Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Dumaterem


Gem Kapocs

Recommended Posts

Ejnye Gambit! :P

ui.:holnap reggel mindenkit óvatosságra intenék, főleg akik kocsival a stadionok környékén járnak. Vizsga nap! :D8)

Emlékszem mikor először vizsgáztam (már rosszul kezdődik) városi vezetésből: beült két nagydarab vizsgabiztos hajnalban! :? Annyira megilletődtem hogy elfelejtettem sebességbe rakni a váltót! Valami hasonló szépet kívánok neked is! :twisted:

Link a hozzászóláshoz

Köszi Felon,

Igen, magam is ezeket az érveket hoztam fel, csak tovább pörgettem. Tehát a 3-as verzió esetében oké: Szokatlan a család nevem. Mondták már drakulának is... ki is szívtam rögtön a vérüket. :D Oké.. emelőgép... stb. Én is jópofáskodok vele. Persze, és nem is haragszok meg érte. ;)

De ez igazán elenyésző, meg sokszor nem is értik elsőre, tehát marad 2-es és 1-es variáció. És elégé őszintének tűnt a nő, mikor megvallotta, hogy a bemutatkozáson vidult fel. Számomra pont ezért volt ez döbbenet... hát kérem most én vagyok hülye? Vagy engem tanítottak rosszul a szüleim? Ha valakivel szóba állok, akit nem ismerek:

1. Köszönök.

2. Bemutatkozok.

3. Elmondom a problémám.

És nem pedig fordítva...

És teljesen igazad van Felon, amit az 1-esbe írsz. Valószínű már totál kész volt, mert utolsó voltam a fogadási időben. És nem is őt hibáztatom, meg nem akarom bántani. Csak most komolyan: Hova a francba tart ez a világ, ha már az lesz nevetséges, hogy valaki illendően, és kulturáltan viselkedik, magyarul normálisan?

Komolyan, ez az esemény nálam komplett rendszerösszeomlást okozott. Kékhalál... Ennyi.

Link a hozzászóláshoz

Bár én is ezt mondhatnám, miszerint kékhalált okoz az ilyen.. csak sajnos mostanában láttam/hallottam eleget ahhoz, hogy ne mondhassam. :oops:

Egyrészt mert dolgoztam ott a zegi APEHban, tudom, hogy milyen feszültség alatt vannak, és az ügyfelek hogy állnak az ügyintézőhöz, már csak abból az indíttatásból is, mert akkor és ott ők képviselik azt az intézményt, ami - valljuk be - nem annyira népszerű. Egészen arcbavágó dolgok tudnak történni, mert az "egyszerű" emberek nem képesek elvonatkoztatni, és nem fogják fel, hogy az az ember, aki ott ül velük szemben, egy ügyintéző, nem az APEH és nem is az állam, nem ő találja ki a szbályzatokat. Ki lehet borulni egy idő után..

Másrészt mert én is ügyfélszolgálatozom, és történnek olyan esetek, amikor hangosan röhögök fel egy-egy ügyfélen, és van amikor képtelen esetben is, amikor már totál felmondja az idegrendszerem a szolgálatot aznapra.. míg nekem van lehetőségem mutolni, neki nem volt. Ettől függetlenül, pontosan azért, mert erre nincsen lehetősége, neki bírnia kellene, vagy legalábbis bocsánatot kérni, ha egy ilyent játszik meg.

Ne vedd magadra, az alapvető normát nekem is így tanította anya, vagyunk még így páran :)

Néhány eset, ami mutatja a mostani helyzetet, az emberek empátiás készségét, kultúrális szemléletüket, alapvető emberi tulajdonságok hiányát..

1. Tegyük fel, hogy volt egy cégvezető, aki kapott módosító számlákat (tegyük fel jelentős ügyféltörténete van, nem akarjátok tudni.. elég annyi, hogy bemutatkozik, és az összes ügyfélszolgálatos tudja ki ő, milyen szerződése van, mikor és mit ordítozott a telefonba), és betelefonált eléggé ingerülten. A szokásos: mit képzelnek magukról, éscsakazértis, izéhozé.. (ezek nagy része abból adódik, hogy az üf teljesen félreérti amit kapott). Szerződésszám, azonosító, oké. Beazonosítás: két adat, muszáj, kell, az ügyfél adatai védelmének értelmében, törvény szabályozza. Nem tudja. Kérdezzem az ő adatait.. nem lehet, azt nem tudom ellenőrizni, cégadatok. Õ azt nem tudja. Nem segíthetek neki, rögzített a vonal, banki törvények, telefonáljon akkor, amikor már tudja. Nem rakja le, nyomja tovább. Végighallgattam, hogy nekem a néphadseregben lenne a helyem, a kivégzőosztagban, ahol nem kérdeznek, csak lőnek etc.. (Miközben ezt mondta, elképzeltem, hogy mit szólna hozzá, ha megkérdezném tőle, lehetnék-e inkább Ranagol pap? :) ). Számára egyenlő volt az, hogy betartom a törvényeket azzal, hogy nem akarok segíteni neki, és azért ülök itt, hogy akadályokat gördítsek az ő útjába. És ezt a véleményét ki is nyílvánította. Hogy ebből mi lenne az érdekem, nem tudom. Õ cégvezető.

