Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Mágiahasználók Témája


Antail

Mi a kedvenc Mágiahasználó Karaktered?  

207 szavazat

  1. 1. Mi a kedvenc Mágiahasználó Karaktered?



Recommended Posts

8)

Üdv!

Szerintem ez már az alap gondolatoknál nem stímmelt estleg túlmagyarázással..

Alyr Archon-ra gondolok... Õ necromnat a holtak "ura" és befolyásolja, jobban mondva inkább felhasználja öket, mígh a Dartoniták pusztítják az itt ragadtakat, hogy lelkük eljusson Dartonhoz (vagy a saját istenéhez...)

Nem igazán lehet eme 2 teljesen ellentétes filozófiát, egymás mellet, nemhogy egybe olvadva.

Link a hozzászóláshoz

Ahoi!

Darton nem ír elő semmit :)

Ez badarság. Egy isten nem hoz törvényeket és parancsokat. Mindet emberek találják ki. A pyarroni paktum szerint ugyanis az Isten nem avatkozhat a földi dolgokba. Annyit tehet csupán, hogy ha kedvére tesznek, akkor ő ezt viszonozza valamivel, például a Shandinra emeli maga mellé halála után az arra érdemeseket.

A másik dolog:

Neki nem az élőholtakkal van gondja, ha itt tartunk. Darton a nem természetes halált nem szereti, ugyanis akkor úgy véli, még lehetne teendője az egyénnek az elsődleges anyagi síkon. Ilyenekért szoktak bosszút állni a paplovagok (és ezért hasonlítják néha Uwelhez őt is, mint "ellentmondásos figurát"). Az élőholtakkal a probléma annyi, hogy felborítják az örök körforgást azzal, hogy egy anyagi testet bolygatnak, melyhez már nem tartozik lélek (mert ugyebár 66 perc után eltávozik a testből). Nem csak az élőholtakkal vannak ilyen gondja, hanem minden teremtménnyel, mely hasonlóan felborírja a "rend"-et.

Maradtam tisztelettel:

Link a hozzászóláshoz
Líthas!

Elátkozott: elnézést, én csak a TE hsz-ed olvastam. Arra reagáltam. A vallással, úgy értem hogy a papi és paplovagi hivatással én se nagyon tudom elképzelni ezt a BM dolgot. Egyébként az én BM-em yllinori volt és persze Pyarronban ismerte meg Darton hitét. Egyébként ez az én karim esetébe azért nem ilyen egyszerű, mert ő később lett BM. Igazából szerintem egyébként szinte bármit meg lehet magyarázni. Tiszteletem.

Darun

Üdvözlet!

Ugyanmár, semmi gond Darun. Különben is ez a fórum arra való, hogy vitázzunk! :roll: 8)

Hogy Darton szereti e a holtakat az élők között tudni avagy sem? Darton, a holtak istene, mint olyan szereti ha békében tudja a szolgáit. De ha még dolgkuk van az élők között akkor majd ő bíráskodik fölöttük (lásd bosszúálló, az élőholtak között, Bestiárium) ne pedig a halandók kotnyeleskedjenek bele a holtak világába.

Nem szereti ha piszkáljk a holtakat, de nem is tílthatja meg a halandóknak, CS által említett okok miatt (isteni egyezmény). De a papjai tudják mi az ami szimpatikus, és mi az ami nem istenükek. Ezért természetes, hogy kedvére tesznek, vagyis azokat akik értelmetlen okok miatt zaklatják a holtakat elítélik, és a járkáló holtakat elpusztítják, feltéve ha nem uruk jóváhagyásával tevékenykedik még... Szvsz. :wink:

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Mint mindíg, CS most is közel volt az én véleményemhez. Ezek tények. Magam még annyit tennék hozzá, hogy Dartonnak a lelkek fontosak, nem a test! Ezért nem tíltja szolgáinak a feltámasztást. Illetve, a test sem érdektelen számára, de még is csak a lélek az, aminek a "bolygatása" isteni kiváltság! A többi "halottidézőt" azért nem kedveli, mert az ő felségterületét sértik. Ugyanakkor ha egy Dartonita jogtalanul használná a mágiáját, akkor Darton nem hagyná hogy a varázslat létrejöjjön.

Elátkozott: örülök, hogy így megértettük egymást! .-)

Darun

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

Darton a lekeket akarja megmérni a mércéjével haláluk után , hogy hova kerüljenek, ha eltávoztak porhüvejükböl.

