Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Dumaterem


Gem Kapocs

Recommended Posts

Én nagyon remélem, hogy a magus nincsen kihalóban. A legtöbben a mai napig az első alapkönyv szabályrendszere szerint játszanak?

Én anno 11 éve úgy kezdtem, aztán az Inomisat megvettem, de az a rendszer nagyon nem jött be. Pedig maga a könyv nagyon szép és igényes.

Mióta megjelent egyébként a Tuanossal játszunk. Ez szépen visszatért az alapokhoz, de kicsit megreformálta. Gondolom jelenleg ez a rendszer a legnépszerűbb. Vagy tévedek?

A régi rendszerben a két alapvetően rossz dolog szerintem a dobálós karakter generálás volt és a kétszintű képzettség rendszer. ( Meg ha már itt tartunk az se tetszett utólag, hogy bizonyos szinteken kaptak a karik képzettségeket. Egy kaland közben így eléggé irreális fejlődések mehettek végbe. )

A netes játék meg jól hangzik. Még sosem próbáltam, de jó lehet. De ahhoz tisztességes party kell, mert a dobásokat simán el lehet csalni. Bár egy normális party nem is arra megy, hogy jók legyenek a dobások, csak a játék legyen élvezetes.

Bedobnék egy kérdést: Ti mit vesztek észre KM-ként vagy játékosként mi a motivációtok? Egy jó mesélőnek szerintem nagyon fontos a JK-k motivációit feltérképezni. Nálunk van olyan aki dicsőségre vágyik, másnak a nyomozásnál csillan fel a szeme, megint más egy felbukkanó szép nőre ugrik. Mint KM szerintem nagyon fontos kiszolgálni a JK-k igényeit. Persze nem szabad mindent könnyen adni ugye, mert akkor nincs értéke a dolognak. :)

Link a hozzászóláshoz

Aion: Ide válaszolok. :) Keménykötésű az oklevél, ha a véglegeset kapom. Amíg nincs nyelvvizsga, addig nincs végleges. :D addig csak egy papírom lesz, amit lobogtathatok.

Tehát a tanulásnak nincs vége.

Utána meg továbbtanulás miatt kell tanulni, mert a hely ahová jelentkezem, felvételi vizsgás. :) Vagyis táborig eltanulgatok, NyT-n meg megérdemelt pihi (persze pont táborokban nincs sosem pihi :D).

TAO: Még lehet pályaelhagyó leszek... :) De egyenlőre igen... elvárom, hogy mindenki Adri/Venes néninek szólítson. 8)

Link a hozzászóláshoz

A ,,csókolom" a minimum, meg az Adri/Venes néni. Természetesen ezeken felül a padban rendesen ülünk, mert különben beírok az ellenörződbe. Vagy jön a régi jó kis körmös. :tuzes: És tábor első napján tollbamondás, tessék készülni. :)

Egyébként én pont nem ilyen tanító leszek. Sajnos nálam erősen nagy az esélye az órai rendetlenségnek és figyelemhiány jelenlétének. Túl türelmes vagyok. :)

Majd ha már titeket megregulázlak, akkor az osztályommal is menni fog... persze ha lesz olyan. :)

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok! Még csak most regisztráltam és remélem tudtok segíteni. Már elolvastam ugyan az UT-t, belekezdtem egy regénybe, böngésztem a térképeket, fórumokat, de igazából elég új vagyok Ynev-en. Biztos nem tudnék olyanról írni h pl. melyik a kedvenc kasztom, mert még csak egyszer játszottam. Meg ha leírják nekem h Ranagol, csak annyit tudok, h egy agresszív főistenről van szó (legalábbis nem rózsa szirmokat szór a követőinek).

Eddig egy fejvadász karaktert indítottam és második szintet értem el, szal tényleg nem sokat játszottam még.

Link a hozzászóláshoz
Szia!

Hol indítottad? Gondolom van akkor egy csapatod, akikkel játszol. A Kalandmestered biztosan tud neked segíteni, de ha bármilyen kérdésed van, szívesen válaszolunk rá, csak jó helyen tedd fel! :)

Szia!

CS

Nem volt csapat, csak egy haverom volt a KM, aki ért hozzá, csak ritkán találkozok vele.

Link a hozzászóláshoz

Tetra szerintem egyértelmű, hogy a játékban kér segítséget. :D

És mivel még nem tiszta neki a játék így biztos, hogy nem tudná részletesen megválaszolni, hogy milyen terű segítség kell. :D

De ne aggódj Freal amikor én először játszottam akkor még ennyit sem igazán tudtam és itt a fórumon sok idővel és kemény böngészéssel bármilyen kérdésre meg lehet találni a választ amire meg nem, az meg úgyis kérdéssé válik...^^ (Nem szabadna este gépelnem úgy érzem...)

