Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kérdésem van a M.A.G.U.S. szabályaival kapcsolatban!


Antail

Recommended Posts

Szerinrem is fontos, hogy megkapják a százalékokat, de ne mindkét kasztjukét, csak azét amelyik a több százalék. Pl.: egy boszorkánymester- tolvaj csak akkor kap százalékokat, ha tolvajként lép szintet, és annyit amennyit egy ,,normál" tolvaj kapna, ha boszorkánymesterként lép szintet jár a százalék (annyi sem amennyi egy ,,normál" Bm-nek járna).

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Jó kérdés. A szabálykönyv nem rendelkezik a %-okról, így innentől egészen sokféle álláspont mellett lehet érvelni... 

Én azt gondolom, hogy a %-os képzettség ugyanolyan képzettség, ezért a képzettségek az irányadóak. Ezeknél az az elv, hogy megkapja mindkét kasztét, de ezért azzal fizet, hogy ezentúl iszonyat lassan fejlődik, 1 Kp-t kap csupán. A %-nál is hasonlóan gondolom. Ha a játékos akarja azt a tápot, hogy két kasztnak számítson (és itt ne csak a képzettségeket nézzük, amiket pár szint alatt meg lehet tanulni Kp-ért is), hanem a kasztok különleges képességeit, akkor szenvedje csak el a hátrányát is. Tehát ahogy a képzettségek esetében, a %-osnál is nagyon lassan fejlődjön. Ez semmiképpen nem azt jelenti, pusztán logikai alapon, hogy megkapja az egyik kasztja teljes %/Tsz értékét, mert ilyen alapon a Kp-kkel is lehetne ez a helyzet. De nem ez, hanem az, hogy szinte semmit nem kap. Legyen csak így a %-ok terén is... mondjuk nyilván az 1% kicsit kevés, de mondjuk a két kaszt %/Tsz-ének az összegének a tizede már jobban hangzik! Az kevés az eredeti sok %-hoz képest, de mégiscsak megkapja a %-ait is... csökkentve. 

 

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

* módosítva

Lenne pár kérdésem szabályértelmezés és forrásérték kapcsán:

 

1.) A '97-es kiadású (ilyennel rendelkezem) ET-től a 2001-es (kemény fedeles) kiadású tartalmilag különbözik bármiben?

2.) Készült valaha a klasszikus k100 M.A.G.U.S. könyvekhez hivatalos (vagy ennek hiányában nem hivatalos de széles körben elfogadott) errata?  (Azt tudom, hogy a Pappok paplovagokhoz van a második kötetben.)  Az ET és a játékosok készlete nagyon sok ponton ellent mond egymásnak (bárd kp; elf CÉ alap stb.) melyik forrás a széles körben elfogadott? (Azért is érdekes mert a bárd kp alap és /szint az az ET-ben is kétféleképpen szerepel: egyszer a karakter leírásánál, másodszor pedig a képzettségek fejezetben; Elf CÉ: ET 20; játékosok 30; viszonyítás képen summárium kráni elfe 35 uh a 30-as is lehet simán a jó szám). 

3.) Fegyverek spec. tulajdonságai és harcértékeit (klasszikus k100 M.A.G.U.S. esetében) melyik könyv alapján használjátok? ET vagy esetleg Új Tekercsek ? Utóbbi mellett számomra az szól, hogy van részletes(ebb) játéktechnikai leírása a fegyvereknek; pl. más-félkezes kard egy kezes sebzése; pallos tám./kör korlátozása stb. Ellene pedig az Új Tekercsek megkérdőjelezhető átgondoltsága. 

 

 

Köszi, Lucfenyő

 

Link a hozzászóláshoz

Mielőtt MG leharapja a fejed, ez ETK-s fórum, szóval az UT-s kérdéseidre majd valaki halkan válaszol.