Ezért nem engedi hogy azok itt bolyongjanak az "örökkévalóságig" (hisz egy élöholt, természetes uton halhatatlna, így nem kerül Dartonhoz aki igy nem végezheti a "dolgát").

Darton Szerintem nem engedné hogy az ö álltala kapott hatalmat

(papi mana) Ilyen munkáját hátráltató lényekre vesztegessék, aminek épp az irtása, a lényeg ( a már említett okból).

Ezért is hadakoznak folyton a Dartoniták az itt ragadt lelkekkel, hogy munkáját segítsék, így Maguk is részesükké válhatnak.

Ezt az ideológiát kellen követni minden Dartonitának, Uruk oldalán szolgálni, és a "jobbkezüknek" lenni.

Ezért is Mennek ha "megakarnak" halni a Necropoliszba, és halálukig küzdeni, hogy az itt ragadtakból minnél több kerüljön Istenükhöz:

A lelkek Birájához.

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Én ugyan nem szoktam mágiahasználó karakterekkel játszani, de mégis eszembe jutott vmi, méghozzá az asztrálmágiával kapcsolatban.

Éspedig az, hogyha vkire asztrálmágiával hatnak, az vajon rájöhet-e erre? Lehet, hogy hüle kérdés, a játékok alkalmával általában ugy kell kijátszani ilyenkor a karit, mintha nem tudna az egészről.. de:

:arrow: Ugyebár az asztrálmágia vkinek az asztráltestére hat. És akkor mi van a mentáltesttel? Arra nem hatnak semmit. És egy okosabb karakter, vagy egy oylan, aki tisztában van, h léteznek ilyen mágikus elbájolások, annak nem jut eszébe ez, h pl: idáig utált vkit, és pár napja már odáig van érte?

Szerintem ez logikus lenne. Persze csak olyan karakterek esetében, akik tisztában vannak ezzel a mágiaformával.

Valaki magyarázza ezt el nekem, mert kíváncsi vok rá.

Odv.

Link a hozzászóláshoz

Szia!

Hát sztem: először is leszögezem, hogy a membránt piszkosul eltévelyedett pszi diszciplínának tartom. Rávarászolok egy asztrálmágiát ő erre rájön... Hát ez az a pillanat amikor a kari nem tud magával mit csinálni... Mármint a gondolataiban rendet rakni.

Ez úgy volt jó hgy nem érzékelhette, de mostmár mind1. Van aki használja és van aki nem.

De ebből a megközelítésből könnyen érzékelheti, azaz R

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Szerintem is a Tűzvarázsló az egyik legjobb, de nem vagyok benne biztos, hogy tipikusan dzsenn kaszt! (Na, az ilyesmi miatt nézik le a tapasztaltabbak a kezdőket, akik még nem olvasták el elég jól a törvénykönyveket, de azt már össze tudják rakni, hogy pl. Wier=plusz mágikus képesség, kyr=tekintély, és fejvadász=jó harcértékek, akkor én egy Kyr wier fejvadásszal indulak!!!!!) Bocs, ha valaki esetleg magára vanné. :)

Aztán a Membránról. Az ÚT szerint titkos pszi diszciplína, tehát nem kapja meg a játékos alapból. Ezért a KM simán eldöntheti, hogy odaja-e vagy sem, és így csak tapasztalt - nem tápoló - játékosoknak kell megengedni a használatát. Egyébként szerintem nem akkor lehet táp a használata amikor egy erős asztrálvarázslat betalál, hanem amikor pl. elkezdik bontani/rombolni a karakter pajzsait, amiket anélkül nem is venne észre!)

Az asztrál-mentál kapcsolathoz pedig: De rájöhet a karakter, hogy befolyásolták, ha olyannyira szélsőséges a változás. Ez egy veszélyes pont az asztrálmágiát meggondolatlanul alkalmazó karakterek lebukására is! De egy nem alapjaiban megváltoztatott érzelmet, ha a KM jól mesél, akkor nem jön rá. Pl. Ha valakit nem vett figyelembe, de most "beleszerelmesítették" akkor azt nem csak úgy lehet (sőt így nem szabad) mesélni, hogy: "asztrálpajzsod? - 12. Akkor most hirtelen azt érzed, hogy a szolgálólányt szereted!.

De egészen más a helyzet, ha a KM egy rejtett dobás utánpl azt mondja: "Ahogy kinézel az ajtón, megakad a szemed a szolgálóleányon. Eddig észre sem vetted, hogy milyen helyes arca van. A szemét mintha ismerősnek találnád... nem tudod honnan, de a gondolat melegséget csal a szívedbe. Csak nézed kecses mozgását, s amikor mosolyogva - lehet, hogy ponzt rád? - ellép az ajtóból, legszivesebben utánamennél, hogy tovább nézhesd....."

