Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A Varázsló - minden vele kapcsolatban


Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?  

180 szavazat

  1. 1. Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?

    • Gyakorlatilag sehogy, még nem nagyon nézegettem...
    • Már többször belenéztem, de még a jövő zenéje...
    • Néhányszor már játszottam vele, de még keveset tudok...
    • Többször játszottam már vele, egész jól megy, de még van mit tanulnom
    • Nagyon gyakran játszom vele, nem okoz gondot semmi, ismerem töviről-hegyire


Recommended Posts

41 perccel ezelőtt-kor Szigony írta:

a rúnamagazinos verzió szerint kb mindenki meghal, ...

Ez egy amolyan Űrgolyhós befejezése lenne a hetedkornak. :D

 

8 perccel ezelőtt-kor tetra írta:

Nem sok minden. Ahogy rámutattak, 1 bar nyomáskülönbség az nem túl sok. A közelében nem érdemes tartózkodni, mert erősen vinne a szél (mondjuk a hátlapjánál érdekes örvényeket kavarhat az áramlás), de amúgy Satralis hatalmas, a légkörnek rengeteg időbe telne átkelnie azon a 4 m^2-es nyíláson. 

Ez oké, de ha egyszer meg tudja egy őrült varázsló csinálni, akkor megy az többször is. :gonosz:

Link a hozzászóláshoz
3 órával ezelőtt-kor Szigony írta:

az pillanatok alatt elmossa bármelyik középkori várat...meg a körülötte elhelyezkedő várost is...meg az egész hegyet, amire mindezt építették

Ne felejtsd el, hogy ez mágia. A térkapu csak akkora tömeget enged át egyszerre, amekkorára tervezték! Ez esetben tegyük fel, ha engedélyezzük a vizet, akkor 1s/100kg  kb 100 l víz

Link a hozzászóláshoz

nekem is akadt kérdésem a varázslóval kapcsolatban:

 

ha magára tetovál egy lélekcsapda és egy halottmozgatás bélyeget, majd a kalandozásai során (akár évekkel később) valaki keresztüllövi a szívét egy számszeríjjal, melynek következtében elhalálozik, akkor folytathatja-e a játékos ugyanazzal a karakterrel élőhalottként, és ha igen, akkor mi mindent kell figyelembe venni?

Link a hozzászóláshoz
3 órával ezelőtt-kor tetra írta:

Hogy ez fekete mágia, nem olyan nehéz kiszúrni sem, szóval a magasabb körökben forgolódást elfelejtheti.

nagyon előreszaladtunk 

nagyon sok fontos részletet átugrottunk, de bízom benne, hogy lesz alkalmunk visszatérni a felvetés elejére

 

 

a feketemágiával kapcsolatos észrevételeddel kapcsolatosan a következő a véleményem:

a halottmozgatás bélyeg nem fekete mágia (szerintem)

de ha még az is lenne; amennyiben csupán ez a kettő róható fel a varázslónak, akkor az még semmi

 

ha az lenne a közösség nagyjainak álláspontja, hogy játéktechnikailag ez így működik, akkor a varázsló karakter megőrzi mágikus képességeit

mi történne, ha visszaváltoztatná magát?

 

 

Link a hozzászóláshoz

Halottmozgatás bélyeget szerintem csak halottra lehet rakni, élőre nem. 
A visszaváltoztatás nem működik, a varázslatok leírása szerint hiába lesz személyes aurája, de attól még nem lesz élőlény.  (Amúgy is furcsa lenne ha egy másik testbe raknának így lelket. Akkor a visszaváltoztatás után a test átalakulna a lélek által őrzött ideális testé?)
Ha manipulálod a lélekvándorlást az már feketemágiának számít.

tetra kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Ahogy írta Shen, a lélekvándorlás akadályozása fekete mágia. Nem a halottmozgatás, az valójában nem is halottmozgatás, csak lehet halottakra is használni.

Az élet princípiuma hiányozni fog a testből, ennek mentén vizsgáld, hogy milyen varázslatok fognak rá hogy hatni.

Amúgy nem tudom, hova szaladtunk előre, és hogy ez "semmi" azt beszéld meg a kapuk terén felvigyázó Adron pappal.