A 3) ponthoz csak annyit tennék hozzá, hogy semmiképp nem javasolt két rendszer keverése komoly gondolkodás nélkül, mert a rendszerhez dolgozták ki a részeit, ha átemelsz valamit az nem biztos, hogy beleillik.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Lucfenyő, 

1, Nem tudok olyan cikkről, ami a kettő kiadás különbségeit tárná fel. Én magam nem emlékszem, hogy felfedeztem volna jelentősebb különbséget a kettő között. Mivel egyazon könyvnek a különböző kiadásai (nem egy másik könyv, mint hasonlósága ellenére a KKUK és az 1TK), azt feltételezem, hogy nincs különbség - persze érhet meglepetés ezen a téren. Mindazonáltal én azt tapasztaltam, hogy még a KKUK-1TK-között is csak kisebb, könnyen feloldható különbségeket lehet felfedezni, szóval nem hiszem, hogy jelentős eltérést találnál a kettő között. 

 

2, A K100 rendszerhez erratának tekinthető a Rúnaában megjelent Ami a MAGUS-ból kimaradt című írás, ami elsősorban a KKUK hibáit taglalja. Emellett szintén a Rúna magazinban volt a magisztérium rovatok (ebből több is volt), ahol nem tematikus hibajavítás, de kérdések alapján feltárt hiányosságok javjtása és szabályok értelmezése zajlott, illetve a levelezés rovat is volt, ott sokkal hígabban, de szintén megtalálható néhány szabálykiegészítés. A PPLt már említetted. 

A "széles körben elfogadott" jó kérdés... a rendezvények aktuális szabályait a karakteralkotási rendszerek tartalmazzák - jó esetben döntenek a vitás kérdésekben, rosszabb esetben egy teljesen új variációt kínálnak egyes kérdésekre. Van olyan társaság, aki még manapság sem ismeri egyik-másik szabálykönyv létét, így nem is mindenki a teljes palettáról választ, így én sem merem azt mondani, hogy ez-vagy az az érték elfogadottabb a másiknál. Ugyanakkor, amikor sokan különböző rendszerekben gondolkodnak, ott egy-egy rendszeren belül a 10-15-ös különbség szerintem nem okoz olyan feloldhatatlan gondot... KM-ként döntsd el, melyiket alkalmazod. A fontosabb az, hogy akkor minden JK és minden NJK aszerint a szabály szerint legyen megalkotva. 

3. A fegyverek harcértákeire a fentiek ugyanúgy vonatkoznak... van, aki nem is ismeri a különbséget a két könyv között. Ugyanakkor érdemes az Új Tekercseket megnézegetni, mivel indokoltan és csak néhány esetben változtattak a fegyverek értékein, és főleg azért, mert ez a legutolsó hivatalos kiadású szabálykönyv a K100-as rendszerhez, igaz, más képzettségrendszerrel (de átjárhatósággal, nem olyan direkt inkompatibilitással, mint pl. az ÚTK.) 

Ennek ellenére nem mondhatnám elfogadottabbnak... sőt, szerintem - de erre sem készült felmérés - többen ismerik/van meg nekik az 1TK, és mivel nem is fókuszálnak a különbségekre, szerintem azt használják többen - a fegyverek harcértékeinek vonatkozásában. Ugyanakkor, legjobb tudomásom szerint a kalandozók karakteralkotó program a fenti indokok miatt is az Új Tekercsek fegyver- harcértékeit használja (bár biztosat az alkotója tudna mondani), tehát ez is elég elterjedtnek tekinthető. 

 

Link a hozzászóláshoz

Szóval gondolkodom egy lefegyverzésben profi Harcművészben, és néztem, hogy a Lefegyverzésnél pont az van írva, hogy a legmagasabb szinten a Harcművészek űzik. Nosza, megnéztem a Harcművész képzettségeit, és mit látnak szemeim, ők a Fegyvertörésben jeleskednek. Ez vajon elírás, és melyik oldalról, és vajon érdemes-e "kijavítani" valami házi/versenyes erratával? 2 Kp-val több a Fegyvertörés, de Af-en meg pont olcsóbb (ez is elég véletlenszerűnek tűnik, a Kp értékek).

Mert ugyan nagyon menő ahogy a Harcművész elkapja a zweihänder pengéjét egy kézzel a másikkal meg akkorát üt rá, hogy az edzett acél elpattan, de egy kicsit nekem furcsa, főleg, hogy 4. szinttől már Mf-en tudják, pedig csak 6. szinttől minősül mágikus fegyvernek a kezük, addigra érik el azt a keménységet, és a Fegyvertörés azt írja, hogy elképzelhetőnek kell lenni. Persze ez nem perdöntő, csak érdekes. Ezekszerint a harcművész simán át tud ütni egy 6 millis acéllemezt.

