Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A Varázsló - minden vele kapcsolatban


Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?  

179 szavazat

  1. 1. Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?

    • Gyakorlatilag sehogy, még nem nagyon nézegettem...
    • Már többször belenéztem, de még a jövő zenéje...
    • Néhányszor már játszottam vele, de még keveset tudok...
    • Többször játszottam már vele, egész jól megy, de még van mit tanulnom
    • Nagyon gyakran játszom vele, nem okoz gondot semmi, ismerem töviről-hegyire


Recommended Posts

Üdv!

Szerintem nem. 

A mestermágia lényege, hogy NEM rúnákkal, hanem egy teljesen másik módszerrel alkalmazza, teszi mágikus tulajdonságúvá a készülő tárgyat. Eleve úgy készül, mágikus tárgy lesz, amikor elkészül. Lesz neki - ha úgy tetszik - saját mágikus aurája, bár ezzel óvatosan fogalmaznék, mert pont, hogy nem azt a rúnát használja, sőt, egyáltalán nem rúnák biztosjtják a hatását, mert ez egy teljesen másik módszer - de szerettem az Új tekercseket! 

Namost, a varázstárgyra mást rávarázsolni nem mindig lehet, vagy mondjuk úgy, bajos, illetve azt kell vizsgálni, hogy van-e értelme, lehet-e, engedi-e az adott varázslat - pl. van ahol ki is kötik, hogy mágikus tárgyakra nem, vagy éppen hogy azokra is működik. Én úgy gondolom, hogy a rúnázás semmiképpen nem működik, mert a mestermágikus varázstárgy már eleve egy varázstárgy, annak már "fel van töltve" az a része, ahová ugyanaz, csak egy más módszerrel "benyomulna". Ezért nem engedem soha rúnázni a slan-kardot sem, hiszen annak meg személyes aurája van, pontosabban annak állandó része... 

A papi mágia érdekes lehet. Ez a varázslat ugyebár, az. A működése mellett, meg ellene is lehetne érvelni... A papi mágia sokszor táposabb, mint mások, tehát elképzelhető enne, hogy működjön egy mágikus tárgyon is, ha annak a működése eleve nem zárja ki azt - feltételezem, hogy egy "rúnabuzogány" nem zárja ki, hogy még tápabb legyen. Ugyanakkor ha már egy fegyver mágikus, még meg mestermágikus, eleve megvannak a mágikus tulajdonságai, már nem biztos, hogy be tudna fogadni még egy mágikus tulajdonságot... ugyanakkor meg éppen, hogy jó a kombó, mivel nem rúnázni akar rá, hanem egy papi varázslatot... tehát az akár el is férhet rajta. Ugyanakkor ha már van egy tápja, és a mestermágikus fegyver táp, akkor biztos, hogy azt tovább kell még tápolni? Bár ezt megint a KM tudja, hiszen ez szint, "megérdemlés" függvénye is, sőt, inkább az. Bár megjegyzem, hogy ez a papi varázslatok III. cikk tartalmaz egy-két "vad" elképzelést... ez is érdekes, hogy 40 Mp-ért állandóan, folyamatosan működő - és még a rúnázás megtörési lehetőségével, hátrányaival sem rendelkező - varázstárgyat lehet csinálni... bár maga a varázslat egéybként ötlete, nekem tetszik, bár én csak korlátozva engedném használni, pl. napi limittel, vagy csak időszakra - mint az áldás, csak ez jobb, tehát legyen korlátozottab... stb. Ezt külön végig kell gondolni. 

Mindenesetre azt javaslom, és szigorúan csak javaslom, - merthogy a KM döntse el és aztán egye meg, amit főzött - hogy HA már engedi ezt a varázslatot alkalmazni, vagy kifejleszteni, akkor engedje használni is, és szerintem ez egy ötletes kombó, tehát hajrá. 

Darabolo és Kate kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Nem igazán akarom engedni, és erről ki is fejtettem a véleményemet. Én se örvendenék, ha 50 alap TÉ-s fegyverrel szaladgálna a karakter, a mágia engedélyezésnél külön kikötöttem, hogy mágikus fegyverre nem lehet rá tenni. 

Diplomatikus volt a válaszod, mindenesetre sokra értékelem a segítségedet, rá világítottál számomra olyan dologra is amiket nem akartam engedélyezni, csak a megfelelő szabály hátteret kerestem, ilyen a slan kard..

MagyarGergely kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Sziasztok! Ez az elsö bejegyzésem itt a Kalandozok.hun.

1. kérdés: Kisugárzó Varázsjelbe foglalt Teleport szerintetek milyen messzire képes elteleportálni a célszemélyt (aki megérinti a varázsjelet) alaphelyzetben? Ha a varázsló teleportál, ugye a Zónáján belül tud csak. Vajon van magának a varázsjelnek is egy 20 méteres Zónája?

