Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Dumaterem


Gem Kapocs

Recommended Posts

Félre ne értsetek, véletlenül sem vádaskodásnak szántam.

Nyilván nagy igazság van abban is, amit CS írt, de én személy szerint például azért nem fórumozok már, mert kikopott a társaság, akikkel szívesen beszélgettem (gondolok itt olyan arcokra mint Gemkapocs, Valaki, Kukac, Shalafi, Cather, Tibicsoky, Baha, Levi, Vico, Aksi, Raze, Toxik, Főnix, Merán, Stammheim). Ezzel gondolom nem vagyok egyedül.

Jézusom... hét év... de megöregedtem. :roll:

Link a hozzászóláshoz

Nos bizonyosan több az elfoglaltsága mindenkinek.HA játekra jut is ideje a fórumozásra már lehet hogy nem!

E n azt vettem észre az evek alatt,hogy hol van kedvem játszani hol nincs és ez kapcsolódik a fórumozáshoz is.Antail csinálj egy statisztikát az idei évrôl.Szerintem az októberben, nem csak a TT miat enyhe emelkedést vennénk észre a postok tekinteteben.Remélem ez folytatódik!

Ynev.hu-ról mit tudtok kik állank mögötte stb. Ott is talakozunk a fórumon ha lesz? :)

Link a hozzászóláshoz

Egyetértek Venessel.. egy félresikerült (vagy ki hogyan nevezi) lista miatt - aminek létrejöttének oka egészen baráti volt, ezt valljuk be - megszakítani egy közösséggel a kapcsolatot.. nos ez személyes értékrend megítélése.. Félreértés ne essék, én is nagyon sajnálom azokat akik kikoptak - bár közülük is van akit sokkal jobban, mint a többit -, de vannak olyan információim, hogy nem (csak) a lista, hanem személyi ellentét vezetett idáig, ami aztán abban a bizonyos időszakban csúcsosodott ki. Sokak nem tudtak túllépni a makacsságukon, és a megváltozott helyzet után sem szándékoztak "visszatérni". Ennek egyik oka az volt, hogy élethelyzetük és a meghatározó tevékenységeik közti prioritás más lett, tehát nem feltétlenül azért nem jönnek fórumozni vagy táborozni, mert még mindig sértettek, de ez is benne van.

Gangi.. azt viszont nagyon sajnáljuk, és elég érdekes is volt ezt így olvasni, hogy te pl azért nem jössz, mert már nem találsz beszélgetésre érdemes embereket közöttünk.. :)

Egy közösséget mindig a közös érdeklődés tart össze.. illetve egy idő után már a kialakult barátságok és egyéb kapcsolatok is. Azok, akik maradtak, sokszor sokmindent megtesznek annak érdekében, hogy eljussanak egy-egy táborba, igyekeznek azon, hogy amikor eljutnak minél teljesebb élményhez segítsék a többieket. Ezáltal kikoptak a táborokból (és innen a fórumról is) a veszekedések, a két és több dudás egy csárdában effektusok, és ha mégis vannak összezördülések, akkor még a legnagyobb fokú "ordibálás" után is leülnek a felek és megbeszélik. Ahogy Venes is mondta, családias a hangulat. Nekem legelső NyTm 2005-ben volt, és amikor hazamentem és megnéztem a galériát, találkoztam arcokkal, akiknek nemhogy a nevét nem tudtam, nem is találkoztam velük Selypen. Nem csak én voltam így ezzel.

2004 tele már régen volt, 6 éve :) Én akkor csöppentem bele ebbe a közösségbe, és én nem felejtettem ám el, hogy amellett, hogy Sneerrel találkoztam legelőször személyesen a bandából egy zalai játék alkalmával, te voltál az Gangi, aki Piri néninél mellémültél, és beszéltél az előtörikről, míg a zalai banda kiélte "újraGántonvagyokéslátomatöbbieket" érzületét, és megérkezett a táborlakók másik része is szép lassan. Nekemadtad az előtöridet, és azóta is benne van a mappámban, nem dobtam ki. :) Ahogy BigMac rajzait, és az összes oklevelet, emléklapot, kis mütyüröket sem, és nem dobtam el a közösséget sem, pedig nekem is voltak sérelmeim. :)

Nos, az ilyen kis tárgyi és érzelmi emlékek vezetnek oda, hogy bár az én körülményeim is megváltoztak (nem vok fősulis, nem ülök éjjel 1-2ig a chat, sem msn, sem fórum előtt), azért amikor időm engedi felnézek. Az "új"akon kívül ezzel mindenki így van, aki néha fórumol. Mivel gyakran vagyok fáradt, és elfoglalt, néha csak olvasok, nincs energiám hozzászólni, ezáltal a többieknek nincs mire válaszolni, nem generáljuk a folytonosságot, mint régen. :)

