Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Dumaterem


Gem Kapocs

Recommended Posts

4 órával ezelőtt-kor Magus Sebastian írta:

Elfogadom hogy te alkottad a mágus első törvény könyvét (ETK). de miért van az hogy ha ÚTK kérdést teszek fel csak az jön tőled válaszba hogy az útk az szar játszódj az ETK-VAL. válaszolj a kérdésre ha tudsz válaszolni. AMÚGY SOROLJAM A HIBÁKAT AZ ETKBAN? félre értés ne essék az ÚTK-ba is van hiba.

Ebből most te maradj ki légyszives.

Hadd beszéljék meg egymással, hátha jutnak valamilyen kompromisszumra. Én ebben bízom.

Mert én csak azt látom, hogy két általam tisztelt ember egymás torkának esett. Vélt vagy valós sérelmeik miatt. Különösen fáj ez, mert mindketten, ha segítséget kértem tőlük ( és ez többször is előfordult), készségesen álltak a rendelkezésemre, vagy ha segíteni nem is tudtak, egy alternatív opciot ajánlottak. Bízom benne, hogy most is lesz egy ilyen opció.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

13 perccel ezelőtt-kor Cundior írta:

még jobban elszomorít, mert tudom hülye vagyok és naív, de nekem ez eddig még tényleg nem esett le. Nem tudtam, hogy ellenséges oldalon állunk, azt sem tudtam, hogy egyáltalán vannak oldalak. Nem tudtam, hogy ez az ETK szurkolótábor, és azt sem tudtam, hogy én az ÚTK táborba tartozom. Még mindig van egy olyan halvány reményem, hogy ez csak a te fejedben létezik, de ha nem, ha ez a polgárháborús érzés tényleg többeknél valóság, az még nagyobb baj. Főleg azért, mert a gonosz ÚTK-nak tulajdonított megosztó hatást, pont ez a hozzáállás eredményezi, hiszen egyszerű fociszerető emberekből, akik egy asztalnál nézhetnék a meccset, egy csapásra Fradi és Újpest drukkerek lettümk. De ez már kemény filozófia...

Nem fogom többet éltetni az ÚTK-mat, és igyekszek észben tartani hogy hol vagyok, hol a helyem. Viszont ha nem haragszol, és ebbe a nyomasztó szabadságharcban nem szeretnék részt venni, vagy oldalt választani.

@Cundior, legyél szíves, olvasd el és értelmezd, amit írtam, az elmúlt 3 hozzászólásban. Nem kell - ismét - jelentős túlzásokkal értelmezni azt, amit mondtam, ahogy a hattyú halálát sem kell eljátszani. Még egyszer, kb. tőmondatokban, hogy érthető legyen. Nem mondtam, hogy oldalak vannak. Én nem szeretem az ÚTK-t. Van, aki szereti, szíve joga. Az én véleményem ezzel kapcsolatban negatív. Ez nem kötelező mindenkire. Ahogy bárki más pozitív hozzáállása sem kötelező rám nézve, csak azért, mert mind a ketten szerepjátékozunk. Következésképpen, nem hiszem, hogy meg kellene, jogosan meg kellene sértődni az én negatív véleményemen. 

Ez egy MAGUS oldal. A kiegészítőink 1TK lapúak. A rendezvényeink 1TK alapúak. A fórumtémáink, a beszélgetők témáinak jelentős százaléka 1TK alapú. Ezzel NEM azt akarom mondani, hogy tilos lenne, vagy ne lehetne felhozni ÚTK-s dolgot. Miért ne? De ne lepődj meg, ha reagálnak rá, én így. Az viszont egyáltalán nem jogos, hogy te ezt kikéred magadnak, hogy jelentős túlzásokba, az általános emberi értékek szerint negatív nézetekre hajazó véleménynek beállítani amit mondtam, mindezt sértett hangnemben, holott nem is neked szólt. Az állításaidat sem igazoltad, szemben azzal, hogy én valós dolgokkal dobálóztam, még ha ez neked nem is tetszett. 

Kérlek, szorítkozz a tárgyra és az elhangzottakra, nem valami politikai vitában vagyunk. 

 

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

11 perccel ezelőtt-kor Darabolo írta:

Hadd beszéljék meg egymással, hátha jutnak valamilyen kompromisszumra. Én ebben bízom.

