Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kérdések a karakteralkotással kapcsolatban


Recommended Posts

Excel táblázat...

Szívesen odaírnám valahová, hogy mennyi az összes kp-m, de nem találtam ilyen helyet, csak egy össz. Kp-s "rublika" van, de az ugye az elköltött Kp-kat számolja. :) Szóval kiégett a biztosítékom, hogy nem tudom sehová se beírni, ezért utólagos engedélyetekkel alkottam egy új "rublikát". :D

Link a hozzászóláshoz
Kérdés: bőrpáncélok esetében (pl. kivert bőr) is szükséges a nehézvértviselet?

A választ lásd: ETK 100. oldal, a kérdéses képzettség leírásának első sora.

A szöveg alapján kizárólag a félvért és a nehézvért esetében szükséges a fent említett képzettség!

(Mielőtt hasonlókat kérdeztek, nézzétek már meg a könyvet.)

Hali!

A Lovagoknál van olyan, hogy kap plusz képzettségeket attól függően melyik rendbe tartozik. Ezeket kitaláljam magamnak, várjam meg a km kiosztást vagy van hozzá vmi iromány ami segítséget nyújthat?

Írj PÜ-t nekem arról, hogy PONTOSAN miben miképp gondolkodsz. 24 órán belül válaszolunk. ;)

Excel táblázat...

Szívesen odaírnám valahová, hogy mennyi az összes kp-m, de nem találtam ilyen helyet, csak egy össz. Kp-s "rublika" van, de az ugye az elköltött Kp-kat számolja. :) Szóval kiégett a biztosítékom, hogy nem tudom sehová se beírni, ezért utólagos engedélyetekkel alkottam egy új "rublikát". :D

Ügyi vagy!! :pajti:

Link a hozzászóláshoz
Akinek még nincs csapata, nyilván az is tud karaktert készíteni magának, ellenben pl a közös előtörivel lehetnek problémák. Mondjuk ezt a kérdést unalmamban tettem fel, ha esetleg kapok rá választ az jó, de nem létszükséglet.

Javítsatok ki, ha tévedek, de idén nem kell előtörténet... Mondjuk a kérdőívnél nem hátrány, ha tudod, hogy kikkel vagy... :roll:

Link a hozzászóláshoz
Akinek még nincs csapata, nyilván az is tud karaktert készíteni magának, ellenben pl a közös előtörivel lehetnek problémák. Mondjuk ezt a kérdést unalmamban tettem fel, ha esetleg kapok rá választ az jó, de nem létszükséglet.

Természetesen tud karaktert készíteni, sőt annak is kötelező időre beküldeni azt.

Előtöri, ahogy Venes mondta, idén nem követelmény, de ettől függetlenül örömmel elolvassuk!. Ellenben az említett Kérdőívet szintén ki kell tölteni a karakter leadásáig.

Megjegyzem eddig AlterEgo, Darun, Fenix (és talán Frosty) azok, akik a 11. csapatot alkothatják. Szerintem pár szó erejéig vegyétek fel egymással a kapcsolatot és találjatok valami közös, könnyen követhető koncepciót, melynek mentén megalkothatjátok a karaktereket. (Csak hogy ne a csapaton belüli, karakterek közti konfliktus töltse ki a játékotokat! ;) )

TIPP: A hasonló erősségű karakterek érdekében pedig találjatok ki egy a karakterek számára célul kitűzött TÁP-értéket.

Link a hozzászóláshoz

Úgy tudom most Yneven is válság van, szal a következő költséghatékony kérdésem lenne: :)

nem szeretnénk varázslók zsebét nehéz aranyakkal megtömni, h vmi összekarcolt fegyvert adjanak

nekünk, VISZONT beszerezhető-e és mennyiért a fegyver(ek)re áldás, mely jó a túlvilági lények ellen,

és mondjuk nem múlik el a modul végéig :) (az ciki lenne)

Előre is köszönöm a választ!

Link a hozzászóláshoz
Úgy tudom most Yneven is válság van, szal a következő költséghatékony kérdésem lenne: :)

nem szeretnénk varázslók zsebét nehéz aranyakkal megtömni, h vmi összekarcolt fegyvert adjanak

nekünk, VISZONT beszerezhető-e és mennyiért a fegyver(ek)re áldás, mely jó a túlvilági lények ellen,

és mondjuk nem múlik el a modul végéig :) (az ciki lenne)

Előre is köszönöm a választ!

A karakteralkotásban szerepel ez. Sőt a gyakori előfordulása okán az Áldást külön pélával is leírtuk. :roll:

(Pl. egy áldott fegyver esetén az Áldás miatt (3 Mp) a fegyver ára (3x2) 6 arannyal nő.)

Szóval az teljesen mindegy, hogy a csapaton belül van e áldott fegyvert "alkotni" képes karakter vagy sem. Minden áldott fegyver további +6 aranyba kerül a karakteralkotásból adódóan.

Link a hozzászóláshoz

Zorro, mint fegyvertáldó kisiparos ;) Nagy tételben occó :D

Viszont ha jól értelmeztem a szabályrendszerünket, a modul elején (akár a ciklus első másodpercében) a csapatban levő, erre alkalmas karakter minden további ktg nélkül megejtheti ezt a procedúrát, természetesen a járulékos mana beáldozásával, igaz?

