Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kalandozok.hu Nyári Tábor 2010. július 28. - augusztus 1.


Recommended Posts

A muffin is működik tej és tojás nélkül.. én már hónapok óta csak úgy csinálom. Meg nem mondanád róla, hogy az valóban nélkülözi a klasszikus sütihozzávalókat..

Persze sem az olaj, sem a margarin nem költségkímélő..

Muffint könnyű sütni.. ez valóban így van. Össze kell borítani, és összekeverni, és kiporciózni.. Hozzátenném.. bármilyen sütit akárki meg tud csinálni.. csak időt és energiát kell fordítani rá. Szóval igen, nagyjából mindenki süthetne.. ezzel szemben alig szoktak emberek. Várjuk tőled is a muffint tetra.. hisz akárki tud ilyet sütni :)

Link a hozzászóláshoz

A muffinba a tölteléket, vagyis a lényeget, nehéz belerakni úgy, h az utána normálisan is nézzen ki, nem? Mert én mindig ezt hallom. (Bár még sosem próbáltam muffozni, szerintem kicsi a tészta-csoki arány :D)

És támogatom a süti készítő versenyt. :) De mondjuk az igazán királyokhoz kéne konyha is, mert szétjönnek a szállítás közben. :(

Szerk.: Anyagi támogatót keresek süti sütéshez. :D Nagyon megjött a kedvem. :D

Link a hozzászóláshoz

Lehet bele pakolgatni cuccokat, csokit nem annyira érdemes, mert lemegy az aljára és odaég, ha nincs papír.

Én pudingot szoktam, lekvárt, különböző krémeket. De lehet bele kekszdarabokat, kókuszreszelékes pudingot, mákot, fahéjat, kakaót, almát, meggyet, bármilyen gyümölcsöt, és szinte bármit :)

Külsőre nem látszik, mert egy kanál cucc a formába, rá a belevaló, aztán egy kanál tészta ismét, és összesül.Szépen lehet játszani a színekkel, pl kakaós tésztába puncs, vagy vanília puding jön, míg egy normál "sárga süti esetében a csoki puding, vagy a meggydarabok mutatnak különösen szépen.

A szállítás kemény falú dobozokban teljesen működik, ha nagyon félted őket, akkor közéjük lehet rakni szalvétát vagy fóliát, így egymást sem maszatolják össze.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Szívesen résztvennék magam is egy ilyen kis muffinsütő versenyben... már csak a Tieres formáért megérné... bár az nem lenne igazi muffinforma, mert ugye abban 6 vagy 12 darabos formák vannak, Gorduinból meg csak egy van...

Én még sosem használtam a muffinhoz tejet. :)

(Bár még sosem próbáltam muffozni, szerintem kicsi a tészta-csoki arány :D)

Hát, ez attól függ... én most készíettem egy spéci marcipános muffint, és hát szét is esett, mert olyan nagy mennyiségű volt a töltelék benne... de kiskanállal fogyasztva is nagyon finom. :)

Az egyedi dolgokat én is szeretem... "- itt a muffin, egyed, i."

A csokidarabok belehelyezésének egyébként sajátos technikája van, ami biztosítja, hogy azok ne süllyedjenek le az aljára. Először is saját szeletelésű, ne boltilag szeletelt csokoládét használjunk. A saját szeletelésű csokinak ugyanis olvadtabb a széle, így beleragad a liszt, amelyben az összes csokoládészeletet meg kell forgatni. Az így belisztezett csokoládék sokkal jobban tapadnak a tésztába. (zselécukorkánál sokkal jobban kijön, a püspökmuffinnál).

Sok múlik a csokoládédarabkák méretén is. Nem mindegy ugyanis, hogy mekkora muffint sütünk, a 7 cm-eset, vagy a 3,5 cm-eset (a muffin formafelületi átmérője), esetleg valami egyedi méretűt. A kisebb mufinnak ugyanis a kevesebb tészta miatt kisebb a töltelékdarab-fenntartó képessége, azonos tésztasűrűség esetén. Tehát a kisebb muffinba kisebb töltelékdarabok kellenek a megfelelő eredményhez. Az átlagos csokoládészelet nagyságát a a muffin felületi átmérőjéből számolhatjuk ki, a sugár kétszeresét elosztjuk 28-cal, és szorozzuk a csokoládé sűrűségi együtthatójával (P) (ez az átlagos tejcsokoládénál 4-6-ig terjed, étcsokoládénál ez 2-3 körüli; a tortabevonó csokoládéknál 5-7). persze ettől nem kell megijedni, egy-két sütés után már rutinból meghatározható a csokiszelet nagysága. Forrás: Horváth Rozi 2,75/3/6.

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

Szívesen résztvennék magam is egy ilyen kis muffinsütő versenyben... már csak a Tieres formáért megérné... bár az nem lenne igazi muffinforma, mert ugye abban 6 vagy 12 darabos formák vannak, Gorduinból meg csak egy van...