Link a hozzászóláshoz
16 órával ezelőtt-kor Szigony írta:

nekem is akadt kérdésem a varázslóval kapcsolatban:

 

ha magára tetovál egy lélekcsapda és egy halottmozgatás bélyeget, majd a kalandozásai során (akár évekkel később) valaki keresztüllövi a szívét egy számszeríjjal, melynek következtében elhalálozik, akkor folytathatja-e a játékos ugyanazzal a karakterrel élőhalottként, és ha igen, akkor mi mindent kell figyelembe venni?

E témában ajánlom olvasásra a következőket (a mottó lehetne "nincs új a holdak alatt"):

A személyes véleményem az, hogy az ilyesmit alaposan át kell gondolni, és a játékostársakkal egyeztetni, hogy - ha majd arra kerül a sor - hajlandóak-e folytatni a játékot a karaktereikkel egy ilyen módon alaposan megváltozott besorolású figurát mozgató játékossal. Öncélúan, a többieket a dologból kizárva "egyszer csak" elővezetni ezt (vagy a KM részéről: efölött szemet hunyni) szerintem komoly hiba. Csak ehhez asszisztáló partival és hajlandó KM-mel működhet a dolog. Ugyanakkor figyelembe kell venni, hogy kevés helyen tűrnek meg egy efféle kreatúrát.

Mindemellett azt is alaposan ki kell találni, hogy ugyan miért tenne bárki ilyet. Nem, nem a játékos oldaláról,  az elég egyértelmű lehet; hanem a karakter szemszögéből. Mi a célja ezekkel az előkészületekkel? Az effajta hozzáállásnak nyoma kellene, hogy legyen a személyiségében, előtörténetében, terveiben - és ha az eszköztárát tekintve esetleg nem is, a célja miatt majdnem biztosan feketemágia. Szóval KM-ként én azért odatenném magam, hogy a játékos érezze a döntésének a súlyát - ha máskor nem, hát ama bizonyos nyílvessző becsapódása után biztosan... (Nem csak felpattanunk egy "Van mááásiiiiiik!" - rikkantással, és folytatjuk a bulikát....)

 

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

12 órával ezelőtt-kor Szigony írta:

nagyon előreszaladtunk 

nagyon sok fontos részletet átugrottunk, de bízom benne, hogy lesz alkalmunk visszatérni a felvetés elejére

a feketemágiával kapcsolatos észrevételeddel kapcsolatosan a következő a véleményem:

a halottmozgatás bélyeg nem fekete mágia (szerintem)

de ha még az is lenne; amennyiben csupán ez a kettő róható fel a varázslónak, akkor az még semmi ha az lenne a közösség nagyjainak álláspontja, hogy játéktechnikailag ez így működik, akkor a varázsló karakter megőrzi mágikus képességeit mi történne, ha visszaváltoztatná magát?

Szerintem a felvázolt kombinációs működik. 

A visszaváltoztatás semmiképpen, ez le is van írva konkrétan. 

Az ilyen élőhalott varázsló, bár megőrzi lelkét és képességeit, egy természetellenes lény lesz. Élőhalott. 

Ne becsüld le a fektemágia jelentőségét sem. Sem a környezet reakcióját - ami "emberi", tehát kultúránként, rendenként, törvényenként változhat, az is lehet, hogy lesz, ahol tapsikolnak neki majd - és a természet reakcióját sem, aminek a törvényei NEM relatívak, azaz a feketemágia visszahat, a természet megbünteti a varázslót ezért. (azt nem hinném, hogy "csak ennyi nem számít" mert aki ilyen mentalitású, az nem fog megállni, és halmozni fogja a fekete mágiát - én KM-ként rá is játszanék erre. 

Aztán ott vannak a papok, akiket egy túlvilági, a természet törvényeit sokkal inkább betartató patrónus kényszerít a helyes útra... nem hinném, hogy jól viselnének egy ilyen karaktert. (kivétel nyilván van). Az aura nemcsak fekete mágiától lesz fertőzött, ráadásul egy folyamatosan működőtől... hanem eleve természetellenes lesz. Ezt minden varázsló érzékelheti, meglátjuk, mit cselekszenek egy ilyen gátlástalan személlyel szemben. (ha a cimborád áll mögötted egy töltött fegyverrel, se biztos, hogy örülsz neki. Vajon mit csinálnál, ha egy ismert gyilkos tenné ugyanezt? Simán elviselnél mindent, normálisan viszonyulnál hozzá? Vagy gyanakodnál, óvintézkednél, ezzel őt is megsértenéd és magad ellen hangolnád. Vajon elhinnéd neki, hogy az, aki egyszer ezt jó megoldásnak találta, az majd téged nem fog bántani?) Ha játéktechnikai előnyt adó félmondatokba kapaszkodunk, tessék ugyanezt csinálni a hátrányt okozó félmondatokkal is. (de ha nem, ott van rá a KM) 

