Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Mágiahasználók Témája


Antail

Mi a kedvenc Mágiahasználó Karaktered?  

207 szavazat

  1. 1. Mi a kedvenc Mágiahasználó Karaktered?



Recommended Posts

Üdv mindenkinek!

Nekem a varázsló a kedvenc varázshasznáóm, mert nagy hatalma van, ha elég sokáig játszom vele. Szerintem csk az a hátránya, hogy az elemi mágiákat tudja eredményesen használni az alsóbb szinteken :( . A másik kedvencem a tűzvarázsló, csak kevés mágiapontot és képzettséget kap. :(

Link a hozzászóláshoz

Areir : ha alacsony szinteken a varázslóval csak tűzkitöréseket meg tűznyilakat tudsz varázsolni, akkor nem ismered még a varázslót. ;) Alacsony szinteken (pl 1. TSZ) pont az a lényeg, hogy az elemi mágiájával nem ér szinte semmit. tud varázsolni egy 2e-s tűzvalamit, amivel nem ér semmit, ha normálisabb ellenféllel áll szembe, míg apró trükkökkel, felkészüléssel több ellenfelet is harcképtelenné tehet.

Üdv,

TAO

Link a hozzászóláshoz

Areir: Lehet, hogy én látom rosszul a dolgokat, de: a varázslóval egy szegmens alatt psziből le tudod bontani a dinamikus pajzsait, és lehet folyamatosan, nem kell saccolnod, hogy mennyit fektetsz bele. Aztán utána a statikusra rányomatod a maradék pszit, ugye 1pp = 2E lobontása, és máris nincsenek pajzsai, ha pedig 16 körüli E-nél nagyobb a statikus pajzsa, akkor már régen rossz neked... ;)

Üdv; Thapsshy

Link a hozzászóláshoz

Az a kisebbik dolog, de egy varázsló nem nagyon pazarol ilyesmire pszit... Nincs rá szüksége, hogy miért ennek sok oka van, de érdemes egyszer valakinek teszt mesélést tartani, mondjuk ha ilyen lesz akkor egész biztosan olyan vaarázslót csinálok, amilyet korábban még nem nagyon. Alkalmazott mágia szokon végzett klasszikus bérvarázslót.

Link a hozzászóláshoz

Nem láttátok Spartast varázslóval játszani! Nem akarom dicsérni. Nem érdemli meg :lol: De ilyen körmönfont,ravasz,számító alakot nem láttam még rajta kívül! Mint egy mentát teljesen kizsigereli a krónikást agyilag. Olyan mintha sakkozna. Sokszor előfordult hogy nem is használt mágiát egy mesében csak az eszét. Mondjuk volt is neki 18as :wink: Kell egy varinak nagyobb fegyver?

Puszi

Kathin

Link a hozzászóláshoz

Nekem tetszenek bár még egynek se meséltem/egyel se játszottam, de a Summarium alapján szimpinek tünnek... :roll: Ti milyen fokasztba sorolnátok??? Egyértelmüen PAP, nem? Viszont akkor írhattak volna róluk a Papok, Paplovagok-ban...

Ehhez egy kérdés: Lehet-e Sirenari erdöjáróból váltott kasztú megtartó? Mert az egyik játékosom 5. tsz-re megvette az összes képzettséget, ami egy megtartónak lenne 1. szinten [vallásismertet, történelemismeret, stb.] és Narmiraen megtartója szeretne lenni... nem táp ez egy csöppet???

Link a hozzászóláshoz

el?ször is : Narmiraen saját maga választ megtartókat. így nem lehet akárki megtartó. Narmiaren CSAK a betegek, sérültek közül választ megtartót, tehát az illet?nek akkor lehet esélye, ha félkez?, vagy epilepsziás, vagy ilyesmi... :) (csak hát félkez? elf íjász... lol)

másodszor : a sirenari erd?járó alapból a HGB legtáposabb kasztja. ezek után gondold át te is a dolgot :D

Link a hozzászóláshoz
Narmiraen saját maga választ megtartókat. így nem lehet akárki megtartó.

Ez nem feltétlenül lenne akadály, a srác tényleg jól játsza az elfet, szal nem azért tiltanám meg neki, mert csak a tápolásért választja... ahogy kivettem a szavaiból tényleg érdekli az elf vallás, és a kalahora kultusz szal ha énrajtam - mint Narmiraen-en :wink: - múlina a dolog, megengedném...

