Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Dumaterem


Gem Kapocs

Recommended Posts

Ez mind szép és jó, de akkor mi új tagok már meg se szólalhatunk? :o Azért mert mi nem tettünk le még semmit az asztalotokra jobb ha befogjuk és inkább csak privátban beszélgetünk egymás között? Ugye nem gondoltad ezt komolyan??? Egy fórum arra való hogy mindenki megossza egymással a véleményét, Ynev világképét. Nálam például nagyon meghatározó szerephez jutnak az elfek. Közvetetten Sirenar beleszól az vörös hadurak dolgaiba, ha úgy jön ki a lépés. Elfendel ugyanígy beleszólhat Pyaron ügyeibe. Tudom ezzel kicsit túlerőltetem a játékban az elfek megnyilvánulásait. De amíg ez nem válik a játék kárára, addig szerintem nyugodt szívvel játszhatok ki például küldötteket, Luminatarokat, homoki és kráni elfeket. Ami éppen jön. De ez csak egy vélemény. Én is szívesen olvasom mások véleményét. És ha rácáfolnak, akkor se dől össze a világ. Csak nem azon kéne vitatkozni kinek lehet és kinek nem lehet szava ezen a fórumon.

Üdv: Cloud

(előzmény itt, bocs, itt folytatom, hogy ne azt a témát offoljuk tele)

Cloud: Tökkkéletes példája annak, hogyan nem jutott el hozzád az, amit írtam. :) Emlékeztető:

Ha valaki itt ír valamit, azt sosem teszi rosszindulatból (a régóta idejáró fórumozók biztosan nem), ezt kérlek tartsd szem előtt, amikor olvasol egy hozzászólást.

Írtam én olyat BÁRHOL, hogy valakinek nincs szava a fórumon? :) Akkor nem lenne fórum a fórum. Úgy látszik, most én voltam félreérthető... azzal, hogy felsoroltam pár nevet, nem azt akartam mondani, hogy húúúú ők kétszer annyit érnek mint te, vagy én. :) Az inkább Kyra-nak szólt, jelzésképpen, hogy itt IS vannak olyanok, akik tettek valamit a MAGUS szerepjátékért, és szeretnének is tenni érte.

...hogy tizenéves kockák és 30-as, anyjukkal élő, barátnővel csak játékban rendelkező urak...

...

Itt meg néha már elég egy pici pöccintés- még ha nem is annak szánták- és maxon van az idegbaj mérőm.

Erre próbáltam írni, hogy lássátok, hogy itt nem az a réteg van a felhasználónevek mögött. Persze az idegbaj-mérőt attól még mi is biztosan ki tudjuk akasztani. :D

Az újakat nagyon szívesen látjuk, és véleményeiket is szívesen vesszük. Õk hoznak színt a fórumba, ők pezsdítik fel az életet, mert mi már sajnos ritkán boncolgatjuk magunktól ezeket a témákat, főleg a MAGUS-táborokra koncentráltunk az utóbbi években. Viszont csak azzal, hogy megjelent 2 új fórumozó közel egy időben, máris megkavartátok az állóvizet (a jó értelemben). Ne hagyjátok abba. ;)

Link a hozzászóláshoz

MZ/X, Föld(?) hívja Földet (?)

Közlöm a Királylánnyal, illetve a Kislovaggal, hogy még mindig várom azt a listát, amelyet hetek óta ígérgetnek, és ami miatt áll egy 'project'. Amennyiben nem szándékoznak teljesíteni ezirányú kötelezettségüket, és ebbéli szellemi terméküket nem állítják a köz szolgálatába, kénytelen leszek magányos akcióba kezdeni: végleg a fiók aljára száműzöm az eleddig összeálmodott szimbólum- és betűhalmazt. Az utókornak pedig számoljanak el ők, az ebből adódó jelentős, szívrepedést okozó veszteség felismerése után érthetően dől majd a jövőben mindenki a kardjába.

Adás vége

:pajti:

Link a hozzászóláshoz
Valaki emlékszik még arra, hogy milyen linken találhatóak meg az őskövületi überlive-os/caelumi játékosos képek? Szükségem lenne a Kócos cégéréről és a Sonnos-zászlóról egy-egy kópiára.. lévén azok prototípusok, és referenciaként funkcionálhatnának..

Előre is köszönöm!

Sajnos már nem elérhető. Viszont, ha gondolod csinálok róluk képet.8)

Z

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

KyraSamil: A lényeget úgy látom szándékosan nem akarod érteni. :) Egyébként a pallost a földön jóval kisebb kardok megnevezésére használjuk.

Ha a témát folytatni szeretnétek, szívesen nyitok nektek egy újat ilyen címmel.

Üdv!

CS

Menj a Móra Ferenc múzeumba vagy a szilvásváradi Kínzóeszközök múzeumába és kérd, hogy mutassák meg neked a pallost. :mrgreen:

Yneven a pallos, leírás szerint 120 cm hossztól kezdődik, előtte másfélkezes kardról beszélünk. Nah most felénk - Föld nevezetű bolygón - a pallosok zöme 105 cm és hasonló hosszúak. Ezek alapján nekem Con Salamander bejegyzése igazolódik.

