Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Dumaterem


Gem Kapocs

Recommended Posts

Cundior:
Nem sürgős, ráér amikor nagyon sok fölösleges időd lesz. 
A kártyás szám meg lesz, azt is bescannelem majd, annak csak a borítója kellene mert az elveszett  az idők folyamán.
A pdf formátumban nincs meg, nem is hiszem, hogy megcsinálom mert képnézegetőkkel szerintem sokkalta gyorsabb és kényelmesebb. 

Link a hozzászóláshoz
Egy órával ezelőtt-kor Shen írta:

A kártyás szám meg lesz, azt is bescannelem majd, annak csak a borítója kellene mert az elveszett  az idők folyamán

Erre még gyorsan van időm.

Borító.jpg

A IV. / 1-et küldöm amint tudom!

Viszont ez eszembe juttatta, hogy Gergely is kért, emlékeztessem rá, hogyha készen van a KKUK első kiadásának digitalizálásával, ne felejtse elküldeni nekem! :)

Shen kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
2 órával ezelőtt-kor Cundior írta:

Viszont ez eszembe juttatta, hogy Gergely is kért, emlékeztessem rá, hogyha készen van a KKUK első kiadásának digitalizálásával, ne felejtse elküldeni nekem! :)

Üdv!

Ki az a Gergely? "Ismerősen cseng a név, de az idejét sem tudom, mikor hallottam utoljára." :D

Ezek után le sem tagadhatom... :D Jó, jó, meglesz... (mármint készen van, jövő héten elküldöm)

Cundior és Sneer kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Ezt te döntöd el. Számszerű szabály nincs megadva rá. Én már láttam olyat is, ahol szinte sosem fordultak elő, azzal a felkiáltással, hogy ritkák, míg máshol meg szerintem is sok volt belőlük. Arra vigyázz, hogy ha előkerül, akkor azt a karakterek is megszerezhetik. Tehát, ha nem akarod, hogy legyen nekik sok, akkor ne adj minden második ellenfélnek egyet. Ugyanakkor a varázslat, varázsfegyver is azért van, hogy legyen, hogy találkozhassanak vele és meglegyen a saját szerepe, tehát mesélj be néha egyet. Talán az a jó út, arány, ha megmarad a ritkaság, a "na ez már valami" érzet velük kapcsolatban. 

Az alabárdnak nincs átütőereje. Nem páncéltörő fegyver. 

Az átütőerőt nem lehet kiszámolni, az meg van adva minden fegyverhez - lásd HGB szabálykönyv. 

ÚTK - szerintem játssz eredeti MAGUS rendszert, az meg tedd el, dobd ki vagy add el. 

 

Link a hozzászóláshoz
13 órával ezelőtt-kor MagyarGergely írta:

ÚTK - szerintem játssz eredeti MAGUS rendszert, az meg tedd el, dobd ki vagy add el. 

Még mindig jobb, mint az MKK. :hiszti:

13 órával ezelőtt-kor MagyarGergely írta:

Az alabárdnak nincs átütőereje. Nem páncéltörő fegyver. 

Attól függ milyen fej van rajta, de ez már házi szabályozás. Alapesetben az ETK szerint mindennek 1 (kivéve a nyilvánvalókat pl. tű).

Vigyázz a hivatalos kalandokkal, jól nézd át miket lehet bennük megszerezni. Én is jártam már porúl, mikor az 1-es szintű kalandban a boszorkánymesternél egy fekete acélból készült tőr volt, belefoglalva egy 10 karátus rubin. Hatos dobásnál a karakter dobhatott vele még egy plusz kockával. És ebből 2 volt benne!!!

Jelenleg 10-es szintű a kari és egyet már sikeresen elvettem tőle, de a másik még mindig a kedvence. Sok fejfájást okozott.

Kate kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
13 órával ezelőtt-kor Magus Sebastian írta:

egy alabárdnak alapból mekkora az átütőerő?

hogy számolom ki egy fegyver átütőerejét?

ÚTK KÖNYV.

Hogy valamelyest megkíséreljem az egyensúlyt eléri, hagyd az elavult, nevetséges ETK-t, mert rendesen eljárt fölötte az idő, és maradj te is, egy jobb rendszernél! :)

A kérdésedre válaszolva, az átütés a fegyverek tulajdonsága, vagy van, vagy nincs. A mértéke a használó tudásán múlik, 3. fokú fegyverhasználat esetén 1, 4. fokúnál 2, 5-nél 3. Ezt a képzettség leírásában találod, hogy melyik fegyvernek van átütése, azt pedig a fegyverek táblázatában.

