Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Dumaterem


Gem Kapocs

Recommended Posts

26 perccel ezelőtt-kor Legolol345 írta:

Tudod van az a novella, amit írtam. Szeretném jobban kifejteni Galand városát és ehhez kéne gy kis segítség.

vedd magad elé valamely falu, város térképét. A határába rajzolj egy temetőt, a folyó mellett a lakó övezettől mesze a cserző mühelyek, a kovácsok a piac közelében stb, stb... ha kell segítség keress meg priviben, vagy rakd ki a forumunkra szívesen segítek.

Legolol345 kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

@Legolol345, javaslom, ha cikket keresel, egy témában szeretél tájékozódni, akkor keresgess a cikkek között, és használd a keresőt néhány kulcsszóra. 

Csodákat fogsz találni az oldalon. Már, ha érdekel. 

Város témában ajánlom az oldal tematikus "városok" kategória cikkeit: városok

Amennyiben rajzolásra adod a fejed, ahhoz egy saját cikket javaslok: rajzoljunk várost

Amennyiben kész városok érdekelnek, akkor az interaktív Ynev nagytérképen találsz többet is, leírást, rajzot, kedvedre válogathatsz belőlük, használhatod ötletadónak, mintának is. Csak rá kell szűrni... 

Legolol345, Sneer és Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Pedig, hogy megígérték. Ezentúl nem lesznek direkt szembeírások. Bár igaz a DV-nél sok mindent megígértek.
Amúgy én ezt sohasem értettem, hogy ez miért jó. Van egy világ amibe írsz, de nagy ívben csak azért is direkt szarsz rá. Aztán meg sírsz, hogy nem fogynak a könyvek és nem éri meg írni. Van hogy hibázik az ember, de ez a hányingert keltő nem is úgy van, mindenki rosszul tudta, eleve hazugság volt írói húzások...

164292369_273642557615131_4181215301547648546_o.jpg

Legolol345 kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Hát igen, elgondolkodtató. 

Tény, hogy a Ranagol-papok (megjegyzem, csak a gorviki... ami méginkább fura) fegyver-megkötése régóta, és sokaknak szúrja a szemét. Nem csak játékosoknak, akik "táposabb" fegyvert akarnak, hanem a világ logikáján gondolkodóknak, és az íróknak is - csak azért mondom, mert ez egy sokszor előjövő téma. Valljuk be, Ranagolhoz nem éppen illik, a tanaihoz sem annyira... persze a PPL ezt írja... csakhogy, SOKKAL hamarabb megírták már őket, enélkül a korlátozás nélkül is! - hiszen a KKUK-1TK Ranagol papjának nincsenek ilyen megkötései, és pont ez a papi alkaszt a kezdetektől fogva játszható, és valljuk be, kedvelt is. Sőt, ha jól emlékszem, kalandmodulban - kiadott - is előfordulnak más fegyverrel.  Jó kérdés, hogy akkor most melyik az érvényes, melyik az érvényesebb... 

Hozzáteszem - bár értem, és tulajdonképpen osztom is az álláspontodat - hogy MjH. szeritnem élen jár az ilyen újításokban, logika keresésben és az írásai arányához képest magas "koncepciógyártásban". Ami nem menti fel, persze, csak tény. De az is igaz, hogy ez a novellácska - bár a laikusokat megzavarhatja és pl. bennem is a Shen-en látni vélt rossz szájízt kelti - mégsem jelent "semmit". Egyrészt, nem első forrás, a PPL hamarabb volt. De talán fontosabb, hogy ez csak egy novella. Sőt, novellácska. Ráadásul ki sem adták - nehogy már egy netes facebook-poszt azonos erővel bírjon egy kiadott anyaghoz képest... A forráshierarchiában a szabálykönyvek egyébként is magasabban helyezkednek el, mint a regények, pláne novellácskák... legalább is a szerepjátékos megközelítés szerint.

Mellesleg - tekintve, hogy ez nem egy kerek, egész, mindent lezáró és tisztázó történet - az is lehet, hogy a pap csak hazudott, és megbűnhődik még, de a győzelem érdekében, a meglepetés miatt vállalta inkább. (Summarium-betegség... - ugye nem egzakt szabálykönyvi kijelentés, hanem valaki mondja valakinek...)

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Sziasztok,

 

Szeretném elészíteni Ríviai Geraltot a M.A.G.U.S szabályai szerint, de nem tudom hol legyen Kaer Morhen. Én Gianagra vagy egy másik erv államra gondoltam, de nem tudom, jó választás-e. Tudnátok segíteni?