2. kérdés: milyen Jelmágia (Rúnamágia) / mozaikmágia kombóval lehet szerintetek kézbe teleportálós kardot készíteni? Olyasmit, mint amilyen Vyergasnak van a Kráni Krónikában. ETK-s Kisugárzó Varázsjel + Teleportot ti megengednétek? ÚTK-s Mágikus Aura Varázsjel + Teleport? 

Link a hozzászóláshoz
5 órával ezelőtt-kor Quintus írta:

ÚTK-s Mágikus Aura Varázsjel + Teleport?

Ennyi szerintem nem elég, föleg hogy az alap mágikus tárgyakon kívül mást szeretnél létrehozni.

Szimpatikus mágiát minden képpen raknék bele, azzal kötném össze a fegyver forgatóját a fegyverrel.

Mindenképpen korlátoznám a használati egységek számát. Teszem azt +10 mannáért 5 alkalom lehet használni. Természetesen ez feltölthető lenne.

Én nem emlékszem olyanra, hogy a teleport ilyen korlátozást kapott volna... persze, nincs kizárva, hogy én emlékszem rosszúl.

ui: Üdv a csapatban!

Quintus kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Ezt ÚTK-ban úgy lehet megoldani szabályok szerint, hogy van valahol egy Zóna varázsjeled, ahol a kard van, amikor éppen nincs nálad. Aztán kell 2 rúna, mondjuk egy gyűrűn, amelyek közül az egyik a Zóna varázsjelhez, a másik a gyűrűt viselő kézbe teleportálja a kardot.

A felépítése pedig: Mágikus Aura varázsjel 13 Mp + 1 Mp Teleport (mivel 3 fontot nem halad meg egy kard) +5 Mp a Zóna varázsjel használata + használat gyakorisága 3/6/12/24 Mp (naponta/óránként-körönként/folyamatosan). Mi itt még betettünk egy háziszabályt 9 Mp percenkénti használatért, mert sok varázslatnál szükség volt rá.

Szóval ha körönként szeretné teleportálgatni, az 2 rúna, darabja 31 Mp, és akin a gyűrű van, annak csak ki kell mondania a varázsszót. Ha érintéssel akarod aktiválni +5 Mp, ha gondolati úton (talán ez a legpraktikusabb) +10 Mp, tehát összesen 41 Mp.

Quintus kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

2. szinten 41 mana? Nem is beszélve arról, hogy ÚTK-ban a magasmágusnak minden mágiaiskolát külön meg kell venni. Ez 5-6. szinttől válik lehetségessé a gyakorlatban, és csak akkor HA ezért tett. Hanyas szinten is kapott ETK-ban rúnamágiát INGYEN!!! az ÖSSZES varázsló, 6? Wááááá de táp!!! :)

(ÚTK-ban a varázsló jelentősen gyengébb, mint ETK-ban, úgyhogy tudom, hogy gyűlölöd, de most nagyon mellé ment ez a kritika.)

Link a hozzászóláshoz

Köszönöm a válaszokat! Cundior, én is valahogy úgy okoskodnék ÚTK-ban ahogy te írod. Ha magamnak akarnám készíteni azt a teleportálós kardot, akkor nem lenne probléma a Zóna varázsjelemmel operálni. De én a kardot valaki másnak szánom, és így kicsit zavar, hogy az én Zónámmal kellene machinálni. Aztán lehet alaptalanul zavar... érhet bármilyen hátrány amiatt hogy az én Zónámat használja valaki más a teleportálós kardjához?

A kérdés valójában az (is), hogy az ÚTK-s Mágikus Aura Varázsjelbe foglalt varázslatoknak mekkora a hatótávolsága. Pl. Érzelmek Botja (501. oldal). Ahogy le van írva a könyvben, az azt sugallja, hogy ezek a varázstárgyak müködöképesek a varázsló Zónáján kívül is, tehát a varázsló nemcsak saját magának készíthet varázstárgyakat, hanem olyanoknak is akik maguk nem mágiahasználók. (Le is van írva, hogy nem kell mágiahasználónak lenni a varázstárgyak aktiválásához, de ahhoz hogy fel tudd olvasni a rúnákat helyesen, kell Rúnamágia 2. fokra.)

Namármost ha ez így van, az azt feltételezi, hogy a Mágikus Aura Varázsjelnek van valami önálló, a készítöjétöl független Zónája, amin belül létte tudja hozni a belé foglalt varázslatokat. Pl amin belül az Érzelmek Botja létre tudja hozni az asztrálmágiáit (ha egy nem-varázsló használja). Csakhogy nincs leírva, mekkora ez a hatótáv. Ki mit gondol?