Narmiaren CSAK a betegek, sérültek közül választ megtartót, tehát az illetonek akkor lehet esélye, ha félkezu, vagy epilepsziás, vagy ilyesmi...

Mókás, mert a karakterét fogyatékosság miatt számüzték Sirenar-ból, szal még ebbe se tudnék belekötni... :roll: :evil: :D

másodszor : a sirenari erdojáró alapból a HGB legtáposabb kasztja. ezek után gondold át te is a dolgot

Na igen. Hát ezért is kérdeztem... :roll: Bár váltott kasztnál ugye két szintet veszít az erdöjáróból, így máris nem olyan überállesz.

Link a hozzászóláshoz

Hát nem t'oom. Én egyféle pappal játszottam (igen a Tooma-pap), neki a felszínen nem sok esélye van téríteni lent meg nem kell...

Szerintem a papnak nem is az a legfontosabb, hogy térítsen, hanem magatartásával megmutassa istene hatalmát.

Tooma-pap jó harcos, Adron-pap jó vari is, és még lehetne sorolni.

A varázslók szerintem azért komolyx háttértudást követelnek meg a játékostól, de ha jól ki tudja használni a mozaikmágia nyújtotta el?nyöket, akkor nem könny? megállítani, a komolysínt? manahasználatának csak a nagykép?sége vet gátat, ugyanis szerintem egy varázsló annyira nagykép?, hogy egy harc során akkor fog manát használni, ha kényes a helyzet.

Kipróbáltam már 1-2 varázshasználót, azért szeretem ?ket mert valóságba valahogy nem megy a varázslás... :) .

Link a hozzászóláshoz

Üdvözletem!

Nekem két kedvenc kasztom van, eleinte az Adron pap tetszett jobban az illúziók miatt, de nagyon szeretem a varázslót is anyagmágiás érdekl?déssel (f?leg mióta "felfedeztem" az illúziómágiáját a varázslónak).

Szerintem az anyagmágia azért az egyik legjobb, mert teremteni lehet vele, illetve a mozaikmágián belül is az egyik legnagyobb zsabadságot adja. Másik kedvenc területem a Mentál és Asztrál mágia, amikkel nagyon változatos pusztításmentes játékot lehet elérni.

Persze nem feltétlenül kell minden mágiával megoldani varázslóként.

Viktor

Link a hozzászóláshoz

A mágia használók közül hármat tisztelek: 1. Papok: a hitük és istenük hatalmát használják.

2. T?zvarázsló: a mágia mellett és "gyenge" kidobása, képzettséget nem kap további szinteken stb... mellett vállalja a közelharcot is.

3. Varázsló: csak a mágiának szenteli az életét. A harcot megveti...

Ezek jól kijátszható karakterek.

A F?nix szintén jó, de annak a kijátszása nem igényel akkora feladatot, mint egy pap, vagy egy t?zvarázsló kijátszása. Pontosan azért, mert mindegyikb?l van benne. Persze nem mondom, hogy könny?, de...

Bár a karakterek kijátszása szubjektív ezért jobb, ha nem szólunk bele. A KM a háttérben elrendezi ezeket.

Más: Sokan "'visszaélnek" a mágiával. Nem kéne hagyni az ilyet... :?

Link a hozzászóláshoz

Shalafi, vajon miért is ezek a kedvenceid? :twisted: És vajon nekem is miért ezek a kedvenceim ? :lol: Én talán még annyival f?szerezném az egészet, hogy hozzátenném a boszorkénymestert, mert egy kicsit tolvaj, egy kicsit fejvadész is lehet, de természetesen f?leg nagyon gonosz :) Szeretem az üsszetettségét ennek a kasztnak, és a változatos módjait a gonoszkodásnak, pusztitásnak :)

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Szeritem az néz ki BM-nél a legjobban amikor kezet fogok vkivel és az meg lábon elrohad! :lol:

Elöbb rágnám le a tulajdon kezem mint hogy egy boszorkánymester bal kezét megfogjam! :)

Ennél már csak az rosszabb, ha egy barbárnak ezt mondod:

"- Te keressél már nekem utilaput az erd?ben! Kell a varázslatomhoz..." :)

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...