(Aki esetleg nem tudná: Ríviai Geralt Andrzej Sapkowski lengyel író karaktere. aki egy fogjuk rá fejvadásziskola tagja, akik emberek helyett szörnyeket ölnek, Kaer Morhen pedig a klán egyik központja, ami Sapkowski világának az északi részén található.)

 

Üdv,

Legolol345

Link a hozzászóláshoz

Csak azért, mert vadászik valamire, még nem lesz fejvadász. A képességei alapján leginkább harcművészfélének tudnám elképzelni, de leginkább nem illik bele a kasztrendszerbe. Főleg, hogy ezek nem emberek, súlyos módosítások estek a testükön és szellemükön. Vagy hát annyira ember, mint egy Tharr szerzetes.

Az elhelyezkedés pedig: ott, ahol vannak szörnyek. Civilizált vidéken nem sok értelme van, mert ott a hadsereg fenn fog tartani egy bizonyos biztonságot. A puszta közepén sincs sok értelme, mert ott nincs aki fizessen a szolgáltatásáért. Tehát a kevésbé szervezett, de azért lakott vidékek környékére tudnám elképzelni.

Greol és Legolol345 kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Hát.. izé. Hogy is mondjam. 

Becsülöm, hogy van olyan, aki foglakozik a MAGUS-sal, bármilyen szinten tegye is, főleg, ha fiatal. Azt is tudom, hogy manapság ez a videókészítés divat, youtubernek lenni - vagy úgy tenni - olyan ma, mint régen a moncsicsi, hogy én is, én is! Azt külön köszönöm, hogy használtad a térképet - jól esik látni, hogy van értelme - és azt is korrekt dolognak tartom, hogy megemlítetted, meg belinkelted - bár ez a minimum. 

Kezdem azzal, hogy nem láttam benne a rendszert. Ha ez kezdőknek szól, hát nem lesznek vele sokkal előrébb, egy ilyen nekifutást tematikusabban kellene szerintem felépíteni. Nem említeni olyan dolgokat, amiket külön magyarázni kellene, vagy akkor tessék. A súlypontok is érdekesek, sok helyen nem arról beszélsz, amiről az elején, a legfontosabbak között kellene, és így olyan infók vesznek el, amik fontosak lennének, és olyanok nem szerepelnek, amik viszont oda valóak volnának. 

Nem tudom pontosan, mi a célod ezzel a videóval, divat, szerepelni akarsz, a kedvenc játékod megismerésének tüzében lelkesedsz... de szerintem oktató, magyarázó videót olyan csináljon, aki ismeri, tudja az adott témát, netán mestere annak. Ne olyan, aki teljesen kezdő szinten nyomja és most ismerkedik az egésszel. Nem bántásnak, de a fórumos tevékenységedből ez akkor is látszana, ha nem lenne ez a videó.) Így viszont teljesen hiteltelen, ráadásul olyan égbekiáltó hibákat halmozol fel benne, olyan sületlenségeket állítasz, ami túlmegy az elviselhető tévedések szintjén. Legalább háromszor kellett megállítanom, hogy kiszellőztethessem a fejem közben. És mindezt kezdőknek... akik, ha jóhiszeműek, komolyan is veszik ezeket. Az elején gondoltam rá, hogy összeírom, de aztán feladtam... mert majdnem minden harmadik gondolatban van ilyesmi. És az a baj, hogy a neten nem nagyon van jóváhagyás, érvényesítés, sőt, azzal, hogy kérdés nélkül belekeverted a kalandozókat és engem és az ismert térképemet is, (kellő szerénységgel, de azt gondolom, hogy mindhárom jelent már valamit és a MAGUS-ban egyfajta minőséget társítanak hozzá) kicsit akarva-akaratlan is érvényesíttetted azokat a sok sebből vérző állításokat, amiken keresztül szeretnéd bemutatni Ynev világát. 

Videókészítés. Előrebocsájtom, én nem vagyok híres Youtuber, fogalmam sincs, hogy kell videókat készíteni, pláne jókat... de azt látom, hogy ez nem az. Először is, azt gondolom, nem mindenki alkalmas erre. Nem mindenki tud beszélni, szépen beszélni, amit jó hallgatni, olyan orgánummal sem rendelkezik mindenki, ami megint csak kellemessé teszi a szöveg hallgatását és nem áll fel a khál hátán a szőr tőle. Biztos lehet ezekben fejlődni, nem tudom, de amíg nem, vagy ha nincs rá adottság, akkor nem kell erre, a beszédre épülő videót csinálni, mert akkor is lehúzná az egészet, ha egyébként a többi része rendben volna. Nem véletlen, hogy régen a tévében sem beszélhetett akárki... persze ma már mindent lehet. Szerintem érdemes átgondolni, leírni, megszerkeszteni a szöveget, nem csak úgy rámondani "élőben". Akkor nem megy el az idő a bagadozással, a közben gondolkozással, és még át is lehet nézni, hogy mi fog majd elhangzani. Akkor lesz a szövegnek eleje, vége, mondanivalója, rendszere stb. 