Szerintem így nem olyan feltűnő, és egy jó szerepjátékost nem ösztönöz egyből arra, hogy "Akkor ellenem most asztrálmágiát alkalmaztak, megkérdezem a haverom, hogy tegnap milyen voltam..."

Link a hozzászóláshoz

Szia Elion!

Majdnem lementem hídba. :)

Dzsenn tűzvarázsló. :D

Ööö.. olvasta valaki az ETK-t? Tűzvarázsló csak ember lehet... (lásd ETK eleje, kasztok-fajok párosítása) Tudom, tudom, erre azt lehet mondani, hogy deadzsennéllevanírvahogyszintebármilyenkasztúlehet. Akkor el kell olvasni azt is, hogy miért csak ember lehet a tűzvarázsló. Nos azért, mert az Ordani rend nem tűr meg mást, csak embert. Még félelf sem lehet tűzvarázsló. Erre két dolgot mondhat még a JK kibúvónak: dehát renegát vagyok, vagy toroni sogronita vagyok. Nos, toroniak sem tűrik meg nem ember fajú tűzvarázslót. Ha meg renegát vagy, ráadásul dzsenn, akkor... hát nálam nem érné meg a karakter a második szintet. Nem sorolom fel hogy hányan akarnák megölni és hogyan.

nem olyan kötött mint 1 varázsló

Hát, ha a tűzvarázsló Ordanból származik, akkor van olyan kötött, mint egy varázsló a legtöbb tekintetben.

A vulgármágiára nem is mondok semmit, nem szólok bele, én nem használok ÚT-t, nekem személy szerint nem nagyon tetszik.

Félreértés elkerülése végett nem vagyok vénróka, és kevesebb ideje játszom, mint aki 4 éve játszik. :)

üdv

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Azért szerintem két külön dolog észrevenni egy asztrálmágikus hatást és kikerülni a hatását.

Elkerülni a hatását szerintem semmiféleképpen nem lehet "mentáltesttel", kizárólag akaraterővel ellen lehet állni, a szinte ellenállhatatlan érzéseknek, de attól még a "kínzó" érzés nem múlik el.

Hiszen ahogy mindenki tudja, csak akkor lesznek ezek az érzések igazán veszélyesek, ha elaltatják a mentáltestet. Addig mindig megvan az esélye az áldozatnak arra, hogy ne az érzelmeire halgasson.

Nem feltétlenül fog egy szerelemvarázs áldozata a szerelméért bármit megtenni, ellenben szinte mindenről ő fog eszébe jutni, nem fog tudni rendesen aludni, lehet hogy csak azért tesz meg mindent, hogy valamilyen indokkal a közelében lehessen. Lelki kínokat él át amiatt, hogy mi lesz, ha kimutatja érzelmeit és a kívánt személy visszautasítja.

Persze megváltozik a helyzet, ha a célszemély is vonzódást mutat a varázslat áldozata iránt, ekkor már gyaníthatóan egyre inkább "elvakultnak" lesz tekinthető a varázslat áldozata.

Hasonló analógiák találhatóak egyébként a többi érzelemre is. Aki "tomboló" gyűlölet is sokféleképpen nyilvánulhat meg, a tökéletes figyelmen kívül hagyástól, az aktív rosszindulatú károkozásig.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

Én is üdvözöllek TAO íme magyarázatom:

árvaként kerűltem Ordan falai közé úgy, hogy még azt sem tudtam mi a külömbség az ég és föld között.

Mivelhogy kűlsőre ember voltam nem volt akadálya kiképzésemnek.

valódi fajomra csak 5 éve derűlt fény különleges képességeimet pedig egy varázsló segítségével sikerűlt kifejlesztenem.