A lefegyverzés már sokkal harcművészetesebb és könnyen elképzelhető, belépni a támadásba/mögé, kicsavarni a markolatot a másik kezéből.

Link a hozzászóláshoz
2 órával ezelőtt-kor tetra írta:

Szóval gondolkodom egy lefegyverzésben profi Harcművészben, és néztem, hogy a Lefegyverzésnél pont az van írva, hogy a legmagasabb szinten a Harcművészek űzik. Nosza, megnéztem a Harcművész képzettségeit, és mit látnak szemeim, ők a Fegyvertörésben jeleskednek. Ez vajon elírás, és melyik oldalról, és vajon érdemes-e "kijavítani" valami házi/versenyes erratával? 2 Kp-val több a Fegyvertörés, de Af-en meg pont olcsóbb (ez is elég véletlenszerűnek tűnik, a Kp értékek).

Mert ugyan nagyon menő ahogy a Harcművész elkapja a zweihänder pengéjét egy kézzel a másikkal meg akkorát üt rá, hogy az edzett acél elpattan, de egy kicsit nekem furcsa, főleg, hogy 4. szinttől már Mf-en tudják, pedig csak 6. szinttől minősül mágikus fegyvernek a kezük, addigra érik el azt a keménységet, és a Fegyvertörés azt írja, hogy elképzelhetőnek kell lenni. Persze ez nem perdöntő, csak érdekes. Ezekszerint a harcművész simán át tud ütni egy 6 millis acéllemezt.

A lefegyverzés már sokkal harcművészetesebb és könnyen elképzelhető, belépni a támadásba/mögé, kicsavarni a markolatot a másik kezéből.

Helló!

A fegyvertörés talán csak elírás, de szerintem nem. Persze elég irreális a palloszúzó harcművész, de ha ezt a képességét csak Chi harcban használhatja, akkor egy fokkal elképzelhetőbb, hogy elörjön egy kardot. Azt pedig, hogy a lefegyverzés mestereiként nem kapják meg a képzettséget orvosolni lehetne egy 1 tsz Af, 4-5tsz Mf-kal. A kp-t szerintem szándékosan írták így, úgy gondolták, hogy a fegyvertörés alapjainak elsajátításához kevesebb energia kell, de nem akartak eltérést az össz kp-ban.

Link a hozzászóláshoz

Ha úgy érzed, hogy javítja nektek a harcot, hajrá. De ne próbálj értelmes magyarázatot találni rá azon túl, hogy "szerintem ez így balanszos", mert annyira absztrakt a harcrendszer, hogy semmi értelme.

Mint aktív, kardokkal küzdősportot végző ember, annyit tudok mondani, hogy a másik ember fegyverét támadni veszélyesebb, mint az embert, mert felszabadítod a másikat a saját maga védése alól, és valahogy közel kell férkőznöd a fegyveréhez, amit alapvetően szeretnél elkerülni. A közelkerülés azért kell, mert olyan nincs, hogy te rácsapsz egy karddal egy másik kardra, és az eltörik. Max akkor, ha egy túlméretes pallossal vágsz rá egy rosszul karbantartott, rozsdás, rossz vasból készült mereven kitartott rapírra. Még egy lándzsanyél is nehezen rongálható, mert az energia nagy része elvész azzal, hogy elmozdul, és alapvetően a kardokat nem favágásra találták ki.

Javaslom ezt a videót megtekintésre.

Kitámasztás nélkül ezek a fémek baromi nehezen törnek, nem is engednék kifejezett eszköz nélkül fegyvertörést: háromágú tőrrel kitámasztod a hegyénél és rávágsz középen, talán történik valami. Nem tudom.

Link a hozzászóláshoz

Nem biztos, hogy sokat segítek ezzel, de szerintem kizárólag játéktechnikai szempontból érdemes közelíteni a kérdéshez. Számos olyan pontja van a szabályoknak ami nem reális, dehát végülis ez egy mágusokkal és valóságban nem működő harci technikákkal küzdő harcosokkal teli játék, nem pedig valóság szimulátor, így ez nem is baj. Én azt mondom teszteljétek, és a kiegyensúlyozottabb megoldást használjátok.

