Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Dumaterem


Gem Kapocs

Recommended Posts

Üdv!

Valóban valami házi kiegészítő volt. Azért kellene, mert használjuk a második törvénykönyv találati táblázatát, így nem lehet átlagolni az sfé-t, illetve a célzott támadásnál rendkívül hasznos. Nem d20 ast toljuk, hanem a régit. Egyébként pedig szerintem tök jó, hogy teljesen egyedi a vért, és teljesen a jellemedhez, stílusodhoz tudod alakítani, nem pedig afféle egyenpáncél.

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

Hát érveidet megcáfolni nem tudom, viszont megmondanád nekem mennyi a rákozott vállvért mgt-je? Vagy hogy a sodrony csataszoknyáé mennyi? Na látod ezt nem tudom én se. A kieg tartalmazta ezeket is, és elég elfogadható volt így összességében.

Vértdarab SFÉ-je annyi, mint az adott vért SFÉ-je, értelemszerűen. Tehát egy lemezpáncél minden lemeze annyit véd, ha sodronyból készítesz csizmát, annak is annyi lesz az SFÉ-je a lábfejen, mint amennyi a sodronying SFÉ-je.

Link a hozzászóláshoz
Szerintem is így van, de az MGT-vel tényleg nem igazán lehet mit kezdeni. Mert egy teljesvértezetnek csak a bal oldali vállrészét használva rendben van,hogy ott külön SFÉ-van,de mennyi MGT-je lehet? (Amúgy valahol már én is láttam azt a kiegészítőt, de nem tudom megmondani hol és nekem sincs meg.)

Átlag MGT, felfele kerekítve, súlyozva, minél nagyobb a testfelület. Egy ilyen dologra annak kell külön rendszert írni, aki nem végezte el a 8 általánost. Ha a fíling miatt kell, akkor nem hiszem, hogy ezen kéne fennakadni :P

Link a hozzászóláshoz

Köszi tetra.

Az lenne a kérésem, hogy amennyiben nem segítő szándékkal akar valaki válaszolni, akkor az ne válaszoljon. Egyszerűen mindenki megérti, csak egy ember kezd habzó szájjal vitatkozni azon, hogy mégis mi a fenének kell neked az, meg hogy inbecil vagy, hogy neked az kell. Az a helyzet hogy láttam azt a kiegészítőt, tetszett, és szeretném használni. Megkérdeztem hogy valaki tudja-e hogy hol találom meg, erre természetesen van egy nagyon mindenben jártas, mindenhez értő és mindent mindenkinél jobban tudó, és leoszt, hogy akinek kell ez a táblázat, az nem végezte el a 8 általánost. Nem tudom miért kell rögtön trollként viselkedni, s belekötni abba is aki megkérdezi mennyi az idő.

Megyi88 írta:

Üdv!

Hát érveidet megcáfolni nem tudom, viszont megmondanád nekem mennyi a rákozott vállvért mgt-je? Vagy hogy a sodrony csataszoknyáé mennyi? Na látod ezt nem tudom én se. A kieg tartalmazta ezeket is, és elég elfogadható volt így összességében.

Vértdarab SFÉ-je annyi, mint az adott vért SFÉ-je, értelemszerűen. Tehát egy lemezpáncél minden lemeze annyit véd, ha sodronyból készítesz csizmát, annak is annyi lesz az SFÉ-je a lábfejen, mint amennyi a sodronying SFÉ-je.

Látod kedves tetra, még csak arra sem vagy képes, hogy arra válaszolj amit kérdeznek, illetve hogy arra reagálj, viszont rögtön habzó szájjal fröcsögve vágod a fejünkhöz hogy biztos idióták vagyunk:

Átlag MGT, felfele kerekítve, súlyozva, minél nagyobb a testfelület. Egy ilyen dologra annak kell külön rendszert írni, aki nem végezte el a 8 általánost. Ha a fíling miatt kell, akkor nem hiszem, hogy ezen kéne fennakadni :P

Köszönöm a figyelmet!

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Bár nem hinném hogy tetra az én védelmemre szorulna, ez egy dumaterem, ergó úgy reagál akárki akármire, ahogy azt az admin és a modik megengedik! :D

tetra: anno pl a fagyvarázslót is biztos volt aki használta. Izlés kérdése.