Mégis, milyen kompromisszumra gondolsz? Ez nem kompromisszumról szól... az ÚTK ebből a kikoldult kompromisszumból próbált vegetálni, amíg meg nem bukott. 

A MAGUS-nak van egy eredeti rendszere. Nem kell, de valaki mégis belekontárkodott egy másikat, amit hazugságokkal megpróbált "eladni", ügyes szervezéssel közönséget teremteni neki, meg ingyen kiosztani. Már akkor sem volt helye és akkor sem volt a MAGUS eredeti rendszere, ez nem kompromisszum kérdése. Ha valaki elfogadja, hogy mi, azzal semmi bajom. Ahogy azzal sem, ha valaki ezt szereti. Hajrá, írjon hozzá, keressen csapatot, meg rendezvényeket. De nehogy már én ne mondhassak róla - bizony, negatív - véleményt, mert akkor nemistudománmi.  

((Olvass vissza. Az eredeti probléma, hogy én azt írtam, "dobja ki" félig poénosan, egy befejezetlen mondatszerűségre. Majd rákérdeztem és indoklást kértem a hamis állításokra - ezt már a felszólaláshoz megfelelő hangnemben - de még mindig nem rágalmazva vagy személyeskedve- burkoltan sem.))

Link a hozzászóláshoz

Ne haragudjatok , bár zöldfülű vagyok eléggé bosszant ez a vita. Főleg h ez nem vita, hanem egymás hobbijának az anyádozása. Nem akarok közellenség lenni, de tudtommal a MAGUS eredeti rendszere a KKUK (ha nem, kérlek javításátok ki). Nem hiszem h az lenne a helyes magatartás egy olyan fórumon ami a szenvedélyes kalandorok összehozására készült, egymást bántjuk. Inkább a közös nehézségek ellen kellene küzdeni, eltöröni a szerepjátékosok ról kialakult negatív sztereotípiákat. Az lenne az igazságos, ha egy mindenk számára elfogadható, dinamikus rendszert alkotmány közösen, együtt. MI, SZEREPJÁTÉKOSOK.

Link a hozzászóláshoz

Először is tisztázzunk egy fontos dolgot, mert ez nagyon félreviszi a beszélgetést. Bár úgy gondolom, egyértelműen leírtam, de sok beszédnek sok az alja, előfordul, hogy az ember figyelme könnyen átsiklik valamin.

"Nincs semmi bajom az ETK-val, sőt, imádom, ezzel nőttem fel, nem tartom nevetségesnek sem, és (ezt leszámítva) soha nem is mondtam semmi rosszat la"

Szóval, nekem nincs semmi bajom az ETK-val!!! Amit írtam, más okból írtam, ezt is olvashatod, ha visszanézel (csak előző oldalakról nem tudok a most írt szöveg elvesztése nélkül beszúrni). Ezt mosmár próbáljuk meg magunk mögött tudni, ne pörögjünk azon, miért nem indokoltam meg azt, amit amúgy nem is gondolok. Bocsánatot is kértem az erkölcsileg megkérdőjelezhető "trükkömért", "tesztemért", ezért ezt a vonalat:

10 órával ezelőtt-kor MagyarGergely írta:

Az állításaidat sem igazoltad, szemben azzal, hogy én valós dolgokkal dobálóztam

ha lehet zárjuk le. A kettőnk ETK szeretete szerintem azonos!

Hogy megkíséreljük megérteni egymást, először is én így értelmezem a te hozzáállásodat, kérlek javíts ki, ahol tévedek:

Van egy határozott, megingathatatlan véleményed valamiről (ez teljesen rendben van), és azt gondolod, hogy aki nem ért veled egyet, az téved. Igazából ez is teljesen ok, hiszen játszhatjuk a felvilágosult gondolkodót, de lássuk be, mindenki így van a saját véleményével, ezért vannak viták. Bár halkan megjegyezném, hogy azért van egy árnyalatnyi különbség a között, hogy "nyilván nekem van igazam" (mellesleg ezt gondolom én is :) ), és a között, hogy "aki mást gondol, annak NEM LEHET igaza semmiképpen, és alapvetően MINDENT rosszul lát". Én úgy gondolom te a második álkásponthoz közelítesz (bár ez szubjektív dolog, lehet tévedek), de ez amúgy is csak szőrszálhasogatás a részemről, nem az én dolgom. Szóval nem tetszik, de el kell fogadnom, eddig tehát 100%-ban neked van igazad!