No és az olaszos lendület is megtorpant, mert míg volt személyes ellentét, ami arra késztette a többieket, hogy visszatromfoljanak, és megmutassák, hogy mégis ők, vagy az ő oldaluk az igaz, akkor szép számmal gyűltek a hozzászólások naponta. :) És vannak olyan témák is, amiket már oda-vissza szétbeszéltek a fórumozók, pl nem biztos, hogy ezredszer is meg akarják vitatni a varázslói mozaikmágiát, annak hatásait, az elfek fejlődését stb.

Nekem a fentiek a véleményem, úgy gondolom,hogy a nagyobb aktivitásveszteséget nem az "eltávozottak" hiánya okozza, hanem az ittlevők megváltozott prioritásai, ahogyan előttem már többen is megfogalmazták. :)

Link a hozzászóláshoz
Gangi.. azt viszont nagyon sajnáljuk, és elég érdekes is volt ezt így olvasni, hogy te pl azért nem jössz, mert már nem találsz beszélgetésre érdemes embereket közöttünk..

Ehhez lehet egy Iróni-A-Métert is érdemes lett volna mellékelni :wink: Nyilván nem így értettem...

amikor hazamentem és megnéztem a galériát, találkoztam arcokkal, akiknek nemhogy a nevét nem tudtam, nem is találkoztam velük Selypen.

Te voltál Selypen? :shock: :just-kidding:

Link a hozzászóláshoz
Ehhez lehet egy Iróni-A-Métert is érdemes lett volna mellékelni :wink: Nyilván nem így értettem...

Ebben semmi irónia nem volt, másképp fogalmaztam meg a hsz-ed, illetve csak a sajnálkozásomat fejeztem ki amiatt, hogy te azt írtad azért nem jössz fórumozni, mert nincsenek itt a felsorolt arcok :)

Te voltál Selypen? :shock: :just-kidding:

Ezt viszont nem értem :)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Gambit, ha már szóba került, én tavalyelőtt beszéltem Gemmel is, Bahával is arról, hogy jöjjenek el TT-be, mert új helyszín, kissé más társaság, stb. Mind a ketten igent mondtak, még meséltek is volna, mondtam, hogy szóljanak Levinek is, Prednek is, vagy akárkinek, csak tudjak róla. Ez volt augusztusban és szeptemberben. Utána október közepére kiderült, hogy mégsem akarnak jönni. Egyikük sem. Nem mutogatni akarok, csak azt mondani, hogy a lehetőség megvan, a társaság nem kirekesztő. Legalábbis az a része, amelyikhez én tartozom. Van másik? :)

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Szerintem fölösleges a múltban keresni az okokat, azokat már vagy megtaláltuk vagy megbeszéltük, vagy túlléptünk rajta. Minden esetre nem segít azon, hogy a jelenlegi élet gyümölcsözőbb legyen. A jelenben kell maradnunk és a jövőt megalapoznunk. Ehhez kapcsolatban várom elsősorban az ötleteket. :arrow:

Jut eszembe, örülnék, ha többen is indulnátok a naptárkészítő versenyen ám!

Z

Link a hozzászóláshoz

Akár hogy is azt is fontos látni ,hogy nem csak a kalandozok.hu létezik.No meg nem csak a Magus létezik.

Példaul Egerszegen sokan csak legyintenek a szerepjátekosok közül, ha a Magusra terelôdik a szó.Tehát van akiknek már nem pálya játszani ezt a játekot, ilyen vagy olyan okok miatt.

Viszont sokan újra elôvettél régi kedvencüket!!!

Ismét halkan megjegyeznem ,hogy szerintem októberben és most novemberben pörgösebb a fórum egy halvánnyal! :D

Most novemberben Amund versenyén példaul renegetg régi arccal fogok talalkozni :).Neked is tenned kell a dolgokért nem csak másoknak! Beszelni is kell a dolgokról ,de fôleg tenni.

A jövô megalapozasaban Zoli be kell vonni több embert az oldal készítésébe szerintem.A hogyanról is lehet itt ötleteket adni.Kerdés mi a konkrét cél (ok)? .A minel több és értekesebb fórumozó? Friss anyagok az oldalon?

es még?

Link a hozzászóláshoz
Akár hogy is azt is fontos látni ,hogy nem csak a kalandozok.hu létezik.No meg nem csak a Magus létezik.

