Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Dumaterem


Gem Kapocs

Recommended Posts

Én se szeretem alapból, de van pár nagyon jó. Pl a Cowboy Bebop, a Samurai Champloo, vagy a GITS.

Nos, elmagyarázhatnád a Gits értelmét, mert én két megnézés után átgondolatlannak tartom.

Lehet elsiklottam valami felett...

Konkrétan:

SPOILER:

- Szerinted van-e valami szerepe (jellemábrázoláson kívül) a film kábé első harmadának? Amíg be nem hozzák az elgázolt szőke robotot a főhadiszállásra, tulajdonképpen a történet nem halad.

a pupetmaster a film elejétől 'szabad'.

- ha csak szabad akar lenni (nekem úgy tűnt csak azt akar), miért írja át emberek emlékeit?

- ha csak Motoko-val akar találkozni (úgy tűnt) miért az egész rendőrséget úszítja magára, miért nem csak Motoko-t keresi fel (akár elektronikus formában)

- ha Motoko-val akar találkozni, és ezért van az egész 'bábozás', miért nem hagy nyomot?

Szóval ez nekem elég zagyva, ha elsiklottam valami felett, légyszi segíts ki.

Egyelőre nekem ez egy átgondolatlan történetnek tűnik...

Link a hozzászóláshoz

Mondanám hogy Konichiwa, de akkor azt gondolnátok hogy én is beálltam a divatmajmok közé. Ki tudja, talán nem is olyan soká... Egyébként meg nyihaha. Nem ért meglepetésként hogy azóta se halad előre a téma semmit, avagy nem keletkezett új. Azért gyanítom az oldalon nem én vagyok az egyetlen, aki anime-t néz. Épp most néztem a youtube-ot. Illetve nézem. Nem tévézek, rádiót se hallgatok és újságot se olvasok így nem vagyok túl jól informált. Meg is lepődtem hogy... Evangelion Trailer Movie Live Action??? De az élet ugye kegyetlen, és Frodó után el kell viselnünk ismét a "művészurat" egy álltalunk szerintem nagyra tartott anime feldolgozásában. És ha tényleg nem csal a szemem (ami jelen körülmények között már nincs kizárva) akkor feltűnik Elrond "ügynök" is. No comment Nah de nem ezért vágtam bele.

Kétségtelen tény hogy az Oscar miatt a Chihiro a legismertebb alkotása Hayao Miyazaki-nak, de nem ez az egyetlen. Úgy vélem szerencsés helyzetbe vagyok, hiszen nálunk időről időre feltűnik egy-egy példány a műveiből, épp tegnap volt szerencsém megnézni a Totoro és a Kiki a boszorkányfutár című alkotását, de ajánlom mindenki figyelmébe a többi művet is. Mivel elég sok elfolytott agresszió lakozik bennem, így elsősorban a gyakós/hentelős animeket szeretem, de néha az embernek el kell kissé szakadnia. Ezen kívül érdemes megfigyelni hogy az anime-k mennyiben változtak az idők során, hiszen az író/rendező első alkotásai a nyolcvanas években születtek. Ezen kívül az sem mindegy hogy hogy nézünk egy anime-t. Se időm, se agykapacitásom nem engedi meg hogy komolyabban elmélyedjek a rejtett értelmekben így legtöbbször "csak" egy aranyos történetet ismerek meg, az anime célja azonban az is, hogy valami morális mondanivalót avagy tanulságot közvetítsen a néző felé. Megjegyezném továbbá hogy csupán figyelem felhívásból írtam mindezt, hiszen aki egy kicsit is ért az anime-hez vagy a japán kultúrához, az nyilván nálam jóval többet tud erről.

Link a hozzászóláshoz

Egy kórházban megdöbbentő szabályszerűséggel következtek be halálesetek. Minden szombat délelőtt, pontosan 11 órakor, a 6-os kórterem 2-es ágyán fekvő beteg meghalt, függetlenül attól, hogy milyen állapotban volt.

A nővérek és orvosok értetlenül álltak az eset előtt, és mindenki valamilyen természetfeletti erőre gondolt. A kórház vezetése szükségesnek látta, hogy egy nemzetközi kutatócsoportot vonjanak be a halálesetek kivizsgálására. A csoport a következő szombaton meg is érkezett, hozzáfogtak a helyszín tüzetes átvizsgálásához. A kórház egész személyzete izgatottan ácsorgott a folyosón, volt aki keresztet vetett, volt aki a Bibliát szorongatta.

A betegszobában lázas kutatás folyt, amikor elérkezett a délelőtt 11 óra...

Ekkor bejött a takarítónő, kihúzta a 2-es ágy melletti konnektorból a lélegeztető gép dugóját és bedugta a porszívót.

Link a hozzászóláshoz

TAO: hehe! A mesterem azt mondta: "Ne állj meg félúton. Ha már áruló vagy, legyél ünneprontó is." És mint mindíg, most is megfogadom a tanácsát. Az rendben van hogy a takarítónő kihúzta a lélegeztető gépet, de ha egyszer arról volt szó hogy egy sima korház, és a beteg állapotától függetlenül... Egy mandulaműtét után pl. miért kell mesterségessen lélegeztetni a beteget??? Ezt én nem értem. :twisted:

Syned - The Betrayer

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...