Aztán ott van az egész természet-idegensége. Tényleg ezt csinálná magával valaki? Egy tudatlan személy, OK. De az ezt legjobban ismerő? Önmagával? Önmagát szakítaná ki a lélekvándorlásból? Tényleg? Ezt el kellene tudni magyarázni neki és eljátszatni vele. Nem, nem úgy, hogy te "Vér Istrván" a játékrendszert ismerve bármiféle meggondolás nélkül mindenféle jó kombinációt összeraksz.. hanem szerepjátszani, belegondolni abba, mit is okoz az, amit csinálsz. Tudom, hogy a lelkiismeretfurdalás kimesélése - mivel erre nincs szabály - nem divat... de szerintem kell, kellene. 

Az élet princípiumnak a hiánya is érdekes lehet. Szerinte egy ilyen létezés - mert életnek nem nevezném - hatást gyakorol az aurára, személyiségre, az asztrál- és mentál testre. Nagyon érdekes szerepjátékra adhat lehetőséget, már ha figyelnek erre és nem csak a táp részét játsszák ki, hogy akkor a varázsló halhatatlan. Én ezeket mindenképpen kihangsúlyoznám. 

Szóval lehet ilyet csinálni, kérdés, hogy megéri-e. Még az is lehet, hogy a KM élőhalottként NJK-vá rendel... hiszen már nem ugyanaz a kalandozó vagy. 

 

 

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

köszönöm az eddigi válaszokat

megjegyzés:

eddig úgy gondoltam, hogy bárki, aki nekromanciával foglalkozik, az minimum közepes mértékben nem normális...mint ahogyan a kalandozók 100%-ának is minimum kicsit megborult az elméje...különben nem állnának kalandozónak...a két halmaz metszete (kalandozó nekromanta), még ha dorani is, instant magában hordozza a fentebb vázolt műveletre való hajlamot

de akkor most megpróbálom újrakalibrálni a "nemnormalitási mércémet"

[megjegyzés 2: nemrégiben játszottam életemben először varázslóval (már a 90es években is kerültem, mert 5. szint felett táp), ennek kapcsán viszont tömegével jöttek a kérdések]

 

kanyarodjunk is vissza a morális/erkölcsi vonulatáról a játéktechnikai részére a dolognak:

a lélekcsapda bélyeg nélkül nem műxik ugye a dolog

mi kell ahhoz, hogy a lélekcsapda bélyeg ne egy véletlenszerű lelket zárjon be, hanem a kiválasztottat?

példa: az alapból megborult elméjű doranban nekromancia-szakra járú alumni társa/csatlósa egy ork, akinek a lelke nem halhatatlan, de ő úgy érzi, hogy lenne még elintéznivalója, így megkéri hősünket a varázslót, hogy legyen olyan kedves, ő pedig lesz olyan kedves

szóval az orkon ott figyel mindkét rajzolat

mi akadályozza meg, hogy a csapda beszippantson egy lelket, akit az ork csap agyon?

vagy egy csigának a lelkét, amelyikre véletlenül rálép séta közben?

 

a halottmozgatás bélyeggel történő mozgás befolyásolja-e az ügyességet/gyorsaságot amikor még rohadásmentes állapotban van a test?

az állóképesség végtelen lesz ???

azt el tudom képzelni, hogy mi van akkor, ha lerohad a testről az egyik vagy a másik bélyeg, de szét tud-e rohadni maga a bélyeg, ha az egy tetoválás volt, és a hordozó felület ugye bőr?

 

Link a hozzászóláshoz
57 perccel ezelőtt-kor Szigony írta:

mi akadályozza meg, hogy a csapda beszippantson egy lelket, akit az ork csap agyon?

Az, hogy a konténerben már van egy lélek.

57 perccel ezelőtt-kor Szigony írta:

az állóképesség végtelen lesz ???

Én úgy venném, hogy igen, de ha túlhajtod magad, akkor rongálódik a test. Egy idő után így is, úgy is szétmegy, mert 1) valamiben meghalt, azt nem lehet tökéletesen kijavítani és 2) nincs benne élet princípiuma.

