Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Dumaterem


Gem Kapocs

Recommended Posts

Gem: mi is ilyeneket tanultunk csomó ideig. Én fakton rendesen programoztam és amikor órán is azt csináltam a többiek csak nézték mint borjú az újkaput. A legtöbben még egy gépet sem tudnak bekapcsolni és egyessével ütik a betüket amiket csak percek alatt találnak meg :evil:

Na most én mint info tagozatos mit mondjak erre :?: Kettő helyett három info óránkl van és mindegyiket átinternetezzük (nem tisztelet a kivételnek :twisted: :D ), de az utóbbi időben átáltunk a zsírozásra :D (kártyajáték, ha valaki nem ismerné, majd a TT.-n megtanítom rá, ha megyek). Tavaly év elején (kilencedikben) aszaltunk, hogy milyen gyökerek jöttek infó tagozatra:

:arrow: Nem tudták mi az op rendszer :!: meg ilyenek

:arrow: Nem tudtak Wordben szöveget szerkezteni (körlevél meg ilyenek)

:arrow: Exel? Hah azt se tudták mi miért van!

De én bezzeg áltban 3ast kaptam mert a hálózatokat nem tanultam meg rendesen, ami szvsz nem egy egyszerű anyag. És ezek akarnak informatikusok lenni. Hol van itt az igazság?

Link a hozzászóláshoz

Nincsen igazság. De a hálózatokat tényleg jól kell tudni, mert érettségi anyag is. Tudom én is informatikus akarok lenni. BME - műszaki informatikán. Amúgy én is teljes mértékben ki voltam akadva, hogy mit tanulunk Informatika óra címén ahelyett, hogy programoztunk volna, de hát csak nekem lett volna meg az agyam hozzá. Sóhaj...

Link a hozzászóláshoz

Nem akakrok izé lenni, de egy időben az én fejemben is megfordult az, hogy informatikus legyek és rajz-informatikára akartam menni, de én azért nem bánok olyan ljól a gépekke, és nem ismerek valami sok program nyelvet. Szóval úgy gondoltam, hogy tulságosan "kispályás,, lennék és így nem erre jelentkeztem. Meg nálunk 13. évfolyamban csak és kizárólag ilyen dolgok vannak, tehát gyorsírás, meg programozás, meg infó, tehát kizárólag számítógépes dolgok.

Link a hozzászóláshoz

Gyerekek!

Számtech!

Nekem heti 5 van. Mert ECDL vizsgákat rakosgatunk lefele.

Egy kicsit a színvonalról:

1- Lehet pofára osztályozni

2- Az kap ötöst, aki magol

3- Mindent 5* mond el a tanár 1-2 ember miatt

4- Utána leszid, hogy miért kell ötször elmondania

5- És hogy miért nem figyelünk (mert csak az az 1-2 ember figyel)

Ezek alapján az én dolgaim (apám informatika tanár, elég sokat dolgozom vele, mindnet tudok, ami órán van...)

- 5.0-ás tanulmányi átlagra és csak 100%-os ECDL vizsgákra kaptam 4-est. (ld. elsö pont...)

- A tanár kimegy óráról, mert megmondom neki a véleményemet (ld. ötös pont)

most Excelt veszünk. egy órán megcsináltam egy teljes harcos karaktergenerátort excelben :) függvényekkel :)

Tanár: Milyen ügyes az excel, hogy tudja, hogy táblázatban dolgozunk...

Én: nagyon ügyes. tényleg. táblázatkezelö. HÜÜÜÜ de ügyes. (ld. a tanár kimegy óráról...)

Szóval erröl csak ennyit. Ja és azt hiszi, hogy ez ugyanolyan fontos, mint a heti 20 nyelvórám és ezért gépelös,szerkesztös (ami mindenkinek legalább fél óra) leckét ad. Idén még nem volt egy olyan óra sem, amikor szabad foglalkozás vagy ilyesmi lett volna. Csak dolgozunk. Persze én fórumozok :) de mindenki ki van bukva.

Szóval ezt übereljétek, ha tudjátok :lol:

Link a hozzászóláshoz
Gyerekek!

Számtech!

Nekem heti 5 van. Mert ECDL vizsgákat rakosgatunk lefele.

Egy kicsit a színvonalról:

1- Lehet pofára osztályozni

2- Az kap ötöst, aki magol

3- Mindent 5* mond el a tanár 1-2 ember miatt

4- Utána leszid, hogy miért kell ötször elmondania

5- És hogy miért nem figyelünk (mert csak az az 1-2 ember figyel)

Ezek alapján az én dolgaim (apám informatika tanár, elég sokat dolgozom vele, mindnet tudok, ami órán van...)

- 5.0-ás tanulmányi átlagra és csak 100%-os ECDL vizsgákra kaptam 4-est. (ld. elsö pont...)

- A tanár kimegy óráról, mert megmondom neki a véleményemet (ld. ötös pont)

most Excelt veszünk. egy órán megcsináltam egy teljes harcos karaktergenerátort excelben :) függvényekkel :)

Tanár: Milyen ügyes az excel, hogy tudja, hogy táblázatban dolgozunk...

Én: nagyon ügyes. tényleg. táblázatkezelö. HÜÜÜÜ de ügyes. (ld. a tanár kimegy óráról...)