Ha valakinek tényleg ennyire számszerüsítve kell minden, legyen meg neki. Van aki a leírtakhoz ragaszkodik, van aki inkább szeret maga dönteni. Mindegyikre megvan az igény. Kinek erre, kinek arra. Én se ragaszkodnék így ehhez mert sztem a harc ilyen mérvű kirészletezése már vontatottá teszi a játékot. (lásd ugye a Shuluri viadal, ahol "csak" a körönkénti cselekvéseken van a hangsúly, ott célzott támadásba már csak az időmilliomosok mennek) Anno mikor elkezdtem játszani, én is mindent számszerüsíteni akartam. Aztán egyre többet meséltem és zavart hogy a harcok miatt kvázi áll a kaland. Egyébként fontolom már hogy jövőre én is gyakós karival megyek! :D

Darun

Link a hozzászóláshoz

Bár nem hinném hogy tetra az én védelmemre szorulna, ez egy dumaterem, ergó úgy reagál akárki akármire, ahogy azt az admin és a modik megengedik! :D

Ne haragudj, de ezzel egyáltalán nem értek egyet. Nem lehet azért mindent. Emberek vagyunk, reagáljunk emberek módjára... Nem értem miért lenne különbség a dumaterem béli szófordulatok és máshol lévők között. Témakülönbség van, nem pedig stílusbéli. Ne keverjük össze.

Ilyenek szerintem elég ritkán vannak moderálva - kivéve cinkes esetekben -, a csúnyaszavakat meg alapvetően a fórum korrigálja ,,szebbre".

Aki ismeri tetrát tudja milyen, mit várhat. Külső szemlélőként érthető az, hogy nem vették jól amit írt, s megjegyzem jogos is. A véleményünket keretek között kell közölni.

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Én se a vélemény minőségére írtam. Mivel ez csevegő, nem rendszer témájú topic így nem lehet off. Ezen kívül szabad véleménynyilvánítás is van, ergó megkérhetünk valakit hogy ne nyilvánítson véleményt vagy ne reagáljon ránk, de ha nem teszi meg, tudni kell ignorálni. Egyébként meg ismertek már annyira hogy tudjátok hogy fázós típus vagyok és én is minden inget felpróbálok.

Darun

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Elég számos, én úgy 10.000 főre biztosan tenném. A táborok megmozgatnak országos szinten több száz embert, és egyértelműen ennek a többszöröse az, aki játszik.

A kérdésed kissé pontatlan, így a számok is azok.

Az alábbiak közül mi érdekelne?

- Hányan ismeri a MAGUSt?

- Hányan játsszák a MAGUSt?

- Hányan játszották régebben a MAGUSt?

- Hányan játszanak aktívan, foglalkoznak vele napi szinten, járnak el táborokba?

Így talán lehetne pontosítani...

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Pontosabban két dolog érdekelne, hogy mennyien foglalkoznak a magussal mondjuk olyan szinten, hogy regényeket olvasnak? A másik pedig, hogy mennyien játszhatják mai napig aktívan ( aktív alatt mondjuk azt is értem ha tart pár hónap szünetet egy társaság )? A táborokba járók számáról szintén nem tudok semmit ( de az annyira nem is foglalkoztat, de ha már feldobtad azért nem ártana tudni :) )

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Előbbit ezres nagyságrendre tenném, 5-6 ezer főre, a fiatalságot is érdekli még azért a dolog... (Nem fogom kifejteni, mire alapozom ezt a számot, sok mindentől függ, lehetséges, hogy a harmada, lehet, hogy háromszor ennyi)...

A táborokba járók: nálunk olyan 80 fő, a balaton környékén is tudok egy hasonló méretűről, emellett a rúnatáborosok szintén alulról 100 fő, debrecen környékén is több tucat, krónikák-táborokban is sokan szóval legalább 4-500 embert ez is megmozgat, nem is beszélve a találkozókról, a kalandorkrónikák, négykapu, stb... amik ugye 1 napos rendezvények, de oda mégtöbben járnak...

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Hát igen, az elszigetelt, és az a gond, hogy amikor szétmegy (munka, család, vagy iskola miatt) egy társaság, akkor utána feledésbe merül a dolog... De szerencsére már hallottam olyan megoldásról, hogy skypeon keresztül játszottak le egy partyt... Nálunk is volt online mesélés párszor, bár csak chaten, és kissé lassabb, de az is nagyon élvezetes tudott lenni... Az marad elszigetelt, aki az akar maradni, a lehetőségek immáron adottak... Lehet jönni táborokba, lehet fórumozni, találkozókra járni, miegymás. Erre jó a világháló. :)

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Én személy szerint, már jó pár hónapja szinte minden 2. hétvégén msn-en keresztül Magusozok egy-két emberrel és való igaz nem olyan jó, mint egy asztalnál ülve állandó poénhadak közepette, de így is élvezetes tudd lenni a játék. (Természetesen próbáltuk skype-on is, de ahhoz kell többször is jól működő mikrofon és nyugodt környezet... :D)

A magusozók számával kapcsolatban én még ennyit sem tudnék mondani, mint CS, mert csak a táborokat és rendezvények tartom számon. :D

Azt tudom biztosan, hogy amióta nincs a Magus nyilvánosan komolyabban hirdetve azóta a fiatalabb szerepjátékosok száma is csökken, mert hát idősebbek lesznek a régik és nem olyan sok az új jelentkező. (Természetesen ez az én véleményem és meglátásom az eddigi tapasztalataim szerint.)