A cím. Ynev térkép tutorial. Ne haragudj, de ez nem az, sőt megtévesztő is. Bár én magyarul szeretek beszélni, de ha azt írod, Ynev térkép tutorial, akkor valami olyasmit várnék, hogy ez az alkalmazás, ami az Ynev térképpel kapcsolatos, azt hogyan kell használni, miket lehet beállítani, kapcsolgatni rajta, mire jó, stb. Ez inkább Ynev kezdőknek, vagy valami hasonló címet kaphatna. Persze értem én, hogy a térkép fontos benne, és ezt egyrészt örömmel, másrészt kicsit bosszankodva láttam. Az az anyag ugyanis annyira a térképre épül, mást sem mutat igazából, hogy azért illett volna megkérdezni a készítőjét - mondjuk engem - hogy szeretném-e, hogy egy ilyen videó "főszereplője" legyen, vajon hozzájárulok-e, hogy ilyen módon járassa le az egészet, mert a nézők, főleg, aki semmit nem tud róla, óhatatlanul is összekapcsolja majd az oldalunkkal, az én nevemmel is. Ezen nem segít, hogy megköszönted - bár az a maga módján korrekt. 

Szóval én azt tanácsolom, ha elfogadod, hogy egyelőre tanuld ki a videókészítés módját, szerezz tapasztalatot, de az első szárnypróbálgatásokat ne a legszélesebb közönség elé tedd ki - akkor sem, ha a MAGUS és Ynev név biztos, hogy jó pár like-ot és nézettséget garantál. Egy kezdő költő szárnypróbálgatása sem jelenik meg egy irodalmi gyűjteményben... persze ez a net, ez más, itt mindent lehet... de azért legyen már önkritika is.  Érj el valamilyen szintre abban, amit bemutatni szándékozol a népeknek - mert egyébként a kezdeményezés az hasznos, hiszen a nem olvasó fiatalság körében a videóké a jövő! (én is csinálnák, ha tudnám, hogyan kell) - és utána kezdd el kidolgozni, felépíteni, hogy mit is akarsz, és részekre bontva, rendszerezve jól felépítve készítsd el az első "igazit". 

 

Sneer, Cundior és Legolol345 kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Szervusz 

Nem bántásból mondom, kedves Legolol345 és tényleg tisztelem, h van valaki aki egyáltalán videót csinál a MAGUS ról, (nem tudom h te narráltad e) de engem nagyon zavart a narrátor beszédhibalája. Tudom h ez ellen nem lehet nagyon mit tenni, és h az akinek van, nagyon szenved vele, de szerencsére egy idő múlva már fel sem tűnik az embernek, (van egy osztálytársam, aki dadog, hét éve majd' minden nap beszélünk, és már kitalalom h mit szeretne mondani.) Szóval ez egy kicsit zavart, de amúgy hajrá, nagyon örülnék ha lenne egy újabb MAGUSos csatorna a ytn. Hajrá!

És meg egyszer: véletlenül se szeretnélek ezzel a hozzászólással senkit se bántani, hiszen az ilyenekről senki sem tehet. 

Tisztelettel  és köszönettel : Sigurd voltam, a Shadoni.

Legolol345 kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Sziasztok,

 

Elolvasva a kritikáitokat, egyet kell értenem veletek.

@MagyarGergelytényleg megkérdezhettelek volna téged. Nem tudom miért hittem, hogy ilyen kevés háttértudással képes leszek jó videót csinálni. Sokkal többet kell olvasnom a témában.

@Sigurd O'romellSajnos a beszédhibám ellen valóban nem tudok mit tenni, a narrációm ilyen.

@tetraHát igen, muszáj lesz vágnom. Főleg akkor, ha legfeljebb 10 perces videókat szeretnék.

Összegezve: A videót priváttá tettem (ezúton is kérem Con Salmandert, hogy törölje a hozzászólást innen is). Majd miután elolvasok pár világelírást, újrapróbálkozom. És mindenkit nagyon sajnálok, hogy egy ilyen izére pazarolta el a szabadidejét.

 

Üdv,

Legolol345

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...