Mi tendálunk afelé hogy úgy vegyük, a Mágikus Aura Varázsjelnek is ugyanúgy 20 méteres a Zónája, mint a varázslónak - de a Mágikus Aura Varázsjel zónája nem = a készítö varázsló Zónájával.

Link a hozzászóláshoz
Egy órával ezelőtt-kor Quintus írta:

Csakhogy nincs leírva, mekkora ez a hatótáv. Ki mit gondol?

Én ezt mindig is úgy értelmeztem, hogy a varázsló helyett, a rúna hozza létre a varázslatot (mindegy ki aktiválja), és ebben az értelemben a paraméterek azonosak. Nyilván nincs saját zónája egy varázsjelnek, de ettől még szerintem a varázstárgy hatásának mindenben meg kell egyeznie, az eredeti varázslattal, nem kaphatnak extra tulajdonságokat (például nagyobb hatótáv).

Egy órával ezelőtt-kor Quintus írta:

érhet bármilyen hátrány amiatt hogy az én Zónámat használja valaki más a teleportálós kardjához?

Ugye ott van a varázsló és a varázsjelei közötti szimpatikus viszony, de ettől függetlenül én sem tartom valószínűnek, hogy egy varázsló ennyire "elaprózná" magát. Ez viszont nem szabály, olyan kalandozótárssal tehet kivételt, akire az életét is rábízná. Ez inkább szerintem szerepjátékos kérdés.

Link a hozzászóláshoz
On 2020. 11. 22. at 23:01-kor Quintus írta:

Sziasztok! Ez az elsö bejegyzésem itt a Kalandozok.hun.

1. kérdés: Kisugárzó Varázsjelbe foglalt Teleport szerintetek milyen messzire képes elteleportálni a célszemélyt (aki megérinti a varázsjelet) alaphelyzetben? Ha a varázsló teleportál, ugye a Zónáján belül tud csak. Vajon van magának a varázsjelnek is egy 20 méteres Zónája?

2. kérdés: milyen Jelmágia (Rúnamágia) / mozaikmágia kombóval lehet szerintetek kézbe teleportálós kardot készíteni? Olyasmit, mint amilyen Vyergasnak van a Kráni Krónikában. ETK-s Kisugárzó Varázsjel + Teleportot ti megengednétek? ÚTK-s Mágikus Aura Varázsjel + Teleport? 

Nem értem a válaszokat. Megkötések, háziszabályok. Ha valamit táposnak találtok, érdemes elolvasni a szabálykönyvet. Teleportálni egyik helyről a másikra lehet. De a a kéz mozog, tehát a varázslat ellövésének pillanatában nem tudhatod, hogy hol lesz a kéz, amibe teleportálni szeretnél x idő múlva. Ezek nem átvitt értelmű vagy relatív fogalmak hanem KONKRÉT helyet igényelnek. Szóval csak akkor fog működni, ha a kéz mindig egy helyen vagy a varázslat aktiválódásának pillanatában AZON a helyen van.

Lényegében tehát a varázsló nem tudja megoldani. Pech.

Általános dolog, hogy az ilyen "szofisztikált" ötletek csak a többi varázshasználónál működnek. A mozaikmágia alapvetően nem alkalmas az ilyen "apró változtatásos", relatíve vagy alternatívan értelmezett dolgok megjelenítésére. Ez egy teljesen homogén, letisztult rendszera, ami nem ismeri meg  Józsi kezét vagy Józsi unokaöccsének épp aznap aktuális barátnőjét, sem a kedvenc, kígyómintás markolatú kardját (viszont Józsit igen, ha szimpatkus módszerrel befogható). Ez olyan, mint a matek. Kurta hatékony, de vannak korlátai.

Legalábbis nálam nem működne, mert nem szabályos. Mesélő válogatja természetesen, de akkor már háziszabályokról beszélünk...

Link a hozzászóláshoz
1 órával ezelőtt-kor Sir Thomas írta:

Nem értem a válaszokat. Megkötések, háziszabályok. Ha valamit táposnak találtok, érdemes elolvasni a szabálykönyvet. Teleportálni egyik helyről a másikra lehet. De a a kéz mozog, tehát a varázslat ellövésének pillanatában nem tudhatod, hogy hol lesz a kéz, amibe teleportálni szeretnél x idő múlva. Ezek nem átvitt értelmű vagy relatív fogalmak hanem KONKRÉT helyet igényelnek. Szóval csak akkor fog működni, ha a kéz mindig egy helyen vagy a varázslat aktiválódásának pillanatában AZON a helyen van.