Akár hogy is keresgélek nem lelek hosszabbat. Pl. az általad említett Móra Ferenc Múzeumban lévő egyik hóhérpallos se tűnik túl hosszúnak... De majd pontosítom, megtoldom a bejegyzésem, miután beszéltem egy régész ismerősömmel.

Link a hozzászóláshoz

Törölt hsz a M.A.G.U.S. regények, és novellák topicból.

Ez azért már gáz. :lol: Mi tesómmal jót röhögtünk az egészen. A pallos nálunk az előtt is pallos volt, hogy ismertük volna a magus-t. Nem is akadtunk fel azon, hogy hogy hívják és milyen értékei vannak. Azért ajánlottam mert ott alá van írva ha nem tiszta. Nincs új a nap alatt. Amúgy nem is fogsz meggyőzni és ha egyből ugrasz, mert másodjára már "tuti", hogy támadok akkor te kezdted a fight-ot és nekünk meg okot szolgáltattál az örök skatulyára.

Szóltam előre. Töröltem a hsz-edet abból a topicból, ahova szíveskedtél a kérésem ellenére bevésni. Ez eztán is így lesz. :) Legközelebb már nem is fogom máshova átrakni. Bízom benne, hogy 70 darab hsz után megismerted már a fórumtematikát.

Látod, megint ugrásnak vetted, amit írtam, pedig csak próbáltam máshogy megfogalmazni, amit hetek óta mindenki megtett eddig rajtam kívül (de valahogy nem megy át neked): nem támadunk téged. :)

Nem akarlak megggyőzni - továbbra sem. Üdvözlöm a skatulyát, nem félek tőle, és attól sem, hogy visszaüt :) További szép napot kívánok :)

Link a hozzászóláshoz
Törölt hsz a M.A.G.U.S. regények, és novellák topicból.
Ez azért már gáz. :lol: Mi tesómmal jót röhögtünk az egészen. A pallos nálunk az előtt is pallos volt, hogy ismertük volna a magus-t. Nem is akadtunk fel azon, hogy hogy hívják és milyen értékei vannak. Azért ajánlottam mert ott alá van írva ha nem tiszta. Nincs új a nap alatt. Amúgy nem is fogsz meggyőzni és ha egyből ugrasz, mert másodjára már "tuti", hogy támadok akkor te kezdted a fight-ot és nekünk meg okot szolgáltattál az örök skatulyára.

Szóltam előre. Töröltem a hsz-edet abból a topicból, ahova szíveskedtél a kérésem ellenére bevésni. Ez eztán is így lesz. :) Legközelebb már nem is fogom máshova átrakni. Bízom benne, hogy 70 darab hsz után megismerted már a fórumtematikát.

Látod, megint ugrásnak vetted, amit írtam, pedig csak próbáltam máshogy megfogalmazni, amit hetek óta mindenki megtett eddig rajtam kívül (de valahogy nem megy át neked): nem támadunk téged. :)

Nem akarlak megggyőzni - továbbra sem. Üdvözlöm a skatulyát, nem félek tőle, és attól sem, hogy visszaüt :) További szép napot kívánok :)

Nem csak az én hozzászólásom nem illett oda. :P A fórum tematika pedig kezd egyre kevésbé érdekelni a gumiszoba szökevényekkel együtt. Az utasítgatást pedig nem tűröm. "mindenki megtett eddig rajtam kívül"- Nem mindenki, mert van aki nem pampog bele mások dolgába. Van akivel nagyon jól kijöttem. Persze van akivel meg hülyéskedni próbálok és átmegy pulykába. Nem vettem ugrásnak. Én inkább fontoskodásnak vettem. A fórumhoz meg annyit, hogy előbb legyen hozzá NORMÁLIS oldal amiről beszélni lehet (mint a régi amit tönkre vágtatok) aztán lehet fórum tematikázni. :P Mert az tuti, hogy embereken-tisztelet a kivételnek- és a szent állaton (ezen a dumán behaltam úgyhogy csak ezért nem hagyom ki) kívül más értelmest eddig nem találtam. Lehet törölgetni meg tiltogatni, de senkit nem érdekel. A másik, hogy Antail írási stílusa kissé jobb volt. Vele utólag tudtam beszélni. Elhiszem, hogy nem sértésnek szánod csak eredendően unszimpatikus vagy és kész. :P:char:

Link a hozzászóláshoz

Kedves KyraSamyl!

Szerintem itt elég nagy félreértés van...

Felon annak a résznek a moderátora, és joga van törölni, ami nem oda illik és tényleg volt nem odaillő beszélgetés... Ugyanakkor nem törölt semmi régi dolgot, se más, se a te hozzászólásodat, csak ezek szerint az került kukába - bár át másolta ide -, ami a figyelmeztetése után született meg... Szerintem ebben semmi nincs, teljesen jól járt el, ahogy el kell egy moderátornak. Egy udvariatlannak nem nevezhető hozzászólásban figyelmeztetett. Meg tehette volna, hogy töröl is azonnal mindent, ami nem illik oda.

