Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kérdések a karakteralkotással kapcsolatban


Recommended Posts

Üdv!

A karakteralkotás szerint lehetősége van a játékosoknak a Rúna magazinokat felhasználni a karakteralkotáshoz. A magazinokban található új pszi diszciplinák és varázslatok is alkalmazhatóak a kaland során?

A karakteralkotáshoz használhatóak a magazinokban megjelentek. Az általad említett dolgok ezen túl mutatnak. Kérlek írd le konkrétan, hogy mely varázslatokra és diszciplínákra vagy kíváncsi? Köszi!

Illetve hol tudok jobban utánanézni és tájékozódni a dúlásról?

A kérdést, a precízebb megválaszolás okán, sokra hivatott MagyarGergely kollégámnak passzolnám, csak hogy minél kimerítőbb választ kapjál rá! ;)

Link a hozzászóláshoz
A karakteralkotáshoz használhatóak a magazinokban megjelentek. Az általad említett dolgok ezen túl mutatnak. Kérlek írd le konkrétan, hogy mely varázslatokra és diszciplínákra vagy kíváncsi? Köszi!

Hát most speciel egyre sem :D De pl vannak itt papi varázslatok, boszi varázslatok, varázslói bélyegek és csapdák stbstb na és szóval felmerült bennem a kíváncsiság, hogy is álltok ezekhez. Ha lesz konkrét varázslat vagy diszciplina ami érdekel majd megírom! Köszi a válaszokat!

Link a hozzászóláshoz
Az érzékelésnek mennyinek kell lennie minimum?

Az adott kasztra jellemző dobáskód adja meg a minimum/maximum értékeket.

(ÚT 10. old.)

Harcos 2k6+6

Gladiátor 2k6+6

Fejvadász k6+12

Lovag 2k6+6

Bajvívó k10+8

Barbár k10+8

Amazon k10+8

Tolvaj k6+12

Bárd k10+8

Pap k10+8

Paplovag k10+8

Harcművész k6+12

Kardművész k6+12

Boszorkány 2k6+6

Boszorkánymester 2k6+6

Tűzvarázsló 2k6+6

Varázsló 2k6+6

Minden további kaszt esetében - hacsak mást nem mondunk - a 2k6+6-os dobáskód az irányadó!

H.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A Dúlásról a következő helyeken lehet olvasni.

A Rúna magazin I/8. számában található egy cikk, címe: Ó-pyarron pusztulásáról, Nyulászi Zsolt írta.

A Szürkecsuklyások honlapján megjelent egy írás, a címe a Dúlásról és közvetlen előzményeiről. Ez utóbbi cikk szerepelt később a Hadak árja című novelláskötet függelékében is.

Szintén a Szürkecsuklyások készítettek egy térképsorozatot is a Dúlás-kori pyarronról, amely hat lépésben mutatja be a Dúlás általuk elképzelt hadmozdulatait.

A Hadak Árja című antológiában megjelent egy térkép, Pyarron a dúlás idején címmel.

Adalékok, apró kiegészítő információk olvashatók a Pyarron leírásokban (1TK, Summarium), a HGB-ben a Praedorman lobogóinál, a 2TK-ban a nomádoknál, a Fogadalom és az Egyezség című regények visszaemlékezéses részeiben (persze kicsiny %), a Syburr csillaga regényben, a Papok-paplovagok I. szabálykönyvben - főleg az elesett kegyeltek vonatkozásában.

Több nem jut eszembe, próbáltam az információk mennyisége/terjedelem hasznossági arányának sorrendjét követni.

Akinek nem lennének meg a fent említett cikkek, azokkal szívesen megosztom bármelyiket. (A szabálykönyveimet és regényeimet nem adom kölcsön. :P )

Link a hozzászóláshoz

Átfutva az eddigi hozzászólásokat nem találkoztam ezzel a kérdéssel, de lehet hogy tévedek.

Szóval akkor is lehet nálam méreg ha nem tudok keverni? Természetesen pénzből véve! Ja és még valami! A karialkotás szerint egy-egy tápérték pontért vehetek 50 aranyat. Tehát 1 TÉP = 50 arany?

Illetve jól értelmezem, hogy amég nem maradandó hatóidejű mérget akarok, addig ilyen szempontból nem növekszik az ár?

És egy főzésből hány adag méreg készülhet?

Link a hozzászóláshoz
Átfutva az eddigi hozzászólásokat nem találkoztam ezzel a kérdéssel, de lehet hogy tévedek.

Szóval akkor is lehet nálam méreg ha nem tudok keverni? Természetesen pénzből véve!

Igen, lehet.

Ja és még valami! A karialkotás szerint egy-egy tápérték pontért vehetek 50 aranyat. Tehát 1 TÉP = 50 arany?

Igen, annyi!

Illetve jól értelmezem, hogy amég nem maradandó hatóidejű mérget akarok, addig ilyen szempontból nem növekszik az ár?