Azt is gondolod továbbá, hogy jogod van bárhol hangot adni a véleményednek, amivel szintén nem tudok vitázni! Ez így van, ott nyilvánulsz meg, és mondod el amit gondolsz, ahol csak akarsz!

VISZONT

És itt most térjünk át az én mondanivalómra, emberileg mégsem mindegy, hogy ezt hol, mikor és hogy teszed meg. Ha valaki megkérdezi, hogy melyik rendszer jobb, kérlek szidd az ÚTK-t, ha valaki megkérdezi, mi a véleményed, kérlek szidd az ÚTK-t, ha valaki megkérdezi, hogy miért ETK-zol, kérlek szidd az ÚTK-t, ...stb. De ha senki nem kérdezi, ha erről nincs szó, ha mondjuk valaki megkérdezi, hogy kell kiszámítani az átütést, vagy azt, hogy melyik hentesnél kapni jó minőségű húst, bár akkor is szidhatod, csak akkor nem véleményt fejtesz ki, hanem zaklatsz másokat.

Kérlek ezt értsd meg, semmi másról nem beszélek, CSAK erről! Ez egy emberi dolog, ennek NINCS KÖZE, az ETK-hoz, vagy az ÚTK-hoz, ez ezektől független!

Valamint, és ezt is egyértelműen leírtam, ha mégis megteszed, és az ÚTK-s beszélgetésekbe (amúgy tisztázzuk már, szabad itt ÚTK-s beszélgetéseket megejteni?) állandóan beletrollkodsz, hogy dobja ki a könyvet és hasonlók, és én erre válaszként UGYAN EZT teszem (csak mert kíváncsi vagyok a reakciódra), ne próbálj meg közellenségként eladni, mint a társaság megmérgezőjét.

Eztek mind EMBERI dolgok, ezek NEM az ETK-ról és az ÚTK-ról, vagy a szabad véleményformálásról szólnak, hanem arról, hogy:

1. Ne trollkodj.

2. Ha mégis, fogadd el, hogy veled is fognak.

Én CSAK erről beszélek (meg nyilván reagálok is a később elhangzottakra, de az nem az eredeti mondanivalóm része). Én most kettőnk nézeteltérését így tudom értelmezni. Rosszul látom ezt?

Darabolo és Hulla kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Egy részét rosszul, egy részét jól. 

Ne haragudj, hogy rámutatok, de megint megpróbálsz valami véleménycenzornak beállítani aki szerint senki másnak nem lehet igaza.., miközben te véleményed már emberileg indokolt... Nem mondtam, hogy ne lehetne igazad, sőt, azt sem, hogy nincs. Őszintén, nem is érdekel. Az én saját tapasztalatom, véleményem alapján az ÚTK-t, az ÚTK-s megnyilvánulásokat ott irtom, ahol módom van rá. Akkor is, ha ez téged - vagy bármi mást - felháborít. Nem is vagyok benne ÚTK-s csoportokban. Akinek nem tetszik, hogy hozzátrollkodok, az menjen oda ÚTK-zni. Az én emberi dolgaimat hagyjuk - én sem boncolgatom a tiédet, de ha ettől szar alaknak tartasz, hát azt is vállalni fogom - noha elemezd csak ki magadat is, aki ugynolyan eszközöket engedsz meg magadnak, majd utána bírálsz érte... - , de amíg van rá eszközöm és módom, nem hagyom, hogy "normális" csoportokban, pl. itt az ÚTK elharapózzon. Legyen csak ÚTK-val foglalkozó oldal, közösség, engem nem érdekel, ez nem az. pontosítom, itt nem ez a fő sodor, tehát a beletrollkodás várható. 

Újra kérlek, hogy hagyd a személyeskedést, senkit nem érdekel - de legalább is nem erről szól a téma - hogy én milyen vagyok. Én sem elemeztem, hogy te milyen vagy. Ne is próbáld erre terelni a beszélgetés témáját. 

Ettől még nem tilos, EL IS MONDTAM, pontosan tudod, hogy a fórumszabályokban sincs ilyen. Majd a közösség tagjai - pl. én is - véleményt nyilvánítanak, akár hozzátrollkodnak. Ez van. 