Példaul Egerszegen sokan csak legyintenek a szerepjátekosok közül, ha a Magusra terelôdik a szó.

Ismerős :mrgreen:

Ezt én is így gondolom, mivel nekem se a világ, se a rendszer nem szimpatikus, ebből az előbbi szubjektív kategória, az utóbbi viszont komoly akadály. Simán lehetne játszani nagyon sok rendszerrel Ynev világán, nem is értem miért nem terjedt el egyik próbálkozás sem. Ja várjatok, tudom, mert pl mikor megcsinálták azt a d20 rendszert (amennyit olvastam belőle, tulajdonképpen tisztességesen átvitték a mágiarendszert is), jöttek a pistikék, hogy a dnd az csak gyakásról szól és hurr durr. Én azt nem értem, hogy ez hogy jön ide? Attól még mert sokan játszanak valamit valahogy, a rendszere pont ettől lesz gyönyörűen kiegyensúlyozott. Az egyénieskedést úgysem a rendszerből fogod meríteni, mert akkor abból csak imbalance lesz.

A jövô megalapozasaban Zoli be kell vonni több embert az oldal készítésébe szerintem.A hogyanról is lehet itt ötleteket adni.Kerdés mi a konkrét cél (ok)? .A minel több és értekesebb fórumozó? Friss anyagok az oldalon?

es még?

Ezt meg akartam kérdezni már én is. Mit jelentene a nagyobb aktivitás? Készüljenek új házi kiegek? Csak simán pörögjön fel a fórum? Mert egyik sem egyszerű dolog.

Link a hozzászóláshoz

Hát sajnos nekem nem igazán van ötletem ezekkel kapcsolatban. Nekem így is tetszik a fórum ahogy van és rengeteg sok információt szereztem már általa volt ami hasznos és volt olyan is ami nem. Az egyetlen gondom az állandó rengeteg hozzászólás utánaolvasása az adott témában, de hát ezen nem lehet és nem is kell változtatni... Szerintem hasznos ez az egész, mert így van egy szál ami összeköti a szerepjátékos embereket legyenek bármilyen messze. :)

Legalábbis én így látom. :D

Link a hozzászóláshoz
Ja és, ha kérhetem az egyetlen picinyke hibát javítsa ki majd valamelyik szerkesztő. A hiba csak a pontos idő.. :D (Majdnem lekéstem tegnap emiatt a buszom. XD Hiába van másik három óra én csak ezt néztem meg...)

Előre is köszi. :)

Az óra tökéletes, a beállításaid között kutakodj, hogy jó időzónába soroltad-e magad ;)

Link a hozzászóláshoz

Nekem az a tapasztalatom, hogy szinte minden olyan fórum haldoklik, ahol régen nagyobb közösség és rengeteg hozzászólás volt. Én nemrég, mikor visszaregiztem ide, alig ismertem rá a fórumra, szinte csak az NYT-vel kapcsolatban voltak hozzászólások, míg régen az általános beszélgető volt a legaktívabb, azon belül is számos altéma (amelyek közül van, ami már a temetőbe került).

Látva, hogy most mennyien írtak ide, nyílván a közösséggel és a fórumlátogatottsággal nincs baj. :) Gondolom sokan, ahogy én is, inkább csak elolvassák az új hsz-eket, de nagyon nehezen veszik rá magukat arra, hogy írjanak is. Ez valahogy az utóbbi években általános jelenség lett.

Ahhoz, hogy aktívabb legyen a fórum, szerintem el kell kezdeni egy beszélgetést, amihez pár hsz után mások is kedvet kapnak, hogy kifejtsék a véleményüket. Mert annál kevés kellemetlenebb dolog van, amikor vki próbál elindítani vmit, és senki nem ír rá. Így megy el mindenkinek a kedve az írástól.

Jut eszembe, örülnék, ha többen is indulnátok a naptárkészítő versenyen ám!

Én indulok! :mrgreen:

Link a hozzászóláshoz
Az óra tökéletes, a beállításaid között kutakodj, hogy jó időzónába soroltad-e magad ;)

Tetra már megbocsájts, de itt egy link, hogy te is tisztában legyél az idővel nehogy véletlen elkéss, ha netán dolgozni mész: http://www.pontosido.hu/ts/time1s.cgi

Ha ezt megnézted akkor hasonlítsd össze a jelenlegi fórumos órával. 8)

/Természetesen ez csak akkor érvényes, ha még ma olvasod el ezt a bejegyzést, mert később már lehet, hogy ki lesz javítva. Magyarországon így most amikor írok a pontos idő 19:40/

(Már a téli időszámítás van és azért kellet visszaállítani az órát... Elnézést a szemtelenségemért, de nem szoktam fölöslegesen panaszkodni ezért most tisztázom a helyzetet.)