Kivételt képeznek a távolsági fegyverek, amik átütése (ha van nekik) minden esetben, a használójuk tudásától függetlenül annyi, ahány kockával dobod a sebzésüket.

A varázstárgyakkal kapcsolatban, teljes mértékben egyetbértek Gergellyel, annyival egészíteném ki, hogy attól is függ(het), hogy hol vannak a karakterek. Például Erionban (sok mesélőnél) akár még vásárolhatják is őket, vagy Toron nemesei biztos rengeteg relikviával rendelkeznek, míg más helyeken akár kisebb "háborúkat" is vívhatnak érte, ha egy nagyobb múltú ereklye felbukkan.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

2 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

Alapesetben az ETK szerint mindennek 1 (kivéve a nyilvánvalókat pl. tű).

Ezt a @-get honnan vetted? Fura is volna, ha minden fajta fegyver kiválóan alkalmas lenne a páncélok átütésére... (az átütőerő levonódik az SFÉ-búl, azaz nem számít ellene úgy, ugyanolyan jól a páncél, mivel arra van kiképezve (mármint a páncéltörő fegyver), hogy átüsse....) Ez nem jellemző minden fegyverre, ezért véletlenül sem 1 mindegyiknél alapesetben. Hanem 0. Cska a különlegesen erre a célra megalkotott, kiképzett fegyvereknél van meghatározva valamennyi átütőerő, ezeket a fegyverek táblázataában, leírásában lehet megtalálni. 

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

1 órával ezelőtt-kor Cundior írta:

Hogy valamelyest megkíséreljem az egyensúlyt eléri, hagyd az elavult, nevetséges ETK-t, mert rendesen eljárt fölötte az idő, és maradj te is, egy jobb rendszernél! :)

Az elavultságon lehet vitatkozni, bár ez nem valami társadalombiztosítási-rendszer, amit meg kell reformálni... a kinevet a végén c. játék is ugyanolyan, mint volt... és szeretünk vele játszani. Lehet másikat, újakat alkotni... de ez az ÚTK-ra nem igaz. 

Kifejtenéd, hogy miért lenne "nevetséges" az 1TK? 

Azt nem kell megindokolni, hogy miért tartod jobbnak az ÚTK-t, mert annak a csapdájába esett játékosok mára körmük szakadtával védik a "semmit"... ilyen az emberi önigazolás. De hogy jobb lenne... először is nem teljes, befejezetlen, a MAGUS számtalan sajátossága nem játszható alatta - lásd, rendszeresek is a panaszok ezirányban. Jobbnak sem mondanám, ha valaki ismeri és be is tartja a szaáblyait, akkor sokkal akadozóbb, vontatottabb a mesélése (rendszer szinten), szegényesebbek a lehetőségei, és a hazugságokkal teletűzdelve hirdetett fejlesztései nem valósultak meg (lásd kiegyensúlyozott "kasztok", szegmens alapú harcrendszer... stb.) A lopott elemeket hagyjuk, mert az lehet jó.. pl. méregkeverés. A megváltoztatott arányok, az átdolgozott pszi és mágia megint egy érdekes vitatéma lehetne... de hagyjuk, de hogy jobb lenne... A lényeg pedig, a folyamatos újdonságok, a támogatottsága pedig már régen nincs, sajnos ezért tapogatóznak erre az ÚTK-sok, közösséget nem találva, ahol a szuper könyvükből ki nem olvasható triviális kérdésekre választ lehetne kapni. Versenyek, rendezvények, újdonságok és közösség nélkül pedig aligha lehetne egyáltalán létezőnek, nemhogy jobbnak titulálni egy játékot... 

De biztosan vannak még ÚTK-fanokkal zsúfolt helyek, ahol lehet nyugodtan éltetni, nem kell az eredeti MAGUS-t játszó társaságokat mérgezni vele. 

 

 

.. kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Szerintem Cundior provokatív jelleggel, komikus hatást remélve írta, amit írt, de MG kicsit túl komolyan vette. Mindenki tudja, hogy a TTK a legjobb rendszer...

De ha már egymáshoz vágunk dolgokat, Daraboló te már többször hangoztattad, hogy mennyire fontos a szabályok ismerete, de rendszeresen állítasz tényként könnyen ellenőrizhetően nem igaz, szabályok által egyáltalán nem támogatott dolgokat. Kérlek nézz utána a szabályoknak, mielőtt a háziszabályaidat dobod be univerzális igazságként.