 

 

Link a hozzászóláshoz

KORCS SÁRKÁNY.  harci adatai érdekelnének. ETK kalandhoz- ez neked szól Magyar Gergely tehát nem fikázni hanem számokat írni- kéne. azt tudom hogy sheral hegységben is előfordulnak. Azt tudom hogy a legnagyobb korcs sárkány 70 méter hosszú és 15 méter nagyságú apróság.

engemet érdekelne a KÉ. TÉ.VÉ,CÉ,rendelkezik e manával egy korcs sárkány és ha igen akkor mennyivel?

illetve  az sfé.

MagyarGergely kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A korcssárkány - mint awerigorg - hivatalos kiadványban nem került kidolgozásra. 

Rajongói anyagokban igen, az Amundok könyvének 159. oldalán találod, leírásával és statisztikájával együtt. 

Amennyiben a korcssárkányt a Geofrámia szerint, mint gyűjtőfogalom használod - awerigorgon - akkor az egy aquir kategória, következésképpen több fajta lény is tartozik bele, tehát nem fedhető le egyetlen harcértéksorral. 

 

Link a hozzászóláshoz

Üdvözletem és Boldog Karácsonyt Mindenkinek!

Nosztalgiából regisztráltam az oldalra és általában inkább READ-ONLY leszek. Valamikor én is aktívan M.A.G.U.S.-oztam 1993 és 2000 között. Ha találok valami érdekes szösszenetet, akkor megosztanám itt a nagyérdeművel. Elsőként ajánlanék egy weboldalt, ahol M.A.G.U.S. szabálykönyveket és a RÚNA magazinokat (eredeti, jó minőségű SCAN példányok mind) lehet letölteni (semmi regisztráció, semmi reklám stb.). Hátha nem ismeritek.... Ezen az oldalon (ha visszább lapozunk) nem csak a M.A.G.U.S.-ról vannak szabálykönyvek, hanem rengeteg másikról is. És vannak közöttük magyar nyelvűek is.

The Trove - MAGUS

A felsorolásból elsőre én hiányolom a Wayne Chapman - Ynev Geofrámiája című könyvet.

1788332880_Geofrmia.jpg.0488609454995f8f1fff2df7d7238981.jpg

Nincs meg ez esetleg valakinek PDF formátumban vagy tud valaki egy használható letöltési linket? :respect:

Greol, MagyarGergely és tetra kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Szívesen máskor is... A Rúna magazint teljes egészében csak itt találtam meg először. Ja, és ha már ÚTK... ÚTK

Bestiáriumok...
Új Bestiárium
Bestiárium (2nd)
Bestiárium (1st)

A Scribd-en is érdemes szétnézni. Google-fiókos bejelentkezés, és néhány "doksi" alkalmi feltöltése is kell hozzá. A "doksik" lehetnek szórólapok és újságok (pl. szuperinfo) is. Aztán ha végeztem a letöltésekkel én törölni szoktam a feltöltéseket ("szemetet") is (nem befolyásol semmit sem).

Készletek... Játékosok készlete  Készlet játékosoknak

Illetve, ami még szerintem hiányzik az a Szinergium lenne. Bár az nem szabálykönyv, hanem vázlatkönyv. Ez esetleg nincs meg valakinek PDF-ben? :oops: :respect:

Link a hozzászóláshoz
15 perccel ezelőtt-kor Moandor írta:

A Rúna magazint teljes egészében csak itt találtam meg

Shen boldog lehet, szegény most végzett az összes digitalizálásával... :(

Én leszoktam a Scribd-ről, mióta nincs ingyen 3 (vagy 5) letöltés havonta, hanem rögtön kártyaszémot kér. Azt mondod kijátszható annak megadása nélkül is? Majd nézegetem még.

A Szinergium sajnos nekem sincsen meg, lehet meg kéne venni és lefotózni gyorsan. Elültetted a fülembe a bogarat. :) De ha valakinek megvan, ne legyen rest elküldeni nekem is!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A szinergium nekem megvan digitalizálva, ha küldesz egy email címet, szívesen átküldöm. 