Link a hozzászóláshoz
Ha ezt megnézted akkor hasonlítsd össze a jelenlegi fórumos órával. 8)

Te meg azt értsd meg, hogy a fórum más beállítások mellett más időt fog mutatni neked. Ha te nem UTC+1-be sorolod magad, akkor nem fogsz jó időt kapni.

(Már a téli időszámítás van és azért kellet visszaállítani az órát... Elnézést a szemtelenségemért, de nem szoktam fölöslegesen panaszkodni ezért most tisztázom a helyzetet.)

Semmi gond, csak olvasd el a "szemtelenkedés" ( :mrgreen: ) előtt amit írok és próbáld ki, mert bár szoktam hülyeségeket mondani, sokszor értelmes dolgokat mondok.

Link a hozzászóláshoz

Azt azért látni kell, hogy az rpg.hu oldal is stílust vált (aki esetleg nem tudná, jelenlegi formájában megszűnik és egy nagyobb témakörbe fogva lfg.hu néven fut majd tovább). Ha ez nem elég magyarázat, akkor szerintem semmi. Minden közösségnek van életciklusa és már nem vagytok annyira aktívak a fórumokon. Ha nincs új hozzászólás, akkor egyre kevésbé írnak a frissebb emberek, mert nincs kivel beszélgetni. Ha egy közösség már régóta benne van egy témában, akkor megintcsak nehéz új dolgokról írni (főképp, ha nem nagyon fodrozódik a víz a magus környékén). Ha pedig sok "öreg" gyűlik egy helyre, akkor az újakra ez negatív hatással van, hisz nem tudják megfelelően megvédeni az álláspontjukat.

A lista dolog csak a jéghegy csúcsa. Addigra ismerték meg az emberek egymást és addigra éleződött ki pár dolog, ami miatt elváltunk páran egymástól. Nincs ebben semmi különös még akkor sem, ha mindannyian tudjuk, hogy az egy eléggé szerencsétlenül alakult üggyé vált. De tekinthetünk úgy is rá, hogy ez az eset a védekezés könnyű eszközévé vált. Ott, akkor, ezt simán be lehetett dobni, ha valakinek már amúgy is mehethetnékje volt.

A magus-t elsősorban a kiadónak kellene életben tartani. Főként azért, mert a komolyabb szervezéseket és szervezőket mindig kikezdték. Nem csoda, ha az embernek nincs nagy kedve ezzel a rendszerrel foglalkozni. Én jópár év kihagyás után megpróbálkoztam vele tavaly (gyakorlatilag próbaverseny volt), de annyi fejfájást okozott, hogy most már kétszer is meggondolom a dolgot, mielőtt belevágnék újra. És ez nem a játékosok hibája. A kiadók tehát csinálgatnak ugyan valamit, de az általános hozzáállásuk miatt általában eleve kudarcra vannak ítélve. Nem emlékszem például olyan esetre, hogy a dv, vagy a tuan megkereste volna a kalandozok.hu oldalt, hogy támogassa (én nem láttam ilyet, de javítsatok ki, ha mégis). Úgy értem, hogy önzetlenül - csak azért, hogy kedvet adjon a játékhoz, a szervezéshez (és nem azért, hogy bekebelezze valamelyik programját, vagy aktív tagjait). Ül fent az elefántcsont-toronyban és kérésre esetleg dob pár morzsát a szervezőknek, de gyakorlatilag csak a saját kiadói terveit próbálja egyben tartani.

Az nyt létszám-korlát csökkentése sem tett jót a dolognak, mert bár nehezebb megszervezni és egyben tartani egy nagyobb csapatot, egyben szinte kizárja, hogy megfelelő mennyiségű új ember kerülhessen a körbe. CSAK fórumozással nem lehet fenntartani közösséget. Ezt el kellene fogadni szerintem. A teázás, az itt meghirdetett pályázatok ugyan hozhatnak pár főt, de ezek létszáma korlátozott, mindig is több lesz a kieső, mint az új arc.