Link a hozzászóláshoz

Szia!

Ne kezdj bele mágiahasználóba, ha nem ismered a dolgokat. Szerezz be egy első törvénykönyvet, és olvasgasd a mágiarendszert, a varázslatokat.

Nyári Tábornak pedig lesz majd egy kiírása, ami minden információt tartalmazni fog. Egyébként Selypen, a Schlossberger kastélyban lesz. A jelentkezés még senkinek nem lehetséges.

Szia!

CS

Link a hozzászóláshoz

Huh, üldögéltem a vécén és olvasgattam az újtekercseket. És megint szomorúan kellett konstatálnom, hogy egyetlen gondom van a kalandozókos táborokkal: mágust kell mesélni/játszani. Egy olyan rendszert, ahol ahhoz, hogy egy harcos tudjon cselezni a fegyverével (és ne csak álló szalmabábúk ellen legyen képes támadást végrehajtani) külön képzettséget kell felvenni. Olyan rendszert, ahol a "belharcos" odamegy egy nehézvérteshez, rásimul a mellvértjére, és összeszurkálja, a nehézvértes meg csak hagyja, mert "kibillenti az egyensúlyából" és hasonló ökörségek, és nem mondjuk szájbavágja a páncélkesztyűjével (vagy csak simán eltartja, mert megteheti, vágjál át fél centi acélt egy késsel). És még sorolhatnám. Miért nem készít valaki egy világátiratot valami normális rendszerre? Készült már ilyen?

Link a hozzászóláshoz

Üdv mindenkinek,

kicsit rég jártam erre, szorri, de pörög az élet, én pl a Karácsonynál megragadtam, azt' közben mindjárt tavasz :)

Remélem mindenki nagyon jól van, remélem még mindig mágusozik mindenki, és remélem sokan mennek (jönnek?) majd a nyári táborba. (Én még gondolkodom, bár nem feltétlen rajtam, inkább életem alakulásán múlik a dolog)

Velem minden oké (tudom, senki se kérdezte :D ), ha bővebben akar bárki infót, az keressen meg :)

UI: Jah, és Andoron voltam :):)

Link a hozzászóláshoz

Játékajánló következik elmebetegek számára.

Játék neve: Sanitarium (= "Szanatórium")

Stílus: retró, logikai, kaland

Grafika: mai színvonalhoz képest gyenge, pixeles, de 98-as kiadáshoz képest egész jó videók és animációk vannak

Hangulat: thriller, humor, pszichológia

Végigjátszási idő: rövid, 6-12 óra

A címe mindent elárul. :)

A hangsúly a sztorin, a hangulaton és a logikai fejtörőkön van, hatalmas. Egy embert irányítunk, aki a sztori kezdetén felébred egy börtönszerű épületben, és nem emlékszik semmire. Mivel be van kötve a feje (súlyos baleset érhette a közelmúltban), a saját arcát sem tudja, hogy néz ki. Az ébredés vörös villogásra és légiriadó-szerű hangzavarra történik... mint hamarosan kiderül, egy közveszélyes elmebetegek számára fenntartott szanatóriumban van, ahol az összes cella-ajtó tárva-nyitva, a betegek (köztük ő is) szabadlábon, az ápolók és orvosok sehol, teljes a káosz.

Csavaros, izgalmas sztorin át kell irányítanunk a karaktert egy cseppet sem gyerekeknek készült játékban, amely a kattingatós kalandjátékokból jól ismert elemekből építkezik: fel kell fedezni a területet, beszélgetni kell NPC-kkel, tárgyakat kell összeszedni és használni, és megoldani logikai fejtörőket. Néhol eléggé be tud lassulni a tempó, ha elakad a játékos valahol, ilyenkor érdemes utánanézni neten az adott feladat megoldásának, mert a sztorit mindenképpen érdemes végigvinni annak, aki szereti az ilyeneket.

Bár az indítás a jól ismert amnézia-sablonnal indul, ebben a játékban sokkal több van ennél, többször is hezitáltam például, hogy ez most egy komoly játékból átvedlett fantasy / sci-fi játékká, vagy pedig valójában egy őrült karaktert irányítok. Minden fejezet átbillenti másfelé a valóság mérlegnyelvét (de a végső titkot nem árulom el :P).

Ha a játékot idén, a jelenlegi technológiával fejlesztették volna, tuti, hogy rákerült volna a 18-as karika a pszichothriller hangulata miatt, ebben az állapotban kizárólag a retró hatása miatt nem lett ijesztő.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...