2. Akkor mit várjak Józsi bácsitól, aki letámasztotta a kapáját a fal mellé, hogy betelefonáljon üvöltve, mert a traktor esedékes részlete megérkezett, és nem tiszta számára, hogy a számlában az, hogy pl. "350 CHF

Link a hozzászóláshoz

Kiara ,Felon másik állás keresését elkezdeni.Ha megvan, bent nem szólni, minden balfasz leoltani!ügyfél, fönök, kollegák mindenki.Nos ilyenkor látod az idöt megállni.Javaslom próbáljátok ki! Az élmény ,megfizethetetlen.

Délben, nyáron szezon közepen kisétáltam a fotólaborból elöhívás közepén.Azokat az arcokat 10 éve nem feledem :D.

Vagy ha erre nincs mód,hisz nem válthat az ember mindennap munkahelyet javaslom a melletted ülö kollega boxzsákká alakítását (válba öklözés, hölgyek esetében a karmolást is megengedett)! :twisted:

Daru helyzetjelentéséhez: Higgadtan telefon elövesz és a nevetöröl videofelvétel indít! :twisted: Az azonnali hangulat változás garantált, bár testi épség nem :)

Link a hozzászóláshoz

Kiara ne csüggedj! Ez egyszerű üzlet. Bukás => még pár plussz óra + újabb vizsgadíj, csak is erről szól az egész. Meg szerencse is hogy normális vizsgabiztost fogjál ki.

Daru: engem ugyebár a netes ismerőseim többsége nick néven hív. Valamiért egyszer rámtelefonált egy ismi...

-Szia! Darun vagyok.

-Hol???

Magamba emlegettem az anyukáját aki volt szíves világra hozni. Bár megjegyzem ez a név még MAGUS-os berkekben sem nevezhető közismertnek, eddig talán 3 emberrel ha találkoztam aki tudta honnan van a név. Egyébként nem gondolnám hogy a neveden nevetett mivel vannak ennél sokkal cifrábbak is és tudom hogy nem illendő a gyászhíreken nevetni, de amilyen neveket néha ott látni!!!! :twisted::oops:

Én azért csodálom a mindenféle ügyintézőket, én allergiás vagyok az emberi butaságra, tuti nem lenne türelmem az ilyenekhez.

Egyébként ma pl megint hívtak. Konkrétan a bankos hívás ébresztett. Remélem az ő anyukája is csuklott! Gondoltam rá én is hogy felveszem és közlöm velük hogy nem engem keresnek. És tudom hogy akivel beszélek az egy ember, nem maga a bank, de gondolom az sem újdonság hogy a bankok egymás közt "cserélgetik" az ügyfelek telefonszámát. A chat-en is ismerős vagyok (ugyebár, ha még emlékszel :P ) és eléggé ledöbbentem attól amit hallottam. Nem örülnék neki ha az én számommal is kereskednének. A problémát megoldottam annyiban hogy lenémítottam így nem lesz több kéretlen ébresztő.

Merő véletlenségből, épp tegnap voltam bankba. Először azt hittem hogy már zárva vannak mert szinte üres volt. Lehet hogy ezért, de egész készséges és türelmes volt velem az ügyintéző.

Link a hozzászóláshoz
Líthas!

Egy jótanács: csipke teát ne próbáljatok szőlőcukorral édesíteni! Valami rettenet ótvar íze van!

Darun

:D Ez honnan jött? :)

Nekem is van ilyen tanácsom, vagyis hasonló... Ne vegyetek lipton piramisos erdei gyógyteát (vagy milyen...rá van írva hogy herbal valami). 3-ból 2 embernek nem ízlett. (Mondjuk én utálom és allergiás is vagyok a benne lévő édesköménytől... de egyébként se jó. :))

Darun, te ilyen nagy teás vagy?

Link a hozzászóláshoz

Egyetek túrógombócot eper joghurttal (vagy más ízű joghurttal), vagy ribizli lekvárral. Az finom.

A virslit meg sütni kell, és nem főzni.

A teába meg mézet kell tenni. Az az igazi.

A tojásrántottába tegyetek pici tejet (lehetőleg 3.5%-ost). Jó lesz.

Érett avokádót turmixoljatok natúr joghurttal, és kockázzatok bele lila hagymát. Pirítósra kenve... jó lesz.

Többet nem mondhatok, különben meg kell hogy öljelek benneteket...

... jó lesz! :tuzes:

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Az igazat megvallva nem szeretem a teát. Főleg a különleges teákat nem. Nekem egy sima citromos tea vagy egy jó csipketea bőven elég. De ilyet is csak akkor iszok ha meleg innivalót kívánok (felettébb ritkán fordul elő) vagy ha beteg vagyok. Most pl torokgyulladásom van és nem ihatok hideget. A szőlőcukor egyébként jó, azzal szoktam ízesíteni ált mindent. Joghurtot, krémtúrót, sőt legutóbb a túrógombóchoz is azt tettem. Gondoltam teával is kipróbálom. Rossz ötlet volt. Én valami 1001 éjszaka vagy milyen teát próbáltam ki anno, szintén valami borzalom volt.