Link a hozzászóláshoz

A 14. században egyesítették a lándzsa és a bárd előnyös tulajdonságait. Így jött létre az alabárd. Svájcban alakult ki a lovagi harcmodorral szemben. Hegyes nyársrészével szúrni lehetett, a hosszú nyél végére erősített bárddal keresztül lehetett vágni a lovagi sisakot vagy vértet, az ellentétes oldalon levő kampóval pedig ki lehetett rántani a lovagot a nyeregből

az alabárdnak a hegyes felével lehet szurni

akkor kéne legyen átütőereje.

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Gergely, te egy ÚTK-val kapcsolatos kérdésre reagáltad azt, hogy dobja ki, és ETK-zon, és ez nem az első ilyen jellegű megnyilvánulásod volt. Tudom, hogy téged itt teljes joggal becsülnek (én is!), de az vicc, hogy ez csak nekem tűnik fel... Tudod, sokan szeretik az ÚTK-t, jó lenne, ha nem rúgnál beléjük akkor is, ha udvariasan a segítségedet kérik. Tudom árulók vagyunk, viszont azért emberek, és talán M.A.G.U.S.-ozók is, akkor is, ha nem vagyunk méltók a szemedben, a magunk primitív korlátai miatt erre a címre (mert ÚTK-zunk).

Ha ezért, vagy ettől függetlenül zavar a jelenlétem, mert szerinted mérgezem a köreidet, nem jövök ide többet, bocsánat.

Valóban, Tetra jól látja, a sokadik (10-20. általam olvasott) ilyen megnyilvánulásodra adott, neked célzott "válaszom" volt ez, direkt rosszul álcázott viccként. Azért tettem ezt, mert őszintén érdekelt, hogy miután több mint tucat alkalommal nyeltem vissza a bennem feltámadó rossz érzéseket, mert teljesen értelmetlenül, ok és cél nélkül, a felmerült kérdésektől teljesen függetlenül, s legváratlanabb hozzászólásaidban olvashattam, hogy a hobbim EGY SZAR, te vajon hogy reagálnál, ha csak egyszer is visszakapnád ugyan azt, amit másnak adsz?

Nincs semmi bajom az ETK-val, sőt, imádom, ezzel nőttem fel, nem tartom nevetségesnek sem, és (ezt leszámítva) soha nem is mondtam semmi rosszat róla, legfeljebb kollektíven elismertem a M.A.G.U.S. gyengéit (ja bocs M.A.G.U.S. = ETK, akkor mégis arra mondtam). Viszont elnézést kérek, de nagyon unom a teljesen felesleges ÚTK szapulást, és látva a válszodat, szerintem most már teljesen megérted, hogy miért.

Szóval van egy tiszteletteljes kérésem:

Vagy tiszteljük egymást és egymás hobbiját (főleg, mivel ugyan az!), vagy ha nem, és te leszólod az enyémet, had tehessem ezt meg én is. Az viszont nem egyenes és nem becsületes, hogy te ez minden nap megteszed, de ha én egyszer a példádat követem, te rögtön a hozzászólásaim jogosultságát vitatod, és a fórumod, valamint szegény fórumtársaid megmérgezőjének bélyegzel engem.

Na mindegy, nincs értelme ezt tovább magyarázni, ha érted érted, ha nem, nem. Részemről nincs harag, se rossz érzés, és bocsánatot kérek, hogy direkt provokáltalak, de ez már bennem volt egy ideje.

Darabolo, Hulla és Greol kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
11 órával ezelőtt-kor tetra írta:

Szerintem Cundior provokatív jelleggel, komikus hatást remélve írta, amit írt, de MG kicsit túl komolyan vette. Mindenki tudja, hogy a TTK a legjobb rendszer...

De ha már egymáshoz vágunk dolgokat, Daraboló te már többször hangoztattad, hogy mennyire fontos a szabályok ismerete, de rendszeresen állítasz tényként könnyen ellenőrizhetően nem igaz, szabályok által egyáltalán nem támogatott dolgokat. Kérlek nézz utána a szabályoknak, mielőtt a háziszabályaidat dobod be univerzális igazságként.

Nincs kedvem visszaharapni.

Inkább csöndben leszek és megkövetlek.

Link a hozzászóláshoz
On 2020. 12. 19. at 9:53-kor MagyarGergely írta:

Üdv!