58 perccel ezelőtt-kor Szigony írta:

azt el tudom képzelni, hogy mi van akkor, ha lerohad a testről az egyik vagy a másik bélyeg, de szét tud-e rohadni maga a bélyeg, ha az egy tetoválás volt, és a hordozó felület ugye bőr?

Nem értem a különbségtételt. Igen, a bélyeg meg tud sérülni. A tetoválás természetes úton rongálódik.

57 perccel ezelőtt-kor Szigony írta:

a halál beállta után mikor áll be a cselekvőképes élőhalott állapot?

Ez attól függ, hogy milyen hamar teszi túl magát a személy lelke az új helyzetén, a mechanika szerintem azonnal megfogja a lelket.

Link a hozzászóláshoz
1 órával ezelőtt-kor Szigony írta:

a lélekcsapda bélyeg nélkül nem műxik ugye a dolog

mi kell ahhoz, hogy a lélekcsapda bélyeg ne egy véletlenszerű lelket zárjon be, hanem a kiválasztottat?

Az, hogy a varázslat a tőle elvárható módon működjön. Más egyéb nem. A Lélekcsapda bélyeg ugyanis a "varázsló által meghatározott lelket" fogadja be. Azaz nem egy random légypapír, hanem egy "személyre" szabott kelepce. 

1 órával ezelőtt-kor Szigony írta:

vagy egy csigának a lelkét, amelyikre véletlenül rálép séta közben?

Ugyanez. Ráadásul egy csiga lelke nem több lélekcsíránál. 

 

1 órával ezelőtt-kor Szigony írta:

de szét tud-e rohadni maga a bélyeg, ha az egy tetoválás volt, és a hordozó felület ugye bőr?

Ahogy tetra is írja, minden gond nélkül. Ha nem ügyeskedsz valamit, akkor "a test hónapok alatt lábon rothad el". A bélyegeiddel egyetemben. (Ne feledjük, keresztüllőtték a szívét, tehát a test nem működőképes - ergo a Halottmozgatás Bélyeg nem tudja megakadályozni a rothadást.)

Link a hozzászóláshoz

alakul ez!!!

 

és ahhoz, hogy a lélekcsapda személyre szabott legyen, mi kell?

elég-e az, hogy "a csávó, aki 27 évvel ez előtt a nagybátyám házát oldalbahugyozta", vagy kell monnyuk olyan, hogy auraérzékeléssel átlásson az illető mágikus védművein?

ez utóbbi esetben megtudja-e az illető igaz nevét?

azt kell-e beleírni a lélekcsapdába?

ha igen: más varázsló ki tude-e onnan olvasni?

ha igen: mi módon (mint a betűket, vagy kell valami extra)?

Link a hozzászóláshoz
11 órával ezelőtt-kor Szigony írta:

konkrétan?

Konkrétan a lélekcsapda bélyeg és a halottmozgatás bélyeg szakaszokat, meg úgy a nekromanciát általánosságban. Meg úgy a mágia fejezetet. A legtöbb kérdésedre ott megkapod a választ, mi sem a Sheralról jövünk az isteneken túlmutató igazságokkal. Itt még csak nem is arról van szó, hogy értelmezni kéne a leírtakat, hanem simán csak elolvasni.

Bitschak kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
7 órával ezelőtt-kor tetra írta:

Konkrétan a lélekcsapda bélyeg és a halottmozgatás bélyeg szakaszokat, meg úgy a nekromanciát általánosságban. Meg úgy a mágia fejezetet. A legtöbb kérdésedre ott megkapod a választ, mi sem a Sheralról jövünk az isteneken túlmutató igazságokkal. Itt még csak nem is arról van szó, hogy értelmezni kéne a leírtakat, hanem simán csak elolvasni.

 

a hiba minden bizonnyal az én gépemben van

 

ismét elolvastam az általad ajánlott passzusokat, de még mindig nem sikerült úgy értelmeznem, hogy egyértelmű legyen

pl a "varázsló által meghatározott lélek" kifejezés lehet egy tágabb csoport is?

lehet pl: a lélekcsapda 5000 mérföldes körén belül leghamarabb halálát lelő törpe lelke?

vagy a "kráni 13-ak egyike...ha majd meghal...valamikor"

 

de így, hogy ismét elolvastam, felmerült bennem még egy kérdés:

miként szerez tudomást a varázsló arról, hogy a lélekcsapdában benne van a/egy lélek?