Ezt azért megkérdőjelezném. Satralis is mozog. Minden mozog. Semmi sem utal rá, hogy Yneven legalább egy Galileó féle relativitás ne lenne érvényes. Ezek után nehéz ilyeneket abszolút értelemben kijelenteni. Meg lehet indokolni persze, ha akarjuk (Satralis manahálójához relatív van létrehozva minden, vagy a gravitációs térhez képest van egy helyen, akármi), de ilyen nincs a szabálykönyvekben, így a teleportálás/bármilyen más varázslat célpontja értelmezés kérdése.

Cundior kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Áljunk neki máshogy. A varázslónak egy kesztyüt és egy kardot kell léltrehozni. A kettő között szimpatikus viszonynak kell lennie, amit akár mágiával is elérhet. A többi pedig már csak töltelék varázslat. Pl mágikus aura ( könyvtől függően 33 vagy 13 mp) teleport varázslat, amit mondjuk a KM legalább 10-es erősségben határoz meg, és a többi töltelék dolog ami + mannába kerülhet és én nem gondoltam most hirtelen rá :D , mint amilyen a vezényszóra aktiválódás mondjuk +20mp-ért.

Kész is van.

Varázslóval MINDENT meg lehet oldani @Sir Thomas, csak akarni kell :D 

Cundior kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

@Sir Thomas, nekem tetszik a matekos hozzáállásod, de egyúttal @Daraboloval is egyetértek, hogy mindent meg lehet oldani... :D

Én a Magasmágiát leginkább úgy képzelném el, mint a programozást. Oké, hogy alapesetben a Teleport arról szól, hogy egyik helyröl a másikra, de a szabálykönyben az van, hogy "tárgyak egyik helyröl a másikra" juttatásáról szól. Tehát feltehetöleg több paramétert ad meg a varázsló varázslás közben:

  1. Mit - az én értelmezésem szerint a varázslat megismeri a "Mit" (a tárgyat), hiszen egy helyet (a "Honnan"-t) önmagában nem lehet teleportálni, és arról sincs szó hogy egy gömböt teleportálunk mindennel ami azon belül van (a tárgyat körülvevö levegöt nem teleportálod),
  2. Honnan - tehát ezt a paramétert valószínüleg nem kell meghatározni, ugyanis a "Mit" önmagában megválaszolja a "Honnan"-t.
  3. Hova - ld. lent.

Szerintem az a logikus, ha a "Hova"-t háromféleképpen lehet meghatározni - legalábbis nincs leírva a szabálykönyvben, hogy melyik módszerrel van meghatározva:

  1. Abszolút értelemben (Satralis hosszúsági és szélességi koordinátái függvényében),
  2. Lehet viszonyítani a Tárgy kiindulópontjához (pl. 1 méterrel X irányba a jelen pozíciójából kiindulva)
  3. Egy másik ponthoz viszonyítva, pl (ha varázsló hozza létre a varázslatot, akkor) önmaga pozíciójához viszonyítva ("a kezembe"), vagy (ha egy varázsjel hozza létre a varázslatot, akkor) egy varázsjelhez viszonyítva.

Szóval ezért nekem tetszik Darabolo javaslata, egy kesztyü (vagy gyürü) segíthet a koordinátákkal a helyes Teleporthoz.

Aztán azt mondhatjuk, hogy ez ilyen finomhangolásokhoz már 4. vagy 5. fokú Rúnamágia kell... :)

 

Cundior kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Sir Thomas, alá tudnád bármivel támasztani azt, amit írsz? 

3 órával ezelőtt-kor Sir Thomas írta:

érdemes elolvasni a szabálykönyvet.

Kérhetnék oldalszámot, pontos megjelölést, mert így alapvetően hasznos tanácsnak tűnik, de valójában inkább csak kioktatás?

Ezen kívül érdemes részletesebben tanulmányozni a leírtakat:

On 2020. 11. 23. at 7:46-kor Cundior írta:

Aztán kell 2 rúna, mondjuk egy gyűrűn, amelyek közül az egyik a Zóna varázsjelhez, a másik a gyűrűt viselő kézbe teleportálja a kardot

Bár erre nincs szükség, de ha feltételezzük, hogy igazad van, akkor ez meg van oldva, mert a gyűtűhöz teleportálunk, ami elég egyértelmű hely.

Ráadásul, a varázstárgyat valaki aktiválja, nincs más dolga, mint az aktiválás időtartama alatt (1 szegmens) ne mozgassa a kezét.

Más oldalról megközelítve, ismét feltételezve, hogy igazad van (mert csak feltételezni tudjuk, lévén nem indokoltál semmit), akkor a varázsló sétálás közben nem tud varázsolni, mert nem tudja pontosan mi lesz a helyzete a környezetéhez viszonyítva a varázslat befejeztekor? Ez a játék egyszerűen nem így működik.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...