MagyarGergely és Sneer kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Stewenson;

ez nagyban függ az idézés körülményeitől.

Ideális alapesetben a démon megidézése még nem jár semmifajta "paktummal"; az entitás megjelenik az idézés hatására, az idéző pedig a gyertyával tartja sakkban (illetve varázskörökkel kordában) és kényszerítheti az általa kívánt dolgokra. (Tegyen meg neki  a démon ezt vagy azt.) Tehát jóelőre gondoskodik a megfelelő alkupozícióról.

Tehát szó nincs arról, hogy a démon hatalmából bármennyit is a magáévá tehetne, csupán szolgálatra kényszerítheti ideig-óráig. Az idézés alapesetben tehát erre való. A megszállás vagy elbitorlás egészen más dolog és általában a démon kezdeményezi (kivételek persze akadnak, lásd a vulagharok esetét), ő kíván nyerni vele.  Az idézésen pedig a varázshasználó.

Az általad említett paktum pedig egy harmadik dologhoz, a szerafizmushoz tartozik. Erről egy teljes tanulmány szól, de azt valószínűleg ismered.

stewenson és Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Hello!

ez eddig világos.

Az adott szitu: talál egy nemes hölgy a könyvtár mélyén egy elfeledettnek hitt könyvet, amit egy démon hatására mondtak tollba. Megfejti, megidézi a démont, de a hatása alá kerül. A démon lekerül az anyagi síkra, és ott elkezdenek furcsa dolgok történni. A hölgy azért "csábította" át a démont, mert az varázstudományt ígért neki.

Ebből mi valósulhat meg? Át tudja adni a hatalma egy részét a démon a megidézőnek?

A megidézőn látszanak fizikai elváltozások esetleg? (zavart tekintet, mentális gondok stb.)

 

Link a hozzászóláshoz

Több mint valószinű, hogy a démon átverte! Már csak azért is mert ilyen az alap sémájuk. Mondjuk jó lenne tudni az adott démon fajtáját.

Az alap felállás a kövi, a nemes hölgyike az idézés után valószinüleg nyomtalanul eltünik ( gondolom nem rajzolgatott védő varázsköröket). majd vagy rejtélyes halálesetek következnek, vagy ha olyan tipusu a démon akkor durrbelemostmegdöglikmindenki!

Más felállás, a hölgyike testébe beköltözik a démon és átveszi az irányítást felette.

3. eset JK esetében nem igen jut eszembe. NJK-nál akár vulaghar is vállhat belöle, vagy egy szeráfi alkut is el tudnék képzelni, de nem hinném hogy a démon egy ilyen unatkozó hölggyel kötne alkut, arra inkább nagyobb hatalmú varázshasználókat szemelne ki. Ez csak az én vélelményem, de remélem segítettem.

Uff beszéltem.

Link a hozzászóláshoz
59 perccel ezelőtt-kor stewenson írta:

A megidézőn látszanak fizikai elváltozások esetleg? (zavart tekintet, mentális gondok stb.)

Ui.

Nos, ha ne adj isten túlélte akkor természetesen igen. Most csak fejből idézek, szóval ha valaki jobban tudja, nyugodtan javítson ki.

Az aki a démon közelében több mint egy órát tölt menthetetlenül megörül.  Aki belenéz a démon szemébe és nem dobja meg a mágia ellenállását (pszi pajzsok nélkül) már pedig nem fogja meg dobni azon elemi félelem uralkodik el. Aminek tárgya a démon lesz. Aki a démon szemébe néz és nem dobja meg ellenállását a fölött a démon átveheti az írányítást.  Gondolom a hölgynek nincs demonologiája mf-on így ezekről alap esetben nem tudhat és áldozatúl eshet bármelyiknek vagy akár mindnek :D

Játékos vagy KM vagy? Csak mert akkor úgy adunk tanácsot.