És egy főzésből hány adag méreg készülhet?

Ezekre a kérdésekre szerintem a kiegészítő elkövetője fog neked válaszolni.

Link a hozzászóláshoz

Helló

Szeretnék tisztázni egy apróságot a váltott kaszt TÁP igényével kapcsolatban. Tehát adott 4. szintű karakter. Váltok vele kasztot, visszaesik 1. szintűre. Felveszem a másik kasztot, akkor lesz 1/1 -es szintű. Tehát nekem az 1+1=2 szint után kell megfizetnem a TÁP -ot, azaz 4 TÁP -ba kerül a karakter szintje?

üdv, Silver

Link a hozzászóláshoz
Vassi: bár nincs közöm a modulíráshoz vagy a kalandmesterkedéshez, de szerintem pont erre valók a varázsjelek, szimbólumok, bélyegek (ETK 311-315)... :wink: Amihez ugyebár Mf-ú rúnamágia szükséges, ami pedig 6. szint... :roll:

most hogy mondod tényleg :D De a rend kedvéért kaphatunk rá választ? Ha valaki esetleg 6. szintű varival akar jönni :)

Link a hozzászóláshoz

Jó, de ha tudod, hogy hol keresd, akkor nem értem a kérdést... :D Minden szépen le van írva. Annyi a dolgod, hogy kiválasztod melyik bélyegre/szimbólumra/varázsjelre van szükséged és a segítségével "bebörtönzöl" egy varázslatot a rajzolatba. Például a Változás Varázsjel az összes TAM-ba tartozó mágiát befogadja, míg az Asztrálszimbólummal az összes asztrál mozaikból válogathatsz bele. Ha meg valami összetettebbet szeretnél megoldani, arra ott a van mondjuk a Kisugárzó varázsjel... Tény, hogy van pár mágikus tárgy, amire sosem jöttem rá, milyen mozaikokból csinálhatták (pl. a Harci nyereg vagy a Nyelvek sisakja), de ezek kicsit manaigényesebbek egyébként is, úgyhogy nem hiszem, hogy ezekre gondoltál volna. :)

De ha picit elgondolkozol és töröd a kobakod, szinte bármit létre lehet hozni. Persze csak, ha van elég manád... :roll:

Link a hozzászóláshoz
Helló

Szeretnék tisztázni egy apróságot a váltott kaszt TÁP igényével kapcsolatban. Tehát adott 4. szintű karakter. Váltok vele kasztot, visszaesik 1. szintűre. Felveszem a másik kasztot, akkor lesz 1/1 -es szintű. Tehát nekem az 1+1=2 szint után kell megfizetnem a TÁP -ot, azaz 4 TÁP -ba kerül a karakter szintje?

üdv, Silver

Jó meglátás Vér Silver István Úr! :twisted:

A karakterem (tegyük fel hogy varázsló lesz) készíthet varázstárgyat ami nincs leírva sehol? És ha igen, miként?

A karakteralkotás során teljesen mindegy, hogy a karaktered meg tud-e alkotni egy varázstárgyat, vagy sem! Mert ugyan annyi TÁP-értéket kell érte kicsengetnie.

Egyedi, le nem írt tárgyak esetén küld el a tárgy leírását (ha mozaikból nem egyértelmű az Mp igénye), és mi beárazzuk neked!

Hogy a játék során mit tudsz vele kasztból/képzettségből megalkotni, az majd ott kiderül. Egyébként Kniel "iránymutatásai" teljesen helytállóak a témában.

H.

Link a hozzászóláshoz

Helló

Készítettem egy számolós Excel karakterlapot, amiben 1-2 perc alatt megnézhetitek hogyan mutatna a karakteretek a konkrét értékekkel, és mindez mennyibe kerülne az NYT2012 TÁP rendszerében.

A táblázat a képzettségeken kívül mindent kiszámol és beír a karakterlapra az alap adatok megadása után. Mindezt nyomtatásra optimalizált formában.

Openoffice -ban, és Excel 2003 -ban nem működik!

Jó karakter generálást.

Üdv, Silver

UPDATE: Javítva lett a karakterlap! Pár hozzászólással lejjebbről töltsétek a javított verziót.

Link a hozzászóláshoz

Rajman észrevett egy hibát a karakterlapban. Csak az iker kasztnál számolt jól, a váltott kasztnál rosszul számolta a kp-t.

Mellékeltem a javított verziót.

Attól tartok TAO, hogy e miatt a hiba miatt nem érdemlem meg a meglepetés nyereményt :cry:

Viszont mivel Rajman találta meg ezt a hibát (amit ha nem tárunk a nagyközönség elé, minden bizonnyal a világegyetem pusztulását hozta volna), ezért neki kellene megkapnia ezt a felejthetetlen és visszautasíthatatlan nyereményt :lol:

Üdv, Silver

Link a hozzászóláshoz
×
×
  • Új...