 

de az ETK 1997es kiadásában a 316. ldalon található "Nekromancia" fejezet ismételt átolvasása sem adott választ egyik feltett kérdésemre sem

 

lehet, hogy te olyan körökben mozogsz, ahol ezekre a kérdésekre kialakult szokásotok van, ami által számodra egyértelmű

de pl  a való világban a jogalkotó egyértelműnek gondolja a törvényt, a jogalkalmazó mégis képes néha egészen szélsőségesen mást kiolvasni belőle (néha megyénként eltérően)

 

nem mondom, hogy én vagyok a legnagyobb nyelvológus a világon, de pusztán az általad ajánlott szakirodalomból nem lehet egyértelműen értelmezni a felvetéseimet

 

pont arra lennék kíváncsi, hogy ezekkel a kérdésekkel kapcsolatban mi a kikristályosodott szokásjog

buta vagyok, ezért amennyiben veszed a fáradságot, hogy válaszolj, kérlek tedd egyértelműen, szájbarágósan

köszönöm

Link a hozzászóláshoz
21 órával ezelőtt-kor Szigony írta:

azért van még néhány nyitott kérdés

Nyilván ezekhez hasonlókra gondolsz:

On 2023. 11. 22. at 20:39-kor Szigony írta:

és ahhoz, hogy a lélekcsapda személyre szabott legyen, mi kell?

elég-e az, hogy "a csávó, aki 27 évvel ez előtt a nagybátyám házát oldalbahugyozta", vagy kell monnyuk olyan, hogy auraérzékeléssel átlásson az illető mágikus védművein?

ez utóbbi esetben megtudja-e az illető igaz nevét?

azt kell-e beleírni a lélekcsapdába?

ha igen: más varázsló ki tude-e onnan olvasni?

ha igen: mi módon (mint a betűket, vagy kell valami extra)?

Röviden:

"Elhunytak lelkeinek nevezem azokat a lelkeket, akik bár részt vesznek a reinkarnáció folyamatában, meghatározatlan időre pihenni tértek valamely Isten által uralt Külső Síkra. Ők nevük ismeretében és személyes tárgyaik, netán csontjaik birtokában megidézhetőek, akár anyagba is börtönözhetőek, ám aki ilyet tesz, legyen tisztában azzal, hogy cselekedete a Mindenség törvényei és az Istenek akarata ellen való." (Abdul Al Sahred - Necrogafia)

És:

Auraérzékelés (Kyr pszi-diszciplína) : "(...) Egy varázsló képes arra, hogy különleges érzékeivel szemügyre vegye az Aurát. Ha már máskor is látta és megjegyezte, az Aura alapján felismeri a lelket, bármely testben lakozzék is. Képes észlelni a szembeötlő természetellenességeket is, mint mikor az emberi lélek állatban lakozik, vagy fordítva. Továbbá meg tudja állapítani, hogy az illető milyen fajhoz tartozik. (...)"
Tehát ez a diszciplína egyfajta kép alapján történő azonosítás, nem több. Felismerjük az ismert jellegzetes színeket, formákat, de használatával nem leszünk tisztában a mélyebb rétegekben tárolt információkkal. Pláne nem az illető Igaz Nevével. Erre csak az Új Tekercsek által bevezetett Auraelemzés-képzettséggel (annak is a legmagasabb, 5. fokával) felvértezve lennénk képesek. És mivel a nekromanták már az Új Tekercsek előtt is készítettek Lélekcsapda bélyegeket, gyakorlatilag kizárható, hogy az Igaz Név ismerete kelljen hozzájuk. :)  (Ezzel együtt persze nem haszontalan az ÚjTeki Aurával foglalkozó részét elolvasni, de belátható, hogy esetünkben nem fog kelleni az a csak általa /Ti. ÚjTeki/hozzáférhetővé tett Igaz Név... ) 

Illetve: 

"A lelkekre vonatkozó, a Necrografia idézetben fel nem lelhető információkat a KM-edtől kérdezd."