Szóval erröl csak ennyit. Ja és azt hiszi, hogy ez ugyanolyan fontos, mint a heti 20 nyelvórám és ezért gépelös,szerkesztös (ami mindenkinek legalább fél óra) leckét ad. Idén még nem volt egy olyan óra sem, amikor szabad foglalkozás vagy ilyesmi lett volna. Csak dolgozunk. Persze én fórumozok :) de mindenki ki van bukva.

Szóval ezt übereljétek, ha tudjátok :lol:

Cs! Én ennek csak a fordítottják tudom mondani.

Nekünk a tanárunk egy akkor looser, hogy az néha már fáj :D .

:arrow: Múltkor valaki elrontott az egyik gépen valamit (átprogramozta a billenytűket, hogy ha mondjuk 'p'-t akrok írni akkor 'k'-t írt ki stb.), a tanár nem tudta visszacsinálni és elment a rendszergazdáért, hogy majd ő megcsinálja. Mire visszaértek visszaprogramoztuk, csiszolgattuk, tehát jobb lett mint új korában. És azért kaptunk szaktanári figyelmeztetést, mert fennt állt annak a lehetősége, hogy még jobban elrontjuk a gépeket...

:arrow: Az órák 99,99% -ban nem csinálunk semmit, miközben elméletileg feladatot kéne megoldani, most pl Acces-t, amiről speciel nem tudok semmit, további csetelünk, ami a elvileg tilos lenne, játszunk (Liero), ami szintúgy tilos lenne, és az utóbbi időben feltört a népszerűsége az órán való kártyapartik lebonyolításának (66, zsír, fütyi stb. stb.)

Remélem fel tudtam vázolni hogyan is folyik nálunk, a Szegedi DFG-ben, egy infó óra.

Link a hozzászóláshoz

Lithas!

Minden tiszteletem a hölgyeké. Olyan bámulatos gyorsasággal gépelnek, hogy csak na. Pl: Nefi és a chat-es lány, aki a könyvtárban mindíg ide jön, és akire mérges vagyok, mert nem áll szóba velem. Ha én elkezdeném mesélni, hogy nálunk milyen infó órák vannak, akkor a második sor után agyvérzést kapnék, mindenkit "lefreggel"-nék a könyvtárban, és megennék három egeret.

Link a hozzászóláshoz

Érdemesebb végiggondolni, hogy mivel akaresz kezdeni és milyen szinten, bár a M* kártya igen jó, szerintem várd meg míg kijön hozzá minden ami kell. Amúgy a dolog fő szépsghibája, hogy ugye a kártyát és a szerepjátékot más adja ki, könnyen lehet, más elképzelése van a két csapatnak Ynevről....

Link a hozzászóláshoz

Ugyanmár.. hiszen ez dumaszoba, talán az egyetlen hely, ahol megengedett az egysoros is (az 'idézetek' témán kívül), és nincs (nagyon) moderálás... :lol:

Nőnap ugyan csak holnap lesz... de már így is csak másodikként mondhatom, hogy

Boldog nőnapot kívánok minden lejányzó fórumozónak! .

Üdv,

TAO

Link a hozzászóláshoz

TheElf : nehogy elkezdjük itt is a dolgot... nem kérek bocsánatot. Nincs miért.

1. Nem anyáztam.

2. Amit mondtam, azt azért mondtam, mert úgy gondoltam. Nem hamarkodtam el.

3. Tényleg nem mindig megy.

4. Ha itt is beindul a veszekedés téma, akkor azonnal törlöm az olyan hozzászólásaidat. Az enyémeket pedig azzal előzöm meg, hogy nem írok olyan jellegűeket. Mondtam... lezártnak tekintem a dolgot.

TAO

Link a hozzászóláshoz

TAO: Te dolgod, mint az is, on topicra miért reagállsz személyeskedve, és miért nem akarsz a témához hozzászólni, miért gondolod úgy hogy ez helyes és nincs miért. Te így gondolod én meg nem. De jeleztem, ha békülni akarnál lenne lehetőség.

Ellenben a chaten nem kívánt az a hozzáálás hogy egy téma megy közbevetsz személyeskedést akár többkasztúságról akár egyes kasztokról van szó. Ha te ezt követendő példának, és moderátorként védendőnek tartod, akkor az inkompatibilitás adott. De mint mondtam a döntés a kezedben van. Antail kérdezte meddig tart a shun:

1 nap alap.

Minden olyan nap amikor ez a hozzáállás marad a részedről akárhol: +1 nap (és nem is telik) ha ez változik -1. Ha bocsánatot is kérsz beláttad a hibát -2.

Link a hozzászóláshoz

TheElf :

1. már elmondtam. nem kérek bocsánatot.

2. légyszíves ne forgasd ki a szavaimat arról, hogy mit moderálok és mit nem. köszi. annyit mondtam, hogy ha megint "veszekedés" indul a fórumon, ezt megelőzendő : kitörlöm az ilyen hozzászólásokat, és magam sem írok ilyan hozzászólást.

3. nem akarok békülni, ugyanis nincs miért. nem vagyok mérges rád (már). nem akarok veled veszekedni se, nem akarok több vitát. "semleges" vagyok etéren. nem akarok erről többet beszélni.

4. valljuk be, hogy azért tiltottál le, és kaptam SHUNt, mert megsértődtél, nem azért, mert "az én hozzáállásom nem megfelelő a chathez" :D

Ez milyen hozzáállás a részedről?

Mellesleg tarthatsz közvélemény-kutatást #kalandozok csatin a hozzáállásomról, és kiderül, hogy VALÓJ

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...