Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Dumaterem


Gem Kapocs

Recommended Posts

Líthas!

Adri: sorry, így utólag elég zavaros volt az a hsz-em. Fogalmazásra még gyúrnom kell. (ha már ti is megtettétek a külalakkal! :twisted: ) Egyébként meg a TV azért jobb vsz, mert ott szinkronosak az anime-k, bár most elgondolkoztam, hogy nekem is jobb lenne DVD-n magyar-angol-japán hanggal meg magyar-angol felirattal. :D

Egyébként az olvasás még nálam is az első helyen van, bár most a TV-re is nagyon ráálltam, de ez már csak a jövő héten lesz így, aztán... Jah, én már nem is tudom mikor voltam moziba, talán a LotR-t néztük meg, de egyszer én is beestem egy 11-es Pokémonra hétköznap, voltak vagy heten rajtam kívül. Középen ülhettem az utolsó sorba. :lol:

shikaka: a szerepjátékra egyébként szerintem inkább az első személyes nézet lenne a pontosabb. Nem néztem a múltkori linket, de gondolom az volt, amikor egy német boltba összeverekedtek az emberek a WoW-on. Hát ezt nem is kell kommentelni. :?

Fekete Holló: a tényközlésről kéne szólnia, de mivel már rájöttek hogy a médián keresztül mennyire lehet befolyásolni az embereket... senkit nem érdekelnek a tények, mindenki benyeli a rizsát.

Adri: néha tényleg van egy-egy jó film a MTV-n. Én ha jól emlékszem talán Képírókat szoktam nézni, vagy mi a vihar az. :oops: De a klasszikusokhoz már valahogy nincs türelmem, bár most megint vettem két filmet.

Az Óz még anno nálunk is népszerű volt, öcsémmel sokszor láttuk. Szülői behatásra (meg a jó ég tudja még mire) nagy kedvenc volt a Tizedes és a többiek! Nagyon jó magyar film volt, és fekete fehér. "Az oroszok már a spejzban vannak!" :lol:

Darun

Link a hozzászóláshoz

Adri: néha tényleg van egy-egy jó film a MTV-n. Én ha jól emlékszem talán Képírókat szoktam nézni, vagy mi a vihar az. :oops: De a klasszikusokhoz már valahogy nincs türelmem, bár most megint vettem két filmet.

Az Óz még anno nálunk is népszerű volt, öcsémmel sokszor láttuk. Szülői behatásra (meg a jó ég tudja még mire) nagy kedvenc volt a Tizedes és a többiek! Nagyon jó magyar film volt, és fekete fehér. "Az oroszok már a spejzban vannak!" :lol:

Darun

Na igen... a Képírók. Ott szinte csak jó filmek mennek, de mivel albiban lakom és vasárnap délután megyek át oda, vagy estefelé, így sajna nem tudom sosem názni. De majd a köve pár hétben mindig szánok rá időt, mert tudok, mert itthon vagyok. :)

Mindenkinek:Szóval Képírókat mindenkinek ajánlanám. Mégegyszer jelezném, hogy vasárnaponkánt olyan este 11 tájban van a TV2-n. Remek filmeket vetítenek akkor. Különlegesek, emlékezetesek!

Link a hozzászóláshoz

Üdv.

A képírókat ha tehetem mindig megnézem. Ilyenkor szeretem az alvás zavaraimat. Egyébként úgy éjfél két óra tájban több jó filmet és sorozatott találtam mint főműsor időben.Pl Vala melyik kedd és szerda fél kettő Rtl Klub:A rózsa vére 1-2. Kedvenc Stephen King regényem megfilmesitése.

A jó műsorokat a mindig nagyon későre teszik. Van egy két kábel csatorna amelyik kivétel de ez akkor is szőrnyű. Mit csinál az az ember aki nem éri be hét köznap négy-öt óra alvással?

Link a hozzászóláshoz
Üdv.

A képírókat ha tehetem mindig megnézem. Ilyenkor szeretem az alvás zavaraimat. Egyébként úgy éjfél két óra tájban több jó filmet és sorozatott találtam mint főműsor időben.Pl Vala melyik kedd és szerda fél kettő Rtl Klub:A rózsa vére 1-2. Kedvenc Stephen King regényem megfilmesitése.

A jó műsorokat a mindig nagyon későre teszik. Van egy két kábel csatorna amelyik kivétel de ez akkor is szőrnyű. Mit csinál az az ember aki nem éri be hét köznap négy-öt óra alvással?

De jó, hogy írtad, ezeket megnézem. Bár nem annyira tetszenek az úriember könyveiből készült filmek. A Kedvencek temetője sem tetszett, meg filmesítve(Asszem filmes címe:

Link a hozzászóláshoz
Részlet a Népszabadság WoW-ról írt szösszenetéből:
A klasszikus szerepjátékok valójában ártalmatlan, a virtuális valóságban játszódó történetek, ahol a játékos egy adott, ismert szereplőt (Supermant, Pókembert vagy akár a KITT nevű autót a Knight Rider sorozatból) irányítva éli át a kalandokat. Tehát csak vezéreljük a karaktereket, nem bújunk a bőrükbe. A tipikus szerepjáték eredetileg filmnek készült, jellemzően külső nézetes (nem a főhős szemével nézünk, hanem kívülről látjuk a figurát). Függőséget általában nem okoz, vagy csak annyira, mint a régi, egyszerű videojátékok, a legnagyobb veszélyük az elfecsérelt idő...