A hirdetéssel és számolás kapcsolatban egy szörnyű, de mégis értelmes ötletem támad: -Magyarországon kitört a legújabb hülyeség a 'Facebook láz'. 3 évvel ezelőtt még én is fent voltam rajta mikor angol volt még az egész. Most mióta magyar lett hirtelen világközpontú információs oldal lett. (Ha nem minden második embernél látom ezt a környezetemben akkor egynél se...) A legjobb, hogy minden átállt erre az eszement dologra. (Oldalakon a hozzászólásokat lehet "Like"-olni. (Ha itt is be lenne vezetve ez akkor többet nem lépnék fel ezt is kijelentem...) Jeszusom eltértem az eredeti mondandómról... xD Na mindegy ez úgyis egy 'Dumaterem'. Amit igazából írni akartam a lényege ez: Indítani kéne M*-es csoportokat (pl hely szerintit) és a tagok számából máris többet lehet megtudni valamint sokat segíthet olyan szerencsétleneken is akik nem találtak rá erre a csodás fórumra. (És ezt is komolyan gondolom. :D)

Bocsi,hogy ennyit írtam, de a kevésszer sokat alapelvem van ami igaz nem jó, de mégis ez maradt meg. 8) /És,hogy mi a kevés mi a sok azt a kedvem dönti el. :P /

Link a hozzászóláshoz
Én személy szerint, már jó pár hónapja szinte minden 2. hétvégén msn-en keresztül Magusozok egy-két emberrel és való igaz nem olyan jó, mint egy asztalnál ülve állandó poénhadak közepette, de így is élvezetes tudd lenni a játék. (Természetesen próbáltuk skype-on is, de ahhoz kell többször is jól működő mikrofon és nyugodt környezet... :D)

A magusozók számával kapcsolatban én még ennyit sem tudnék mondani, mint CS, mert csak a táborokat és rendezvények tartom számon. :D

Azt tudom biztosan, hogy amióta nincs a Magus nyilvánosan komolyabban hirdetve azóta a fiatalabb szerepjátékosok száma is csökken, mert hát idősebbek lesznek a régik és nem olyan sok az új jelentkező. (Természetesen ez az én véleményem és meglátásom az eddigi tapasztalataim szerint.)

A hirdetéssel és számolás kapcsolatban egy szörnyű, de mégis értelmes ötletem támad: -Magyarországon kitört a legújabb hülyeség a 'Facebook láz'. 3 évvel ezelőtt még én is fent voltam rajta mikor angol volt még az egész. Most mióta magyar lett hirtelen világközpontú információs oldal lett. (Ha nem minden második embernél látom ezt a környezetemben akkor egynél se...) A legjobb, hogy minden átállt erre az eszement dologra. (Oldalakon a hozzászólásokat lehet "Like"-olni. (Ha itt is be lenne vezetve ez akkor többet nem lépnék fel ezt is kijelentem...) Jeszusom eltértem az eredeti mondandómról... xD Na mindegy ez úgyis egy 'Dumaterem'. Amit igazából írni akartam a lényege ez: Indítani kéne M*-es csoportokat (pl hely szerintit) és a tagok számából máris többet lehet megtudni valamint sokat segíthet olyan szerencsétleneken is akik nem találtak rá erre a csodás fórumra. (És ezt is komolyan gondolom. :D)

Bocsi,hogy ennyit írtam, de a kevésszer sokat alapelvem van ami igaz nem jó, de mégis ez maradt meg. 8) /És,hogy mi a kevés mi a sok azt a kedvem dönti el. :P /

Erről eszembe jutott, hogy én hog is kezdtem. Kecskemét elhalt volt már akkor is (7 éve) ilyen szemponból. Nem voltak versenyek nagy betűkkel kiplakátolva sehol sem. Könyvesboltok polcain ritkán lehetett fantasy könyvekre akadni. Könyvtárban 1 polc volt csak fantasy (ezen belül van a sci-fi is), viszonyítás képpen: K betűs szerzőkbl 4 tripla polcnyi könyv van. :) És mégis ráakadtam egy alapkönyvre, a tesóm szobájában.

Szóltam a barátaimnak és elkezdtnk játszani. Ennyi.

Semmi varázslat. Nem kellett média, nem kellett semmi. Szerintem sokakkal ez ma is előfordul, csak nem tudunk róla. Aztán azóta a világ is változott kicsit...

Ha valaki játszani akar, de igazán, az kezdeményez. Ha szeretne, de végülis annyira nem fontos neki, akkor pedig kicsúszik a dolog a kezéből... Ez ilyen.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...