Magyarán - mivel ez egy játékkönyv, és nem egy halottidézési útmutató - a szerzők sok kérdést a mesélő hatáskörébe utaltak. Ez a helyzet a benned felmerült (és bizonyára még felmerülő) kérdések jó részével is: nem mindegyikre létezik kánoni válasz. Ki kell találnod, hogy nálad/nálatok hogyan működik, TI hogyan látjátok logikusnak: a lényeg, hogy direktben ne menjen szembe a leírtakkal.

Mondjuk a következőképpen: A célszemély nevét kell beleírni a lélekcsapdába (a  korábbi fejtegetés alapján elég kell, hogy legyen az életében viselt nevének ismerete, mint a Lélekidézés Litánia esetében), nyilván a megfelelő mágikus jelekkel a megfelelő formulával körítve (lebutítva valahogy így: szemek helyén lyukas lepedőben kalimpáló figura "KISPISTA"-felirattal a feje fölött, és egy rács - ami annyit tesz: "Halott KisPista-lelket bebörtönzöm!")***.  Ezt egy másik megfelelően felkészült  varázsló jó eséllyel el fogja tudni "olvasni", ha hozzáfér a bélyeghez, és módja van azt tanulmányozni. Olvassa, de úgy, ahogy a szimbólumokat szokás - inkább egészükben értelmezi őket, nem pedig egy hangalakkal körülírható szövegként előcitálja. Mondjuk úgy: tartalmi, értelmező rálátása lesz a bélyegre. Javaslom, hogy a Jelmágiával foglalkozó részt is olvasd el.

DE a te esetedben, ahogy tetra is írta (és a RÚNA magisztériumban felhozottak is sugallják) nem is kell a Lélekcsapda bélyeg. A Halottmozgatás aktiválja magát, amint az illető lelke eltávozNA, és már kész is az -"önazonos" - élőholt. Mivel ez a bélyeg önmagában semmifajta utalást nem tartalmaz a testet mozgató lélek ki- vagy mivoltával (nevével) kapcsolatban, egy, az elhunytat életében nem ismerő varázstudó ez alapján nem lesz tisztában a nevével sem. (Persze, ha kicsit is járatos a nekromanciában, a Lélekcsapda bélyeg hiányának láttán annyit nyilván össze fog rakni, hogy ezt a holttestet jó eséllyel maga az egykor hozzá tartozó lélek mozgatja. És így már egyszerűbb lesz beazonosítania is - világi eszközökkel.) 

Remélem, segített kicsit.

***Hiába kérdezed, nem tudom, hogy mi történik esetleges névazonosság esetén, vagy hogy milyen lehet a szimbóluma a Kis István-súlycsoportú neveknek Yneven. Szerintem két út lehetséges:
1. Mivel e rajzolatok transzban készülnek, a név mellé óhatatlanul járul valamiféle ideálkép is az illetőről, amit a varázsló a transz közben gondol/megragad a célszemélyről. És ez is beépül a bélyegbe; ill. annak a nevet szimbolizáló részébe (lásd még jelmágia leírása). Ez esetben a név JELE egy jó adag szubjektívumot is tartalmazhat, ami a létrehívó oldaláról egyértelműsíti a célszemélyt ("Az a bizonyos Kis Pista"), de adott esetben rendkívül megnehezítheti e név kiolvasását illetéktelen varázstudók számára. 
2. De lehetséges, hogy tulajdonnevek esetében hangjelölő rúnákat használ a varázsló. Ez egy objektívabb, de egyben személytelenebb jelölési forma (lásd még fenn a névazonosság problematikáját) - viszont ez esetben egy másik varázsló is könnyedén ki tudja olvasni (betűzni) magát a nevet.  Ami aztán vagy egyértelműsíti a személyt (lelket), vagy nem...  

Link a hozzászóláshoz

köszönöm

akkor menjünk tovább ezen a vonalon;

ha egy élőlényen helyezi el a varázsló a lélekcsapdát, és saját magát jelöli meg, mint befogadandó lelket, és neki nagyobb az akaratereje, akkor miként alakulnak a főjellemzők a beköltözés után?

a varázsló viszi az akaraterőt, intelligenciát, asztrált, minden mást meg a befogadó test ad?

(mi a helyzet az érzékeléssel?)

az ÉP szerintem a testtől függ, de mi a helyzet az FP-vel?

a varázsló ebben az esetben hozzáfér az elnyomott lélek emlékeihez?

élőlényről van szó, így jogosan merül fel a kérdés, hogy egy visszaváltoztatás után mi lesz az eredmény?

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...