Az elavultságon lehet vitatkozni, bár ez nem valami társadalombiztosítási-rendszer, amit meg kell reformálni... a kinevet a végén c. játék is ugyanolyan, mint volt... és szeretünk vele játszani. Lehet másikat, újakat alkotni... de ez az ÚTK-ra nem igaz. 

Kifejtenéd, hogy miért lenne "nevetséges" az 1TK? 

Azt nem kell megindokolni, hogy miért tartod jobbnak az ÚTK-t, mert annak a csapdájába esett játékosok mára körmük szakadtával védik a "semmit"... ilyen az emberi önigazolás. De hogy jobb lenne... először is nem teljes, befejezetlen, a MAGUS számtalan sajátossága nem játszható alatta - lásd, rendszeresek is a panaszok ezirányban. Jobbnak sem mondanám, ha valaki ismeri és be is tartja a szaáblyait, akkor sokkal akadozóbb, vontatottabb a mesélése (rendszer szinten), szegényesebbek a lehetőségei, és a hazugságokkal teletűzdelve hirdetett fejlesztései nem valósultak meg (lásd kiegyensúlyozott "kasztok", szegmens alapú harcrendszer... stb.) A lopott elemeket hagyjuk, mert az lehet jó.. pl. méregkeverés. A megváltoztatott arányok, az átdolgozott pszi és mágia megint egy érdekes vitatéma lehetne... de hagyjuk, de hogy jobb lenne... A lényeg pedig, a folyamatos újdonságok, a támogatottsága pedig már régen nincs, sajnos ezért tapogatóznak erre az ÚTK-sok, közösséget nem találva, ahol a szuper könyvükből ki nem olvasható triviális kérdésekre választ lehetne kapni. Versenyek, rendezvények, újdonságok és közösség nélkül pedig aligha lehetne egyáltalán létezőnek, nemhogy jobbnak titulálni egy játékot... 

De biztosan vannak még ÚTK-fanokkal zsúfolt helyek, ahol lehet nyugodtan éltetni, nem kell az eredeti MAGUS-t játszó társaságokat mérgezni vele. 

 

 

Elfogadom hogy te alkottad a mágus első törvény könyvét (ETK). de miért van az hogy ha ÚTK kérdést teszek fel csak az jön tőled válaszba hogy az útk az szar játszódj az ETK-VAL. válaszolj a kérdésre ha tudsz válaszolni. AMÚGY SOROLJAM A HIBÁKAT AZ ETKBAN? félre értés ne essék az ÚTK-ba is van hiba.

Link a hozzászóláshoz
Egy órával ezelőtt-kor Magus Sebastian írta:

A KÉRDÉS AZ VOLT MENNYI az áttőereje. tudom, hogy van de az nincs leírva hogy mennyi az átütőereje.

Ajánlom figyelmedbe a tegnap, 8 órakor írt válaszomat:

On 2020. 12. 19. at 8:07-kor Cundior írta:

A kérdésedre válaszolva, az átütés a fegyverek tulajdonsága, vagy van, vagy nincs. A mértéke a használó tudásán múlik, 3. fokú fegyverhasználat esetén 1, 4. fokúnál 2, 5-nél 3. Ezt a képzettség leírásában találod, hogy melyik fegyvernek van átütése, azt pedig a fegyverek táblázatában.

Kivételt képeznek a távolsági fegyverek, amik átütése (ha van nekik) minden esetben, a használójuk tudásától függetlenül annyi, ahány kockával dobod a sebzésüket.

 

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Egy órával ezelőtt-kor Magus Sebastian írta:

Elfogadom hogy te alkottad a mágus első törvény könyvét (ETK). de miért van az hogy ha ÚTK kérdést teszek fel csak az jön tőled válaszba hogy az útk az szar játszódj az ETK-VAL. válaszolj a kérdésre ha tudsz válaszolni. AMÚGY SOROLJAM A HIBÁKAT AZ ETKBAN? félre értés ne essék az ÚTK-ba is van hiba.

Nem, egyáltalán nem én alkottam az 1TK-t. Semmi közöm az alkotásához, én magam 1998 környékén kapcsolódtam be a MAGUS-ba, nyilván akkor még kezdő, a játékkal ismerkedő játékosként. 