Szerintem kell a rendszer, különben minek lenne forum, topiccal, témákkal? Ennyi erővel lehetne egy felület és mindenki irkálna mindent, követhetetlenül.

Talán ennyi elég mára... :)

Többihez nem szólok inkább hozzá, mert jobb így szerintem... Nah igen, visszaemlékeztem... megyek elszívni a másik fél doboz cigimet...

Link a hozzászóláshoz

Én csak annyit mondok, hogy roppant gyerekes dolog elkezdeni lefitymálni a közösséget és az eredményeit ha kiderül, hogy képtelen vagy beilleszkedni, mert felnőtt emberek vannak itt, és nem gyerekek, akik minden hülyeségre XD lelkesednek. Szerintem a te veszteséged, nem a mienk, de majd CsK meg a Szent Állat leírja neked szebben.

Link a hozzászóláshoz

:)

Kyra.. A moderálással kapcsolatos észrevételeidet Venes már megválaszolta, a többit pedig tetra, nincs más hozzáfűznivalóm. Amit leírtam eddig, ahhoz tartom magam, az oda nem illő hozzászólások tekintetében.

Személyesen kitérhetünk minden másra esetleg alkalomadtán, talán egy kalandozós teázáson. A későbbiek folyamán már nem válaszolnék az általad emlegetett többi témakörre itt a fórumon.

Antail, Venes említésére eszembe jutott, hogy esedékes lenne lassan az éves tavaszi tejázás.. Naptárböngészős perceket kívánok tőled, illetve ennek eredményeképp egy dátumot a jeles eseményhez (csak előtte egyeztessünk, mert a kóruskoncertek miatt némely hétvége nem jó) :)

Link a hozzászóláshoz

A fórumhoz meg annyit, hogy előbb legyen hozzá NORMÁLIS oldal amiről beszélni lehet (mint a régi amit tönkre vágtatok) aztán lehet fórum tematikázni.

Várjuk észrevételeidet az oldallal kapcsolatban, de fórummotor nem változott :D .Tiltások nem voltak, ha voltak akkor annak okai lehetettek. HSZ törlések áthelyezések azért vannak virágnyelven: , hogy mikor ott van 50 kg koszos edény a szobádba , az ne ott legyen hanem a konyhába, a büdös zokni és féknyomos gatya pedig ne a hütöbe legyen. Ennél szebben nem lehet kifejezni mire való a moderálás és mit csinál a moderátor. :)

:]

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Csak annyit fűznék hozzá, hogy:

tönkrevágtuk a régi oldalt? :):shock::shock::shock:

Egyrészt mi készítettük, szívünk joga, másrészt még jobbat csinálunk belőle, hidd el, folyamatban van, és dolgozunk vele nap mint nap, hogy legalább olyan, de inkább sokkal jobb legyen, mint volt. Ha tudnád, egy ilyen projekttel mennyi munka van, csendben maradtál volna. Kérlek, ilyen kinyilatkoztatásokat ne tégy felelőtlenül!

Köszi

CS

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nekem kérdésem lenne:

Várhatóan mikor lesz elérhető a főoldalról a MAGUS menüpont? Nem azért, hogy siettesek bárki is vagy ilyesmi...csak érdeklődöm.

Egyébként meg bár hozzászólásaim száma igen kurta, azért gyakran látogatom az oldalt és mazsolázgatok az ittenki kincsekből.

Ezért nem értem KyraSamyl hozzászólását amiben ezt az oldalt becsmérli.

Ja és le a kalappal az eddigi vitapartnerei előtt, hogy el tudják viselni. :respect:

Az én idegrendszerem már rég kevés hozzá. Biztos benne van a hiba, de én kb. már a hajamat tépem. :duh:

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

Nekem kérdésem lenne:

Várhatóan mikor lesz elérhető a főoldalról a MAGUS menüpont? Nem azért, hogy siettesek bárki is vagy ilyesmi...csak érdeklődöm.

Szia!

Az új kiegészítők rész munkálatai nagy erőkkel robognak a háttérben. Nagyon sok adatot kell feldolgoznia a szerkesztőknek.

Igyekszem minél hamarabb egy egyszerű hozzáférést biztosítani a már feltöltött dolgokhoz, később pedig tovább bővíteni.

A hosszú hétvége egy jó határidő egy kis meglepetéshez! :)

Köszi a türelmet,

Z

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Szintén azt mondom, hogy fejben dől el, viszont ha én bírni akarok valamit, akkor nem eresztek le. Keveset alszom (ha durva időszak van, akár napi 3 óra 1-2 héten keresztül), mert ha abbahagyom a pörgést, vége mindennek. Persze ledőlök tizenöt percre, ha épp tényleg belefér, de abban sem feltétlen alszom, inkább tervezem, mit teszek az elkövetkezendőkben...

CS

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...