Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kalandozok.hu fórum-játék


Recommended Posts

Ismét egy elgondolkodtató kérdés. A HGB egyértelműen fogalmaz, a külhoni bajvívók is shadoni mestertől tanulnak, így ők is kvázi "shadoni Bajvívok lesznek". És miért? Mert ez esetben egy ereni bajvívó indulásnál shadoni etikettet, saját etikettjét és egy szabadon válaszható etikettet tanul meg. A mestertől megtanulja saját országának etikett fortélyait, valamint shadoni etikett fortélyait, és választhat egy szomszédos ország etikettet, amit kitanul. Vagyis első szinttől már ismerheti a shadoni bajvívó az ereni etikett fortélyait.

 

Link a hozzászóláshoz

Nos lassan lejár a 24 óra. Helyes válasz nem érkezett. Igazából több megoldást is elfogadtam volna, mert nem 100%-ig tisztázott a kérdés. A shadoni Bajvívó az, aki Shadonban tanult. Rájuk ez vonatkozik:

image.png.27f282d2aa35fb3f1bd264c42a360627.png

Tehát nem ismerhetik első szinten Eren etikettjét.

Emiatt:

image.png.5586516aec1554b3f9ca069994098da6.png

pedig nem is tanulhatnak új Etikettet, azaz az egyik helyes válasz az lett volna, hogy soha.

Ha ezt úgy értelmezzük, hogy a különböző Etikett képzettségek egy képzettségnek minősülnek, ezért a többi Mf-re vitele után mégiscsak felvehet, úgy 39. szinten lenne elég Kp-ja ehhez, ha közben nem tanul új nyelvet (Dzsenn Bajvívót feltételezve 20 Ügyesség 20 Intelligencia mellett).

Amennyiben a fentit úgy értelmezzük, hogy Etikett képzettséget akármikor felvehet, akkor persze 1. szinten is megteheti, de az indoklás rossz volt Bitschak posztjában.

Link a hozzászóláshoz
2 órával ezelőtt-kor tetra írta:

Emiatt:

image.png.5586516aec1554b3f9ca069994098da6.png

A világ leghülyébb szabálya amit olvastam a magusban. 2 hétig szidtam a csapatomnak miután olvastam!

Kérjük az új kérdést.

Szerk. Módosítanék. A leghülyébb szabály: " a bajvívók SE TUDJÁK miért, de egy szint elérése után fegyverük mágikusnak minősül!" MIÉÉÉÉÉRT?!

Link a hozzászóláshoz

Ezzel vitatkozom. Az indoklás szerintem jó volt, a kérdés feltevés volt nem megfelelően meghatárova. 

Shadoni bajvivo az nem egyenlő a shadonban szuletett shadoni bajvivoval. Ez utóbbira gondoltál. Főleg erenben, ahol bárki lehet nemes, akár egy shadoni származású is. Akkor a shadonban szuletett erenben tanult bajvivoval mi lesz? 

Ez nekem "mire gondolt a költő" ízű, főleg, hogy nincs behatarolva, mi is a shadoni bajvivo. Másrészről csak shadoni mesterek tanítják, így kvázi "shadoni bajvivokat" nevelnek.

Ha azt írtad volna, hogy "Hanyadik szinten ismerheti meg leghamarabb a shadoni  származású Bajvívó az ereni etikett fortélyait?" 

Igazat adnék neked. De jelen esetben szerintem az általad feltett kérdésre helyesen válaszoltam. 

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...