Felvetődik a kérdés, hogy az író mennyi időt szánt felkészülésre. Hogy lehet összekeverni a szerepjátékot a PC-s akciójátékokkal?

Meg szerepjátékosok részéréről kik szoktak nyilatkozni? A WoW-val kapcsolatban két dolgot említett meg a megszólaltatott WoW-os: ő nem megy gyilkolós missziókba, hanem jobban szeret készíteni/értékesíteni cuccokat, valamint azt, hogy ha valaki csak úgy rátámad, akkor a klántársai bosszút állnak. Remek.

Most komolyan. Ha egy ilyen egyszerű témában ilyen ökörségeket hordanak össze az újságírók, bonyoltabb kérdésekben akkor hogy adjak a véleményükre?

Ó igen, hát persze. Az én orkom is beöltözik KITT-nek vidáman, és boldogan vúú-vúú-zva begurul a főváros, Orgrimmar piacára és kacagva kovácsol magának egy kardot, amit klántársa, Pókember segítségével elad. De ha a gonosz betámad, akkor szól Betmennek és levágják a gaz ellent. Akartam írni egy szép hosszú hsz-t a WoW-ról, de a felénél meguntam, és sztem nem sok mindenkit érdekel.

Lényeg ami lényeg mindenre rá lehet szokni. Minden olyan tevékenység ami folyamatosan, rendszeresen ismétlődik egy idő után hiányzik ha nincs. (Megint nagyon okos voltam. :P)

Ja és a CN tényleg nagyon tré lett. Látszik hogy az új rajzfilmek össze vannak dobva, semmi kidolgozottság, csak "sok legyen időre".

Link a hozzászóláshoz

GNARLS BARKLEY - SMILEY FACES

[Verse]

What did you do? What did you say?

Did you walk - or did you run away?

Where are you now? Where have you been?

Did you go alone - or did you bring a friend?

[Hook #1]

I need to know this - cause I notice when you're smilin'

Out in the sun havin' fun and you're feelin' free

And I can tell you know how hard this life can be

But you keep on smilin' for me

[Verse]

What went right? What went wrong?

Was it the story - or was it the song?

Was it overnight - or did it take you long?

Was knowing your weakness what made you strong?

[Hook #2]

Or all the above - oh how I love to see you smilin'

And oh yeah - take a little pain just in case

You need something warm to embrace

To help you put on a smilin' face

Hey, put on a smilin' face

[bridge]

Don't you go off into the new day with any doubt

Here's a summary of somethin' that you could smile about:

Say for instance, my girlfriend she bugs me all the time

But the irony of it all is that she loves me all the time

[Hook #3]

I want to be you - whenever I see you smilin'

Cause it's easily one of the hardest things to do

Your worries and fears become your friends

And they end up smilin' at you

Put on a smilin' face

---

A számnak nem sok köze van szmájlikhoz. A szöveg olvasását leginkább a zene egyidejű hallgatásával tudom ajánlani. Akit érdekel, keressen rá. Megéri, nem tudom átadni a hangulatát, és a szöveg sem, bár önmagában is van mondanivalója.

Link a hozzászóláshoz

Macskajaj kész. Nagyon durva. Ha megnézi az ember nem hiszi el ,hogy ezt megcsinálták filmbe. Agyfárasztó nevetés volt az egész film számomra.

Kiara által kérdezett filmek kipipálva már egy jó ideje részemről. :).

Macskafogó 2 (az eredeti alkotó gárdával) és a Vuk 2 (3D-s animácóban) jönnek. No nem

Link a hozzászóláshoz
Ami a Macskajaj-t illeti, arról annyit, hogy én idegileg nem bírtam végig nézni. Annyi agyat fárasztónak és unalmasnak találtam (bocsánat azoktól, akik szeretik), hogy képtelen voltam tovább a dvd előtt ülni, lekapcsoltam és éltem tovább boldogan az életemet.:)

Tény hogy valahol kicsit nyomasztó film, de szerintem nem kell komolyan venni :)

Jó, nekem is eszembe jutott, hogy nálunk a faluban van, aki így él... de azért nevettem én is rajta, és jó filmnek tartom :)

Link a hozzászóláshoz
Megjelenik DC-n és Kazettán :D:D:D:D:D

Na neeee!!!

Tessék szépen elmenni a moziba. Ez olyan film amit megéri moziban nézni, és illik megtisztelni a készítőket azzal, hogy nem egy sz*r screener-es verziót nézel meg amit netről szereztél.

