Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.
Keresés Itt
  • Több lehetőség...
Eredmények keresés, amik...
Eremények keresése...

Dumaterem

Gem Kapocs

Recommended Posts

Azért tisztázzunk valamit.

Ne érezd magad lecseszve! Megdorgálva igen, de lecseszve ne! Nem gondolom, hogy törölni kell a hozzászólásodat, hisz ha elindulsz egy úton a közben elkövetett hibáid és tapasztalataid tesznek azzá ami vagy! Ne add fel, tessék törtetni előre és megfogadni az építő kritikát!

Antail és Legolol345 kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

@Pistike, pár nappal ezelőtt tetted fel ugyanezt a kérdést, úgy gondolom, korrekt választ kaptál. 

Ez tartalmazta, hogy melyik kiadott, hivatalos, és melyik házi kiegészítőkben írnak az udvari orkokról. 

Melyikrésze nem világos? Ha csak az nem, hogy nincs több ilyen anyag... 

Persze fel lehet tenni ugyanazt a kérdést minden héten is... 

Link a hozzászóláshoz

Én emlékszem! :tv:

Ezt a fajt úgy alkották meg, hogy "emberfüggő" legyen. Épp ezért kiegeket se nagyon gyártottak hozzá. Persze lehet más oka, de én így  tekintek rá.

Mindemellett a faj nagy kedvencem, talán a sok hasonlóság miatt. Elvégre: Nagy, szőrős (kivéve a kopasz fején), kisebbrendüségi komplexusa van, erős és tökéletesen belleillik egy parancs uralmi rendszerbe : testőrség, katonaság, rendfenntartás. Ezt alapul véve, hogy hogyan került a játszható kasztok közé a BM, arról halvány lila fingom sincs, de IIIIIIMÁÁÁÁDOOOOOM! :zsur:

Pistike kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
6 perccel ezelőtt-kor Darabolo írta:

Ezt alapul véve, hogy hogyan került a játszható kasztok közé a BM

Miért ne lehetne "parancs uralmi rendszerben" egy BM? Sőt, tipikusan minél értékesebb tudást kap valaki, annál nagyobb engedelmességet várnak el tőle utána.

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

A Yneven levő királyságok dinasztikus családi politikájának létével vagy nemlétével kapcsolatban érdekelne a véleményetek. 

Kicsit konkrétabbanarra lennék kiváncsi,hogy Yneven  vajon a királyi-hercegi családok (itt főleg,de nem kizárólag Shadonra gondolok) a közép-és koraújkori Európa királyi családjaihoz hasonlóan folytatnak-e szupranacionális (országhatárokon átnyúló) családpolitikát,megkötnek-e házasságokat amelyek jelentős mértékben befolyásolják egy-egy királyság belső hatalmi viszonyait,külpolitikáját? Érdekes kérdés,hogy amennyiben léteznek ilyenek,akkor vajon fennáll valamiféle dinasztikus szolidaritás a vérvonalak között,pl:közeliek esetén a vérrokonság okán, távoli dinasztiák esetében pedig esetleg a más uralmi formákkal szembeni fenyegettség miatt ? (Európában egészen a 19.sz elejéig létezett ilyen,a Szent Szövetség működést jelentős mértékben ez határozta meg.)

Shadon kapcsán dereng valami ilyesmi,de ebben nem vagyok biztos. Talán az egyik Shadontól északra levő kisebb állam fejedelme Bel Estesso ház tagjai közé tartozik,de ez tényleg csak homályosan dereng. 

Link a hozzászóláshoz

Nos szeretnék elnézést kérni, hogy 2 helyen is volt képem feltenni ezt a kérdést. Az oka pedig az volt, hogy Magyar úr válaszát nem találtam kielégítőnek a témában. Gondoltam egy gyakrabban látogatott fórumon, talán más is észreveszi. Ahogy elnézem ez bejött! :-) Köszönöm mindenkinek!

Ami konkrétan érdekelne az a társadalmi integrálódásuk országonként, vagy hogy "gyártanak-e" még belőlük, vagy már csak egymás között szaporodnak-e? Toronon és Abasziszon kívül máshol is kereskednek-e velük. Mennyire istenfélő lehet egy ember által teremtett faj. Hogyan élik meg a rengeteg komplexusuk mellett, hogy akár "istenölőkké" is válhatnak. Ők is lelketlenek, mint a vad orkok?

Reméltem valaki ismer más portált erről, esetleg valaki kidolgozta saját házi szabálynak. Mint a jó Daraboló a szerafizmust. (köszönet érte!)

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Ülj oda az asztaltársasághoz...

Hozzájuk szólhatsz anélkül is, hogy bemutatkoznál. Ha ismert kalandozó vagy, Fedd fel kiléted hogy megismerjenek.

Vándor
Válasz a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Formázás megszüntetése

Only 75 emoji are allowed.

×   A hivatkozásodat beágyazta a gépszolga automatikusan.   Mutasd inkább hivatkozásként

×   A Pszi-emlékfelidézés sikeres volt.   Szerkesztőablak kiürítése

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Új...