Azért óvatosan ezzel a linkeléssel, mert bár minden szerepjátékos örül szerintem annak, ha elérhetők a kedvenc könyvei digitálisan, de azért - érthető okokból - szerzői jogi kérdéseket is felvet a dolog. 

ÚTK-t ne reklámozzunk itt, léCCi. Köszönöm. 

Moandor kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
49 perccel ezelőtt-kor Cundior írta:

Shen boldog lehet, szegény most végzett az összes digitalizálásával... :(

Én leszoktam a Scribd-ről, mióta nincs ingyen 3 (vagy 5) letöltés havonta, hanem rögtön kártyaszémot kér. Azt mondod kijátszható annak megadása nélkül is? Majd nézegetem még.

A Szinergium sajnos nekem sincsen meg, lehet meg kéne venni és lefotózni gyorsan. Elültetted a fülembe a bogarat. :) De ha valakinek megvan, ne legyen rest elküldeni nekem is!

Én általában úgy csinálom, hogy belépek a google-fiókommal, és alkalmasint feltöltök néhány Szuperinfo újságot (pl. vagy 6-ot). És eddig néhány letöltést mindig engedett (van hogy 10-et 20-at is), aztán ha nem enged  vagy kártyaszámot kér, akkor csak megint feltöltök néhány újságot. A feltöltött újságokat ("szemetet") feltöltés után nem sokkal (pár perc) törölni szoktam és utána is enged valamennyit letölteni. Természetesen megjegyzi, hogy eddig mit töltök fel, ezért mindig mást kell feltölteni. Nyilván a feltöltött anyag nem törlődik a Scridb-ről (ezért a személyes dolgok feltöltésével óvatosan bánjunk), de az account-ról igen. A másik megoldás a valamelyik scribd-downloader weboldal használata. Egy ideig működnek ezek az oldalak, aztán keresni kell egy másikat. Jelenleg ez most működik is... Scribdfull

Shen nem végzett hiábavaló munkát. A Trove-on lévő Rúnák is lehetnek hibásak (pl. kimaradt egy oldal, még nem volt időm átnézni mindet), és ilyenkor jól jöhetnek az alternatív elérési lehetőségek is. Volt már rá példa, hogy  2 darab PDF fájlból kellett 1 db hibátlant csinálni, vagy a hiányzó oldalt-oldalakat a (szerencsére) nálam lévő (szkenneletlen) könyvből kellett pótolni (okostelefonnal - valamilyen scan-alkalmazással vagy fényképezővel).

A Szinergium-ot karácsony után tervezem megvenni és jelenleg kapható is, elvileg. Szinergium

Szerkesztve ekkor: , Moandor által
Cundior kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Ami nagyon durva hogy a szövegek nagy része valóban szöveg, nem egy kép.  Lehet benne keresni vagy másolni.

Igen a rúnákkal jól megszívtam mondjuk szinte biztos voltam benne, hogy amint végzek vele, fel fog bukkanni egy másik forrásból ugyan az és jobb minőségben. Mondjuk kicsit csalódott is vagyok, hogy csak most. 

Én le is rántottam az egész magus részleget rögtön, mert nem tudom hogy megy ez ott Izlandon. Meddig marad fent ez a sok cucc (nyilván nem a magus miatt), mert hát itt aztán van minden...

 

Link a hozzászóláshoz
2 órával ezelőtt-kor Moandor írta:

Szívesen máskor is... A Rúna magazint teljes egészében csak itt találtam meg először. Ja, és ha már ÚTK... ÚTK

Bestiáriumok...
Új Bestiárium
Bestiárium (2nd)
Bestiárium (1st)

A Scribd-en is érdemes szétnézni. Google-fiókos bejelentkezés, és néhány "doksi" alkalmi feltöltése is kell hozzá. A "doksik" lehetnek szórólapok és újságok (pl. szuperinfo) is. Aztán ha végeztem a letöltésekkel én törölni szoktam a feltöltéseket ("szemetet") is (nem befolyásol semmit sem).

Készletek... Játékosok készlete  Készlet játékosoknak

Illetve, ami még szerintem hiányzik az a Szinergium lenne. Bár az nem szabálykönyv, hanem vázlatkönyv. Ez esetleg nincs meg valakinek PDF-ben? :oops: :respect:

megadom asz email cimem. elküldenéd nekem ezt a 3 bestáriumot?

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...