Én személy szerint gyűlölöm a screener-es (moziban kamerával felvett) filmeket. Egy film, legyen bármilyen tré is, ér annyit hogy innkább várok 1 hónapot és jó minőségben nézem meg. Jó nem azt mondom hogy csak eredeti DVD-t veszek, meg hogy én nem töltök le filmet. De a minőség emberek a minőség!!!!

Azon viszont sírni szoktam mikor valaki dicsekszik hogy neki megvan a film !!!DVD-n!!! már akkor mikor moziban megy a film. Ja igen, megvan DVD-n, mert kiírták dvd-re a moziban felvett ratyi minőségű filmet. Ennyi erővel audio kazin is meglehetne. Annyira könnyű átverni a hülye embert....

Link a hozzászóláshoz

HAhó!

Ne tessék meg kövezni de mi az a 300?Miről szól?

Na és a trailer?

Egyébként a Macskafogó című rajzfilmről lett elnevezve Magyarország első zenás kricsmije. :D Kricsmi,nem kocsma!Hanem kricsmi.

Nézétek meg a helyet,mert oltári a hangulat.A diszkósok,rokerek,és más zenei stílust kedvelő népek hihetetlen egyvelege.(Legalábis mikor még lejártam oda 8) )A zenei stílus ugyan funky,funkyhouse, de ajátszanak klasszikus magyar zenéket.

Link a hozzászóláshoz
Ami a Macskajaj-t illeti, arról annyit, hogy én idegileg nem bírtam végig nézni. Annyi agyat fárasztónak és unalmasnak találtam (bocsánat azoktól, akik szeretik), hogy képtelen voltam tovább a dvd előtt ülni, lekapcsoltam és éltem tovább boldogan az életemet.:)

Tény hogy valahol kicsit nyomasztó film, de szerintem nem kell komolyan venni :)

Jó, nekem is eszembe jutott, hogy nálunk a faluban van, aki így él... de azért nevettem én is rajta, és jó filmnek tartom :)

Fura. Sosem gondoltam, hogy a Macskajaj nyomasztó lenne.

Nyilván nem teljesen valósághű, de a 90es évek elejének "jugó" hangulatát jól visszaadja.

Egyébként Kusturica egy zseni szerintem. Mind a zenekarát, mind a filmjeit szeretem.

Nem egészen a humoros oldalról közelíti meg a témát, de mindenképpen ajánlott tőle a Cigányok ideje c. film is. Nagyon jó!

Neo, ahogy Kusturica látja

*************

RAZE:

Tessék szépen elmenni a moziba. Ez olyan film amit megéri moziban nézni, és illik megtisztelni a készítőket azzal, hogy nem egy sz*r screener-es verziót nézel meg amit netről szereztél.

Ezzel egyetértek! Támogassuk a mozikat, és nézzünk filmeket jó minőségben! :tanitas:

**************

KIARA:

HAhó!

Ne tessék meg kövezni de mi az a 300?Miről szól?

Leonidas és kis csapatának hőstette a perzsa sereg ellen. Mindez Frank Millertől (Sin City)

Link a hozzászóláshoz

Hát nem otm...sok mozinak oylan a minősége h inkább megnézem a sreeneltet!!!

Meg én nem vagyok ennyire érzékeny a minőségre...nekem a lényeg h megnézzem mert érdekel azt csá! Én nem vagyok iylen műértő! :D

Meg nem is szeretek moziba járni...inkább otthon megnézem a ratyibb minőséget haevrokkal és közben el lehet dumálni röhögni egyebek...

Macskajajt én is szeretem...habár sztem azrét lehetett nyomaszto mert Venes nagyon a szívére vette a dolgot...de aki belelát egy picit is ezeknek az embereknek az életébe az tudja h ilyneek, és jol érzik magukat ebben és jot nevet a filmen is! habár én ezt picit más szemmel nézem és más dolgok is szorakoztatnak benen mint a többieket! :D

Link a hozzászóláshoz

Phoenix igen. A 300 bejön. Premier előtti vetítés ha lesz, akkor megyek rá. Októberben láttam az első trailert erről a filmről és akkor nagyon megfogott. Főleg azért nézem meg moziban, mert sok ultrafanatikus mozirajongóval megyek és így az éjféli vetítés egy külön kaland.

Tetszett Raze véleménye ,hogy a 300-t moziba kell megnézni.A jó filmeket ott éredeems először megnézni. Persze ha teheti az ember. (Gondolok itt idő vagy pénz hiányra).

Shalafi mintájára szoktam eljárni ha lemaradok a mozis vetítésről,utólag hallok róla vagy vegyes véleményeket kapok egy filmről.

Kiara én meg a kricsmiről nem hallottam (sokat). Hol található pontosan?

Link a hozzászóláshoz

Megnéztem a weblapjukat, jó kis hely lehet :)

A képek is bejönnek, meg a zenekínálat is, valami ilyesmi volt nálunk a gimiben a buli, amikor még odajártam (hjajj mikor volt az...). De nagyon hiányzik ez a fajta stílus, mert ez már hiányzik a közéletből.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...