A másik pedig a felelősség. Régen senkinek nem volt felelőssége, mert senki nem irányított. Zoli keretet adott az egészhez, kiépítette a közösséget, ti pedig elfoglaltátok a helyeteket a rendszerben. Te is Gangi, vagy éppen Sneer, vagy bárki más. Innentől pedig van felelősség, mert Zoli kapcsolati tartalékai kimerülnek (talán ki is merültek már), így ő nem fog tudni több embert hozni. Pont elég feladat neki, hogy egybentartsa a rendszert. Ez semmiben nem csökkenti a dolog értékét, hanem realitás. Ezt az emberhozós, csapatfejlesztős feladatot csak ti tudjátok vállalni. És ez itt bizony egy fogós kérdés: érzed-e eléggé tagnak magad itt, hogy felvállald, vagy maradsz élvezője a rendszernek (ezzel vállalva, hogy felmorzsolod a meglévő erőforrásokat és kivégezd a kezdeményezést). Tudom, hogy durván hangzik, amit mondok.

Van persze egy másik módja is a fejlődésnek, de az egy nagyon nehéz ügy. Zoli dönthetne úgy, hogy nagyot lép előre és aktívan elkezdi reklámozni az oldalt és vele együtt a szerepjátékot (ez mondjuk rám is igaz, nem csak rá). Ehhez azonban olyan erőforrások, projektszemlélet kell, amit nem lehet tisztán hobbi vonalon vinni, vagy legalábbis nagyon nehéz. Ezzel végképp kiütné magát a szervező, azaz mondjuk 3-4 évre minden szabadidejét ezzel kellene tölteni, hogy esélye legyen legalább egy kicsit áttörni a hazai közvélemény amúgy totálisan közömbös páncélját. Nah ez az, ami kicsit irreális.

Persze ez utóbbit más is elhozhatná, ez lehetne a megújulás, de a "messiásra" várni kell még. Az rpg-t ugyanis szakmailag meg kell alapozni, politikust és civil szférát kell meggyőzni arról, hogy ez egy hasznos elfoglaltság és be kell vinni az rpg-t az iskolákba újra. Oda kell vinni a fiatalokhoz és el kell érni a kritikus tömeget, amitől újra fellendül ez a hobbi és divattá válik.

No offense és bocs, hogy sokat írtam.

Link a hozzászóláshoz

Újra átolvasva, amit írtam: lehet, nyavajgásnak tűnik, amit mondtam. Talán az is. Az viszont tény, hogy amíg kesergünk, addig nem halad a dolog. Ez is olyan, mint minden más: nem kell jól csinálni, csak csinálni kell. Azaz hozni új embereket, megismertetni fiatalokat a szerepjátékkal, stb. Hogyan? Mi sem tudtuk mit csinálunk, amikor elkezdtük (Zoli sem, én sem - bocs Zoli 8)). Kitalálsz valamit és csinálod. Úgy tekintesz rá, mint a saját gyermekedre és tűzön-vizen átviszed az akaratod. Ha ezt össze tudod egyeztetni a kalandozok.hu oldallal, akkor biztosan csak jót tehetsz vele a közösségnek. Többet akarsz beszélgetni egy témáról? Keresd meg magánban azokat, akik a téma szakértői és hívd ide őket. Keresd meg azokat, akiket ugyanez a téma érdekel és hívd meg őket is. Beszélj velük, tartsd a kapcsolatot, hogy szívesen jöjjenek és a fenekük kerekre legyen nyalva. Gondolom senki nem hiszi, hogy enélkül működhet bármilyen kezdeményezés...

Link a hozzászóláshoz

+1 erv

Aion: 0,44

Ishi: 0,04

Tetra: 0,1

Antail: 0,62

Felon: 0,52

Venes: 0,63

Daru: 0,34

Darun: 0,47

SirThomas: 0,26

Ceripapa: 0,16

Oshram: 0,06

Tao: 1,09

MG: 0,75

@Huszár: 0,6

Con Salamander: 0,54

Gambit: 0,26

Sneer: 0,19

Ez a napi hsz-ek aranya. Akinek nincs 0.5 folott, az nem nevezheto aktivnak. Bocs :pajti:

De ennek az aranynak inkabb feljebb, ugy 1 korul kellene lennie, csak nem akartam annyira durvanak hangzani.

Csak osszehasonlitaskepp: ay ostromos szervezoi forum indulastol szamitott 1 eve alatt az atlagom 2.96

Ez piszok sok, de az 1-es atlag szerintem realis es jo aranynak szamit mar.

Link a hozzászóláshoz

Csúnya - csúnya Sir Thomas mi az a 0,26 ??? :D

Amúgy amit írtál nagy része igaz. De mai világban sok esetben valaki a könnyebb kikapcsolódást választja mint a szerepjátékot vagy az ehhez tartozó fórumozást. Ismertem egy wow-st XD , na jó rólad akartam beszélni, vagyis a végéről, hogy sokan kiöregedtek és itt hagytak minket.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...