A vulgármágiát pedig a partival közösen megvitatott módszerrel 20 évi tanulással + 1000 aranyall szereztem meg. (még tanulm -17év még hátra van)

Link a hozzászóláshoz

Egyébként itt egy jólműködő tipp:

tegyük föl ,hogy egy fogadóban ülök egy kupa bor mellett és beront 2 ember az ajtón és azt követelik , hogy mennyek velük mert nem tetszik nekik a pofám .Először elküldöm őket , de nem tágítanak feléjük mutatom vmelyik újjamat és türelemre intem őket majd nagyot kortyolok a borból és lángot teremtek az újjam hegyére és rájuk fújom a bor segítségével. :D

és lenne 1 kérdésem

Ha tűzaurát varázsolok és kombinálom feketetűzzel akkor csk az aura vagy én is láthatatlan leszek - ha a kombinációt ezzel a felhasználási móddal teremtem meg :?:

Link a hozzászóláshoz

Nos az én szivemben két kasztanik is helye van :

- az Arel pap :-szabad ember teheti amit akar

-kitűnő ilyász és persze a mágia is az ő oldalán áll

-nekem személy szerint ez a solymozás nagyon tetszik hisz sokszor tud segiteni (persze nem harcban) jo barát és figyelni kell rá

-könnyű kijátszani és számomra élvazat vele játszani ! :D

-kevesebbet kell foglalkoznia istenével mint a többi panak mngyukiérte hacol arel havában áldoz jo borokat és pénzt

-a másik kedvenc kicsit komolyabb és nehezebb karakter de hatalmas a mágiája!

-biza ő a varázsló

-harc terén nem sokat ér ameddig tapasztalt nem lessz , hogy rúna fegyvereket gyártson -no persze ez rengeteg jáéké ,és sok idő-

-a mágiája nagyon hatalmas de salynos néhol elég lassú

-nehezebb kijátszani a gondolkodásmodját és nem adhatja ki tudásá( pl.:nem teremthet mitrilt vagy más drágakövet ha a csapat pénzre szorul)

-egy kicsit zárkozottabb a világtol

-de még is ha kialakul egy kalandozó cspat miben el tud helyeszkedni páratlan taktikai és kalandozási lehetőségek jönnek elő :lol:

-vele ha okosan játszunk nagyon lehet élvezni a játékot!

választani nem tudnék a kettő közül most azonban nagyon rákattantam a varázslóra

Link a hozzászóláshoz

Most elnézést szeretnék kérni azért a megnyílvánulásomért , hogy "Egyébként nem tartom igazságosnak ha valaki lenéz valakit azért mert nem játszik már kb.:10 éve és tapasztaltabb a karaktere mint a vénrókának"

mert rájöttem hogy nem a vénrókák ,hanem azok fikázzák a másikat akik nemértik,és nemis akarják megérteni mások álláspontját .

Vannak tápos játékosok és szrepjátékosak. Én az utóbbiba tartozom , de nem szertem ha a karakteremnek nincs oka bíznia a hatalmában ez annyit tesz, hogy a legtöbb karakter 1-6-10 tsz -ig nem nevezhető méltó ellenfelének - nem a harcművészekre gondolok hanem mondjuk egy 7.tsz-ű Tűzvarázslóra- mondjuk egy 10.szintű toroni Bm-nek , főleg ha a KM megnehezíti a dolgát pl.: meggyújtom a Bm ruháját és ő ezek után villámal fejbelő.De nem ez a lényeg hanem hogy nincs értelme a vitának.

És eggyetlen-egy könyvben sincs leírva ,hogy A tűzvarázsló csak ember lehet!-egyébként egytűzvarázslósem képes észrevenni a külömbséget az ember és a Dzsenn között,még az enyém sem!4

És mivel nem szeretném ha ez vitába v. chatelésbe torkoljon kérlek titeket hadjuk a témát!4 :wink:

Link a hozzászóláshoz

Nagyjából egyetértek veled, de az a rész -mégha írtad is hogy ne legyen vita fóruma- hogy ember és dzsenn között a tűzvarázslók nem tudnak különbséget tenni... hát...

Ha teszem azt a JK, aki dzsennel akar tűzvarit játszani tőlem tegye. De legjobb is esetben is renegáttól tanuljon. Annál az egyszerű oknál fogva, hogy Ordanban a hatalmi felépítés nemcsak szabálykönyves tűzvarikból áll, hanem papokból is. Nekik meg bőven elegendő ránézniük a kis tanuló dzsenn csemetére hogy ki fia-borja. A tűzvarázslóvá szentelésről, arról az ateizmusba hajló istenképből és a maguk fennsőbbségtudatából pedig ami a dzsennek legfőbb sajátja már ne is beszéljünk...

Szóval szerintem inkább legyen ember...

Bár láttam amund tűzvarázslót is. Nem tudom hogy találta ki... De pl godoni transzot hogy használt arról fogalmam sincs. Képzelőerőm persze van. De nem akarom használni.