Azt a formakollekciót úgy hívják, hogy Jelhordozó forma kollekció, te kontár kukta! :mrgreen:

:pajti:

Link a hozzászóláshoz
Azt hiszem mindent megkóstolok amiről írtatok és ha hoztok, hogy a fogyasztók nevében is írjon valaki! :) Jó finomságok lesznek NYT-n úgy látszik. ( Cz úgy is megelőz mintavételezésbe mindenkit ez tuti! :) )

Azt hiszem fel kell, hogy adjam a fogyókúrámat a KÖZ érdekében erre a nemes alkalomra:)

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

Szívesen résztvennék magam is egy ilyen kis muffinsütő versenyben... már csak a Tieres formáért megérné... bár az nem lenne igazi muffinforma, mert ugye abban 6 vagy 12 darabos formák vannak, Gorduinból meg csak egy van...

Én még sosem használtam a muffinhoz tejet. :)

(Bár még sosem próbáltam muffozni, szerintem kicsi a tészta-csoki arány :D)

Hát, ez attól függ... én most készíettem egy spéci marcipános muffint, és hát szét is esett, mert olyan nagy mennyiségű volt a töltelék benne... de kiskanállal fogyasztva is nagyon finom. :)

Az egyedi dolgokat én is szeretem... "- itt a muffin, egyed, i."

A csokidarabok belehelyezésének egyébként sajátos technikája van, ami biztosítja, hogy azok ne süllyedjenek le az aljára. Először is saját szeletelésű, ne boltilag szeletelt csokoládét használjunk. A saját szeletelésű csokinak ugyanis olvadtabb a széle, így beleragad a liszt, amelyben az összes csokoládészeletet meg kell forgatni. Az így belisztezett csokoládék sokkal jobban tapadnak a tésztába. (zselécukorkánál sokkal jobban kijön, a püspökmuffinnál).

Sok múlik a csokoládédarabkák méretén is. Nem mindegy ugyanis, hogy mekkora muffint sütünk, a 7 cm-eset, vagy a 3,5 cm-eset (a muffin formafelületi átmérője), esetleg valami egyedi méretűt. A kisebb mufinnak ugyanis a kevesebb tészta miatt kisebb a töltelékdarab-fenntartó képessége, azonos tésztasűrűség esetén. Tehát a kisebb muffinba kisebb töltelékdarabok kellenek a megfelelő eredményhez. Az átlagos csokoládészelet nagyságát a a muffin felületi átmérőjéből számolhatjuk ki, a sugár kétszeresét elosztjuk 28-cal, és szorozzuk a csokoládé sűrűségi együtthatójával (P) (ez az átlagos tejcsokoládénál 4-6-ig terjed, étcsokoládénál ez 2-3 körüli; a tortabevonó csokoládéknál 5-7). persze ettől nem kell megijedni, egy-két sütés után már rutinból meghatározható a csokiszelet nagysága. Forrás: Horváth Rozi 2,75/3/6.

Én nem tudom hogy vagytok vele, de ezen a szövegen csak én vágtam magam hanyatt??? :D Hát ez nagyon nagy. Betanulom és oktatom majd a népet, mint ahogy a jogászok a paragrafusokat, vagy a papok a bibliai idézeteket. :D

Muffinsütő verseny meghirdetése, vagy már annak az elfogadása is szervezői összefogás eredményeként lehetséges. Ha lesz hozzá kedvük, akkor talán lesz is ilyen versenyág. (Egyenlőre, érzésem szerint - de lehet, hogy tévedek -, ez még a jövő zenéje... :roll: )

Link a hozzászóláshoz

Szeretik tömni a pocijukat, de a lefizetés nem működik, ahogy ezt egyszer már levezettem :) Városi legenda :)

Szerintem is a jövő zenéje, majd összeülünk páran NyTben, akik sütnek, és megbeszéljük, hogy milyen keretek között is tudnánk ezt elképzelni. Aztán egy tervezetet készítünk a szervezőknek, akik semmi jónak sem elrontói..

Link a hozzászóláshoz
Renia, nem ilyen egyszerű egy muffin-verseny. ;) Bonyolult kiírási feltételek sokasága, és Magyar Gergely által összeállított pontozólap szükséges hozzá. :mrgreen:

De ki tudja, talán nem is annyira a jövő zenéje ez...

Oké. :P Most jött ki a sütőből az első muffin adagom, gagyi volt a recept, amit találtam, és odaragadtak a nyuszik füleik és popsijuk. :( De már javítottam a recepten, remélem jobb lesz. :D Meg szereztem vega (tojásmentes) receptet is. :3

Link a hozzászóláshoz
A tavernában mindenki elaludt???

Vagy mindenki nyaral? :shock: (A mázlisták...)

Én nem alszom, és sajnos nem is nyaralok. Csak mesélőként minden fontosabb jelenetnél várok 1-2 napot, hogy mindenkinek legyen lehetősége és ideje írni a tavernába. Ha gyorsabbak a reakciók, gyorsabbak reagálok én is. Most azért vártam ennyit, mert azt vártam, hogy lesz még 1-2 hozzászólás (pl Renia, a tharr-papunk elaludt :)).

Holnapig várok, holnap már írok.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...