Ezt már egyszer tanácsoltam, de hátha: a szárított kutyatápnak bármilyen jó illata is van, ne egyétek meg! Az íze annak még rettenetesebb. Esetleg aki kényszer evő, annak ajánlom. Egy életre leszoktat az evésről!

Én a rántottába a tej mellé ajánlanék még szalonnát és szőlőt. Tudom most nincs idénye, de biztos nagyon jó. Fater specialitása!

Crow: aki nem eszik, olyan lesz mint én. Ez nem elég elrettentésnek?

Darun

Link a hozzászóláshoz

Pedig finomak a teák... Lehet hogy valami full gyümölcsössel kellene próbálkoznod Darun, mármint amiben még teafű sincs, az már majdnem gyümölcslé. :)

Én teát csak cukorral és citromlével, vagy minden nélkül.

A rántotta az az étel, amit mindenki máshogy szeret. Én sok hagymával és valami hússal, de a legjobb, ha van benne, már csak az íze kedvéért, szárazkolbász. (Az én pluszom, amit beleadok, az a szójaszósz, én nagyon szeretem, s így már só se kell bele.)

Egyébként a gyümölcssaláta sós mogyoróval, nagyon finom. (De lehe hogy csak nekem. :D)

Másik finom: mogyoróvaj, mondjuk kajában meg mogyoróvajas-szójaszószos hal. :)

(Jah és ha már nem én készítem, akkor pirított rizstészta cilis tofuval, de csak a Délinél.)

Paradicsom, meg tej, volt szerencsém hozzá, 3 dl, kolim rókaavatóján. (De gondolom a benne lévő bors, vodka és só volt, ami megkötötte, és nem landoltam a wc-n...:D, vagy a tudat, hogy nem kevertek bele nyers tojást :S vagy cukrot még, valmi két más dolog helyett.)

Link a hozzászóláshoz

Venes :lol:

Én maradok a szalonnás rántottánál. Persze úgy jó ha én csinálom! :P

Ami a gyümölcssaláta-sósmogyoró kombót illeti... nem próbáltam még és sztem nem is fogom, de köztudott (???) hogy az édes és a sós jól megférnek egymás mellett. Bár lehet hogy én csak azért zabálom mindkettőt (persze csakis túlzó mértékben) mert egészségtelen.

A gyárba pl úgy eszem a túrós tésztát hogy sütnek bele szalonnát, aztán bőven megszórom porcukorral. Azért vigyázni kell, itthon is kipróbáltam, nem volt nyerő. Szóval éljen a menza kaja! :D

Link a hozzászóláshoz
Venes :lol:

Én maradok a szalonnás rántottánál. Persze úgy jó ha én csinálom! :P

Ami a gyümölcssaláta-sósmogyoró kombót illeti... nem próbáltam még és sztem nem is fogom, de köztudott (???) hogy az édes és a sós jól megférnek egymás mellett. Bár lehet hogy én csak azért zabálom mindkettőt (persze csakis túlzó mértékben) mert egészségtelen.

A gyárba pl úgy eszem a túrós tésztát hogy sütnek bele szalonnát, aztán bőven megszórom porcukorral. Azért vigyázni kell, itthon is kipróbáltam, nem volt nyerő. Szóval éljen a menza kaja! :D

Bocsi a megjegyzésért, szóval ne értsd félre, meg senki aki cukrosan eszi a túrós tésztát vagy a káposztás tésztát, kockát, de ez onnan jön, hogy óvodában a gyerekeknek cukrozzák, mert különben nem nagyon ennék meg. Legtöbb emberben ez ezért is marad meg. (Persze van akinél ez nem így van..:))

Darun, egyébként a szőlőcukros ízesítésed asszem átveszem, mert van egy bontatlan dobozzal valahol... :) Majd otthon elő is keresem. Én csak cukorkában szoktam enni. :)

Ami a sós-édest illeti... Hát kevés ember mer vele kísérletezni, ahogy eddig láttam... de igen, tényleg illenek egymáshoz. (az ellentétek...:D)

Egy másik, számomra fura szokás, hogy az egyik ismerősöm apukája mindenhez kenyeret eszik... De még a bolognaihoz vagy grízes tésztához is pl.

Link a hozzászóláshoz
Bocsi a megjegyzésért, szóval ne értsd félre, meg senki aki cukrosan eszi a túrós tésztát vagy a káposztás tésztát, kockát, de ez onnan jön, hogy óvodában a gyerekeknek cukrozzák, mert különben nem nagyon ennék meg. Legtöbb emberben ez ezért is marad meg. (Persze van akinél ez nem így van..:))

Napirajzon volt egy rész, amikor kérdezte a tanárnéni, hogy az apuka miért nem jött el a szülőire, és anyuka elintézi annyival, hogy "cukorral eszi a túrós tésztát" :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...