékosok kellenek ahhoz, hogy valóban ki tudjuk játszani egy ottani vérmérsékleű kari viselkedését, mindenesetre egyre jobb kalandok születnek Délen is.

Ezeken kívűl, én megemlítek egy köztes területet is, (Antail kívánságának ellenszegülve) ahol hasonlóan sokat játszottunk, ez pedig a: Godorai fensík, Erion és környéke. 8)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Én (mi) is Elátkozotthoz hasonlóan játszunk.

Eleinte nagyon változó volt a kalandjaink helyszíne, azonban most már szerintem rájöttünk, hogy a dél-quironeia mennyi jót tartogat. Meg van adva minden alap, ráadásul kedvezö alap, de a részleteket mi dolgozhatjuk ki. Dél-Yneven is szoktunk néha mesélni, azonban ott is elég korlátozott területen: Predoc, Edorl, Új-Pyarron, Gorvik, Shadon és az ibara vidéke. szóval északkelet-dél-ynev (remélem érthetö :) ) Északon a szövetség is érdekes, haonwell, eren és gianag is volt jópárszor helyszín, a fejlett civilizáció, azonban nem úri kultúra és a sok háttéranyag miatt.

Erionból indulunk leggyakrabban, ott pihenik ki magukat legtöbbször a karakterek, jónéhánynak elöre foglalt szobája van Torozonnál vagy Rattikaninál. Itt kapják részben a feladatokat is, és bevásárolni is itt tudnak. Aztán irány a kapuk tere. Nagyon azért nem megyünk bele erionba kapitális méretei miatt. Ifin viszont elég tetszetös, félmillió lakosával. Minden megtalálható itt, úgy vélem egy ilyen város lehetne reálisan Ynev központja.

Link a hozzászóláshoz

A mi kalandjaink (ez alatt értsétek azt, hogy az én kalandjaim...) leggyakrabban északon játszódnak, vagy délen...

ezt jól megaszontam, kiegészítem egy kicsit:

az, hogy hol játszódik, léggé kasztfüggő szerintem, pl. egy Tharr-pap kalandja kellemetlenül érhet véget mondjuk Shadonban, nem?

elfekkel gyakorta megyünk Sirenarba és Elfendelbe, és ott is van 1 szép rakás kaland, főleg azért, mert az elfek nem mindíg kedvesek ugye a JK-khoz...

egyetlen egyszer entek a karik Yneven túlra, Beriquel volt a hely, amikor is a "Gömb Nyomában" kalandot meséltem... meghaltak a gyérek, nagyon nem akartak még annyit sem gondolkozni, amennyit kellett olna (pedig nem az volt a legnehezebb kalandjuk, mármint h gondolkodás terén)

ja, és még 1 dolog: Ifin-t én is szeretem, mivel van ott minden, és mindenkinek lehet kalandot találni a Tharr-paptól az ork gladiátoron át az Adron papig... gyakorta ezek vannak egymás ellen, de lényegtelen...

na, csak ennyit akartam,

üdv

Link a hozzászóláshoz

Kétségtelen, én is északot részesítem előnyben, habár nem t'om miért!

Pl: Utóbbi két kalandomban szerepelt a Vinisila és környéke!. Érdekes helyek, hát még a gyíklények!

Személy szerint nem szeretem a városi modulokat, de kénytelen vagyok ilyeneket is mesélni néha, ezeken van mit gondolkodni, viszont előnye, hogy a JK-k magukat sodorják bajbanem kell őket úgymond "bemesélni a kalandba" :) .

Délen nem is emlékszem mikor meséltem...

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...