Nem mondtam, hogy az ÚTK "szar". Azt mondtam, dobd ki. Ez az én véleményem, pont. Azt is mondtam, hogy játssz az EREDETI MAGUS rendszerrel. Mert a MAGUS-nak az eredeti rendszere az 1TK és kiegészítői. Az ÚTK csak ennek a hírnevén lovagol. Nem jellemeztem az ÚTK-t, mert fölösleges - nem szoktam belemenni. 

Azért "jön ez belőlem" és nem az, amit te állítottál, mert ezt gondolom, és mert az ÚTK egy hazugságokra épülő, a közösséget megosztó, káros rendszer. Lásd erről - hogy ne kelljen folyton leírnom, az alábbi cikket: Új és újabb MAGUS rendszerek. Ezzel nem kell egyetértened, de ez az én véleményem. Ezért én, amikor és ahol csak tehetem és oda is való, felszólaok ez ellen. Ez a fórum, oldal, a rendezvényeink nem az ÚTK-ról szólnak, hanem a MAGUS eredeti rendszerével játszunk. Ettől persze, néha előkerül más is, nem mindenki tudja, hol van. Végezetül pedig: nem kell az Újpest öltözőjében éltetni a Fradit - remélem, átment, hogy ez egy hasonlat. 

Cundior más kérdés, ő fényesen igazolta a hsz-ával, amit fentebb írtam. Én nem adtam a szájába téves infókat (nem állítottam, hogy ezt vagy azt mondta.) Nem is személyeskedtem. És még a hobbiját sem szóltam le, hiszen ugyanaz a hobbink... a szerepjáték, ami remek dolog. Itt a probléma azzal van, hogy létezik egy nem teljesen korrekt alapon és szándékkal létrehozott rendszer, ami megosztja a közösséget, és van, aki ettől nem tud szabadulni, és szükségét is érzi, hogy ezzel folyton megbotránkoztasson másokat. Azért soroltam fel néhány hibát az éltetett ÚTK-jában, hogy cáfoljam, amit mondott, mert én egy dolgot állítottam (azt hogy eredeti), ellentétben vele, aki sem a nevetséges, sem az eljárt felette az idő, sem a jobb állításait nem tudta igazolni, csak mocskolódni. Nem is reagáltam rá. 

Szóval sorolhatod az 1TK hibáit, ha a fölösleges szócséplést szaporítanád, de fölösleges, senki nem állította, hogy tökéletes volna. Én azt mondtam, és tartom is, ez az eredeti MAGUS rendszer. Pont. De elemezgetheted a támogatottságát, a hozzá megjelenő hivatalos, félhivatalos vagy házi anyagokat, a közösségi életét és rendezvényeit. Aztán, ha cseréltél zsebkendőt :)   - ez egy poénos megjegyzés - akkor érdemes szerintem átnyergelned a 1TK-ra - meg fogja érni. 

 

Link a hozzászóláshoz
1 órával ezelőtt-kor MagyarGergely írta:

ellentétben vele, aki sem a nevetséges, sem az eljárt felette az idő, sem a jobb állításait nem tudta igazolni, csak mocskolódni.

Megközelítőleg sem erről szólt az, amit írtam, és tekintsd nyugodtan rágalmazásnak, de szerintem ezt te is tudod.

Viszont ez

1 órával ezelőtt-kor MagyarGergely írta:

nem mindenki tudja, hol van. Végezetül pedig: nem kell az Újpest öltözőjében éltetni a Fradit

még jobban elszomorít, mert tudom hülye vagyok és naív, de nekem ez eddig még tényleg nem esett le. Nem tudtam, hogy ellenséges oldalon állunk, azt sem tudtam, hogy egyáltalán vannak oldalak. Nem tudtam, hogy ez az ETK szurkolótábor, és azt sem tudtam, hogy én az ÚTK táborba tartozom. Még mindig van egy olyan halvány reményem, hogy ez csak a te fejedben létezik, de ha nem, ha ez a polgárháborús érzés tényleg többeknél valóság, az még nagyobb baj. Főleg azért, mert a gonosz ÚTK-nak tulajdonított megosztó hatást, pont ez a hozzáállás eredményezi, hiszen egyszerű fociszerető emberekből, akik egy asztalnál nézhetnék a meccset, egy csapásra Fradi és Újpest drukkerek lettümk. De ez már kemény filozófia...

Nem fogom többet éltetni az ÚTK-mat, és igyekszek észben tartani hogy hol vagyok, hol a helyem. Viszont ha nem haragszol, és ebbe a nyomasztó szabadságharcban nem szeretnék részt venni, vagy oldalt választani.

Hulla, Darabolo és tetra kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...