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

Szerintem is a Tűzvarázsló az egyik legjobb, de nem vagyok benne biztos, hogy tipikusan dzsenn kaszt! (Na, az ilyesmi miatt nézik le a tapasztaltabbak a kezdőket, akik még nem olvasták el elég jól a törvénykönyveket, de azt már össze tudják rakni, hogy pl. Wier=plusz mágikus képesség, kyr=tekintély, és fejvadász=jó harcértékek, akkor én egy Kyr wier fejvadásszal indulak!!!!!) Bocs, ha valaki esetleg magára vanné. :)

Aztán a Membránról. Az ÚT szerint titkos pszi diszciplína, tehát nem kapja meg a játékos alapból. Ezért a KM simán eldöntheti, hogy odaja-e vagy sem, és így csak tapasztalt - nem tápoló - játékosoknak kell megengedni a használatát. Egyébként szerintem nem akkor lehet táp a használata amikor egy erős asztrálvarázslat betalál, hanem amikor pl. elkezdik bontani/rombolni a karakter pajzsait, amiket anélkül nem is venne észre!)

Az asztrál-mentál kapcsolathoz pedig: De rájöhet a karakter, hogy befolyásolták, ha olyannyira szélsőséges a változás. Ez egy veszélyes pont az asztrálmágiát meggondolatlanul alkalmazó karakterek lebukására is! De egy nem alapjaiban megváltoztatott érzelmet, ha a KM jól mesél, akkor nem jön rá. Pl. Ha valakit nem vett figyelembe, de most "beleszerelmesítették" akkor azt nem csak úgy lehet (sőt így nem szabad) mesélni, hogy: "asztrálpajzsod? - 12. Akkor most hirtelen azt érzed, hogy a szolgálólányt szereted!.

De egészen más a helyzet, ha a KM egy rejtett dobás utánpl azt mondja: "Ahogy kinézel az ajtón, megakad a szemed a szolgálóleányon. Eddig észre sem vetted, hogy milyen helyes arca van. A szemét mintha ismerősnek találnád... nem tudod honnan, de a gondolat melegséget csal a szívedbe. Csak nézed kecses mozgását, s amikor mosolyogva - lehet, hogy ponzt rád? - ellép az ajtóból, legszivesebben utánamennél, hogy tovább nézhesd....."

Szerintem így nem olyan feltűnő, és egy jó szerepjátékost nem ösztönöz egyből arra, hogy "Akkor ellenem most asztrálmágiát alkalmaztak, megkérdezem a haverom, hogy tegnap milyen voltam..."

Egész röviden, csak a membrános részre:

1. Ha a dinamikus pajzsodat rombolják szerintem rájössz. :lol: Baromira fog fájni a fejed tudom, de ha valamire koncentrálsz, valószínűleg észreveszed ha nincs meg. Statikusra nincs ez leírva, -ha jól emlékszem- de értelmes lenne valami ilyesmit figyelembe venni ott is. Szóval szerintem ilyenkor már rég rossz, ha azzal akarod észrevenni.

2. UT? :lol: Igen, igazad van. Abban titkos. És hány meg hány játékos hásználja... Szóval maradjunk abban hogy javítva lett...? TFet szerintem sokkal de sokkal többen használnak, és ott még sajnos nem titkos.

A többiben azthiszem egyetértek.

Link a hozzászóláshoz

Hell oh!

Én még a tűzvarázslóhoz szeretnék hozzászólni, azt ugyan mindenhol látom, hogy csak ember, lehet, de egy értelmes magyarázat, nem utal arra, hogy miért?

Na most lehet, hogy hülyeséget, kérdeztem, de tudnom, kell, mert mindig jönnek a játékosok, hogy akkor én miért, nem lehetek félelf tűzvarázslóval, én meg csak azt tudom mondani, hogy azért mert az ETK-ban le van írva, hogy nem lehetsz!!!

A membrános részre visszatérve, szerintem a MTK (TF)- be írt mozaikmágia, diszciplina, stb. Az újjak elég silányok, van köztük jó is, de szerintem elég mondvacsinált...

Link a hozzászóláshoz

Hmm... nekem tetszik a boszorkánymester Villámmágiája. Szerintem elég ütős tud lenni, főleg magasabb szinteken, ha már több Mp- je van hozzá.

Meg azok a természeti erők, amiket csinálni tud- asszem ő tud hurrikánt, meg szökőárat gerjeszteni-... elég ütős karaktert lehet belőle összehozni.

Bár még nem játszottam vele, de tervezem, hogy csinálok egyet. :)

Majd következő játékülésnél, amikor már lehet mágiát használni- Vágtató :)= -, akkor egy olyasfajta valakivel megyek majd.

Mást nem tudok mondani.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...