Uff beszéltem.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

stewenson;

fondorlatosabb démon esetében - én abból, hogy könyvet íratott, efféle lényre gyanakszom - jó eséllyel az fog történni, amit Darabolo "Más felállás" címkével látott el. A démon elkezdi "használni" a nemes hölgyet. Esze ágában sem lesz a hatalma egy részét átadni neki, hanem elbitorolja a testét. Innét fogva javarészt a démonon múlik, hogy mit fog elkövetni a megszállott a hatása alatt. Mivel egy laikus nemes hölgyről van ugyanis szó, eléggé esélytelen, hogy ellen tudna állni a démon befolyásának.

Elváltozások valószínűleg látszani fognak a hölgyön - elsősorban és legkorábban a tekintetén.

Ha időben kap segítséget, varázstudó segíthet rajta.

Szerk: Ha azonban egy szeráfi alku szövegére bukkan a hölgy, akkor egy igen komoly kaliberű hatalmasságról van szó. Ez esetben a démon nem kerül le az anyagi síkra teljes valójában, a szöveg hozzá a kulcs. A paktum létrejön, a nőből nagy valószínűséggel patronált lesz. Felkészületlenül valószínűleg nem húzza soká szerafistaként, de persze szerencséje is lehet...

Darabolo és Dorani magiszter kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

köszi az eddigi válaszokat.

Egészen pontosan a "Köd Brecht felett" című modulról van szó.

Mesélő vagyok. A Démon átvette a hölgy felett az irányítást, és át is jött az anyagi síkra. De úgy képzelem, hogy valamivel rávette a csajt, hogy megidézze. A lány apja varázsló, és neki is jutott valamennyi ebből a tudásból amit ezzel a paktummal akart növelni, hogy bizonyíthasson az apjának.

 

 

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

@stewenson, egészen más a szeráfi alku és a démonidézés. 

A démon egy külső síkokon élő lény, innen nézve nagy hatalommal és képességekkel - általában. Ha valaki ide idézi (azaz a démon fizikailag megjelenik itt, síkot vált), akkor itt lesz. Mivel az, ami, valószínűleg elpusztítja idézőjét... ezért szokták a gyertyát biztosítékképpen használni hozzá, ez önvédelem, de egy démonnal nagyon kell vigyázni. Ettől még semmilyen egyéb hatalma nem lesz az idézőnek, egyezkedhet a démonnal, aki elvégezhet neki ezt-azt, taníthat is akár (olyat, amit lehet, tehát képzettségeket!!), de át is verheti. A célja, hogy szabadulni akar. HA valaki olyan balga, hogy a démon szemébe néz, vagy máshogyan a hatalmába kerül, akkor majdnem elveszett... ekkor a démon hatalmat nyer fölötte, és gyakorlatilag azt tehet vele, amit akar, az idéző engedelmeskedni fog. Még ekkor sem kap semmilyen hatalmat, a démon képességeit, mert minek. HA akarná, sem adhatná át... mégis hogyan?? Egyik is egy lény, meg a másik is... a képességeket nem lehet átadni, esetleg a megtanulható dolgokat... de az is sok-sok idő és feltétel - mondjuk tudniuk kell beszélni egymással. Köthetnek egyezséget, nevezhetjük ezt paktumnak is, de ezt csak mint "szerződő felek" teszik meg, aztán vagy betartják, vagy nem. (igaz, hogy a leírások arra utalnak, hogy egyfajta idealizált betyárbecsületet tulajdonítunk a túlvilági lényeknek, tehát HA megegyeztek, akkor az úgy van és köti őket... de ez nincs konkrétan leírva.) 

Más dolog a szerafizmus. 

Mindjárt ott kezdve, hogy szeráfi paktumot NEM démonokkal, pláne nem gyakran idézett közdémonokkal köthet a halandó, mert minek, nincs értelme, mert ők sem tudnak adni semmit. HATALMASSÁGOKKAL, az istenné válás útján mondjuk félúton járó lényekkel, hatalmasokkal kell/lehet azt megkötni. Ezek olyan lények, akik már nem egyszerű "lények", tehát képesnek tekintjük őket a szeráfi alku segítségével arra, hogy hatalmukból adjanak (pl. mágikus képességeket, stb.)

A modult majdnem meséltem... finoman szólva is vet fel kérdéseket, akad benne a "KM-nek mindent lehet", de szabályokkal és világgal alá nem támasztott dolog. 

 

stewenson kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...