Asszem erről már volt szó..

Link a hozzászóláshoz
Zorro, mint fegyvertáldó kisiparos ;) Nagy tételben occó :D

Viszont ha jól értelmeztem a szabályrendszerünket, a modul elején (akár a ciklus első másodpercében) a csapatban levő, erre alkalmas karakter minden további ktg nélkül megejtheti ezt a procedúrát, természetesen a járulékos mana beáldozásával, igaz?

Asszem erről már volt szó..

Jól értelmezed! Elméletben valóban megteheti! :twisted:

Amennyiben eszméleténél van, és az istene nem haragudott meg rá :tuzes:

És megvan a szent szimbóluma...

És olyan létsíkon van, ahová istene képes kiterjeszteni befolyását...

És van Mp-ja...

És együtt van azokkal a csapattagokkal, akiknek meg szeretné áldani a fegyverét...

És Litánia végrehajtására képes fizikai/szellemi állapotban van (beszédképesség, tiszta tudat, stb.)...

És van még hátra 5 szegmense az életből (ennyi a varázslat végrehajtásának ideje)...

És ...

:tuzes:

Link a hozzászóláshoz
Lehet, h újabb intelligencia-képessége alacsony (kb.: 3-6) kérdéssel örvendeztetlek titeket, de

miért van az, h a modul vmikor 70-74 között játszódik, a hangulatkeltő

novella meg 75-ben?

("3674. évben, a Halál havában elesik a Szent Város")

A karakteralkotásban ez szerepel:

"Olyan összeszokott karakterekből álló kalandozócsapatot várunk, mely a p.sz. 3670-es évek első

felében, Pyarron pusztulását megelőzően, a Dúlás ideje alatt, abban vagy annak közvetlen

közelében ?tevékenykedik?."

Szándékosan nem említünk évszámot, mert a források sajnos nem egységesek. Mi elsősorban a szabálykönyvekben szereplő évszámokat tartjuk mérvadónak, megjegyzem pl. az ETK-ban nem 74-re teszik a város elestét. A novellából egyenesen következik, hogy a Város még áll, pedig az 75-ben játszódik.

A modul során minden bizonnyal megkapjátok a szükséges információkat erre vonatkozóan!

H.

Link a hozzászóláshoz

kérdés még időben: a bm herbalizmus afet remélem még nem kérdezte senki előttem: mert lvl6on megkapja mfre és slussz. Csak nyomtatási hibából kifolyólag lemaradt a könyvből a herbalizmus af, vagy KPból kell kigazdálkodni, amúgy meg 1. tszen megtanulja kötelezően különben a kis retardált bm gyakornok nem tudja kikeverni a manaitalát és megszívta örökre??

Link a hozzászóláshoz
kérdés még időben: a bm herbalizmus afet remélem még nem kérdezte senki előttem: mert lvl6on megkapja mfre és slussz. Csak nyomtatási hibából kifolyólag lemaradt a könyvből a herbalizmus af, vagy KPból kell kigazdálkodni, amúgy meg 1. tszen megtanulja kötelezően különben a kis retardált bm gyakornok nem tudja kikeverni a manaitalát és megszívta örökre??

Az 1. Tsz-en megkapja kasztból Af-en!

Link a hozzászóláshoz
kérdés még időben: a bm herbalizmus afet remélem még nem kérdezte senki előttem: mert lvl6on megkapja mfre és slussz. Csak nyomtatási hibából kifolyólag lemaradt a könyvből a herbalizmus af, vagy KPból kell kigazdálkodni, amúgy meg 1. tszen megtanulja kötelezően különben a kis retardált bm gyakornok nem tudja kikeverni a manaitalát és megszívta örökre??

Az 1. Tsz-en megkapja kasztból Af-en!

köszönöm a gyors választ!

Link a hozzászóláshoz

Helló

Egyébként ki lesz téve valahova, hogy ki az akinek beérkezett (vagy éppenséggel még nem érkezett be) a karaktere és a kitöltött kérdőíve? Csakhogy ne fordulhasson elő, hogy az ember nyugodtan üldögél, mint aki jól végezte dolgát, de valamiért mégsem érkezett meg az egyik, a -2 TÁP meg ketyeg naponta.

Üdv, Silver

Link a hozzászóláshoz
Helló

Egyébként ki lesz téve valahova, hogy ki az akinek beérkezett (vagy éppenséggel még nem érkezett be) a karaktere és a kitöltött kérdőíve? Csakhogy ne fordulhasson elő, hogy az ember nyugodtan üldögél, mint aki jól végezte dolgát, de valamiért mégsem érkezett meg az egyik, a -2 TÁP meg ketyeg naponta.

Üdv, Silver

Minden csapatvezető válasz mail-ben értesítést kap a sikeresen beküldött karakterekről, amelyben egyébként kitérünk arra is, hogy a csapattagok kitöltötték-e már a Kérdőívet.

Megjegyzem, tegnap estig egy csapat karakterei érkeztek be csupán, ami egyébként megfelel a sokéves átlagnak! ;)

Ha valaki 24 órán belül nem kap válasz mail-t, jelezze nekem itt!

Link a hozzászóláshoz
×
×
  • Új...